University Of Genoa (Università Degli Studi Di Genova)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

TARİHÇE

1471'de Papa II. Sixtus Boğa sayesinde Cenova Cumhuriyeti derece verebilir. 1670 yılında Cizvit Üniversitesi kuruldu ve Fransız İmparatorluğu altında, Paris İmparatorluk Üniversitesi ile birleştirildi. Napolyon'un düşmesinden sonra, yine Sardunya Krallığı içinde. Üniversite Sarayının giriş salonunda, Mazareini, Garibaldi, Mameli ve Bixio'nun, Cesare Cabella ve Cesare Parodi gibi Cenevizli profesörlerle birlikte, Risorgimento'nun hareketlerine cesurca katıldığı büstleri var. Cenova Üniversitesi, üniversite sisteminin mevcut reformunda öncü bir role sahip ve 29 Aralık 2011'de yeni bir statü yürürlüğe girdi.

1

KİMLİK

Cenova Üniversitesi, gençlerin beklentilerine ve tutumlarına göre düzenlenmiş, yüksek niteliklerin önemini ve Avrupa'daki işgücü piyasasının gereksinimlerine dayalı bir boyutta olan, lauream sonrası kursları da dahil olmak üzere yaklaşık 300 ders sunmaktadır. Birçok vaka - küresel düzeyde. Cenova Üniversitesi, Savona, Imperia ve La Spezia'daki eğitim merkezleriyle tüm bölgesel bölgede mevcut olduğu için Ligurya Üniversitesi'dir.

Üniversite öğrencilere sağlam bir kültürel ve bilimsel eğitim sunar ve onlara profesyonel geleceğe yönelik birçok araç sunar. Teori ve pratik arasında gerçekleşme, kurumlar ve şirketler ile yapılan aşamalar ve yurtdışındaki eğitim dönemleri aracılığıyla gerçek olanaklar sunar. Profesörlerin ve öğrencilerin yabancı ülkelere girip çıkmalarına yüksek bir hareketlilik sağlayan yabancı Üniversiteler ve Kurumlarla birçok farklı işbirliği ve işbirliği şekli vardır. Şu anda, 3.000'den fazla yabancı öğrenciyle, Üniversite toplam kayıtlı öğrenci sayısının% 8'ini aştı, hatta daha fazlasını belirledi - ve ulusal verinin aksine - İtalya'yı seçen öğrenciler için cazibe noktası olarak belirledi. Üniversite çalışmaları için. Cenova Üniversitesi, öğretim ve araştırmanın kalitesine büyük önem vermektedir; bu, gerçek inovasyon ve rekabetçiliğin temeli olan bilgi gelişimini sağlamada temel bir unsurdur.

f

Araştırma, sonuçlara ulaşmayı mümkün kılar oalt = "uluslararası düzeyde de kabul gören prestij ve mükemmelliği geliştirmek. Öğretim ile ilgili olarak, öğrenciler ve proalt arasındaki ilişki şekli =" forsörler karşılıklılığı arttırır = "ilişkilerde açık ve alt =" yeni bilgisayar araçlarını kullanarak esnek öğrenme ortamı: e-öğrenme platalt = "formlar, erişilebilirlik alt =" Üniversite sitesine engelliler için, 7 Akademi Puanı (bölgesel alanda dağıtılan uzaktan eğitim için alt = "sınıfları").

Alt = "Bölgesel Ajans ile işbirliği içinde" Eğitim Hizmetleri ve İş (Lavoro - ARSEL) 'e göre Agenzia Regionale ve Bölgesel oalt = "f Ligurya için, oalt =" f Cenova oalt 'ı geliştirmek oalt = "ikamet etmeyen öğrenciler ve lialt =", koşullarla, signialt = "ficant yatırımlar alt =", gittikçe daha dinamik ve alt = "full oalt =" olan bir şehirde burs ve konaklama için kültürel zorluklar.

ÜCRETLER, YÜRÜRLÜK

e

Thalt = "e Univalt =" ersity falt = "ealt =" es aralt = "e ila balt =" iki sistemde ödenen e = "ents, thalt =" e ilk onalt = "e, tüm thalt için =" "e studalt =" whilalt = "e thalt =" e salt = "econd varialt =" es dalt = "epalt =" thalt'da biten = "e attalt =" endalt = "ed coursalt =" e ve ISEEU (alt = "equivalalt =" ent mali durum indalt = "ex) calt =" ertificatalt = "e. Thalt =" e ilk instalmalt = "ent alt =" e eşittir = 470 ve thalt = "e salt =" econd onalt = "e varialt = "en az 0 Euro ile en fazla yaklaşık değere karşılık = = ely 2.250 Euro. Thalt =" e tuz = "eksi kurulum =" ent risalt = "için minimum 1,750 Euro ile en fazla 2,250 Euro arasında studalt = "providalt almayan isimler =" e thalt = "e ISEEU calt =" ertificatalt = "e.
Howalt = "evalt =" er, thalt = "e Univalt =" Galt ersity = "enoa offalt =" ers thalt = "e studalt =" birçok incalt = "entivalt =" es (toplam ve kısmi alt = "exalt =" "emptions, kar ve dalt =" egralt = "ealt =" e bonus, ralt = "eğitimler) ve ayrıca thalt =" e palt yapma fırsatı = "ödenen işbirliğini sağlama fırsatı activitialt =" es.

Ahlaki = "e bilgi için, www.studalt =" enti.unigalt = "e.it/tassalt=" e / (İtalyanca olarak) adresini ziyaret edin veya
iletişim thalt = "e Intalt =" uluslararası Studalt = "ent Officalt =" e (SASS):
Phonalt = "e: (39) 01020951525
Faks: (39) 01020951527
E-posta: sass @ unigalt = "e.it
Walt = "eb: www.studalt =" enti.unigalt = "e.it/sass/alt=" tr /.

Thalt = "e SASS tuzu =" ervicalt = "e offalt =" ayrıca thalt = "e foralt =" eign studalt = "ents thalt =" e destek thalt = "ey nalt =" ealt = "sıralı =" er tuza = "ettlalt =" e thalt içinde = "e şehir ve spalt =" usalt sonu = "eful çalışma palt =" eriod. Tüm thalt = "e nalt =" ecalt = "thalt hakkındaki temel bilgiler =" e alt = "enrolmalt =" ent balt = "e bulunabilir: www.studalt =" enti.unigalt = "e.it/aralt=" eaint / intalt = "ernational-studalt =" veliler

Burslar Fırsatı = "es

Mastalt için Burslar = "er / PhD projalt =" ects

  • EMARO (Europalt = "ean Mastalt =" Advancalt er = "ed Robotik)
  • SERP-Chalt = "em (Intalt =" ernational Mastalt = "Surfacalt’taki er =" e, Elalt = "ectro, Radyasyon ve Foto-Chalt =" emistry)
  • EMShip Mastalt = "Deniz Arşivi'nde er =" ecturalt = "e
  • ICE (Erasmus Mundus Ortak Doktora = "e intalt =" eractivalt = "e ve Cognitivalt =" e Çevremal = "ents)
  • EURMalt = "ed (Etudalt =" es Urbainalt = "es alt =" en Région Méditalt = "erranéalt =" ennalt = "es)

Studalt için Burslar = "ents mobility Projalt =" ects:

  • EMMA-EST Erasmus Mundus Eylem II - Asya ile Hareketlilik
  • alt = "eASTANA- Erasmus Mundus Eylem II - Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Uzbalt ile Hareketlilik =" ekistan, Turkmalt = "enistan
  • HERMES (Highalt = "er Eğitim ve Ralt =" esalt = "Arama Aralt =" ea balt = "etwalt =" ealt = "en Europalt =" e ve thalt = "e Middlalt =" e Doğu)
  • Alyssa

Konumlar

Cenova

Università degli Studi di Genova

Address
Via Balbi 5,
16126 Genova

16126 Cenova, Liguria, İtalya
Telefon
+39 010 209 51525

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin