University of Turin

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

UniTo'da 2020-2021 için href = "https://apply.unito.it

Başvuru prosedürü ve son başvuru tarihleri hakkında bilgi için buraya tıklayın.

-------------------------------------------------- ------

University of Turin , en eski ve prestijli İtalyan Üniversitelerinden biridir .

Turin'deki farklı bölgelerdeki 120 bina ve Piedmont'daki önemli yerlerde yaklaşık 70.000 öğrenci , 4.000 akademik, idari ve teknik personel , 1800 lisansüstü ve doktora sonrası öğrenci barındıran Turin University of Turin "şehir içi eğitim" kültürü teşvik etmek, araştırma, yenilikçilik, eğitim ve istihdam üretmek için bir "şehir" olduğunu söyledi.

132080_012_campus_luigi_einaudi.jpgFotoğraf Michele D'Ottavio'nun izniyle

University of Turin bugün uluslararası en kapsamlı İtalyan üniversitelerinden biridir ve uluslararası araştırma ve eğitim alanlarına açıktır. Mühendislik ve Mimarlık dışında bilimsel araştırmalar yapar ve tüm disiplinlerde dersler düzenler. Kentsel ve banliyö alanları yenilemek, kültürel etkileşimi teşvik etmek, toplumsal entegrasyon ve kalkınmayı teşvik etmek, diyalogu ve mevcut gerçekleri gözlemlemek için hareket eden topluluğun ayrılmaz bir parçasıdır.

Uluslararası Öğrenciler için Burslar

Bilgi: en.unito.it/international-solarships

Dersler

University of Turin neredeyse her bilgiyi kapsar; Tıbbi Teşhis, Biyozensöristik ve Nanoteknoloji araştırma merkezleri, İtalya'daki en iyi laboratuarlar arasındadır.

Sunulan derece derslerinden bazıları İtalya'da Askeri Strateji, Biyoteknoloji, Spor Bilimleri, Restorasyon ve Koruma (Venaria'da) gibi benzersizdir.

University of Turin tarih, felsefe, hukuk, ekonomi ve tıp gibi geleneksel konularda dikkat çekici bir araştırma geleneğine sahiptir ancak şu anda gıda bilimi, sosyal politika, bilişim teknolojisi, gösteri sanatı ve iletişim bilimleri gibi önemli modern sektörlere ayrılmıştır. .

132081_019_graf_library.jpgfotoğraf Andrea Gurmani'nin izniyle

Fundation programı

(Lisans öğrencileri)

İtalyanca birinci derece derecesine kabul genellikle ortaöğretime en az 12 yıl devam eder.

12 yıldan kısa bir süre sonra ortaokul diplomalarını alan lisans öğrencileri, Temel Programa katılabilirler: Bir yıl sürecek bir online kurs, ağırlıklı olarak İtalyan dili ve kültürü ile diğer ilgi alanlarından oluşan 60 kredilik ders. Uluslararası öğrenciler, University of Turin gerçekleşecek olan final sınavı hariç olmak üzere, tüm programlara kendi ülkelerinde çevrimiçi olarak girebilirler.

Hazırlık Programı ayrıca, İtalyanca eğitim ve öğretim yılı bitiminden altı ay sonrasına denk gelen ve daha fazla Üniversite kredisi alması gerekmeyen öğrencilere İtalyanca ve kültürde en fazla 30 krediye açıktır.

Https://foundationprogramme.unito.it/ adresindeki bilgiler

Kütüphaneler ve müzeler

Yaklaşık iki milyon kitaptan oluşan 70'den fazla üniversite kütüphanesi bulunmaktadır: 100.000'i antik cilttir. Botanik Bahçesi ve "Cesare Lombroso" - Cezai Antropoloji Müzesi ve "Luigi Rolando" - İnsan Anatomi Müzesi gibi pek çok Üniversite Müzesi de iyi bilinmektedir.

Üniversite, Mısır'dan Çağdaş Sanat'a uzanan konularda yerel müze ağına yakından ilgi duyuyor ve kendi medya, radyo, televizyon ve film yapım birimlerini işletiyor.

Güçlü bir taahhüt

Üniversite, çevre, uyuşturucu, eşit fırsatlar ve özel ihtiyaç sahibi kişilerin hakları gibi bir dizi sosyal meselede aktif bir duruş sergiliyor. Ayrıca, Hindistan, Çin, Asya, Latin Amerika, Doğu Avrupa, Akdeniz Bölgesi ve bölgede faaliyet gösteren bir dizi uluslararası örgütte gelişmekte olan ülkelerle ortaklık düzenlemeleri yoluyla uluslararası bir düzeye sahiptir.

Piedmont Üniversite Eğitimi Bölgesel Ajansı (EDISU) - öğrencilere yardım sunan bölgesel bir kurum - üniversite öğrencilerine, hak ve ön koşullara dayalı burslar verir: Burs miktarı, öğrencinin maddi durumuna bağlıdır.

132082_020_palazzo_rettorato.jpgfotoğraf University of Turin izniyle

Konumlar

Torino

Address
Via Giuseppe Verdi 8
10124 Torino, dağ eteği, İtalya
Telefon
+39 011 6706111

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin