University of Padova

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Padova Üniversitesi öğrenme Avrupa'nın en eski ve en prestijli koltuk biridir; o mesleki eğitim ve sağlam bir kültürel arka plan hem de öğrencilere vermeyi amaçlamaktadır bir multi-disipliner bir üniversitedir. Padova Üniversitesi'nden bir yeterlilik iddialı bir hedefi, hem öğrenciler ve işverenler tarafından tanınan ve coveted edilir gerçekleştirmiş olan bir sembolüdür.

Padova Üniversitesi'nde Dersler sürekli iş piyasasının değişen ihtiyaçlarını karşılamak için güncellenir. Onun Sağlık derece Örneğin, bu tür Pediatrik Hemşirelik (Tıp Fakültesi), ya da Nörobilim ve Nöropsikolojik Rehabilitasyon (Psikoloji) gibi yeni derslerin geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Mühendislik lisans programlarının Mimari İnşaat, Çevre, Endüstri ve Bilgi Mühendisliği alanlarında mevcuttur.

Padova derece Üniversitesi de bugünün ihtiyaçlarını Güvenlik ve Gıda Ürünleri Hijyeni (Veteriner) ile Çevre Bilimleri ve Teknolojisi (Ziraat Bilimleri) dersleri, ve tüketiciler ile çevreyi hem korumak yansıtmaktadır. Malzeme Bilimi (Bilimler) bir ders ile hi-tech ürünler haline araştırma olarak ilaç haline araştırma da, İlaç Biyoteknoloji (Eczane) ile kaplıdır. Büyük önem aynı zamanda Hukuk, İktisat profesyoneller için hayranlarıyla Üniversitesi'nin geleneksel dersler İlköğretim (Eğitim) bir ders ile Tarih ve Sanat Koruma ve Kültürel Miras (Sanat ve Felsefe) olarak ve öğretmen eğitimi Beşeri Bilimler, üzerine yerleştirilir ve İşletme Yönetimi gibi Sosyolojik Bilimleri (Siyasal Bilimler) ve İstatistik, Nüfus ve Toplum (İstatistiki Bilimler) gibi kompleks sosyal sistemleri analiz dersler yanında çalıştırılır.

Ayrıca, motivasyonu yüksek Üniversite öğrencileri de Yükseköğretim Galile Okulu kabul için başvurabilirler. Zorlu bir seçim sürecinden sonra, her yıl 30 öğrenci Okulu üst düzey içi kursları ve özel servisleri kullanmak için seçilir.

tarih

Öğrenci ve öğretmen bir grup Bologna buraya gelmeye karar sonrasında Padova Üniversitesi, 1222 yılında kuruldu. Onlar, öğrenciler tüzük kabul ettiği Nationes içine geldikleri yere göre gruplandırıldı alimlerinin, ücretsiz bir vücudu kurmak RETTORE (rektör veya rektör) seçildi ve toplanan öğrenciler para ile ödendi öğretmenlerini seçti. Universa Universis Patavina Libertas: çalışma ve öğretimde düşünce özgürlüğünü savunan bugün Üniversite sloganı yaşayan bir ayırt edici özelliği haline geldi.

Birlikte teori öğretimi ile ampirik ve deneysel yöntemlerin tanıtılması altın çağının başlangıcını kutladı. 16. ve 17. yüzyıllarda, Padova fikirlerin bir atölye ve insanlığın kültürel ve bilimsel tarihini değiştirdi rakamlara ev oldu. Burada gökyüzünü gözlenen Andrea, modern anatomi kurdu Vesalio, yanı sıra astronom Kopernik, Galileo ve dahil.

Padova aynı zamanda dünyanın ilk üniversitesi botanik bahçesi ve Girolamo Fabrici d'Acquapendente tarafından yaptırılmıştır kalıcı anatomik tiyatro, vaunts. Kan dolaşımını tanımlamak için ünlü oldu William Harvey, Padova okudu ve 1678 yılında Elena Lucrezia Cornaro Piscopia dünyadaki ilk kadın üniversite mezunu verilecek oldu.

1797 yılında Venedik Serenissima Cumhuriyeti sonbahar karanlık çağın başlangıcı oldu. Padova Üniversitesi de etkilenen İtalya'nın fırtınalı Risorgimento geçerek, birinci sonra Fransız ve Avusturyalılar egemenliği altında düştü.

  1. yüzyılın sonu ve 20. yüzyıllar arasında, Üniversite Hukuk, Tıp, Sanat ve Felsefe ve Bilim geleneksel fakülteleri ile birlikte Mühendislik, Eczacılık ve Siyasal Bilgiler fakülteleri kapsayacak şekilde genişletildi.

Faşizmin gelişi serbest düşünce ve kültürel bağımsızlık üniversitenin değerlerini kısıtlanacak. Onun profesör İtalya'nın ırkçı yasaların onaylanması ve Yahudi profesörlerin sınırdışı Üniversitesi tarihinin en karanlık dönemlerinden birini açtı sonra rejim, biat. Alman işgali İtalya'nın özgürlüğü için mücadele öğrencilere cesur bir çağrı yaptı Rektör Concetto Marchesi yükseklikte, onun uykusundan Üniversitesi salladı ve. Kurtuluş adına kendi fedakarlıkları için, Padova Üniversitesi, sadece üniversite böyle bir onura layık askeri yiğitliği için bir altın madalya kazandı.

Savaş sonrası dönemde, Üniversite 1990'larda, Eğitim, Tarım Bilimleri ve Psikoloji fakülte açıldı ve Veteriner Fakültesi ve İktisat ve İşletme fakülteleri. 20. yüzyılda, Padova Üniversitesi gibi Diego Valeri ve Concetto Marchesi gibi büyük edebi figürleri üretti; Giuseppe Colombo, "gök mekaniği ustası" nin boylu mühendisleri; Böyle Tullio Levi Civita olarak matematikçiler; Hukukçular Alfredo Rocco ve Livio Paladin; filozoflar Luigi Stefanini ve Enrico Opocher; İtalya'da ilk kalp nakli gerçekleştirilen Vincenzo Gallucci gibi doktorlar. Yeni milenyum, özellikle tıp, biyomedikal, mühendislik ve havacılık teknolojisinde, bazı önemli yeni keşifler ile açıldı.

Konumlar

Padua

University of Padova

Address
Via 8 Febbraio, 2
35122 Padova

35122 Padua, Veneto, İtalya
Telefon
+39 049 827 5111

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar

MA
MSc
Yüksek Lisans
Bu okulun aynı zamanda sundukları: