University of L'Aquila

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

1952'de kurulan ve L'Aquila , Abruzzo Bölgesi'nin idari merkezi olan Üniversitemiz , biyoteknoloji, fen, ekonomi, mühendislik, eğitim, beşeri bilimler, tıp, psikoloji gibi akademik programların tümünü sunan bir kamu eğitim ve araştırma kuruluşudur. , ve spor bilimleri. Yedi bölümle birlikte , L'Aquila Üniversitesi, 18.000'den fazla kayıtlı öğrenciyi 64 derece dersi (birinci ve ikinci seviye derece arasında bölünmüş), sekiz araştırma doktora programını, uzmanlık okullarını, uzmanlaşmış master derslerini ve meslek derslerini sunmaktadır. yaklaşık 600 profesör ve araştırmacı seçkin Fakültemizin pek çok üyesi, uluslararası tanıma aldık ve araştırma alanlarında liderleri olarak kabul edilir.

L'Aquila Üniversitesi , stratejik hedeflerinden biri olarak, öğretmenin ve öğrencinin hareketliliğine ve yabancı üniversitelerle işbirliği içinde kurulan uluslararası derece derslerinin kurulmasına dayanan öğretimin uluslararasılaştırılmasını sağlamıştır. Bu kurslar, ders boyunca kazanılan kredilerin karşılıklı tanınmasını sağlayan entegre müfredat ve öğrenci hareket kabiliyeti stratejileri sağlar. Bu kurslara kayıt yaptıran öğrenciler , L'Aquila Üniversitesi ve yabancı üniversite ortağı (ları) içinde yerleşik alternatif çalışma dönemleri yürütürler .

Uluslararası derece dersleri, öğrencilerin çift, birden fazla veya ortak derece almasını sağlar. Kursun bitiminde öğrencinin, L'Aquila Üniversitesi'nden ve gerekli kredileri kazanarak kurulan öğrenim sürelerini gerçekleştirdiği yabancı üniversitelerden bir derece elde etmesi gerektiği anlamına gelir. Bunun yerine, üniversiteler tarafından resmen kabul edilen ve ortak bir uluslararası lisans kursu düzenleyen ortak bir lisans diploması verilir.

Kurslarımızdan bazıları tamamen İngilizce , diğerleri ise yabancı öğrenciler kaydolduklarında İngilizce ders birimleri sunuyor.

Konumlar

L'Aquila

University of L'Aquila

Address
Via Giovanni di Vincenzo, 16/B
67100 L'Aquila, Abruzzo, İtalya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin