McGill University, Desautels Faculty of Management

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

McGill Hızlı Gerçekler

  • McGill Üniversitesi 1821 kuruluş tarihi
  • Kanada'da 1, on bir yıl boyunca tıbbi doktora üniversiteleri arasında (Maclean's 2016)
  • Dünyada 24. (QS World University Rankings 2015/16)
  • 300 eğitim programı
  • % 25 uluslararası öğrenci
  • % 23 lisansüstü öğrenci
  • En yüksek% Ph.D herhangi bir Kanada araştırma üniversitesinin öğrencileri
  • Mezunların yaşadığı ve çalıştığı 180 ülke
  • 139 Rhodes Scholars - Kanada üniversiteleri arasında en yüksek
  • 12 Nobel Ödülü sahibi - Kanada üniversiteleri arasında en yüksek

Biz Kimiz

McGill Üniversitesi, Kanada'nın en tanınmış yüksek öğrenim kurumlarından biri ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden biridir. 150 ülkeden McGill'e gelen öğrencilerle, öğrenci bedenimiz ülkedeki herhangi bir araştırma-yoğun üniversitenin en uluslararası çeşitliliğidir. McGill, James McGill'in cömert bir isteği ile 1821'de kuruldu ve o zamandan beri, küçük bir üniversiteden, iki kampüs, 11 fakülte, 300 eğitim programı ve 40.000 öğrenci ile kalabalık bir üniversiteye büyüdük. Üniversite ayrıca her yıl 1000'den fazla sağlık profesyonelini mezun etmek için dört bağlı eğitim hastanesi ile ortaktır.

Bir Başarı Geleneği

McGill, öğretim ve araştırma programlarının mükemmelliği için dünya çapında tanınır. Ernest Rutherford'un radyoaktivitenin doğası hakkındaki Nobel Ödüllü araştırması, yapay kan hücresi ve Pleksiglas'ı içeren kampüslerimizdeki uzun bir yenilik geleneğinin bir parçası olan McGill'de gerçekleştirildi. Bugün profesörlerimiz yeni epigenetik alanını inşa ediyor, bitkilerden alternatif enerji kaynakları geliştiriyor ve akla gelebilecek her alanda insani başarıyı artırıyor. 250.000 mezunumuz, saygın bir küresel ağ oluşturuyor; birçok mezun Yüksek Mahkeme Hakemleri, ödüllü yazarlar ve müzisyenler, astronotlar ve daha fazlası gibi mesleklerinin zirvesine ulaşıyor.

En Parlak Öğrenciler

Bir yıldız fakültesine ek olarak, McGill Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın her yerinden en parlak öğrencileri çekmek için bilinir. McGill öğrencileri Kanada'da en yüksek ortalama giriş notlarına sahipler ve en iyisini teşvik etme konusundaki kararlılığımız, öğrencilerimizin diğer Kanada üniversitelerindeki akranlarından ortalama olarak daha fazla ulusal ve uluslararası ödül kazanmalarına yardımcı oldu. Prestijli Rodos Bursu, ülke çapında önde gelen 138 McGill öğrencisine gitti. Akademik mükemmelliği müfredat dışı ile dengeleme yeteneği McGill öğrencilerinin bir başka ayırt edici özelliğidir. Birçok Olimpiyatçı ve hokey ve futbolun doğuşunu içeren zengin bir atletik geleneğe ek olarak, binlerce McGill öğrencisi, Montreal'i zenginleştiren ve canlı bir kampüs yaşamına katkıda bulunan yüzlerce kulüp, dernek ve topluluk grubuna katılıyor.

Misyon

McGill Üniversitesi'nin misyonu, en yüksek uluslararası standartlarda mükemmel olduğu kabul edilen araştırma ve bilimsel faaliyetleri yürütmek ve topluma hizmet vererek, mümkün olan en iyi eğitimi sunarak öğrenmenin ve bilginin oluşturulmasının ve yayılmasının ilerlemesidir. Motto Grandescunt Aucta Labore (İşe göre her şey artar ve büyür.)

Gurur 10 puan

1. KARDEŞ KURUMLAR ARASINDA SIRALAMA 11 yıl üst üste tıp-doktora üniversiteleri arasında Kanada'da 1. (Maclean's Üniversite Sıralaması 2016) Dünyada 24. (QS Dünya Üniversite Sıralaması 2015) Dünyada 39. (Times Higher Education Dünya Üniversite Sıralaması 2014/15) Kanada'nın en büyük üniversiteleri arasında bilgi teknolojisi, şehir memnuniyeti, işverenler ve kütüphaneler nezdinde itibar konusunda 1. veya 1.lik (Globe ve Mail'in Kanada Üniversite Raporu)

2. EN İYİ ÖĞRENCİLER McGill, dünya çapında yüksek notlarıyla tanınır ve öğrencilerimiz, saflarında şaşırtıcı bir şekilde 139 Rhodes Bursiyerini saydılar - diğer tüm Kanada üniversitelerinden daha fazla. Her yıl, akademik ve atletik başarı için bir dizi prestijli ödül ve ödül kazanıyorlar ve Kanada'nın Mayıs 2011 seçiminde beş öğrencimiz, ülkenin en genç Parlamento Üyeleri olmak için görevdeki kişileri mağlup etti.

3. McGill İLKLER Atomların bölünebilir olduğunun keşfi. Beynin motor korteksinin ilk haritası. Pleksiglas'ın icatları, üç büyük spor ve yapay kan hücresi. 190 yıldan fazla bir süredir McGillians ve Eureka anları dünyayı daha iyi hale getiriyor.

4. DÜNYA KAZANAN MEZUNLAR Yaklaşık 180 ülkede yaşıyorlar. Rütbeleri arasında dünya liderleri, astronotlar, Nobel ödülü sahipleri ve sanat, bilim, iş dünyası ve kamu hizmeti dünyalarında bir dizi öncü yer alıyor. 2013 anketinde, işverenler McGill'in derecelerini dünyanın en prestijli 37.'si olarak sıraladılar. Sınırların ve disiplinlerin ötesinde, McGill'in 250.000'den fazla yaşayan mezunu, dünyada bir fark yaratmak için eğitimlerini ve deneyimlerini kullanıyor.

5. ARAŞTIRMA İÇİN BİR DEĞERLENDİRME Disiplinlerarası çalışmaya güçlü bir şekilde odaklanarak, dünyanın en iyi araştırma yoğun üniversiteleri arasında yer alıyoruz ve Sir Ernest Rutherford, Wilder Penfield, Charles Taylor ve diğerlerini içeren bir mükemmellik geleneğini sürdürüyoruz. Bugün araştırmacılarımız, yeşil kimyadan nanoteknolojiye, gıda biliminden genomik ve proteomik sırlarına kadar çok çeşitli alanlarda büyük adımlar atıyor.

6. KANADA'NIN EN ULUSLARARASI ÜNİVERSİTESİ McGill, Kanada'nın en tanınmış yüksek öğrenim kurumlarından biridir ve dünyanın önde gelen araştırma-yoğun üniversitelerinden biridir. 150'den fazla ülkeden McGill'e gelen öğrencilerimizin% 24'ü ile öğrenci topluluğumuz, ülkedeki en çeşitli uluslararası tıp-doktora üniversitesidir. Birinci sınıf staj programlarımız öğrencileri dünyanın dört bir yanına yerleştirir ve mezunlarımız dünya çapında 180'den fazla ülkede yaşar.

7. CANLI BİR METROPOLİS Montreal, Eski ve Yeni Dünyalar'ın buluşma noktasında oturuyor. Arnavut kaldırımlı bir şehir ve havacılık, ilaç, yazılım mühendisliği ve daha fazlası için uluslararası bir merkez. Sürekli olarak dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında yer alan bir kültürle dolu, güvenli ve canlı bir yer. Montreal, yaklaşık 220.000 lise sonrası öğrenciye, zengin yeşil alanlara ve Montreal'in ünlü olduğu yüzlerce kafe ve restorana ev sahipliği yapmaktadır. Aslında şehir, dünyanın en iyi 8. öğrenci şehri olarak yer almaktadır.

8. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK TAAHHÜDÜ Sürdürülebilirlik konusunda tutkuluyuz ve bununla ilgili bir şeyler yapıyoruz. McGill'in 2020 Vizyonu Sürdürülebilirlik Stratejisi, daha yeşil, daha adil, daha sağlıklı bir gelecek için iddialı bir gündem oluşturuyor ve Sürdürülebilirlik Projeleri Fonumuz, oraya ulaşmamıza yardımcı olan projelere her yıl 840.000 ABD doları tutarında başlangıç fonu sunuyor. 2009 yılından bu yana, şehir bahçeciliği projeleri, bir bisiklet topluluğu, yeşil atık yönetimi sistemleri ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli girişimleri finanse ettik.

9. NOBEL ÖDÜLÜ KAZANANLAR McGill, dijital kameraların arkasındaki teknoloji, insan vücudunun genetik kodunu nasıl koruduğunun keşfi, teorisi gibi katkıları olan Kanada üniversitelerinin en iyisi olan öğretim üyeleri ve mezunları arasında on iki Nobel Ödülü sahibi sayıyor. elektron transferi, görsel algı, hormonlar ve parçacık etkileşimi ve bağışıklık tepkisini kontrol eden ve yönlendiren bağışıklık sinyal Pathways ile dendritik hücrelerin keşfi üzerine çığır açan bir çalışma.

10. ÇALIŞMAK İÇİN HARİKA BİR YER McGill'de öğrencilerimizden araştırmacılarımıza ve çalışanlarımıza en iyiyi ve en parlak olanları çekmenin önemini biliyoruz. Bu nedenle, McGill'in herkesin başarılı olduğu bir yer olmasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve çabalarımızın fark edilmediğini söylemekten gurur duyuyoruz. 2015'te yine Montreal'in En İyi İşverenlerinden biri seçildik.

Konumlar

Montreal

Address
Bronfman Building
1001 Sherbrooke Street West

H3A 1G5 Montreal, Quebec, Kanada

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Akreditasyonlar

EFMD Equis Accredited