University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Communication

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Üniversitede Hakkında

2003 yılında kurulan Lüksemburg Üniversitesi, Lüksemburg Büyük Dükalığı'nın tek kamu üniversitesidir. Çok dilli, uluslararası ve araştırma odaklı, aynı zamanda kişisel bir atmosfere sahip modern bir kurumdur.

Hakkımızda

• 2003'te kuruldu

• Çok dilli, uluslararası, araştırma odaklı

• 850 profesyonel uzman (bilimsel ve araştırma personeli) öğretiminde 250 profesör, yardımcı profesör ve öğretim görevlisini desteklemektedir

• Avrupa kurumlarına ve Lüksemburg finansal merkezine yakın

Bilim, Teknoloji ve İletişim Fakültesi (FSTC) 'ne Hoş Geldiniz

Fen, Teknoloji ve İletişim Fakültesi (FSTC), Matematik, Fizik, Mühendislik, Bilgisayar Bilimi ve Yaşam Bilimleri alanlarında multidisipliner uzmanlığa katkıda bulunur. Eğitim ve araştırmanın ikili misyonu ile FSTC, yaşadığımız toplumu ve ortamı daha iyi anlamak, açıklamak ve ilerletmek için bilgiyi üretmek ve yaymak ve yeni nesil sorumlu vatandaşlar yetiştirmek istiyor.

FSTC'de eğitim

1300'den fazla öğrenci, 5 lisans, 11 master, 2 mesleki eğitim programı ve doktora eğitimine kaydolmaktadır. Öğrenciler, 80 uluslararası ve ünlü profesör ve kıdemli öğretim görevlisi tarafından hazırlanmaktadır. FSTC, çok dilli ve küçük grup kursları, araştırma projelerine erkenden dahil olması ve kurumlar ve endüstrilerle yakın bağlantıları olan mükemmel çalışma ortamı ve fırsatları sunar.

FSTC'de araştırma yapmak

5 araştırma biriminden oluşan FSTC, yerli ve yabancı ortaklarıyla birlikte bilim ve yenilik konusunda son derece önemli bir yere sahiptir. 270'den fazla profesör, postdoc, doktora öğrencisi, bilimsel ve teknik personel, dinamik, elverişli ve çok dilli bir ortamda disiplinler arası araştırma yapmaktadır.

Konumlar

Lüksemburg Şehri

University of Luxembourg Faculty of Science, Technology and Communicationi

Address
2, avenue de l'Université
L-4365 Esch-sur-Alzette

Lüksemburg Şehri, Lüksemburg Bölgesi, Lüksemburg
Telefon
+352 46 66 44 5000

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin