Texas A&M University at Qatar

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

2003 sonbaharından beri, Texas A

Teksas A

Misyon

Misyon

  • Örnek mühendisleri eğitin ve uluslararası düzeyde tanınan lisans ve yüksek lisans programları aracılığıyla dünya çapında liderler geliştirin.
  • Sürdürülebilir etki yaratan yenilikçi araştırma ve işbirlikçi ortaklıklarla yeni bilgi ve entelektüel sermaye yaratın.
  • Katar ve bölge devletinin kalkınma hedeflerini, insan sermayesini genişleten uzmanlık ve katılım yoluyla ilerletin.

Vizyon

  • Bölgedeki mühendislik eğitiminin önde gelen sağlayıcısı olmak, uluslararası alanda bilgi birikimine önemli bir katkıda bulunmak ve Katar Devleti için önemli bir kaynak.

Hızlı Bilgiler

Teksas A

Teksas A'nın açılış sınıfı

Mayıs 2019 itibariyle, Teksas A'dan 1000'den fazla mühendis mezun oldu.

Araştırmada vurgulanan alanlar arasında çevresel konular, gelişmiş su arıtma teknolojileri, kimyasal proses güvenliği, petrol rezervuar çalışmaları, matematiksel modelleme, makine ve kontroller, telekomünikasyon, ulaştırma ve yollar, elektrik enerjisi üretimi, dağıtım ve makineler, kimya ve fizik bulunmaktadır.

Katar Devleti için önemli olan meseleleri ele alan araştırma faaliyetleri, 256 milyon dolardan fazla bir değere sahiptir.

Teksas A

Her akademik yılın baharında bir öğrenci liderlik değişim programı gerçekleşir. Kolej İstasyonundan gelen öğrenciler bahar tatili ve bir hafta boyunca bir hafta boyunca Katar kampüsünü ziyaret ederler.

Teksas A

Teksas A

131074_GSwebinarinviteV2.jpg

Texas A Lisansüstü Programları hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen ücretsiz canlı bir web semineri için bize katılın.

Konumlar

Doha

Texas A&M University at Qatar

Telefon
+974.4423.0201

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin