University Of Bergamo

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

A Bergamo Üniversitesi Lombardia, 10 milyondan fazla nüfusu ve Avrupa'nın en yüksek GSYİH yanlısı kişi ile bölgelerinden biri olan Kuzey İtalya'da bir bölgede yer almaktadır. Roma'nın kuruluşundan daha eski bir tarihe sahip, Bergamo Ortaçağ zamanlarda önemli bir kent olarak büyüdü ve şimdi Batı ve Doğu Avrupa arasında bir köprü: havalimanı 9 milyon yolcu üzerinde dönerek Ryanair ve diğer düşük maliyetli havayolu için Güney Avrupa merkezidir 2012'de.

Bergamo Üniversitesi yaklaşık 16.000 öğrenci (lisans ve mezunları), ve 300'den fazla doktora öğrencileri ile bir State University olduğunu. Öğrenci sayısı, 2001 ve 2011 yılları arasında yılda% 7 büyüme oranı ile, her yıl artmaktadır. 656 üye (331 profesör ve araştırmacılar, 95 akademik personeli yardımcı, 230 idari ve teknik personel) bir personel yeniliklere açık, dinamik bir bilimsel ve öğretim ortamı sağlar.

7 Bölümleri ve Bergamo Üniversitesi araştırma merkezleri kesinlikle şehir hayatında iç içe. Üç farklı alanlarda bulunan üç kampüste toplanmıştır:

Ekonomi ve Hukuk Kampüs

Bergamo City Tren istasyonuna yürüme mesafesinde

Beşeri Kampüs Orta Çağ'dan kalma Üst kasabasında Mühendislik Kampüs

Bergamo Dalmine, endüstriyel disi bilim parkı içindeki "Kilometro Rosso"

Konumlar

Bergamo

Università degli Studi di Bergamo

Address
Università degli studi di Bergamo
via Salvecchio 19

24129 Bergamo, Lombardiya, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

Yüksek Lisans