University of Luxembourg, Faculty of Language And Literature, Humanities, Arts And Education (FLSHASE)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Lüksemburg Üniversitesi: Beşeri Bilimler, Eğitim ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Lüksemburg Üniversitesi, dünyanın dört bir yanından yaklaşık 6.200 öğrencisi olan çok dilli bir Avrupa araştırma üniversitesidir. Üniversitemiz, uluslararası mükemmellik ve ulusal alaka düzeyinin eşsiz bir karışımını sunan, toplum ve işletmeler için bilgi sağlayan modern bir kurumdur. Lüksemburg Üniversitesi, Times Yüksek Öğretim (THE) Dünya Üniversite Sıralaması 2020'deki uluslararası görünümü için dünya çapında en iyi 201 ila 250 üniversite arasında ve dünya çapında 1. sırada yer aldı.

Kişisel dokunuşlu bir fakülte

Çok dilli lisans ve yüksek lisans programlarının eşsiz bir seçkisiyle, Beşeri Bilimler, Eğitim ve Sosyal Bilimler Fakültesi, yeni nesil akademisyenler ve profesyoneller için yenilikçi ve çekici bakış açıları sunmaktadır. Öğrenciler küçük sınıflardan yararlanır ve birçok ders seminer olarak verilir. öğrencilere tartışma fırsatı sunar ve öğrenme deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olur. Uluslararası öğrenciler için ek öğrenim ücreti alınmaz (yüksek lisans öğrencileri için kayıt ücreti 200 € / dönem).

Campus Belval, University of Luxembourg

Lüksemburg Üniversitesi / Sophie Margue

Çok dilli öğretim

Uluslararası öğretim kadromuz kilit varlıklarımızdan biridir. Derecelerimizin çoğu İngilizce ve / veya Fransızca ve / veya Almanca olarak verilmektedir. Ücretsiz dil kursları sunulmaktadır ve kampüs hayatı Lüksemburg ülkesi kadar çok dilli ve çok kültürlüdür. Öğrenciler farklı akademik kültürler hakkında bilgi sahibi olurlar ve onlara iş piyasasında net avantajlar sağlayan bir derece alırlar.

Uluslararası bir atmosfer

Lüksemburg Üniversitesi'nde öğrenci hareketliliği ve kültürel açıklık teşvik edilir ve teşvik edilir. Tüm lisans öğrencilerimiz Avrupa, Kuzey Amerika veya Asya'daki ortak üniversitelerimizden birinde yurtdışında en az bir dönem geçirmek zorundadır.

Lüksemburg'da Eğitim

Avrupa Birliği'nin ikinci en küçük üye ülkesi olan Lüksemburg, 3 resmi dili olan ve 170'den fazla milliyete ev sahipliği yapan gerçekten çok kültürlü ve çok dilli bir ülkedir. Lüksemburg şehri, müzeler, tiyatrolar ve müzik mekanları da dahil olmak üzere canlı bir kültür ve sanat ortamına sahiptir. Lüksemburg şehri, dünyanın en güvenli başkentlerinden biridir. Beşeri Bilimler, Eğitim ve Sosyal Bilimler Fakültesi, eski bir çelik endüstrisi bölgesi olan Belval'da, Lüksemburg şehrinin sadece birkaç km dışında yer almaktadır. Büyük site, akademik araştırma ve öğretim, iş ve eğlence, kentsel yaşam ve kültürü bir araya getiriyor ve çalışmak, çalışmak ve yaşamak için heyecan verici bir yer.

28919_copyright.jpg

Konumlar

Esch-sur-Alzette

Address
2, avenue de l'Université

L-4365 Esch-sur-Alzette, Lüksemburg Bölgesi, Lüksemburg

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin