University of Campania "Luigi Vanvitelli"

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1

Tanıtım

"Federico II" olarak bilinen büyük Napoliten üniversitenin kalabalık koşullarını rahatlatma amacı ile 1991 yılında kurulan Üniversite Campania "Luigi Vanvitelli" (KHK MURST, 25 Mart). 1 Kasım 1991 resmi tarihte, Campania Üniversitesi on dokuz bin kayıtları ve Caserta ve Napoli beş farklı toprak alanlarda bulunan sekiz fakülte ile özerk çalışmaya başladı. Şu anda, üniversitenin 19 Bölümler katılan otuz bin öğrenci bulunmaktadır. Napoli diğeri Caserta Kraliyet Sarayı tane: Üniversitenin multicampus yapısı Rektör iki ofisleri bulunmaktadır.

3

üniversite yerler

Ünlü tarihi binalar Üniversitesi Okullar, Bölümleri, Merkezleri ve İdari ofisler ev sahipliği yapıyor. bu aynı binaların çoğu aynı zamanda bir zamanlar Roma Cryptoporticus ve Napoli eski şehir merkezine bulunan Tıp Okulları ne üzerinde duruyor Santa Maria Capua Vetere Edebiyat Bölümü ve Kültürel Mirası olarak arkeolojik vardır.

Mimarlık ve Endüstriyel Tasarım "Luigi Vanvitelli"

Aversa - San Lorenzo reklam Septimum bina ve manastır.

Tıp ve Cerrahi

Tıp Okulu, eğitim hastanelerinde ikisinde tek çevrim tıbbi derece sunmaktadır: Napoli kampüs "Vecchio Policlinico" olarak bilinen Üniversitesi Eğitim Hastanesi'nin yer almaktadır; Caserta kampüs "San Benedetto alanında" yer almaktadır.

Tüm klinik öğretim faaliyetleri de Napoli "Vecchio Policlinico" de ve Caserta Caserta Sivil Hastanesi'nde yapılmaktadır. Ortodonti ders programı Napoli Kampüsü'nde düzenleniyor.

Sant'Andrea delle Dame kompleksi ve "Santa Patrizia Cloisters": Napoliten eğitim hastanesi iki önemli yerleri kaplar.

Konumlar

Caserta

University of Campania "Luigi Vanvitelli"

Address
Viale Abramo Lincoln,5
81100 Caserta, Campania, İtalya
Telefon
+39 0823 274803

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin