Resmi açıklamayı okuyun

A Parma Üniversitesi Devlet Üniversitesi'dir. Bunun gibi, halka hizmet veren, kendi kendini yöneten ve idari, örgütsel ve muhasebe özerkliğe sahip. 13 Mart 962 tarihinde, İmparator Otto ben Uberto, Parma Bishop, 'Diploma' Üniversite başlatılması tanıdığı - Bishop sipariş ve yasal liderlerini seçme yetkisini verilen bir belge ('eligere et ordinare notarios') . Bu belge daha sonra yüzyıllar sürecek bir eğitim kurumu oluşturma temeli oldu, ve hala Parma Bishop Arşivleri bugün korunur.

A Üniversite 18 Bölümleri, 35 birinci derece kursları, 6 tek-kademeli derece kursları, 38 ikinci derece kursları tutarYanı sıra çok sayıda Lisansüstü okullar, Lisansüstü Öğretmen Yetiştirme kursları, çeşitli Masters 'Derecelerin ve Araştırma doktoraların (PhD) gibi.

Sanat ve Beşeri Bilimler, İktisat, Mühendislik ve Mimarlık, Gıda ve Tarım, Hukuk ve Sosyal Bilimler, Matematik Fizik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Tıp ve Cerrahi, Eczane, Veterinerlik: Öğrenciler kursları arasında seçim yapabilirsiniz.

ve Parma yaşam koşulları (yılda 5.000 'den fazla mezun ve yaklaşık 2000 öğretim ve personeli ile 30.000 öğrenci) Üniversitesi ideal boyut İtalya her yerinden gelen öğrenci çok sayıda çekmek. Bizim kayıtlı öğrencilerin fazla üçte iki Parma ve ülke çapında en yerleşik olmayan öğrencileri çekmek için en yüksek rütbe Üniversitesi yerleştirir Parma İl, dışından geliyor.

Üniversitenin farklı yerlerde öğrenciler gibi yeşil alanlar yakınında konforlu, verimli yapılara, okumak için izin Kampus: 77 hektarlık alan kentin güneyinde bilimsel deparments uzlaşmacı, bizim kampüs departmanları, modern ve iyi donanımlı konferans salonları, konforlu çalışma alanları, teknolojik açıdan gelişmiş laboratuvarlar ve CNR merkezinin oluşur - yanı sıra çeşitli spor tesisleri, konferans merkezi olarak ve bir kantin. Yapıların ve insanların bu önemli kombinasyonu İtalyan üniversite sahnesinde kesinlikle benzersizdir.

Diğer Üniversite yerleşim şehrin kalbinde yer almaktadır Üniversitenin rektörün ofisini evler merkez binasında, idari ofisler ve Hukuk Bölümü ile. Kentin ocağın çok Tıbbi okulu bulunduğu hastane alanında, İktisat Bölümü, Sanat, Edebiyat, Tarih ve Toplum Bilimleri Bölümü ve Antik kültür, Felsefe, eğitimler ve Modern Diller Bölümü. Nihayet Veterinerlik Bölümü kentin hemen kuzey-batı eteklerinde yer almaktadır.

Şehrin kalbinde, Üniversitenin merkez binası rektörün ofisini, idari ofisler ve Hukuk evler. Ekonomi ve Siyasal Bilimler Parco Ducale yanında iken Tıp Fakültesi, Hastanesi'nde bulunan şehir, aynı zamanda. Sanat ve Felsefe ve Psikoloji eski şehir merkezinde kendi kampüsleri var, ve Veterinerlik kentin hemen kuzey-batı eteklerinde yer almaktadır.

faaliyetleri ve Parma Üniversitesi tesisleri sürekli büyüyen öğrenci vücudun katılımını çekmek. Üniversite ile ilgili seçimler, yabancı üniversiteler ile iyi ilişkiler ve mevcut olan birçok burs da dahil olmak üzere toplum programları bakımından öğrencilerin bir canlı alışverişi ile öğrencilere yardımcı olmak için bilgi ve kariyer danışmanlık servisleri vardır. Kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları ve internet erişim noktaları, öğrenci yurtları ve kantinler, part-time iş, kültürel etkinlikler, ücretsiz bir numara ve mezuniyet sonrası kariyer danışmanlığı, tüm öğrenciler için mevcuttur - birlikte mezunlarımızın yardımcı görüşmeler ve kısa süreli kurslar ile iş bulmak için.

Öğrencilerin çalışmaları ve üniversite yaşam kalitesini artırmak için birçok tesis bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ücretsiz e-posta ve Yabancı Dil Merkezi'nde engelli öğrencilerin, dil kursları için ad hoc hizmetlerdir. Öğrenciler ayrıca, böylece iletişim hızlı ve doğru bir kanal oluşturarak, internet üzerinden sınavlara kayıt idari formları indirmek veya Üniversite tarafından her öğrenciye verilen kişisel e-posta erişebilirsiniz.

Üniversite Parma web öğrencilere düzenli olarak güncellenen bilgi ve Üniversitesi ile iletişim kurmak için ideal bir arayüz sunar.

Bizim yüzme havuzu, atletizm pisti, tenis kortları, futbol sahaları, golf bahçesinde, basketbol sahaları, rugby sahaları, vb - yapıların aralığındaki tüm disiplinlerde dersler ile Parma CUS Üniversitesi tarafından işletilen spor Öğrenciler ve pek çok fırsat

Müze Paradigna bölgesinin Abbazia'daki gibi CSAC (www.csacparma.en) Tasarım, mimarlık, illüstrasyon, reklam, fotoğraf) gelen İtalyan sanat eserleri (etkileyici bir koleksiyon ile, daha sonra üniversite koro Botanik Bahçeleri, Fen müzeler ve diğer bilimsel koleksiyonlar: Bu kültürel faaliyetler ve aynı zamanda fırsatları incelemek .

Uluslararası Öğrenciler kentin ocağın, San Francesco kilise yakınında Erasmus ve Uluslararası Evde hoş olacak ve özellikle akademik çalışmalarına yardımcı öğretilen İtalyanca dil kursları yararlanabilecek.

Mühendislik derslerinde ve çok Beşeri derslerinde, Fen Kursu Mimarlık Master İngilizce öğretilen derslerin büyüyen teklif varken II seviyesi lisans derslerinin iki tamamen İngilizce olarak öğretilir.

Program dili:
  • Ingilizce
  • Italyan

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

University of Parma

Hazırlık Yılı, University of Parma veya herhangi bir İtalyan Üniversitesi'ne ya da bir Müzik Konservatuvarı'na kaydolmak isteyen uluslararası öğrenciler için tam bir dald ... [+]

Resmi Program Açıklaması

Kuruluş yılı

Hazırlık Yılı, University of Parma veya herhangi bir İtalyan Üniversitesi'ne ya da bir Müzik Konservatuvarı'na kaydolmak isteyen uluslararası öğrenciler için tam bir daldırma hazırlık programıdır. Parma'da A. Boito Müzik Konservatuvarı ile ortaklaşa düzenlenmiştir.

Lise diplomasına sahip ancak dilbilimsel veya kültürel boşlukları olan ve / veya İtalya'da üniversiteye erişmek için Kanun'un gerektirdiği şekilde 12 yıldan daha az bir süredir eğitim görmüş öğrencilere yöneliktir.

Bu program sayesinde, uluslararası öğrenciler aşağıdakileri gerçekleştirebilecekler:... [-]

İtalya Parma
Ekim 2019
Italyan
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

"Bilgisayar, Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği" lisans derecesi, üniversite derslerinin en son yasal reformlarına uygun olarak kurulmuş ve köklü bir geleneğin e ... [+]

Resmi Program Açıklaması

Bilgisayar, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

"Bilgisayar, Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği" lisans derecesi, üniversite derslerinin en son yasal reformlarına uygun olarak kurulmuş ve köklü bir geleneğin en yeni gelişimini temsil ediyor. Son yirmi yılda, University of Parma Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği ve Telekomünikasyon Mühendisliği alanlarında son derece olumlu istihdam ve kariyer olanakları ile çeşitli seviyelerde kurslar sunmaktadır. Mezunların kariyerlerinin uzun süredir izlenmesi ve Consorzio Alma Laurea'dan gelen veriler iş yerindeki başarılarına tanıklık ediyor. Derece Kursu üç modülden oluşmaktadır:... [-]

İtalya Parma
Ekim 2019
Italyan
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

MSc

University of Parma

Finans ve Risk Yönetimi (FRIM) ikinci derece derecesi, finansal ürünlerin ve portföylerin yönetimi, bankacılık ve finansal riskin analiz ve yönetiminde ve daha genel olar ... [+]

Resmi Program Açıklaması

Finans ve Risk Yönetimi (FRIM)

Finans ve Risk Yönetimi (FRIM) yüksek lisans programı, ürün ve finansal portföylerin yönetimi, bankacılık ve finansal risklerin analizi ve yönetimi ve daha genel olarak bir şirketin ekonomik risklerinin, finansal yönetiminin yönetimi konusunda zorlayıcı dersler sunmaktadır. kurumlar, sigorta risklerinin analizi ve yönetimi, hisselerin ve türevlerin kantitatif finansmanı ve ticareti, küresel finans ve jeopolitik.

Master derecesi aynı zamanda varlık yönetimi şirketleri olarak birçok kariyer fırsatı sunar; finansal sistem denetleyicileri ve finansal derecelendirme şirketleri; finansal sistemdeki kuruluşların ve şirketlerin teknik ofisleri ve programlama ofisleri; finansal ve sigorta ile ilgili alanlarda danışmanlık; iş risklerinin ve sigorta süreçlerinin yönetimi; portföy Yönetimi; finansal analiz hizmetleri; endüstriyel ve ticari şirketlerin finansal yönetimi; iş danışmanı; komisyoncu ve sigorta acentesi; banka operatörü; özel bankacı; borsa operatörü.... [-]

İtalya Parma
Ekim 2019
Italyan
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Gıda Güvenliği ve Gıda Riski Yönetimi Konusunda Yüksek Lisans Derecesi, tamamen İngilizce olan ve Bologna Üniversitesi, Piacenza Katolik Üniversitesi, Modena Üniversitesi ... [+]

Resmi Program Açıklaması

Gıda Güvenliği ve Gıda Riski Yönetiminde İkinci Döngü (MSc) Derece Kursu

Gıda Güvenliği ve Gıda Riski Yönetimi Konusunda Yüksek Lisans Derecesi, tamamen İngilizce olan ve Bologna Üniversitesi, Piacenza Katolik Üniversitesi, Modena Üniversitesi ve Reggio Emilia ile işbirliği University of Parma tarafından ortaklaşa sunulan İkinci Bir Derece (MSc) Derecesi Kursudur. Ferrara Üniversitesi.

Elbette Gıda Bilimleri ve Teknolojileri alanında sunulan ve bağlı tüm bilimlerin tüm son kazanımları içeren modern bir bakış açısıyla, gıda risklerinin risk değerlendirmesi ve yönetimi için özel bir rakam olan Gıda Güvenliği uzmanının hazırlanması amaçlanmaktadır. sadece gıda, kimya ve gıda mikrobiyolojisi değil, aynı zamanda beslenme, toksikoloji, hukuk, ekonomi, lojistik, matematiği de içerir.... [-]

İtalya Parma
Bilgi iste
Italyan
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Gıda Kalite ve Gastronomi Sistemleri Yönetiminde Yüksek Lisans (Gıda Kalitesi), Parma'yı İtalya'daki en önemli endüstriyel kümelerden biri olarak tanıyan ve “İtalyan Gıda ... [+]

Resmi Program Açıklaması

Gıda ve Kalite Gastronomi Sistemlerinin Yönetiminde Master (Gıda Kalitesi)

Gıda Kalite ve Gastronomi Sistemleri Yönetiminde Yüksek Lisans (Gıda Kalitesi), Parma'yı İtalya'daki en önemli endüstriyel kümelerden biri olarak tanıyan ve “İtalyan Gıda vadisi” olarak bilinen İtalya tarımsal gıda endüstrisinin geliştirilmesi sürecinin bir parçasıdır. ”. Gıda Vadisi'nde, ulusal tarım-gıda sahnesinde, bu endüstriyel gerçekliği somut bir profesyonel çıkış olarak gören öğrenciler tarafından karşılık gelen bir dikkat ile birleştirilen bir dizi benzersiz bilgi yaratılmıştır.... [-]

İtalya Parma
Ekim 2019
Italyan
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

İletişim Mühendisliği Yüksek Lisans Programı, iki yıllık bir yüksek lisans dersidir. Bilgi ve İletişim Teknolojileri'nde (BİT) kapsamlı bir temel oluşturmayı, karmaşık si ... [+]

İletişim Mühendisliği Yüksek Lisans Programı, iki yıllık bir yüksek lisans dersidir. Bilgi ve İletişim Teknolojileri'nde (BİT) kapsamlı bir temel oluşturmayı, karmaşık sistemlerin analiz ve tasarımında metodolojik bir yaklaşımı vurgulamayı amaçlar. Kursun ilk yılı, muhtemel İletişim Mühendisine sağlam temel arka plan araçları sağlarken, aynı zamanda öğrencilere Mühendislik veya İktisat gibi diğer programlardan derslere katılma fırsatı vererek, disiplinlerarası öğrenmeye önemli bir alan sağlar. İkinci yıl İletişim Mühendisliği içindeki belirli ileri disiplinler ve son bir tez üzerinde duruluyor.... [-]

İtalya Parma
Ekim 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Ekonomi ve Yönetim Derecesi Kursu, öğrencilerine çeşitli profilleri ve uygulama alanlarını takip ederek işletme yönetimini anlamada yararlı bilgi ve becerileri kazandırma ... [+]

Resmi Program Açıklaması

Ekonomi ve Yönetim Derecesi Kursu, öğrencilerine çeşitli profilleri ve uygulama alanlarını takip ederek işletme yönetimini anlamada yararlı bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu ders öncekilerin yeniden yapılandırılmasıdır, örneğin İşletme Yönetimi, Ekonomi ve Finans, Ekonomi ve İşletme ve Ekonomi ve İşletme. Bu tür bir yeniden düzenleme, İtalyan Bakanlar Kurulu Kararının (DM) 270/04 yeni yükümlülüklerine tam olarak uygun olarak gerçekleştirildi. Bu nedenle, Ekonomi ve Yönetim Derecesi Kursu, her şeyden önce, söz konusu Derece Derslerinin tam bir varisidir. Bazı İktisat alanında daha ileri çalışmalar için özel fırsatlar, sunulan diğer dersler özel müfredatın etkinleştirilmesiyle yenilenir. Öğrenciler, ikinci yılda kayıtlarına katılmak istedikleri müfredatı aşağıdaki gibi seçmelidir: - İşletme Ekonomisi müfredatı (CLEA, İtalyancadaki kısaltmasından itibaren), özellikle yönetim ve BİT sistemleriyle ilgili olarak, işletme yönetimi konusunda özel becerileri olan profesyoneller olmak için öğrencilerini ve mezunlarını yetiştirmeyi;... [-]

İtalya Parma
Ekim 2019
Italyan
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Uluslararası İşletme ve Geliştirme (IBD), İtalya'daki University of Parma tamamen İngilizce olarak öğretilen ve incelenen ilk derece kursudur. Üniversite aktif olarak öğr ... [+]

Uluslararası İşletme ve Kalkınma (IBD), Parma Üniversitesi Ekonomi Bölümü tarafından sunulan ve tamamen İngilizce olarak okutulan ve incelenen ekonomi ve işletme (LM77-Ekonomik ve işletme bilimleri) alanında ikinci bir derecedir.

Bu iki yıllık bir kurstur ve başarılı bir şekilde tamamlandığında mezunlara “laurea magistrol” veya ikinci derece derece sertifikası verilir.

IBD, farklı akademik geçmişlerden gelen adaylar için tasarlanmıştır ve uluslararası iktisat ve küresel kalkınma konusunda kapsamlı bir temel oluşturmayı amaçlamaktadır.

IBD öğrencilerinin iki akademik yıl boyunca yurtdışında deneyim kazanmaları teşvik edilir ve çok sayıda fırsattan yararlanabilirler.... [-]

İtalya Parma
Ekim 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yönetici Kursları

University of Parma

Bilgisayar Mühendisliği Bilim Ustası, Bilgi ve Otomasyon Teknolojilerinde ve bu teknolojilerin olanak tanıdığı tüm uygulama sektörlerinde çalışabilen, yüksek nitelikli bi ... [+]

Bilgisayar Mühendisliği Bilim Ustası, Bilgi ve Otomasyon Teknolojilerinde ve bu teknolojilerin olanak tanıdığı tüm uygulama sektörlerinde çalışabilen, yüksek nitelikli bir profesyonel figür yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle mezun, sağlam bir hazırlık ile, bilgi toplumunun teknolojik yeniliğinin ardından önemli fırsatlar sunacak bir işgücü piyasasının zorluklarıyla yüzleşebilecek.

Çalışma planı, müfredat tarafından belirlenen üç uzmanlık alanına ayrılmıştır: İnternet odaklı bilgi sistemleri (Sistem bilgisi ve İnternet İnternet), Otomasyon (Automazione) ve Endüstriyel Bilişim (Informatica Endüstri). Eğitim ve öğretim faaliyetleri aynı zamanda Üniversite laboratuvarlarında ve harici firmalarda yürütülen en yeni teknolojiler (örneğin makine öğrenmesi, analitik, uyarlamalı sistemler, çok bileşenli sistemler vb.) Projeleri içerir.... [-]

İtalya Parma
Ekim 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Elektronik Mühendisliği Bu Bilim Ustası, farklı alanlarda yüksek uzmanlık seviyesine sahip mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Amacımız, işleri nasıl yapacağınızı anlam ... [+]

Misyon ve hedefler

Elektronik Mühendisliği Bu Bilim Ustası, farklı alanlarda yüksek uzmanlık seviyesine sahip mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Amacımız, işleri nasıl yapacağınızı anlamanıza, teknolojik inovasyonu anlamanıza ve tanıtmanıza yardımcı olmaktır.

Tabii aşağıdaki temel ilkelere dayanmaktadır: teknik eğitim, teknik sistemler ve bileşenler (analog, karışık sinyal ve dijital IC tasarımı, gömülü sistem tasarımı, elektronik enstrümantasyon, sensörler, enerji üretimi ve dağıtım, elektrik makinaları ve yenilenebilir enerji sistemleri, güvenilirlik).... [-]

İtalya Parma
Eylül 2019
Italyan
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

University of Parma Endüstri Kimyası'nın ikinci seviye derecesi, kimya endüstrisinin en ileri yönlerinin ele alındığı teorik ve pratik bir derstir. ... [+]

İnsanlığa fayda sağlayan Endüstriyel Kimya. University of Parma Endüstri Kimyası'nın ikinci seviye derecesi, kimya endüstrisinin en ileri yönlerinin ele alındığı teorik ve pratik bir derstir. Hepsinden en önemlilerinden biri, enerji tasarruflu ve son derece seçici sentez prosedürlerinin en belirgin çalışmalarından biridir. Bu program en az bir ders içeren 11 zorunlu ders ve en az altı ay süren bir final laboratuvarından oluşur. Endüstri Kimyası ikinci seviye Lisans Programı, lisans derecesini Endüstri Kimyası alanında profesyonel bir kariyere hazırlamaktadır.

Twente Üniversitesi'nde (NL) Kimya Teknolojisi ile Doble Degree programı mevcuttur.... [-]

İtalya Parma
Ekim 2019
Italyan
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Gıda Bilimi ve Teknolojisi Derecesi Kursu, gıda bilimi ve teknolojisinin ana sektörlerinde iyi temel ve pratik bilgilere sahip mezunlar üretmek için tasarlanmıştır. ... [+]

Tür: İlk aşama derece kursuMezuniyet sınıfı: L-26Süre: 3 yılKredi: 180Erişim: Sınırlı: son sınıf kronolojik sıraya göre kayıt yaptırdı

Gıda Bilimi ve Teknolojisi Derecesi Kursu , gıda bilimi ve teknolojisinin ana sektörlerinde iyi temel ve pratik bilgilere sahip mezunlar üretmek için tasarlanmıştır. Mezunlar, teknik ve yönetsel profesyonel rolleri için ve gıda üretim sektöründeki endüstrilerde, laboratuvarlarda ve hizmetlerde gıda işleme ve üretimin kontrolünde destekleyici faaliyetler için operasyonel yetkinlikler kazanacaktır.

Kursun sonunda, Gıda Bilimi ve Teknolojisi bölümündeki mezunlar:

Gıda endüstrisindeki pratik faaliyetler iç... [-]
İtalya Parma Altavilla Vicentina
Eylül 2019
Ingilizce,Italyan
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Bitki Mühendisliği ve Gıda Endüstrisi Makinelerinde Bilim Ustası özel amaçlar olarak tasarlanmıştır: ... [+]

Tip: Yüksek Lisans Dersi Süre: 2 yil Sınıf: LM-33 - Makine Mühendisliğinde ikinci çevrim derecelerinin sınıfı Kredi: 120 Erişim: Ücretsiz

Bitki Mühendisliği ve Gıda Endüstrisi Makinelerinde Bilim Ustası özel amaçlar olarak tasarlanmıştır:

gıda endüstrisi için makinelerin tasarımını, gıda endüstrisi için tesislerin tasarımını ve yönetimini ve gıda üretim süreçlerinin yönetimini karakterize eden sektörlerde sağlam bir hazırlıkla bir figür oluşturulması;Gıda endüstrisi tesislerinin tasarım ve yönetimini ve gıda sektörü ile ilgili faaliyetlerin desteklenmesini ve paketlemenin sürdürülebilirliğini, sürdürülebilirliği, simülasyon modellerini vurgulayan tamamlayıcı vurgu.... [-]
İtalya Parma
Eylül 2019
Italyan
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

İşletme mühendisliği lisans dersinin kültürel ve profesyonel amacı, temel teknolojik becerilerin gerekli olduğu organizasyonel ve yönetsel rolleri doldurabilecek profesyo ... [+]

Tür: Derece KursuSüre: 3 yılSınıf: L-9 - Endüstri Mühendisliğinde derece sınıfıKredi: 180Erişim: Ücretsiz (Seçici olmayan bir oryantasyon testi gereklidir)

İşletme mühendisliği lisans dersinin kültürel ve profesyonel amacı, temel teknolojik becerilerin gerekli olduğu organizasyonel ve yönetsel rolleri doldurabilecek profesyoneller oluşturmaktır.

Kültürel profil, disiplinlerarası, esnek ve sistemik bir zihniyet ile tanımlanır: yönetim mühendisinin yerine getirmesi için çağrılan işlevler, iş sistemlerini fiziksel bileşenlerinde giderek artan ölçüde belirgin bir şekilde karakterize eden değişim ve süreçleri izlemeyle ilgilidir. , örgütsel ve bilgilendirici.... [-]

İtalya Parma Altavilla Vicentina
Eylül 2019
Italyan
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

University of Parma tarafından verilen Yüksek Lisans derecesi (BT: Amministrazione e Direzione Aziendale), öğrencilerin farklı alanlarda (denetim, muhasebe, danışmanlık, ... [+]

İşletme alanında yüksek lisans: tarafından sağlanan (BT Amministrazione e Direzione Aziendale), University of Parma öğrenciler farklı alanlarda (denetim, muhasebe, danışmanlık, vergi ve idari ve yönetsel kariyer yapmayı sağlayacak amaçlayan bir 2 yıl programıdır mali vb.)

Kurs, katılan ve devam etmeyen öğrencilere göre farklı şekillerde yapılandırılmıştır. İlk durumda, program, öğrenci yolunu karakterize eden sayısız proje çalışması ve aynı zamanda bölgedeki belli başlı firmalarla röportaj yapma fırsatı gibi öğrenciler ve öğretmenler arasında tartışma ve tartışmaları teşvik edebilecek zorlu fırsatlar sunar. yalnızca bölge sınırları içinde) doğrudan Üniversite içinde, yıl boyunca düzenlenen birkaç yerleştirme gününden birinde.... [-]

İtalya Parma
Ekim 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

University of Parma tarafından sunulan Kimya Yüksek Lisans Programı, kimyanın en modern yönlerine odaklanan kapsamlı eğitim ve öğretim sunar. Sunulan dersler klasik sente ... [+]

University of Parma tarafından sunulan Kimya Yüksek Lisans Programı, kimyanın en modern yönlerine odaklanan kapsamlı eğitim ve öğretim sunar.

Sunulan dersler klasik sentezlerden

Bu Program iki müfredat seçeneğine sahiptir, yani Biyomoleküler Kimya ve Malzeme Kimyası. Her iki durumda da, Program teorik ve deneysel yaklaşımları içeren 12 ders içermektedir.

Öğrenme çıktıları 11 sınav ile değerlendirilir. Program, seçmeli derslerden oluşan bir seçki ve son bir ayrıntılı raporun (tez) hazırlanmasını gerektiren altı aylık bir staj ve bir sınav kurulundan önce sunulması ve tartışılmasını içerir.... [-]

İtalya Parma
Ekim 2019
Italyan,Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Modern Yabancı Diller ve Uygarlıklar lisans programı, öğrencilere iki Avrupa yabancı dilinin yanı sıra, ilgili uygarlıkların kültürel mirası hakkında derinlemesine bilgi ... [+]

Modern Yabancı Diller ve Uygarlıklar lisans programı, öğrencilere iki Avrupa yabancı dilinin yanı sıra, ilgili uygarlıkların kültürel mirası hakkında derinlemesine bilgi vermeyi amaçlar. Aynı zamanda üçüncü bir dilde iyi bir çalışma bilgisi edinme imkanı sunar.

[-]
İtalya Parma
Ekim 2019
Tam zamanlı
3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Mimarlık Yüksek Lisans Derecesi, profesyonel hazırlık için bazı hazırlık konularının teorik derinlemesine analizini, güçlü bir teknik tasarım uygulama kesintisi ile birle ... [+]

Tip: Yüksek Lisans DersiSüre: 2 yilKredi: 120Kurs Sınıfı: LM-4Erişim: Ücretsiz

Mimarlık Yüksek Lisans Derecesi , profesyonel hazırlık için bazı hazırlık konularının teorik derinlemesine analizini, güçlü bir teknik tasarım uygulama kesintisi ile birleştirir. Çeşitli tasarım disiplinlerinin öğretileri (mimari kompozisyon, restorasyon, şehir planlama ve mimari ve inşaat teknolojisi), teorik öğretimin bir kısmı tarafından desteklenen öğrencinin zaman çizelgesinde yer aldığı laboratuvarlarda düzenlenmektedir. Dersin bir uygulama etkinliği, böylece öğrenci karmaşık ve deneysel çözümler tasarlamak için daha uzmanlaşmış bilgi, aynı zamanda beceri kazanır.... [-]

İtalya Parma
Eylül 2019
Italyan
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Ticaret ve Tüketici Pazarlama Yüksek Lisans derecesi kursu 2005 yılında kuruldu. İtalya'daki Pazarlama alanında ilk yüksek lisans derecesiydi ve pazarlama stratejileri il ... [+]

Nerede: Parma, İtalya

Öğretim Dili: İtalyanca

Süre: 2 yıl

Maksimum öğrenci sayısı: 180

Başvuru Koşulları: Kurs, kabul sınavı için de gerekli olan dil İtalyanca olarak verilmektedir. Başvuru testi şahsen yapılması gereken ve sınavların Temmuz ve Ekim aylarında olmak üzere yılda iki kez yapılması gereken bir sınavdır. Adaylar, sınava katılmak için başvuruda bulunmak için Pazarlamada en az 8 ECTS kredisi olan İşletme veya Ekonomi veya İstatistik alanında lisans derecesine sahip olmalıdır. Gereksinimler burada, İtalyanca dilinde ayrıntılı olarak açıklanmıştır: href = "https://cdlm-tcm.unipr.it/it/iscriversi/test-di-ammissione-e-bando... [-]

İtalya Parma
Eylül 2019
Italyan
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Address
Parma, Emilia-Romagna, İtalya