Eastern Mediterranean University Faculty of Business and Economics

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

A Doğu Akdeniz Üniversitesi Kıbrıs adasında büyük üniversitesidir. Üniversite Yüksek Teknoloji Enstitüsü, 1979 yılında kurulmuş bir mesleki eğitim kolej kökleri vardır. DAÜ 1986 yılında kurulmuş ve aynı yıl İşletme ve Ekonomi Fakültesi, İktisadi ve İdari iki lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilere kapılarını açtı. 25 yıl içinde, öğrenci sayıları 16 Lisans, 6 Masters ve bizim Fakültesi tarafından veya Fakülte Okulu Uygulamalı Bilimler bölümü tarafından doğrudan sunulan 4 Doktora programları ile 2000'den fazla 40 büyüdü. Öğrencilerimiz yaklaşık yerel% 10, Orta Doğu, Afrika, Orta Asya ve Balkanlardan% 45 ve Türkiye'den başka bir 45% bulunmaktadır. Biz 45 tam zamanlı öğretim üyesi, 14 yarı zamanlı fakülte ve 22 Araştırma Görevlisi istihdam.

A İşletme ve Ekonomi Fakültesi Kuzey Kıbrıs'ta sosyal bilimlerde önde gelen akademik merkezidir. Biz öğrenci dostu bir ortam sürdürülmesi ederken desteklemeye yüksek akademik standartlarda gurur duyuyoruz. Bazı akademik çalışmalarını ilerletmek devam ederken Mezunlarımız çoğunlukla saygın firmalarda kariyer. Öğretim üyeleri de saygın üniversitelerden doktora derecesi ile nitelikli. Onlar üst bilimsel dergilerde araştırma ve yayınlar yoluyla öğretim alanlarındaki güncel kalır. Öğretim üyelerimiz düzenli olarak medyada ve kendi alanlarında otorite olarak kamu ve özel kuruluşlar tarafından danışılır. Biz de Ticaret ve Sanayi ve diğer paydaşlar Odaları ile birkaç ortak projeler çalıştırın.

AACSB International bizim üyeliklerinin yanı sıra, bizim Fakültesi de, ve Siyasi Araştırmalar Avrupa Konsorsiyumu Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı (EFMD) (ECPR) üyesidir. Biz Eduniversal, Fransa merkezli bir eğitim danışmanlık firması tarafından dünyanın en iyi 1000 işletme okullarından biri olarak adlandırılmıştır. Webometrics Cybermetrics Lab, İspanyol Ulusal Araştırma Konseyi (CSIC) bir birim tarafından üretilen Sıralaması, İspanya'da ana kamu araştırma gövdesi öğretim arasında Orta Doğu'da okullar arasında Türk iş okulları, 14 arasında 155 3 sırada yer aldığını açıkladı Asya'da okullar ve Avrupa'daki okullar arasında 329.

Gazimagusa liman kenti yer alan bazı nefes kesen doğal ve tarihi yerleri yakın, DAÜ, uluslararası konferans ve araştırma merkezleri aracılığıyla küresel toplumun ulaşıyor. Biz son zamanlarda dünya çapında çeşitli üniversitelerden gelen katılımcıların çok sayıda çekti Girişimcilik, Bankacılık ve Finans ve Ekonomi çok başarılı uluslararası konferans bir dizi ev sahipliği yaptı. Biz de Warwick Üniversitesi Warwick Manufacturing Group Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans ve bizimle işbirliği içinde bizim kampüste Tedarik Zinciri Yönetimi Master sunuyor ile bir anlaşma imzaladı.

Kurslarımız çok yaygın öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından kullanılan ve 7000 üzerinde yükleme ve günde yüklemeleri kolları olan bir online Ders Yönetim Sistemi tarafından desteklenmektedir. Biz SAP Üniversite İttifak programına katıldı ve bizim müfredatına yazılımın çeşitli modüller entegre planlıyoruz.

Fakülte Misyonu

İşletme ve Ekonomi Fakültesi Doğu Akdeniz'de yanı sıra topluma hizmeti tarafından tamamlanmaktadır bu bölgelerde konulardaki araştırmalara bir vurgu ile bitişik bölgelerde öğrencilere yüksek kalitede eğitim vermeyi öncelikle kararlıdır.

Konumlar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Eastern Mediterranean University Faculty of Business & Economics

Address
Eastern Mediterranean University Faculty of Business and Economics
Northern Cyprus
via Mersin 10, Turkey

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kıbrıs Cumhuriyeti
Telefon
+90 392 630 1281

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin