University of Ferrara - Department of Economics

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Ferrara Üniversitesi eşsiz bir tarihi ortam sunmaktadır. Ortaçağ ve Rönesans'ın muhteşem anıları saraylarda, evlerde, kiliselerde, müzelerde, meydanlarda, avlularda ve sokaklarda yaşar. Geçmişte örtülmekten çok, Ferrara gençlerin yüksek bir yaşam kalitesini deneyimleyebilecekleri, bakımlı altyapılardan yararlanabilecekleri ve hoş bir şekilde harmanlanabilecekleri bisikletçi ve yaya dostu sürdürülebilir bir şehirdir. köklü kültürel geleneklere göre, bilim ve beşeri bilimlerde geniş bir BA ve MA derecesi ve doktora derecesi sunan Ferrara Üniversitesi'nin birincil amacıdır. Tüm kasaba, ulusal ve uluslararası öğrenciler arasındaki etkileşime dayanan canlı bir kampüstür.

134905_134845_Picturetoincludeinprogdescription8.jpg

hakkında

Ferrara, merkezde ve Rönesans duvarlarının hemen dışında elverişli bir konumda bulunan öğretim ve araştırma olanaklarına sahip güvenli ve hoş bir açık kampüstür.

“Da 600 anni guardiamo avanti”: İleriye bakmak altı yüzyıl boyunca Ferrara Üniversitesi'nin önceliği olmuştur.

Ferrara Üniversitesi uluslararasılaşmayı teşvik ederek ilerlemeye devam ediyor. Uluslararası bir bilimsel ve akademik topluluğu teşvik etmek çok yönlü bir bakış açısı içerir: belirli mükemmellik alanlarına odaklanarak ve güçlü bir tarihsel ve kültürel kimliğin varlığında gelişen en yüksek öğretim ve araştırma standartlarının peşinde koşma. Ferrara, hem merkezde hem de Rönesans duvarlarının hemen dışında bulunan öğretim ve araştırma tesisleriyle karışan sokaklar, meydanlar ve binaların bir kafesine sahiptir. Eşsiz kentsel konfigürasyonu sayesinde, kasaba kendisini toplumla yakından etkileşime giren açık bir kampüs olarak sunuyor.

134901_134839_Picturetoincludeinprogdescription2.jpg

Unife tadını çıkarın

Ferrara Üniversitesi'ne Hoş Geldiniz 1391 yılında kurulan Ferrara Üniversitesi, Ferrara Şehri'nin kendisi gibidir: tarihi ama ışıltılı, küçük ama rekabetçi, insanlar kentsel kampüsünde öğrenmek için bir araya geliyor. Güzel ve dinamik bir şehirde dinamik bir üniversiteyiz.

Faaliyetlerimiz oldukça uluslararasıdır. Öğretim ve araştırmamız, öğrencilerimize Avrupa çevresinde ve dışında hareket etme imkanı sunmak ve böylece kişisel ve profesyonelce zenginleştirecek keyifli bir deneyim sunmak için uluslararası bir şekilde uluslararasıdır. Öğrencileri içeren bir akademik toplulukta yürütüldüğünde araştırmanın daha güçlü olduğunu düşündüğümüz için, onlara mükemmel öğretim ve araştırma fırsatları sunan en iyi uluslararası öğrencileri çekiyoruz.

134900_134838_Picturetoincludeinprogdescription1.jpg

Görevimiz

600 yıldır ileriye bakıyoruz. Sadece Üniversitenin iletişim logosunun etiket hattı değil, aynı zamanda öncelik olarak gördüğümüz hedeflerden biridir. Ferrara Üniversitesi ileriye bakar ve gelecek ancak uluslararasılaşmaya yol açabilir.

"600 yıldır ileriye bakıyoruz". Bu sadece Üniversitenin iletişim logosunun etiket hattı değil, aynı zamanda öncelik olarak gördüğümüz hedeflerden biridir.

Ferrara Üniversitesi ileriye bakar ve gelecek ancak uluslararasılaşmaya yol açabilir. Uluslararası bir bilimsel ve akademik topluluğun parçası olmak, tekdüzelik ve kimlik kaybı anlamına gelmez, aksine, kendi bireyselliğini ve mükemmelliğini korurken, dünyanın en iyi üniversitelerinin yüksek öğretim ve araştırma standartlarını paylaşmak anlamına gelir. Açılmak dünyanın geri kalanıyla iletişim kurmak, ortak bir zemin bulmak ve kendi köklerini gözden kaybetmeden inovasyon, teknolojik gelişme ve kültürel ve bilimsel büyüme için üreme alanları oluşturmaktır. Şehir genelinde eğitim ve araştırma tesislerinin varlığı Ferrara'yı güvenli ve misafirperver büyük bir açık kampüs haline getiriyor - eğitim almak veya kalmak için ideal bir yer. Ferrara kampüsü sadece şehir içindeki bir üniversite değil, her şeyin Üniversite çevresinde döndüğü bir şehirdir - sadece kentsel dokunun değil aynı zamanda faaliyetlerinin ve özelliklerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu nedenle, Ferrara Üniversitesi'nin yurtdışındaki imajını desteklemek ve güçlendirmek, bir Unesco Dünya Mirası alanı olan bölgenin ve şehrin imajının teşvik edilmesini ve güçlendirilmesini gerektirir.

134902_134842_Picturetoincludeinprogdescription10.jpg

Unife Tarihi

İtalya'nın en eski üniversitelerinden biri olan Ferrara Üniversitesi, Nicholas Copernicus ve Paracelsus gibi kültür, Sanat ve Bilim dünyalarından görkemli kişilikleri karşıladı ve eğitti.

Ferrara Üniversitesi 1391'de Papa Boniface IX'in izniyle Este Markiz Alberto V tarafından kuruldu. Açılan ilk kurslar Sanat, Teoloji ve Hukuk'tur ve hukukçular arasında uzman olan Bartolomeo Saliceto gibi ünlü öğretmenler tarafından öğretilmiştir.

15. ve 16. yüzyıllarda Ferrara, İtalyan Rönesans kültürünün en başarılı merkezlerinden biri haline geldi ve Üniversite, Nicholas Copernicus ve Paracelsus gibi ünlü entelektüellerin varlığı sayesinde büyük bir prestij dönemine sahip oldu. 1598'de Papalık Devletine asimile olduktan sonra, üniversite prestijli bir Estensi City Üniversitesi'nden dışarıdaki bir üniversiteye dönüştürüldü. Napolyon Çağında, ulusal üniversiteler için planla, Üniversite derece unvanları verme gücünü kaybetti ve normal akademik faaliyet 1816'ya kadar devam etmedi. İtalya'nın birleşmesinden sonra Ferrara Üniversitesi özgür bir üniversite oldu. Birinci Dünya Savaşı'ndan önceki yıllarda, 500'den fazla öğrencisi olan Üniversite, İtalya'nın en çok katılan ücretsiz üniversitesiydi. Bu nedenle Üniversitenin kimliği, onu diğerlerinden ayıran tarihi ve kültürel bir geleneğe dayanır. Kuruluşundan bu yana, Kültür, Sanat ve Bilim dünyalarından ünlü kişilikleri karşıladı ve eğitti. Büyüklüğü, tesisleri, eğitim ve araştırmanın niteliği ve niceliği açısından üniversite İtalya'da bir mükemmellik noktasıdır. Bu aynı zamanda uluslararası sıralamadaki mükemmel konumu ile de kanıtlanmıştır.

134906_134846_Picturetoincludeinprogdescription3.jpg

Nicholas Copernicus

b. 1473 Torun, Pomeranya - d. 1543 Frauenburg

Polonyalı gökbilimci, Batlamyus anlayışının devrildiği ve güneşin evrenin merkezi olduğu bir sistem sunan “De revolutionibus orbium coelestium” un yazarıydı.

Kopernik teorisi, astronomi biliminin gelişimi için temeldir ve modern astronomi başlangıcını temsil eder.

Paracelsus

b.1493 Einsiedeln, İsviçre - d. 1541 Salzburg

Bir hekim ve filozof, Rönesans biliminin en önemli ve karmaşık figürlerinden biriydi.

Aristoteles'in dört element teorisini bütünleştirdi ve geleneksel tıp öğretilerini reddetti, böylece yeni bir disipline hayat verdi: mineral maddeler kullanan hastalıkların tedavisine dayanan iatrokimya.

Mirandola'dan Giovanni Pico

b. 1463 Mirandola (Mo) - d. 1494 Floransa

En ünlü İtalyan filozoflardan ve hümanistlerden biri olan Marsilio Ficino, Muhteşem Lorenzo ve Angelo Poliziano'nun arkadaşıydı.

En ünlü eserleri arasında “Oratio de hominis dignitate” ve felsefi ve teolojik problemleri içeren dokuz yüz makale yer alıyor.

134899_134840_Picturetoincludeinprogdescription4.jpg

Ekonomi ve İşletme Bölümü

Ekonomi ve Yönetim Bölümü (DEM) 2013 yılında 1997 yılında kurulmuş olan önceki Ekonomi, Kurum ve Bölge Bölümünden kurulmuştur.

Bölüm son derece multidisipliner bir yapı ile karakterize edilir ve ana öğretim ve araştırma alanları ekonomi, işletme ve hukuk içerir.

Öğretim ekibimiz 40'tan fazla profesör ve araştırmacı, 9 teknisyen ve yaklaşık 30 araştırma görevlisi, lisansüstü öğrenci ve ortak çalışandan oluşmaktadır.

Lisansüstü programımız akademik teori, iş uygulamaları ve güncel olaylar arasında ideal bir denge sağlar.

2015-2016 akademik yılından başlayarak , Ekonomi ve Yönetim Bölümü, uluslararası sorunlara özel önem veren güçlü mesleki beceriler sağlamak için dört yeni yüksek lisans derecesi programı başlatarak eğitim teklifini yeniliyor. Bu derslerden ikisi ( Uluslararası Pazarlarda Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ile Yeşil Ekonomi ve Sürdürülebilirlik ) tamamen İngilizce olarak verilecektir. Ekonomik senaryo ve rekabetçi küresel ekonomiyi derinlemesine anlamak için İtalya'dan ve diğer ülkelerden gelişmiş bir öğrenme ortamı yaşamak isteyen öğrencilere yöneliktir.

Konumlar

Ferrara

Address
Via Voltapaletto 11
44121 Ferrara, Emilia-Romagna, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin