University of Pavia

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

University of Pavia . 1361'den beri bilgi geliştirme

University of Pavia 1361 yılında kurulan dünyanın en eski akademik kurumlarından biridir. Pavia, kuruluşundan bu yana bir şehir kampüsüdür ve bugün bile 24.000 öğrencisine İtalya'da benzersiz ve Avrupa'da nadir bir deneyim sunmaktadır: 20 Üniversite kolejinde eğitim Üniversitenin idari yapısından büyük ölçüde bağımsızdır. University of Pavia tüm konu alanlarını kapsamaktadır ve lisans derecelerinden doktora programlarına kadar her düzeyde çalışma programı sunan 18 bölümden oluşmaktadır. Pavia, İtalya'nın kuzeyinde 70.000 nüfuslu ve 24.000'den fazla öğrencisi olan küçük bir şehirdir. Milano'nun sadece 30 km güneyinde, bölgesel ve banliyö trenleriyle 10 dakikada bir. Pavia ayrıca İsviçre sınırı, Como ve göllerin yanı sıra Cenova ve Ligurya kıyılarına da kolayca ulaşılabilecek mesafededir. Roma döneminde kurulan, iki yüzyıl boyunca Lombards Krallığı'nın başkentiydi ve dar sokakların, antik kiliselerin, zarif binaların bu büyüleyici mirası, öğrencilerin en sevdikleri buluşma noktalarının tadını çıkarırken gece gündüz sağlam ve canlı kalıyor. Pavia'daki kültürel yaşam, 19 müze ve koleksiyon (14 Üniversite içinde), 2 kültür merkezi, 4 halk kütüphanesi ve 18 üniversite kütüphanesi, 4 sinema ve tiyatro, 10 sosyal-kültürel toplantı salonu, bir müzik okulu ve 2 sivil okul ile yoğun müzik ve sanat. Pavia'da yaşam, özellikle Milano'da ve Lombardiya'daki diğer şehir merkezlerinde çok daha yüksek konut ve yaşam maliyetlerine kıyasla hem hoş hem de uygun maliyetlidir. Pavia kampüsü, her düzeyde sayısız etkinlik, festival, sergi, konser ve spor aktivitesinin keyfini çıkarabilen öğrencilere eşsiz bir üniversite deneyimi sunuyor

Kolej sistemi: İtalya'da benzersiz

İngiltere'deki Oxford ve Cambridge gibi Pavia, İtalya'da 16. yüzyıla kadar uzanan benzersiz bir Kolej sistemine sahiptir. Pavia'nın toplamda yaklaşık 2.000 öğrenciye ev sahipliği yapan 20 kolejinin her biri, yurtdışında eğitim programlarına ve spor etkinliklerine erişim de dahil olmak üzere kendi özel geçmişine ve sunduğu fırsatlara sahiptir.

İleri Araştırma Enstitüsü (IUSS), kolejlerimizden en iyi performans gösteren öğrencilere ekstra kurslar sunmaktadır. Yüksek başarılara yönelik bu ileri düzey programlar temaya göre dört farklı akademik alanda düzenlenmiştir: İnsan Bilimleri, Sosyal Bilimler, Bilim ve Teknoloji ve Biyomedikal Bilimler. IUSS'de eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler, üniversite diplomalarının yanında ek bir Diploma alırlar. Üniversite hayatı, akademik başarıların, geleneksel etkinliklerin, partilerin ve spor rekabetlerinin hepsinin rol oynadığı açık bir topluluk oluşturmayı amaçlamaktadır. Üniversite öğrencileri de ilk profesyonel ağlarını kurabilirler. Kolejlere erişim liyakat kriterlerine ve ebeveyn-gelir tabanlı ücret sistemine dayanmaktadır. Bugün, Pavia 4 liyakate dayalı koleje güvenebilir; 12 devlet okulu; ve 4 özel kolej.

Sporun şehri Pavia

Pavia için, 'Avrupa Spor Şehri 2014' unvanı , sporda kalıcı mükemmellik için hak ettiği uluslararası tanınırlık görevi görmektedir. Üniversite Spor Merkezi (CUS), çok çeşitli kurslar sunarak, şampiyonluklar ve turnuvalar düzenleyerek üniversiteye kayıtlı öğrenciler arasında sporu teşvik eder. CUS Pavia, ekipleriyle Dünya Üniversite Oyunları gibi ulusal ve uluslararası yarışmalara katılıyor. Özellikle, Pavia'daki spor şu anlama gelir:

 • Olimpiyat ve Dünya Şampiyonası düzeyinde kürek
 • Pavia-Oxford-Cambridge-Pisa kürek yarışı
 • Ana takım sporlarında üniversite şampiyonası
 • Üniversiteler arası turnuvalar
 • Özellikle engelli öğrenciler için tasarlanmış spor programları
 • Tüm öğrencilerin fiziksel refahı için tasarlanmış, üniversite eğitimi ile bütünleşmiş tesisler.

Pavia, sağlık, teknoloji ve araştırma kenti

Üniversite, 5 makro alanda 17 uluslararası doktora programı sunmaktadır: • Bilim ve Teknoloji • Bilim Mühendisliği • Yaşam Bilimleri • Beşeri Bilimler • Sosyal Bilimler University of Pavia gerçekten de en üst düzey araştırma geleneğine sahiptir ve üç Nobel Ödülü sahibi sayılır. profesörler (Camillo Golgi, Giulio Natta ve Carlo Rubbia). Alessandro Volta, Albert Einstein, Gerolamo Cardano ve Ugo Foscolo da burada ders verdiler. Üniversite, dünyanın en prestijli akademik kurumlarıyla işbirliği içinde aktif bir araştırma destekçisidir ve Pavia'yı sismik risklerin azaltılması (EUCENTRE), kanser tedavisi (CNAO), nükleer enerji (LENA) konusunda ileri araştırmalar için modern bir teknoloji merkezi haline getirmektedir. Pavia'da yedi araştırma merkezi bulunmaktadır ve devam eden ve disiplinler arası temel ve uygulamalı araştırmalar yürüten 42 bölümler arası araştırma merkezinin yanı sıra diğer kurumlarla işbirliği içinde 21 farklı bölgede bulunmaktadır. Ayrıca start-up ve spin-off girişimlerini de desteklemektedir: 25 sadece geçen yıl üretilmiştir. Araştırma faaliyetleri 2013 yılında 7 uluslararası patente yol açmıştır. Üniversite yeni bir proje seçerek yeni bir süreç başlatmış ve yakın zamanda ilk İtalyan kitle fonlaması üniversitesi proje platformu olan Universitiamo'yu başlatmıştır.

University of Pavia ayrıca yaklaşık 12.000 profesyonelin çalıştığı önde gelen üç üniversite hastanesinde araştırma ve tedaviyi birleştiriyor. 1987 yılında Üniversite Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Merkezi'ni (CICOPS ) kurdu . CICOPS, burslar sunarak, ortak çalışmaları ve uluslararası araştırma projelerini destekleyerek, yabancı üniversiteler, hükümetler ve uluslararası, sivil toplum örgütlerini içeren, sürekli büyüyen uluslararası temas ağının oluşturulması için çalışıyor. 1998'den bu yana, Pavia'da araştırma yapmak için 55 farklı ülkeden akademisyenlere 200'den fazla burs verildi.

Uluslararası boyut

University of Pavia , öğrencilerini yaşam boyu öğrenmeye ve giderek daha karmaşık ve çeşitli bir dünyada karşılaştıkları zorluklara hazırlamaya adamıştır. Öğrencileri ve personeli günümüzün uluslararası ilişkilerinin küresel boyutuyla tanıştırmak için, dünyanın dört bir yanında 200'den fazla değişim programı mevcuttur. Çalışma ve staj için Erasmus, İşbirliği ve Bilgi Fonu ve diğer birçok AB ve AB dışı uluslararası program gibi hareketlilik planları hem giden hem de gelen, yerel ve uluslararası öğrencilere hibe vermektedir. Her yıl yüzlerce katılımcı bu fırsatlardan yararlanıyor ve müfredatlarına değerli bir uluslararası boyut ekleme şansına sahip oluyor. University of Pavia uluslararası stratejisi, dünyanın önde gelen araştırma yoğun üniversiteleri arasındaki konumunu korumak ve güçlendirmek için üç net hedef belirlemektedir:

 • Uluslararasılaştırmayı temel öğretim ve araştırma faaliyetlerimize dahil etmek
 • Kaliteli uluslararası öğrencilerin sürdürülebilir şekilde işe alınmasını sağlamak
 • Tüm dünyadaki ortaklarla birlikte Ortak Programların yanı sıra yüksek kaliteli stratejik ortaklıklar geliştirmek ve sürdürmek

Dersler

University of Pavia başlangıçta hukuk ve beşeri bilimler okulları etrafında oluşturuldu, ardından da tıp geldi. Yüzyıllar boyunca, sunulan dersler, doğa bilimleri, saf bilimler, mühendislik, siyaset bilimleri ve farmakolojiye ve daha yakın zamanlarda psikoloji, iletişim ve spor bilimlerine kadar genişledi ve böylece Pavia'nın multidisipliner bir üniversite olarak mesleğini doğruladı. University of Pavia sunmaktadır 83 ders (hem Lisans ve Master ) 'de:

 • Mühendislik ve Mimarlık
 • Matematik, Fizik ve Doğa Bilimleri
 • ekonomi bilimi
 • Kanun
 • tıp
 • Edebiyat, Dil ve Felsefe
 • Farmakoloji Sağlık Meslekleri
 • Siyaset bilimleri
 • Psikoloji
 • İletişim çalışmaları
 • Spor bilimleri
 • müzikbilim
 • turizm

Akademik personel ve misafir profesörler tarafından İngilizce olarak verilen on bir uluslararası Yüksek Lisans Derecesi programı, üniversiteyi içeriden uluslararasılaştırmakta ve denizaşırı öğrenci sayısında önemli bir artışa işaret etmektedir:

1 Lisansüstü Derecesi (6 yıl): Tıp ve Cerrahi

İngilizce iki yıllık Yüksek Lisans derecesi dersleri:

University of Pavia de sunmaktadır Foundation Year en erişim lisans derecesi isteyen üniversite adaylarının uyarlanmış bir hazırlık kursuna University of Pavia özellikle en küçük eğitim 12 yıllık uymayan öğrenciler için tasarlanmış.

University of Pavia araştırma tabanlı programlardan belirli mesleklere girmeyi amaçlayan kurslara kadar birçok lisansüstü dersi ile dikkat çekmektedir:

 • Tıp, sağlık ve eczacılık alanlarından bilim sektörüne kadar değişen 29 yüksek lisans dersi. Bunlar arasında ortak bir özellik, kabul edilen disiplinlerarası yaklaşımın yanı sıra son derece uzmanlaşmış alanlarda çalışılan çığır açan temalardır.
 • 5 makro alanda 17 Uluslararası Doktora Programı (Bilim ve Teknoloji; Bilim Mühendisliği; Yaşam Bilimleri; Beşeri ve Sosyal Bilimler) ve AB Üniversiteleri ile 4 Ortak doktora dersi.
 • 51 Uzmanlık okulu
 • 1 Hukuki Meslekler için Uzmanlık Okulu

Yüksek Lisans Kursları, ileri eğitim kursları ve Doktora Programları ayrıca Pavia Gelişmiş Çalışma Enstitüsü (IUSS) tarafından sunulmaktadır.

Covid-19'un neden olduğu bu olağandışı durum sırasında University of Pavia karantina sırasında didaktikleri ve öğrencileri desteklemek için aşağıdaki istisnai girişimleri aktive etti.

Dersler

Dersler e-öğrenme araçları ile sağlanır. Dersler ses / video dosyaları, slaytlar veya diğer dijital öğretim materyalleri ile ve hatta Haziran sonuna kadar ve hatta muhtemelen Temmuz sonuna kadar canlı akış yoluyla sunulmaktadır. Uzaktan derslere nasıl kayıt olunacağı hakkında ek bilgi için lütfen bu video eğitimine bakın

University of Pavia Uzaktan Eğitim platformuna bağlantı: http://idcd.unipv.it/kiro3/

Sınavlar

Sözlü ve yazılı sınavlar uygun araçlar ve yazılımlar (Skype, Zoom, Google Hangouts) kullanılarak uzaktan yapılır. Yazılı sınavlar için öğretici ( href = "http://news.unipv.it/?p=47200 ).

Mezuniyet sınavları

Mezuniyet sınavları, Skype veya diğer web konferansı araçları kullanılarak uzaktan yapılır. Mezuniyet, tez ve diğer gerekli belgeler için başvuru çevrimiçi yapılabilir ( href = "https://web.unipv.it/come-procedere-con-la-domanda-di-laurea/ ).

Üniversite ücreti

Üniversite ücretinin son ödeme tarihi 30 Mayıs'a ertelendi ( href = "http://news.unipv.it/?p=46928 ).

Kütüphaneler

Sağlıklı kalın, aktif kalın ve evde spor yapın

 • Spor Merkezi CUS Pavia, iki tür çevrimiçi oturumdan oluşan “Train @ Home” girişimini başlattı: Sağlıklı ve formda kalmak için “eğitim” ve öğrencilerin yapabileceği sanal odalarda kursları ve eğitimleri takip etmek için “uzaktan ders” eğitmenlerle etkileşim. Ders ve eğitim haftalık olarak planlanır ve CUS Pavia'nın web sitesinde ( href = "http://www.cuspavia.org/trainhome-con-il-cus-pavia/ ) bulunabilir.
 • Fizik Bilimleri ve Uyarlanmış Motor Aktivite Laboratuvarı (Laboratorio di Attività Motoria Adattata, LAMA) Lisans Programı öğrencileri, eğitmek ve formda kalmak için egzersizler içeren bir YouTube oynatma listesi hazırladı. Videolar bu sayfada bulunabilir href = "https://www.youtube.com/playlist?list=PLihdBaXFbcCYrvo73BspACYMlZFXLeXOr .

Sık Sorulan Sorular Web Sayfası

Konumlar

Pavia

Università di Pavia Facoltà di Farmacia

Address
Corso Strada Nuova, 65
27100 Pavia, Lombardiya, İtalya
Telefon
+39 0382 987370

Milan

Address
Milan, Lombardiya, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin