Doha Institute for Graduate Studies

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Doha Institute for Graduate Studies (DI) , Doha'da sosyal bilimler, beşeri bilimler, kamu yönetimi ve kalkınma ekonomisi alanlarında bağımsız bir eğitim ve araştırma enstitüsüdür. Çalışma programları üç okulda yüksek lisans düzeyinde sunulmaktadır: Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Okulu ve Kamu Yönetimi ve Kalkınma Ekonomisi Okulu ve Psikoloji ve Sosyal Hizmet Okulu. DI aynı zamanda Çatışma ve İnsani Çalışmalar Merkezi'ne de ev sahipliği yapmaktadır.

DI, misyonuna göre dört birbiriyle ilişkili değerler üzerine kurulmuştur:

  • Bilgi Üretimine Arap Katkısı - Disiplinler arası öğrenmeyi ve araştırmayı entegre etme
  • Akademik Standartlara Bağlılık - Sosyal bilimler, beşeri bilimler, kamu yönetimi ve kalkınma ekonomisindeki son gelişmelerden haberdar edilmiştir.
  • Entelektüel Sorumluluk ve Kritik Farkındalık - Arap toplumlarına bağlı yeni bir aydınlar kuşağı
  • Entellektüel Bağımsızlık Alanı - Düşünce özgürlüğünün temeli olarak bilgi ve bilimsel metodoloji

Çalışma programları iki okulda yüksek lisans düzeyinde sunulmaktadır: Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler Okulu ve Kamu Yönetimi ve Kalkınma Ekonomisi Okulu. Ayrıca, DI'deki Çatışma ve İnsani Araştırmalar Merkezi, çatışma yönetimi ve insani eylemde bir usta sunmaktadır.

DI, 2015-2016 öğretim yılında ilk öğrenci grubunu memnuniyetle karşıladı. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başında mezun olunan doktora seviyesinde eğitim ile öğrenci kayıtlarının eninde sonunda 350 ile 400 arasında olması planlanmaktadır.

Kâr amacı gütmeyen, özel bir kurum olarak tasarlanan DI, yalnızca eğitim, araştırma ve kamu hizmeti amaçlı olarak işletilmektedir. Arap Araştırma ve Politika Çalışmaları Merkezi tarafından 2014 yılında özerk bir tüzel kişilik olarak kuruldu. DI, Katar Yüksek Öğretim Kurulu tarafından ulusal bir yüksek öğretim kurumu olarak lisanslanmıştır.

Misyon

DI, uluslararası bilim standartlarını ve modern disiplinlerarası araştırma metodolojilerini ve araçlarını kullanmada yetkin, bağımsız düşünür ve yeni nesil akademisyenler ve araştırmacılar hazırlayarak öğretim üyeliği ve öğretim programlarını ve evrensel katılım mesajını elde etmeyi amaçlamaktadır. ve insan bilgisini ilerletebilen ve Arap bölgesinin ihtiyaçlarına cevap veren, sosyal, kültürel ve entelektüel gelişime yol açan öncü profesyoneller.

DI, Arapça'yı diğer ortak diller tarafından desteklenen çalışma ve araştırma için ana dil olarak benimseyecektir.

Konumlar

Doha

Address
Al Tarfa Street, Zone 70
Doha, Doha, Katar

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin