University of Siena

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Siena'ya Hoşgeldiniz

University of Siena 1240 yılında kurulmuş olan Avrupa'nın en eski üniversitelerinden biridir.

Tarihi, Orta Çağ'dan günümüze kadar Toskana'nın kültürel geleneği ile birlikte gelişmiştir.

Siena, Toskana'nın kalbinde, yumuşak, tepelerin tepesinin ortasında yer almaktadır. Üç sarp tepenin üzerine inşa edilmiş ve antik duvarlarla çevrili, öğrencilerin kişisel zenginlikleri için fırsatlarla dolu karlı bir çalışma dönemi geçirebilecekleri eşsiz bir şehirdir.

ŞİMDİ UYGULA

ŞİMDİ UYGULA!

Güçlü Bir Uluslararası Misyon

Sekiz asırlık tarihinde University of Siena birçok farklı kültür alanında geniş bir araştırma yelpazesi üretiyor.

Yıllar University of Siena , uluslararası akademik ilişkilerini güçlendirmeyi ve dünyanın farklı yerlerinden öğrencileri ve araştırmacıları çekmeyi amaçlayarak uluslararasılaşma stratejisini geliştirdi.

21. yüzyılın başlarında bu tarihi kurum, çok sayıda uluslararası işbirliği ile öğrenme, bilgi ve araştırmanın küreselleşmesi ile ilgili zorluklarla karşılaşabilmiştir.

Her yıl kurulan yeni uluslararası işbirliği anlaşmaları ve projeleri, İngilizcede verilen Derece ve kursların sayısının artması; Bunlar University of Siena güçlü noktalarından bazıları.

Siena'da Uluslararası Yaz Programları

Birçok Uluslararası Üniversite University of Siena Üniversitesi ile işbirliği yapıyor ve Yaz Programları için bu konumu seçti:

 • Harvard College (ABD), Yaz Programı: “Güzellik, liderlik ve yenilik”
 • Yale Üniversitesi (ABD), “Toskana'da Edebi, Tarihi, Kültürel ve Coğrafi Yolculuk”
 • Emory Üniversitesi (ABD), “Yaşam ve Çevre Kimyası”
 • New Jersey Teknoloji Enstitüsü, Hillier Mimarlık ve Tasarım Fakültesi (ABD): “Sanat ve mimari tarih ve kentsel gelişim”
 • Alves Faria Koleji, Faculdades ALFA (Brasil), “Democracia e desenvolvimento”
 • Toronto Üniversitesi (Kanada), Woodsworth College Yaz Okulu
 • Tulane Üniversitesi Hukuk Fakültesi (ABD), “Uluslararası Hukuk, Kültürel Miras ve Sanat”

ŞİMDİ UYGULA!

Sıralamalar ve Akreditasyonlar

17.000'den fazla öğrenciyle , University of Siena Ulusal ve Uluslararası HEI sıralamasındaki konumunu teyit etmektedir.

University of Siena 2019 yılında, CENSIS sınıflandırmasında orta ölçekli İtalyan Üniversiteleri, İtalyan Sosyal Araştırmalar ve Politikalar Merkezi: genel olarak 2. ve hizmetler ve yapılarla ilgili olarak, uluslararasılaşma hakkında 3. sırada yer aldığını doğruladı .

U-Multirank, yükseköğretim kurumlarının uluslararası sıralamasına çok boyutlu, kullanıcı odaklı bir yaklaşımdır. Yüksek öğrenim kurumlarının / üniversitelerin performanslarını faaliyetlerini beş boyutta karşılaştırır: öğretim ve öğrenme, araştırma, bilgi transferi, uluslararası yönelim ve bölgesel katılım.

University of Siena , beş göstergenin bazı alt bölümlerinde, özellikle Öğretme ve Öğrenme, Bölgesel Katılım, Uluslararası yönelim alanlarında iyi bir performans sergilemektedir.

Qs World University Konuya göre sıralaması University of Siena dünyanın en iyi University of Siena olarak listeliyor.

Bu sıralamaya uygun olarak University of Siena 2 geniş alanda ulusal ve uluslararası düzeyde üst sıralarda yer almakta ve 32 alanda puan almaktadır.

Ayrıca, yeni uluslararası HEI'lerin dünya çapında sınıflandırmaya girmesine rağmen, Siena U Genel sıralama listesinde konumunu koruyabilir.

Times Higher Education (THE), dünyanın araştırma odaklı kurumları için önde gelen yüksek öğretim verileri sağlayıcısıdır. Verileri ve kıyaslama araçları, dünyanın en prestijli üniversiteleri tarafından stratejik hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için kullanılmaktadır.

University of Siena , genel sıralamadaki (351/400) 2018 yılına göre konumunu yükseltir ve Avrupa Öğretim Sıralamasında 51-75. sıraya yükselir.

2019 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU, aynı zamanda Şangay Sıralaması olarak da bilinir), “501-600” aralığına yerleştirilerek önceki sıralamasında belirgin bir iyileşme gösteren University of Siena artan ününü doğrular.

Dünya Üniversite Sıralaması Merkezi (CWUR), küresel üniversitelerin en büyük akademik sıralamalarını yayınlamaktadır. University of Siena , CWUR'un 2019-2020 için yeni listesine göre dünya çapında yirmi bin üniversitede 470. sırada yer alıyor. Bu University of Siena dünya çapında ilk yüzde 2,4'e yerleştirdi, bu da olağanüstü bir başarı.

ŞİMDİ UYGULA!

İtalyan Üniversite Sistemi

Birinci Döngü (Lisans)

Bu döngü yalnızca Corsi di Laurea'dan oluşur. Bu derece programları, öğrencilere, belirli mesleki becerilerin yanı sıra, genel bilimsel yöntem ve içeriklerin yeterli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Genel erişim koşulu, 13 yıllık eğitimin tamamlanmasından ve ilgili Devlet sınavını geçtikten sonra verilen İtalyanca okuldan ayrılma niteliğidir; karşılaştırılabilir yabancı nitelikler de kabul edilebilir. Bazı derece kurslarına kabul edilmek, belirli kurs gereksinimlerine göre olabilir.

Çalışmalar 3 yıl sürüyor. Laurea, 180 AKTS kredisi (Crediti Formativi Universitari - CFU olarak adlandırılan) kazanmış ve final yazılı kağıt veya eşdeğer bir final projesi de dahil olmak üzere tüm müfredat gereksinimlerini karşılayan öğrencilere verilir. Laurea, Corsi di Laurea Magistrale'a ve diğer 2. döngü çalışma programlarına erişim sağlar.

İkinci Döngü (Yüksek Lisans)

Bu döngüdeki ana derece programları Corsi di Laurea Magistrale'dir. Belirli alanlarda yüksek nitelikli etkinliklerin uygulanması için ileri düzeyde eğitim sunarlar. Erişim Laurea derecesi veya benzer bir yabancı derece ile; kabul tek üniversiteler tarafından belirlenen özel ders şartlarına dayanmaktadır. 2 yıl süren çalışmalar. Laurea Magistrale derecesi, 120 ECTS / CFU kredisi alan ve orijinal bir tezin üretimi ve kamu savunması dahil olmak üzere tüm müfredat gereksinimlerini karşılayan öğrencilere verilir.

Bazı programlar (dişhekimliği, tıp, veterinerlik, eczacılık, mimarlık, inşaat mühendisliği / mimarisi, hukuk, ilköğretimde olanlar) “TEK DÖNGÜ programları” (Corsi a ciclo unico); bu programlar için erişim, İtalyan okuldan ayrılma yeterliliği (veya karşılaştırılabilir yabancı yeterlilik) ile sağlanır; kabul giriş sınavlarına dayanmaktadır.

Üçüncü Döngü

Bu döngüdeki ana lisans programları Corsi di Dottorato di Ricerca (Araştırma Doktora Programları); bu programlara kayıtlı öğrenciler / genç araştırmacılar, ileri bilimsel araştırma metodolojileri edinecek, yeni teknolojiler konusunda eğitilecek ve uygun olan yerlerde araştırma laboratuvarlarında çalışacaklardır. Erişim bir Laurea Magistrale derecesi (veya benzer bir yabancı derece); giriş rekabetçi bir sınava dayanmaktadır; çalışmalar en az üç yıl sürer ve orijinal bir araştırma projesinin tamamlanmasını ve kamu savunmasını içerir.

Diğer Programlar

Üniversite Lisansüstü Mesleki Programlar, 1. veya 2. SEVİYE (Corsi di Master Universitario di primo livello).

Bunlar, öğrencilere ilk döngünün tamamlanmasından sonra daha fazla uzmanlık veya daha yüksek sürekli eğitim sağlamayı amaçlayan 2. döngü programlarıdır. Erişim 1. seviye için bir Laurea (veya benzer bir yabancı diploma derecesi) veya 2. seviye için Laurea Magistrale (yüksek lisans) ile yapılır; kabul ek gereksinimlere tabi olabilir. ya da başka herhangi bir 3. döngü programına, çünkü bu tür, elbette, ulusal düzeyde belirlenen genel gereksinimlere ait değildir, ancak her üniversitenin özerk sorumluluğu altında sunulmaktadır.

Ref .: İtalyan Eğitim Bakanlığı (MIUR) http://www.miur.it/guida/guide.htm

120457_SCHEMASISTUNIVITA.jpg

ŞİMDİ UYGULA!

University of Siena

Siena'daki öğrenciler, özenli ve ulaşılabilir akademik kadro ve onların emrindeki birçok yenilikçi hizmetle birlikte bilgi ve öğrenmeye duyulan susuzluktan motive olmuş gerçek bir halk topluluğunun bir parçası olabilirler.

Öğretimin dikkatli organizasyonu, derslerin kalitesi (düzenli olarak izlenir), verimli ve iyi organize edilmiş kütüphaneler ve laboratuvarlar gibi çalışmaların kolaylaştırılması , karşılama, oryantasyon ve sürekli özel ders faaliyetleri, engelli öğrencilere destek ve zor durumda olanlar University of Siena güçlü noktalarından sadece birkaçıdır.

University of Siena İtalyanca ve / veya İngilizce olarak verilen birinci ve ikinci seviye derece derslerini vermektedir.

Bu kurslardan bazıları, yerel veya ulusal giriş sınavına tabi, erişimi sınırlı olabilir.

Öğrenciler ayrıca, en yenilikçi sektörlerde özel eğitim sunmak üzere tasarlanan doktora programları, uzmanlık okulları ve ileri mesleki programlar da dahil olmak üzere çok çeşitli lisansüstü dersleri arasından seçim yapabilirler.

ŞİMDİ UYGULA!

Kuruluş yılı

Tüm uluslararası öğrencilerin Diploma programlarına başvurma fırsatını sağlamak için University of Siena de bir Hazırlık Yılı sunabilir.

Hazırlık Yılı, mevcut yeterlilikleriniz ve 1. seviye İtalyanca Üniversite dersleri (Lisans) giriş koşulları arasında bir köprü görevi görür veya yükseköğretim sisteminin daha kısa sürmesi gereken bir ülkeden gelen uluslararası bir öğrencinin eğitim geçmişindeki boşluğu doldurmak için bir araç olarak hareket eder. Avrupa Birliğinde uygulanan “Bologna Süreci” tarafından sağlananlara göre eğitim süresi.

Ayrıca, FY programı öğrencilere İtalyanca dilini anlama konusunda yeterli hazırlık sağlar ve bir İtalyan Üniversitesine giriş için derin bir akademik hazırlık sunar. Özellikle, bu program sayesinde, uluslararası öğrenciler yazılı ve sözlü İtalyanca dillerini, iletişim becerilerini geliştirme fırsatı bulacaklar ve İtalyan ve Avrupa Birliği'nin akademik öğretim ve öğrenme kriterlerine aşina olacaklardır.

Basvurabilirsin …

 • eğer uluslararası bir öğrenciyseniz ve 12 yıldan daha az bir süre eğitim almışsanız
 • İtalyan Lisans Derecesi Programının 1. yılına girmek için ek İtalyanca dili ve akademik hazırlık ihtiyacı olan uluslararası bir öğrenciyseniz
 • Amerikan yasalarına göre, geçerli mevzuata göre kayıt için gerekli Gelişmiş Yerleşimleri (AP) içermeyen bir lise yeterliliğine sahipseniz

Hazırlık kursu Stranieri di Siena başına Università arasındaki işbirliğiyle gerçekleştirilir University of Siena ve 60 AKTS olmak üzere toplam çeşitli konularda için hazırlayabilirsiniz.

Temel Dil Gereksinimleri

Öğrenciler Siena'da sunulan FY programına en az B1 seviyesinde (CEFR) İtalyanca yeterlilikle katılabilirler. FY'nin sonunda, giden B2 Seviyesi (CEFR) yeterliliği sağlanacaktır. Bu, bir derece kursuna kabul için İtalyan üniversitelerinin gerektirdiği seviyeye karşılık gelir.

harç

Her öğrenci için 4700 € tutarında bir çalışma ücreti FY programı gereklidir.

Eğitim Seçenekleri

 • ekonomi bilimi
 • Bilim ve Teknoloji

Bilgi için: https://www.unistrasi.it/1/652/4372/Foundation_Year.htm

Üniversite Kredisi (CFU)

Dereceler üniversite kredisi (CFU) edinimi ile tamamlanır. CFU'lar, kayıtlı olduğunuz kursun öğrenme çıktılarını elde etmek için gereken iş yükünün bir ölçüsüdür. Bir CFU, bireysel çalışma, dersler ve laboratuvarlar dahil 25 saatlik kurs ve eğitime karşılık gelir. Her kurs modülüne veya eğitim faaliyetine belirli sayıda üniversite kredisi verilir.

Bir sınavı veya başka bir değerlendirme formunu geçtikten sonra, notlarınız ne olursa olsun ilgili kredileri alacaksınız.

Bir akademik yıl içinde tam zamanlı bir üniversite öğrencisinin ihtiyaç duyduğu ortalama iş miktarı 60 krediye eşittir.

ŞİMDİ UYGULA!

Çalışma planı

Bir çalışma planı, mezun olabilmek için lisans kursunun her yılı için katılmanız ve geçmeniz gereken eğitim etkinliklerini ve kurs modüllerini / sınavlarını listeler.

Bazı ders modülleri / sınavları zorunludur ve bireysel derece program düzenlemelerinde tanımlanırken, diğerleri seçmelidir. Belirli derece ders düzenlemelerinde belirtilen gerekliliklere uygun bir çalışma planı hazırlamanız gerekir.

Çalışma planınızı iki yoldan biriyle gönderebilirsiniz:

 • çevrimiçi prosedür aracılığıyla
 • Bölümünüzün Öğrenci ve Kurs İdare Ofisinde şahsen.

Sınavlar

Her akademik yıl boyunca, sadece o yılki çalışma planınıza dahil edilen modüllerin sınavlarına girebilirsiniz. Sınav sözlü ve / veya yazılı ve / veya uygulamalı olabilir; işaretler otuz puan olarak ifade edilir.

Sınavı geçenlere notlarına bakılmaksızın karşılık gelen krediler verilir.

Geçiş işareti 18/30. En yüksek puanların alınması durumunda (30/30), komite onur verebilir.

Öğretim Organizasyonu

University of Siena 15 Bölümleri akademik programlar düzenlemek için iki dönemlik bir sistem benimsemiştir. Her dönemin sonunda bir sınav dönemi planlanır.

Gösterge Akademik Takvim

Güz dönemi (1. yarıyıl)

 • 1 Ekim - 20 Ocak
 • Sınav dönemi: 20 Ocak - 28 Şubat

Bahar dönemi (2. dönem)

 • 1 Mart - 1 Haziran
 • Sınav dönemi: 1 Haziran - 31 Temmuz

Dersler Noel ve Paskalya'da olduğu gibi yaz aylarında da (Temmuz ayının sonundan bir sonraki akademik yılın başlangıcına kadar) tatillerde durur.

Daha fazla bilgi için lütfen internationalplace@unisi.it adresine yazınız.

ŞİMDİ UYGULA!

Yurtdışında Eğitim ve Eğitim

Hareketlilik programları sayesinde University of Siena öğrenme deneyiminizi yurtdışında eğitim ve / veya eğitim süresiyle zenginleştirme fırsatı sunar.

Erasmus ile Avrupa'da Eğitim Yapın

Erasmus Programına ilk katılanlar arasında, University of Siena şu anda Avrupa çapında yaklaşık 400 Üniversite ile ortak çalışmaktadır.

Erasmus + for Studies ile yurt dışındaki kurslara katılabilir, sınavlara girebilir ve 3-12 aylık bir süre için lisans teziniz için araştırma yapabilirsiniz; akademik çalışmalarınız sırasında programa birden fazla katılabilirsin.

Yurtdışındaki şirketler veya kurumlardaki 2-12 aylık stajları veya stajları tamamlamak için bunun yerine Erasmus Artı Staj Programına katılın.

Staj derecenizi tez çalışmanızdan sonra da başlatabilirsiniz; bu size kendinizi iş piyasasına yerleştirme konusunda somut bir fırsat sunar.

Erasmus Programı ayrıca Uluslararası Kredi Hareketliliği (ICM) ile Avrupa dışında da eğitim olanakları sunmaktadır.

Diğer uluslararası programlar

Her yıl, Avrupa, Amerika, Kanada, Avustralya, Latin Amerika, Rusya Federasyonu, Güney Kore ve Japon üniversitelerinde eğitim veya araştırma dönemlerini tamamlamaları için hibe çağrısı yapılır.

Başvuru çağrıları her yıl sonbaharda yayınlanır. Başvuru koşulları, bireysel başvuru çağrısında belirtildiği gibi varış noktanıza bağlıdır.

İlk derece dereceli kursunuzun birinci senesinden sonraki not ortalamanız en az 27/30 ise, belirtilen sözleşmeye uygun olarak King's College Cambridge'de (İngiltere) bir İngilizce kursuna katılmak için yaz stajı için başvurabilirsiniz. .

Çift Diploma Programları

Öğrenciler, iç seçim prosedürüne katılarak Çift Diploma programına başvurabilirler. Program, öğrencilerin bir dönemi tamamlamalarını ve ortak bir üniversitede sınavlara girmelerini sağlar; öğrencilere University of Siena ve ortak kurumdan derece verilir.

Uluslararası Hareketlilik hibeleri için başvuruda bulunmak için, öğrencilerin Başvuru Çağrıları'nın (sonbaharda) ya da Erasmus için Başvuru Çağrısının (yıl boyunca) başvuru çağrısının yapılmasını beklemeleri gerekir.

Destek Yapıları ve Öğrenci Hizmetlerini Öğrenme

Kütüphaneler

University of Siena aşağıdaki alanlarda beş özel kütüphaneye sahiptir: beşeri bilimler, ekonomi, hukuk politikası, bilim teknolojisi ve tıp-eczacılık-biyoloji. Farklı öğretim komplekslerinde bulunan Siena Üniversitesi Kütüphanesi Sistemini (Sistema Bibliotecario di Ateneo, SBA) oluştururlar.

Kütüphanedeki kitaplara veya belgelere bakmak için birleştirilmiş Bir Arama platformunu kullanın; Üniversite kataloğunu, harici iş istasyonlarından bile günde 24 saat çevrimiçi aramanızı sağlar.

CLA - Üniversite Dil Merkezi

Yabancı dil öğrenmek için CLA eğitim hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Aşağıdaki diller çeşitli seviyelerde öğretilir: İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Portekizce, Rusça ve Çince (yalnızca Arezzo).

Dil Merkezi, üniversite derece dersleri için gerekli olan B1, B2 ve C1 İngilizce yeterlilik sınavları ve sınıfta veya karma derslerde ilgili hazırlık kursları için, yüz yüze dersleri bir öğretmenin desteklediği çevrimiçi öğrenmeyle birleştiren dersler verir.

Otonom öğrenmeyi kolaylaştırmak için CLA, ses-video ve bilgisayar iş istasyonları ile donatılmış ve dersler ve sınav hazırlığı için destek materyalleri bulabileceğiniz kendi kendine erişilen dil laboratuvarları sunmaktadır.

CLA, Cambridge Üniversitesi uluslararası İngilizce yeterlilik sertifikaları için resmi bir sınav merkezidir (PET, FCE, CAE, CPE)

Üniversite E-öğrenme Platformu, MOODLE Portalı

E-öğrenme platformu, e-öğrenme kurslarına ve geleneksel kursların belirli modüllerine ev sahipliği yapar. Amaç, kursun eğitim amaçları ile uyumlu ve sanal sınıfın içeriği ile etkileşime girmeye çağrılan öğrenciyi teşvik eden bir ortam yaratmaktır.

Arayüze herhangi bir cihazdan (bilgisayar, tablet, akıllı telefon) erişilebilir.

Her ders modülü için aşağıdakiler bulunacaktır: müfredat, bibliyografik referanslar, öğretim materyalleri, ders kayıtları, işbirliği araçları (forumlar, sohbetler) ve değerlendirme / öz değerlendirme için (anketler, geri bildirim vb.).

elearning.unisi.it/moodle/

Santa Chiara Lab

http://santachiaralab.unisi.it/
santachiaralab@unisi.it

Aday ve Kayıtlı Uluslararası Öğrenciler

Uluslararası öğrencilere adanmış International Place, URP - Enformasyon Bürosunun bir parçasıdır ve Ana Üniversite Binası'nda (URP, Banchi di Sotto 55, Siena) bulunmaktadır.

Uluslararası öğrencilere sunulan çeşitli etkinlik ve hizmetleri tek bir çatı altında toplar: bir veya daha fazla konu, lisans dersi veya University of Siena mezunu olmak isteyen öğrenciler.

International Place, uluslararası kullanıcıları yerel ve üniversite ortamına ilk erişimden tam entegrasyonlarına kadar tüm yolu desteklemektedir.

ŞİMDİ UYGULA!

Kayda Genel Bakış

Bir adayın niteliklerinin değerlendirilmesi için University of Siena başvurmak kolaydır. İzlenecek adımlar şunlardır. Çevrimiçi başvuru sistemimiz - https://apply.unisi.it/ - en fazla iki birinci veya ikinci seviye derece kursu (Lisans Derecesi ve Yüksek Lisans programları) için başvurabilirsiniz ve değerlendirme yaklaşık bir ay içinde bildirilecektir, ilgili alımın kapanış tarihinden sonra. Başvuru ücreti kurs başına 30 Euro'dur. Kayıttan sonra, çevrimiçi başvurunuzdaki diğer girişler için kişisel erişim kodunuzla oturum açmanız yeterlidir. Başvurular için başvuru süresi boyunca başvurunuz üzerinde çalışabileceğinizi lütfen unutmayın.

Normalde başvuru süresi Kasım ayının başından Nisan ayının sonuna kadar açıktır ve farklı Programlara bağlı olarak olası farklılıklar vardır; son takvim yukarıda belirtilen uygulama platformunda mevcut olacaktır.

Başvuru süreci

Adım 1: Doğru programı bulun (en fazla iki program seçebilirsiniz).

2. Adım: Başvurunuzu başlatmak için “Başvuru sahibi olun” seçeneğini tıklayın. Kısa bir süre sonra kişisel erişim kodunuzu e-posta ile alacaksınız.

3. Adım: Uygulama paketinizi oluşturun (seçtiğiniz özel programın gerektirdiği şekilde).

Adım 4: Başvurunuzun yanıtını bekleyin. Başvuru yaptıktan sonra, bir Kayıt Komitesi seçtiğiniz derece programlarının gerekliliklerine göre geçmişinizi ve becerilerinizi değerlendirecektir.

Kabulin kapanış tarihinden itibaren bir ay içinde kabul edilmeniz size bildirilecektir. Çok sayıda başvuru yapılması durumunda, sunulan belgelere dayanarak seçimi geçecek olan öğrenciler, muhtemelen bir röportajın ardından uzaktan yazılı bir teste katılmaya davet edilmelidir. Uzaktan yazılı sınavın tarihleri başvuru için kullanılan e-posta adresinden kabul edilen öğrencilere bildirilecektir.

5. Adım: Ülkenizin İtalya Büyükelçiliği / Konsolosluğu'ndaki üniversite kayıt yönetmeliğini kontrol edin.

Adım 6: AB vatandaşı olmayan, yurtdışında ikamet ediyorsanız, VISA eğitiminizi almanız için ön kayıt prosedürü ülkenizin İtalyan diplomatik temsilinde yapılmalıdır.

Uluslararası öğrenciler için önemli not

Uluslararası öğrencilerin kabul amaçları için, University of Siena yurtdışındaki çalışanlardan faydalanmamaktadır.

University of Siena bağımsız olarak lisans programlarına öğrenci kabullerini yönetir.

University of Siena tüm personeli ve ofisleri yalnızca unisi.it e-posta adresleri aracılığıyla iletişim kurar, diğer e-posta adresleri University of Siena personelinden veya ofislerinden gelmez.

Bir kabul mektubunun doğruluğunu doğrulamak istiyorsanız, lütfen internationalplace@unisi.it ile irtibata geçin ve mektubun bir kopyasını ekleyin.

Avrupa Birliği Dışındaki Vatandaşlar Yurtdışında İkamet Edenler

Değerlendirmeden sonra, olumlu olması halinde, adaylara University of Siena kabul mektubu gönderilecektir. Her aday, her IDR'de mevcut olan özel prosedürlere göre uygun İtalyan Diplomatik Temsilciliğine kayıt yaptırmalıdır.

İtalyanca Dil Testi

İtalyanca dil sınavı, İtalyanca olarak verilen Üniversite Derecesi kursuna kayıt yaptırmak isteyen AB üyesi olmayan adaylar için zorunludur. Normalde University of Siena , bu test Eylül ayı başlarında planlanmaktadır.

İtalyanca sertifikalı bilgiye sahip veya İngilizce olarak verilen kurslara başvuran adaylar bu sınava girmemelidir.

Öğrenim Ücretleri ve Destek

Akademik ücretler

İtalya'da üniversite eğitimi, İtalyan hükümeti tarafından kurulur. Bu, öğrenim ücretlerinin diğer birçok ülkeye göre genellikle daha düşük olmasının nedenidir.

University of Siena yıllık olarak öğrenci ücretleri ile ilgili yönetmelikleri yayınlamaktadır. Birinci, ikinci ve uzun tek lisans programlarına kayıt yaptıran öğrenciler, bir ila dört taksit ücreti öğrenim ücreti öderler. Her uluslararası öğrencinin miktarı, kendi ülkesine ve seçilen kursa bağlıdır. Ödenecek tutar bu araç kullanılarak hesaplanabilir

http://www.maprin.unisi.it/tasse19_20/index_eng.php

DSÜ bursu

Öğrenciler, DSU (Bölgesel “Çalışma Hakkı” Programı) tarafından sağlanan ve aile gelirlerine dayanarak burs için başvurabilirler; bu ödev sıralamasını oluşturacak ve sadece iyi pozisyondaki öğrenciler bu avantajdan yararlanabilecek.

Yıllık DSU burs başvuruları çağrısı Temmuz ayında DSU Toscana web sitesinde (www.dsu.toscana.it) yayınlanmaktadır.

ŞİMDİ UYGULA!

Konaklama ve Öğrenci Tesisleri

DSÜ Toskana Ajansı, konaklama, üniversite restoranları, spor gibi çok çeşitli öğrenci destek hizmetlerini yürütmektedir.

Konaklama

Siena'da üniversite yurtlarından özel odalara (bireysel / ortak apartmanlar veya tek / çift odalar) kadar farklı konaklama seçenekleri var.

University of Siena öğrenci yurdu yoktur ancak DSU'ya ait yurtlarda yerleri kullanabilir. Siena'da, bazıları Şehir Merkezinde, bazıları Şehir surlarına yakın, şehre ve Bölümlere iyi bağlanmış 11 üniversite yurdu vardır ve hepsi ücretsiz wi-fi bağlantısı sağlar.

DSU'nun her Akademik Yılı, aşağıdaki web sayfasında bulunan burs ve konaklama yerlerinin verilmesi için bir duyuru yayınlar: www.dsu.toscana.it/servizi/benefici-a-gli-studenti/borsa-di-studio- e-posto-alloggio

DSU bursu ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için www.dsu.toscana.it

Restoranlar

Üniversite kantinleri, öğrencilere çeşitli menülerle birlikte düşük maliyetli tam öğünler (2.80 ila 4.00 Euro) sunan DSU Toscana tarafından işletilmektedir.

Üniversite kantinlerine erişmek için öğrencilerin kayıt sırasında verilen akıllı bir karta ihtiyaçları vardır. Değişim öğrencileri için, bu kart Üniversiteye kayıt olduktan sonra Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından verilir.

CUS - Spor merkezi

DSU ve Siena Üniversitesi Spor Merkezi (CUS) ile işbirliği içinde olan Üniversite, basketbol, futbol, voleybol, ragbi, judo, ağırlık antrenmanı, eskrim ve teniste ücretsiz veya düşük oranlarda kurslar sunarak öğrencilere sporu teşvik eder.

İlgili ulusal federasyonlar tarafından tanınan rekabetçi spor etkinlikleri de düzenlenmektedir. Bu etkinliklere katılmak için öğrencilerin bir DSU-Toscana / CUS üyelik kartı taşıması gerekir.

Kariyer Hizmetleri

İş dünyası ile doğrudan temasa geçmek ve destek sağlamak amacıyla, Yerleştirme Ofisi, belirli ilgi alanlarındaki şirketler hakkında bilgi sağlamak için kariyer günleri, kurumsal sunumlar ve bölüm etkinlikleri düzenler.

Ayrıca, gelişmiş çıraklık eğitimleri (veya “yüksek öğrenim ve araştırma çıraklıkları”), aynı anda derecenizi tamamlamanızı sağlayan açık uçlu bir iş sözleşmesi ile ikinci bir döngünün son yılında bir şirkete girmenizi sağlar.

www.unisi.it/placement

Erasmus Siena Grubu (ESN / GES)

Eğer eski bir Erasmus öğrencisi ya da Siena'da öğrenim görecek bir yabancı öğrenciyseniz, Erasmus Grubu Siena (GES) ile iletişime geçebilirsiniz: bu, Siena üniversite topluluğuna uluslararası öğrencilerin entegrasyonuna yardımcı olan hiçbir siyasi veya dini ilişkisi olmayan gönüllü bir öğrenci grubudur. Kentin sosyal dokusunu ve hareketlilik programlarıyla ilgilenen İtalyan öğrencilere bilgi sağlar.

ESN Siena GES, uluslararası öğrencileri temsil eden bir dernek ağı olan “ESN” (Erasmus Öğrenci Ağı) üyesidir ve böylece öğrencilere Yardımcı Öğrenciler ilkesi çerçevesinde kültürel anlayış ve kendini geliştirme fırsatları sunmaktadır.

ESN Siena delegeleri her yıl, hareketlilik programlarını teşvik etmek için ortak stratejileri tartışmak üzere ESN'nin farklı toplantılarına katılmaktadır.

www.gruppoerasmussiena.it

ŞİMDİ UYGULA!

Arkadaşlık sistemi

Buddy programı, ESN Siena GES derneği ile işbirliği University of Siena tarafından desteklenmektedir. Amacı sadece öğrencilerin yeni ülkeye yerleşmeleri ile ilgili pratik konularda değişim yapmalarına yardımcı olmak değildir. Esas olarak İtalyan akademik yaşamına ve İtalyan öğrenci topluluğuna entegrasyonu kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Buddy programı, her şeyden önce, dünyanın diğer yerlerinden yeni arkadaşlar edinmek ve uzun süreli kültürlerarası dostluklar yaratmak için harika bir fırsattır! Program çerçevesinde, Buddy yabancı bir dil kullanma, farklı kültürlerle tanışma, sosyal becerilerini geliştirme; arkadaş aynı zamanda arkadaşlarıyla buluşmak için sponsorlu sosyal etkinliklere katılma ve özel ESN Siena GES etkinliklerine katılma şansı elde eder.

Bilgi bulmak

Bilgileri nerede bulabilirsiniz? Web sitesinde, Üniversite sosyal ağları ve bölüm web sitelerinde gerekli tüm kurumsal bilgilerin yanı sıra toplantı ve etkinlik bildirimleri bulacaksınız.

Üniversite Ön Bürosu: URP ve Uluslararası Mekan

University of Siena , hizmetleri, kursları, imkanları ve fırsatları hakkında genel bilgi almak için URP - Bilgi Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, matrisülasyon ve kayıt hakkında bilgi edinebilir ve bu prosedürleri çevrimiçi olarak (ön ofiste, telefon veya e-posta ile) tamamlama konusunda yardım alabilirsiniz info@unisi.it

URP - Bilgi Ofisi'nin bir parçası olan International Place, özellikle birinci sınıf (Lisans ve tek zamanlı yüksek lisans), ikinci seviye (Yüksek Lisans) derslerine kayıt olan veya kaydolmak isteyenler için uluslararası öğrencilere adanmıştır. veya bireysel modül.

Öğrenciler Üniversite ve hizmetleri, oturma izinleri, sağlık sigortası, İtalyan vergi kanunu (kodel mali), akademik yeterlilik geçerliliği, yabancı akademik yeterliliklerin tanınması, bir dersin kısaltılması hakkında bilgi almak için Uluslararası Mekana başvurabilirler.

internationalplace@unisi.it

Uluslararası hareketlilik öğrencileri incoming@unisi.it adresinden Karşılama Ofisi ile irtibata geçmelidir.

ŞİMDİ UYGULA!

Konumlar

Siena

Università di Siena - Palazzo del Rettorato

Address
Università degli Studi di Siena - Rettorato, via Banchi di Sotto 55 
53100
53100 Siena, Toskana, İtalya
Telefon
+39 0577 232111

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin