University of Parma

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Parma Üniversitesi bir Devlet Üniversitesi. Bu nedenle, kendi kendini yönetmektedir ve kamuya hizmet veren idari, örgütsel ve muhasebe özerkliğine sahiptir. 13 Mart 962'de İmparator Ottonyan, Parma Piskoposu Uberto, Üniversitenin 'Diploma' da başlatılması - Piskopos'a yasal liderleri sipariş etme ve seçme yetkisi veren bir belge - 'eligere et ordinare notarios') verdi. . Bu belge, yüzyıllar sonra sürecek ve bugün Parma'daki Piskopos Arşivlerinde korunan bir eğitim kurumu oluşturmanın temeliydi.

Üniversite 18 bölüm, 35 birinci derece ders, 6 tek aşamalı lisans dersi, 38 saniyelik derece dersi ve ayrıca birçok lisansüstü okul, lisansüstü öğretmen eğitimi kursları, çeşitli yüksek lisans ve araştırma doktora programları sunmaktadır.

Öğrenciler Sanat ve Beşeri Bilimler, Ekonomi, Mühendislik ve Mimarlık, Gıda ve Tarım, Hukuk ve Sosyal Bilimler, Matematiksel Fiziksel ve Doğal Bilimler, Tıp ve Cerrahi, Eczacılık, Veterinerlik dersleri arasından seçim yapabilir.

Üniversite'nin ideal büyüklüğü (yılda 5.000'den fazla mezunu olan 30.000 öğrenci ve yaklaşık 2000 öğretim üyesi ve personeli) ve Parma'daki yaşam koşulları İtalya'nın her yerinden çok sayıda öğrenciyi cezbetmektedir. Kayıtlı öğrencilerimizin üçte ikisinden fazlası Parma ve Parma Eyaleti'nin dışından gelmektedir ve bu da üniversiteyi ülke çapında en fazla yerleşik olmayan öğrencileri cezbetmek için en üst sıraya yerleştirmektedir.

Üniversitenin farklı yerleri, öğrencilerin Kampüs gibi yeşil alanların yakınındaki konforlu, verimli yapılarda çalışmalarına izin verir: şehrin güneyindeki bilimsel bölümleri barındıran 77 hektarlık bir alan, kampüsümüz bölümlerden, modern ve iyi donanımlı konferans salonlarından oluşur , rahat çalışma alanları, teknolojik olarak gelişmiş laboratuvarlar ve bir CNR merkezi - ayrıca çeşitli spor tesisleri, konferans merkezi ve kantin. Yapıların ve insanların bu önemli birleşimi, İtalyan üniversite sahnesinde kesinlikle eşsizdir.

Diğer Üniversite yerleşimi, rektörün ofisini, idari ofisleri ve Hukuk Bölümü'nü barındıran Üniversite'nin merkezi binası ile şehrin kalbinde yer almaktadır . Şehrin kalbinde Tıp fakültesi de, Hastane alanında, İktisat Bölümü, Sanat, Edebiyat, Tarih ve Sosyal Bilimler Bölümü ve Antik kültür, Felsefe, Eğitim ve Modern Diller Bölümü bulunmaktadır. Son olarak, Veteriner Hekimliği Bölümü şehrin hemen kuzey-batı eteklerinde yer almaktadır.

Şehrin kalbinde , Üniversitenin merkez binasında rektörün ofisi, idari ofisler ve Hukuk bulunmaktadır. Tıp fakültesi de hastanede, kentte yer alırken, Ekonomi ve Siyasal Bilimler Parco Ducale'nin yanındadır. Sanat ve Felsefe ve Psikoloji'nin eski şehir merkezinde kampüsleri vardır ve Veteriner Tıbbı kentin hemen kuzey-batı eteklerinde yer almaktadır.

University of Parma faaliyetleri ve olanakları, sürekli büyüyen bir öğrenci organının katılımını çekmektedir. Öğrencilere üniversite ile ilgili seçimleri, yabancı üniversitelerle iyi ilişkiler ve birçok burs dahil olmak üzere topluluk programları açısından canlı bir öğrenci değişimi konusunda yardımcı olacak bilgi ve kariyer danışmanlığı hizmetleri bulunmaktadır. Kütüphaneler, bilgisayar laboratuvarları ve internet erişim noktaları, öğrenci yurtları ve kantinler, yarı zamanlı işler, kültürel faaliyetler, ücretsiz bir numara ve mezuniyet sonrası kariyer danışmanlığı, mezunlarımıza yardımcı olmak için mülakatlar ve kısa kurslar ile birlikte tüm öğrenciler için mevcuttur. iş bulmak için.

Öğrencilerin çalışmalarının kalitesini ve üniversite yaşamını arttırmak için birçok olanak mevcuttur. Bunlardan bazıları engelli öğrenciler için ücretsiz e-posta ve ad-hoc hizmetler, Yabancı Dil Merkezi'ndeki dil kurslarıdır. Öğrenciler ayrıca İnternet üzerinden sınavlara kaydolabilir, idari formları indirebilir veya Üniversite tarafından her öğrenciye sağlanan kişisel e-postalara erişebilir, böylece hızlı ve doğru bir iletişim kanalı oluşturabilirler.

University of Parma web sitesi öğrencilere düzenli olarak güncellenen bilgiler ve Üniversite ile iletişim kurmak için ideal bir arayüz sunar.

Öğrenciler, yüzme havuzu, atletizm pisti, tenis kortları, futbol sahaları, golf sahası, basketbol sahaları, rugby sahaları, vb. Gibi tüm disiplinlerdeki kurslarla University of Parma CUS University of Parma tarafından yürütülen sporlarda birçok fırsata sahiptir.

Müzeler, Paradigna Abbazia'sında ( www.csacparma.en ) böyle etkileyici bir sanat eseri koleksiyonuyla (tasarım, mimari, illüstrasyon, reklam, fotoğraf), Botanik Bahçeleri, Doğa Bilimi müzeleri ve diğer bilimsel koleksiyonlar , sonra üniversite korosu: Bunlar kültürel faaliyetler ve aynı zamanda eğitim fırsatları.

Uluslararası Öğrenciler, şehrin kalbinde, San Francesco kilisesinin yakınındaki Erasmus ve Uluslararası Ev'de ağırlanacak ve özellikle akademik çalışmalara yardımcı olmak için öğretilen İtalyanca dil kurslarından yararlanacaklar.

II düzeyinde derece derslerinden ikisi tamamen İngilizce olarak öğretilirken, Mimarlık Yüksek Lisans Programı, Mühendislik dersleri ve Beşeri Bilimler derslerinde de İngilizce öğretilen derslerin artan bir teklifi vardır.

Konumlar

Parma

Address
Parma, Emilia-Romagna, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin