Read the Official Description

A Parma Üniversitesi Devlet Üniversitesi'dir. Bunun gibi, halka hizmet veren, kendi kendini yöneten ve idari, örgütsel ve muhasebe özerkliğe sahip. 13 Mart 962 tarihinde, İmparator Otto ben Uberto, Parma Bishop, 'Diploma' Üniversite başlatılması tanıdığı - Bishop sipariş ve yasal liderlerini seçme yetkisini verilen bir belge ('eligere et ordinare notarios') . Bu belge daha sonra yüzyıllar sürecek bir eğitim kurumu oluşturma temeli oldu, ve hala Parma Bishop Arşivleri bugün korunur.

A Üniversite 18 Bölümleri, 35 birinci derece kursları, 6 tek-kademeli derece kursları, 38 ikinci derece kursları tutarYanı sıra çok sayıda Lisansüstü okullar, Lisansüstü Öğretmen Yetiştirme kursları, çeşitli Masters 'Derecelerin ve Araştırma doktoraların (PhD) gibi.

Sanat ve Beşeri Bilimler, İktisat, Mühendislik ve Mimarlık, Gıda ve Tarım, Hukuk ve Sosyal Bilimler, Matematik Fizik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Tıp ve Cerrahi, Eczane, Veterinerlik: Öğrenciler kursları arasında seçim yapabilirsiniz.

ve Parma yaşam koşulları (yılda 5.000 'den fazla mezun ve yaklaşık 2000 öğretim ve personeli ile 30.000 öğrenci) Üniversitesi ideal boyut İtalya her yerinden gelen öğrenci çok sayıda çekmek. Bizim kayıtlı öğrencilerin fazla üçte iki Parma ve ülke çapında en yerleşik olmayan öğrencileri çekmek için en yüksek rütbe Üniversitesi yerleştirir Parma İl, dışından geliyor.

Üniversitenin farklı yerlerde öğrenciler gibi yeşil alanlar yakınında konforlu, verimli yapılara, okumak için izin Kampus: 77 hektarlık alan kentin güneyinde bilimsel deparments uzlaşmacı, bizim kampüs departmanları, modern ve iyi donanımlı konferans salonları, konforlu çalışma alanları, teknolojik açıdan gelişmiş laboratuvarlar ve CNR merkezinin oluşur - yanı sıra çeşitli spor tesisleri, konferans merkezi olarak ve bir kantin. Yapıların ve insanların bu önemli kombinasyonu İtalyan üniversite sahnesinde kesinlikle benzersizdir.

Diğer Üniversite yerleşim şehrin kalbinde yer almaktadır Üniversitenin rektörün ofisini evler merkez binasında, idari ofisler ve Hukuk Bölümü ile. Kentin ocağın çok Tıbbi okulu bulunduğu hastane alanında, İktisat Bölümü, Sanat, Edebiyat, Tarih ve Toplum Bilimleri Bölümü ve Antik kültür, Felsefe, eğitimler ve Modern Diller Bölümü. Nihayet Veterinerlik Bölümü kentin hemen kuzey-batı eteklerinde yer almaktadır.

Şehrin kalbinde, Üniversitenin merkez binası rektörün ofisini, idari ofisler ve Hukuk evler. Ekonomi ve Siyasal Bilimler Parco Ducale yanında iken Tıp Fakültesi, Hastanesi'nde bulunan şehir, aynı zamanda. Sanat ve Felsefe ve Psikoloji eski şehir merkezinde kendi kampüsleri var, ve Veterinerlik kentin hemen kuzey-batı eteklerinde yer almaktadır.

faaliyetleri ve Parma Üniversitesi tesisleri sürekli büyüyen öğrenci vücudun katılımını çekmek. Üniversite ile ilgili seçimler, yabancı üniversiteler ile iyi ilişkiler ve mevcut olan birçok burs da dahil olmak üzere toplum programları bakımından öğrencilerin bir canlı alışverişi ile öğrencilere yardımcı olmak için bilgi ve kariyer danışmanlık servisleri vardır. Kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları ve internet erişim noktaları, öğrenci yurtları ve kantinler, part-time iş, kültürel etkinlikler, ücretsiz bir numara ve mezuniyet sonrası kariyer danışmanlığı, tüm öğrenciler için mevcuttur - birlikte mezunlarımızın yardımcı görüşmeler ve kısa süreli kurslar ile iş bulmak için.

Öğrencilerin çalışmaları ve üniversite yaşam kalitesini artırmak için birçok tesis bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ücretsiz e-posta ve Yabancı Dil Merkezi'nde engelli öğrencilerin, dil kursları için ad hoc hizmetlerdir. Öğrenciler ayrıca, böylece iletişim hızlı ve doğru bir kanal oluşturarak, internet üzerinden sınavlara kayıt idari formları indirmek veya Üniversite tarafından her öğrenciye verilen kişisel e-posta erişebilirsiniz.

Üniversite Parma web öğrencilere düzenli olarak güncellenen bilgi ve Üniversitesi ile iletişim kurmak için ideal bir arayüz sunar.

Bizim yüzme havuzu, atletizm pisti, tenis kortları, futbol sahaları, golf bahçesinde, basketbol sahaları, rugby sahaları, vb - yapıların aralığındaki tüm disiplinlerde dersler ile Parma CUS Üniversitesi tarafından işletilen spor Öğrenciler ve pek çok fırsat

Müze Paradigna bölgesinin Abbazia'daki gibi CSAC (www.csacparma.en) Tasarım, mimarlık, illüstrasyon, reklam, fotoğraf) gelen İtalyan sanat eserleri (etkileyici bir koleksiyon ile, daha sonra üniversite koro Botanik Bahçeleri, Fen müzeler ve diğer bilimsel koleksiyonlar: Bu kültürel faaliyetler ve aynı zamanda fırsatları incelemek .

Uluslararası Öğrenciler kentin ocağın, San Francesco kilise yakınında Erasmus ve Uluslararası Evde hoş olacak ve özellikle akademik çalışmalarına yardımcı öğretilen İtalyanca dil kursları yararlanabilecek.

Mühendislik derslerinde ve çok Beşeri derslerinde, Fen Kursu Mimarlık Master İngilizce öğretilen derslerin büyüyen teklif varken II seviyesi lisans derslerinin iki tamamen İngilizce olarak öğretilir.

Programs taught in:
Ingilizce
Italyan

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

University of Parma

Klasik ve Modern Filoloji ve Edebiyatı II düzeyinde yüksek lisans derecesi özellikle Klasik ve Modern Filoloji ve Edebiyatı tüm yönleriyle yüksek kalibreli eğitim mevcut ... [+]

Resmi Program Açıklaması

Klasik ve Modern Filoloji ve Edebiyatı II düzeyinde yüksek lisans derecesi özellikle Klasik ve Modern Filoloji ve Edebiyatı tüm yönleriyle yüksek kalibreli eğitim mevcut ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen bir iki yıllık bir programdır.

Birinci yıl dersleri, özellikle Antik ve Modern Diller ve Edebiyatları, Dilbilim ve Tarih alanlarında kritik konu alanlarını ele.

LM 14 (Modern Filoloji ve Edebiyat) özellikle İtalyan ve Roman Dilleri, Edebiyatları ve Filoloji, Tarih ve müzikolojik Çalışmaları alanlarında derinlemesine bir çalışma sağlar: İkinci yıl dersleri iki modülden ayrılır. LM 15 (Classics), yüksek-standart, Yunan ve Latin Dilleri ve Edebiyatları, Eski Tarihi, papirüs bilimi, Klasik Filoloji, Arkeoloji ve Sanskritçe ileri eğitim sunmaktadır.... [-]

İtalya Parma
October 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Tarih ve sanat ve eğlence endüstrisinin eleştiri Yüksek Lisans çalışmaları geleneği üzerine kurulmuş ve araştırma hiyerarşileri ve disiplin bölünmelerin üstesinden ve tar ... [+]

Resmi Program Açıklaması

KABUL TEST OLMADAN DERS

2 yerler de dahil olmak üzere AB üyesi olmayan vatandaşlar için mevcut 5 yerler, Çin vatandaşları için ayrılmış

II düzeyi Sanat Tarihi ve Eğlence Endüstrisi Tarih ve Sanat Eleştirisi Yüksek Lisans hiyerarşiler ve disiplin bölünmelerin üstesinden ve tarihsel perspektif içinde ifade biçimlerinin analizine kurulan çalışmalar ve araştırma geleneği üzerine kurulmuştur.

Dersin amaçları:

araştırma ve sanat tarihinin araştırma araçları iktisabı (görsel ve sahne) metodolojileri hakkında bilgi elde etmek; sanat ve sinema sahne, Orta Çağ çağdaş ve tarih tiyatro sanatının tarihinin bir bilgi uzman düzeyini elde etmek için; sanat, film, sahne sanatları ve tiyatro geçmişi ve derin kritik becerilerin edinimi alanlarında kritik tarihsel tartışma bilincinin, elde etmek; sanat organizasyonu ve yönetimine ilişkin dinamiklerin anlama elde etmek; teorik kazanmak ve korunması, yönetimi, geliştirilmesi ve kültürel mirasın geliştirilmesi sorunları hakkında bilgi uygulamalı. ... [-]
İtalya Parma
October 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

MSc

University of Parma

İkinci aşama derecesi, Finans ve Risk Yönetimi (FRIM) finansal kurumların yönetiminde, kurumsal, ekonomik risk, daha genel analiz ve bankacılık ve finansal risk ve yöneti ... [+]

Resmi Program Açıklaması

Master of Science in Finans ve Risk Yönetimi (FRIM) Program finansal kurumların yönetiminde, kurumsal, ekonomik risk, daha genel analiz ve bankacılık ve finansal risk ve yönetiminde finansal ürün ve portföyler, yönetiminde uzman üretmek için tasarlanmış, ve sigorta riskinin analizi ve yönetimi edilir.

Finans ve Risk Yönetimi (FRIM) mezunları:

Bankacılık, finans ve sigorta analistleri tarafından kullanılan şirket risk modellerinin özel bilginin yanı sıra finansal ürünler ve piyasalar, finans ve sigorta ekonomisine uygulanan matematiksel hesaplama araçlarının ayrıntılı bilgi sahibi; ek olarak, onlar verileri işlemek ve ekonomik ilişkileri tahmin etmek onları sağlayan istatistiksel bilgi sahibi; Uluslararası senaryolar, finansal piyasalarda ve şirket yönetiminde karar modellerinin uygulanması ve analizi ve yönetimi geliştirme analizi açısından finans alanında bu tür metodolojiler ve araçlarını uygulamak için gerekli bilgi ve anlayış sahibi farklı kategorilerde tipik işler finansal aracıların; Böylece verimli edinilen bilgi ve verileri yorumlama ve işleme edememek, şirket mali yönetim ve risk yönetimi ve finansal piyasaların modelleme konularda bağımsız yargı için kapasite geliştirilmesi; şirketler içinde ve bir uzman olmayan halka, hem iletişim yeteneğini geliştirmek, finansal piyasaların performansı hakkında bilgi, alternatif finansal araçları ve banka ve sigorta risk yönetimi kullanımı; bağımsız artık belirli finansal araçların kullanımı ya da belirli piyasaların işleyişi ile bağlantılı konular, yanı sıra oluyor fırsatı araştırmak, çünkü değişen ekonomik bağlamda meslekleri gereği yaşam boyu öğrenme sürecini organize etme yeteneğine kazanmak Doktora ekonomik ve işletme çalışmaları ikinci-düzey Master kursları. ... [-]
İtalya Parma
October 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Bu Lisans Ders çalışmaları mezunları doğal devamı olarak tasarlanmıştır Gıda Bilimi ve Teknolojisi, İkram Bilim ve Gastronomi BilimleriAma aynı zamanda uygun bir müfredat ... [+]

Resmi Program Açıklaması

Bu Lisans Ders çalışmaları mezunları doğal devamı olarak tasarlanmıştır Gıda Bilimi ve Teknolojisi, İkram Bilim ve Gastronomi BilimleriAma aynı zamanda uygun bir müfredat sahip, kimya, biyoloji ve mühendislik diğer bilimsel-teknik alanlarda mezunlarına ilgi olabilir.

Dersin sonunda, Gıda Bilimi ve Teknolojisi ikinci aşama mezunları aşağıdaki bilgi ve becerileri kazanmış olacaktır: - uygulanan yönlerine ilişkin matematik, fizik, bilgisayar bilimi, kimya ve biyoloji bu alanlarda sağlam bir temel bilgi Gıda sektörü; - Gıda sektörünün birçok teknik ve organizasyonel problemlerin çözümüne temel ve uygulamalı bilgileri için gerekli bilimsel yöntemin sağlam bir bilgi; - Üretim, koruma ve dağıtım süreçlerini optimize etmek ve endüstriyel araştırma ve geliştirme projeleri yönetmek yeteneği; - Yönetmek ve işçi güvenliği ve çevrenin korunması ile ilgili düzenlemelere uygun olarak gıda kalitesi ve güvenliği teşvik yeteneği; - Yetenek tarım-gıda sektöründe verimli karmaşık denetim ve yönetim faaliyetlerini gerçekleştirmek için; - Ayrıca yenilikçi yöntemler kullanılarak, gıda, organoleptik hijyenik ve besin kalitesini izleme teknik uzmanlık yüksek düzeyde; - Yönetim ve onlarla bağlantılı şirketler, tarım-gıda tedarik zincirleri ve danışmanlık firmaları ve hizmetlerin organizasyonunda ileri beceriler; - Yetenek multidisipliner gruplar içinde çalışmak ve teknik ve ekonomik düzeyde insan ve etik birinde hem iyi bir karar göstermek için, iletişim; - Özel uzmanlık alanı içinde İtalyanca, genellikle İngilizce dışındaki diğer Avrupa Birliği en az bir dilde, ve genel ve özel bilgi alışverişi için yeterlilik. Bu amaçlar için, Gıda Bilimi ve Teknolojisi ikinci aşama derecesi programı içerir: - Gıda sektörü ve ilgili sektörlerin genel ve özel hem özel teknik yönleri, hakkında derinlemesine bilgi edinme; - Faaliyetleri ve deney... [-]

İtalya Parma
October 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Haberleşme Mühendisliği Yüksek Lisans öğretilen ve tamamen İngilizce incelenmiştir. Haberleşme Mühendisliği uluslararası düzeyde bir ileri mühendislik alanında çalışmak i ... [+]

Resmi Program Açıklaması

Haberleşme Mühendisliği Yüksek Lisans öğretilen ve tamamen İngilizce incelenmiştir. Haberleşme Mühendisliği uluslararası düzeyde bir ileri mühendislik alanında çalışmak isteyen kişilere özel bir iki yıllık yüksek lisans derstir.

Haberleşme Mühendisliği İtalyan ve uluslararası öğrencilere eşsiz bir fırsat sunuyor. Her şeyden önce, bu etkileyici bir teknolojik yenilik yaşanıyor ve uzun yıllar bu eğilim devam edecek olan bir alanda sağlam bilgi ve metodoloji sağlar. Ayrıca, uluslararası öğrenciler profesyonel bağlamda İngilizce dil becerilerini geliştirmek için olanak sağlar. Mevcut teknoloji hakkında öğrenme, öğrenciler, teknik terminoloji dili pratik böylece tüm dersler ve seminerler, İngilizce olarak yapılır. Birçok bilimsel çalışma, böyle bir İçerik ve Dil Entegre Öğrenme değerini kanıtlamak. Haberleşme Mühendisliği Haberleşme Mühendisliği gelişmiş bir yeterlilik yönelik çalışmalar ve ayrıca iki yıl boyunca gelişmiş dil becerileri kazanmaları için şansı sunuyor.... [-]

İtalya Parma
October 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Yüksek Lisans kursu Ticaret Pazarlama ve Ticaret Stratejileri Şirket satış politikaları geliştirmek ve iş dünyası ile bağlantılı disiplinler arası bir yaklaşım benimseyen ... [+]

Resmi Program Açıklaması

Dil: İtalyanca

Süre: 2 yıl

Maksimum katılımcı sayısı: 160

Kabul Koşulları:

Master başvuran adayların üç yıllık sahip olmalıdır Ekonomi alanında lisans diploması ve / veya iş idaresi ya da başka bir geçerli başlık sınıfları L-18 (eski 270/04) veya 17 (eski 509/99) üç yıl ve dört yıllık İtalyan Lisans derecelerini eşdeğer olarak tanıdı. Buna ek olarak, Pazarlama konularının özel bilgisi gereklidir. Sınıflar 17 (eski 509/99) ya da L-18 (eski 270/04) den Adaylar Pazarlama ile ilgili konularda en az 9 ECTS kredisi (İtalyanca sistemin sektör SECS-P / 08) sahip olması gerekir.

En az 27 ECTS kredisi sahip aşağıdaki gibi farklı sınıflardan mezun Kursu için başvurabilirsiniz: • En az 9 AKTS kredisi sektörü saniye-P / 08 (Pazarlama / Ekonomi ve İşletme Yönetimi) olarak; • Aşağıdaki sektörlerde en az 9 AKTS kredisi: SECS-P / 01, SECS-P / 02, SECS-P / 03, SECS-P / 06 o SECS-P / 12 (Ekonomi, İktisat Tarihi); Aşağıdaki sektörlerde • En az 9 AKTS kredisi: SECS-S / 01, SECS-S / 03, S / 04, S / 05 o SECS-S / 06, M-01 PSI, E-PSI03, M-PSI05 e M-PSI06, SPS 07, SPS 08 (İstatistik, Psikoloji ve Sosyoloji). ... [-]

İtalya Parma
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Uluslararası İş ve Geliştirme (IBD) İtalya'da, öğretilen ve Parma Üniversitesi'nde tamamen İngilizce olarak incelenmesi gereken ilk derece derstir. Üniversite aktif geliş ... [+]

Resmi Program Açıklaması

Uluslararası İş ve Kalkınma İkinci aşama derece ders (IBD)

Uluslararası İş ve Geliştirme (IBD) İtalya'da, öğretilen ve Parma Üniversitesi'nde tamamen İngilizce olarak incelenmesi gereken ilk derece derstir. Üniversite aktif gelişmekte olan ülkelerle projelerde önemli bir rol oynamıştır öğretim ve araştırma ve birkaç yıldır uluslararası profilini yükseltmek için çalışıyor. İBH gelişmiş bir derecesi, İktisat Fakültesi tarafından sunulan lisansüstü derslerin geniş bir yenilik olduğunu ve uluslararası düzeyde çalışmak isteyen o hedefleniyor.

IBD öğrencilerin çeşitli gruplar eşsiz bir fırsat sunuyor. Her şeyden önce, bir profesyonel bağlamda İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen İtalyanlar hitap etmektedir. Öğrencilerin dil tam daldırma kar edeceği yanı sıra ekonomi hakkında öğrenme böylece tüm dersler ve seminerler, İngilizce aracılığıyla yapılacaktır. Bilimsel çalışmalar, İçerik ve Dil Entegre Öğrenme değerini kanıtlamak ve IBD ekonomi gelişmiş bir yeterlilik yönelik çalışmalar ve ayrıca iki yıl boyunca gelişmiş dil becerileri kazanmaları için şansı sunuyor.... [-]

İtalya Parma
October 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
University of Parma

Program başta İşletme alanına ait disiplinleri üzerinde duruluyor. Bu tür disiplinler tanımlamak için istatistik bilgi ve iş karar verme süreçlerinde kullanılan ayrıntılı ... [+]

Resmi Program Açıklaması

ŞİRKET İDARESİ VE Parma, İtalya YÖNETİM Üniversitesi İKİNCİ DÜZEY AKADEMİK ÜNVANI

(LM Bilimler, İktisat ve İşletme -77 ders programı)

Çift derecesi:

1) Pamukkale Üniversitesi (Türkiye): II seviyesi derecesi "Muhasebe ve Finans" 2) Grenoble Ecole de Management (Fransa): "Yönetimi Yüksek Lisans"

Süre:

Iki yıl.

Mevcut yerler:

140 olan: - n. AB vatandaşları ve AB-eşit vatandaşlar için 124; - N. AB vatandaşı olmayanlar için 4; - N. 2 Çin vatandaşı ("Marco Polo" koşullu).

Müfredat gereksinimleri:

Erişim için, müfredat gereksinimleri İktisat ve İşletme veya İşletme derece kursları temel içeriğiyle ilgili. Bu derece kursu erişimi de İşletme ve Yönetim ile ilgili konularda özel bilgi gerektirir. Özellikle, İşletme ve Yönetim akademik disiplinlerde en az 15 ECTS olmalıdır İktisat ve İşletme veya İşletme öğrencileri mezun oldu.... [-]

İtalya Parma
October 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Address
Parma, Emilia-Romagna, İtalya