Ualikhanov University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Sh. Ualikhanov Kokshetau Devlet Üniversitesi, Kuzey Kazakistan'daki önde gelen bölgesel üniversitelerden biridir. Eğitim sisteminin öncülüğünde 50 yıldan fazladır. Üniversite 1996 yılında kuruldu.

Bugün Sh. Ualikhanov Kokshetau Devlet Üniversitesi , geleceğe yönelik değerli bir geleneğe, büyük potansiyele ve ciddi planlara sahip, modern, aktif olarak gelişen bir yüksek öğrenim kurumudur.

Halen üniversitede 6 fakülte bulunmaktadır. Akademik kadro 500'den fazla profesörden oluşmaktadır. Öğrenciler 54 uzmanlık alanında eğitilmektedir. Toplam öğrenci sayısı yaklaşık 9000 kişidir. Üniversite, Lisans (4 yıl), Yüksek Lisans (2 yıl), Doktora eğitimi programları sunmaktadır. (3 yıl). Üniversite eğitim süreci, AKTS ve “Üniversite-İşletme” ilişkilerine dayanan Bologna Süreci ilkelerine uyarlanır.123631_photo-1531545514256-b1400bc00f31.jpg Mimi Thian / Unsplash

Sh'ın öncelikli görevlerinden biri . Ualikhanov Kokshetau Devlet Üniversitesi , mezunlara rekabetçiliği ve talebi, diplomaların uluslararası tanınmasını ve öğretim elemanlarının yüksek ekonomik ve sosyal statüsünü sağlamak içindir. Bugün üniversite giderek dünya eğitim ve bilimsel bilgi sistemiyle entegrasyon stratejisi geliştirmektedir. Üniversite, Polonya, Türkiye, Almanya, ABD, İngiltere, Slovakya, Rusya ve Orta Asya ülkelerinde 60'tan fazla önde gelen araştırma merkezi ile birlikte çalışmaktadır. Öğretim üyeleri ve öğrenciler DAAD, IREX, LOGO, TEMPUS, Erasmus Mundus, Devlet Bursu "Bundestag", "Bolashak gibi uluslararası eğitim programlarına katılırlar.

Üniversite, 2015 yılında Avrupa Birliği ve Avrasya Üniversiteler Birliği'ne katıldı.

Üniversitelerin kurumsal sıralamada - Kazakistan Yüksekokulu Ulusal Bilimler Akademisi tarafından düzenlenen 2018 “Kazakistan 2050 - Ulusal İnovasyon ve Akademik Mükemmeliyet Değerlendirmesi”, üniversite Kazakistan Cumhuriyeti multidisipliner üniversiteleri arasında 12. sırada yer almaktadır.

Konumlar

Kokshetau

Address
76, Abay street
020000 Kokshetau, Akmola Province, Kazakistan

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin