Latvia University of Life Sciences and Technologies

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Eğitim, Bilim ve Kültür Merkezi

Latvia University of Life Sciences and Technologies tek yüksek tarım eğitim kurumudur ve şunları hedeflemektedir: tarımda kırsal kalkınma için entelektüel potansiyeli teşvik etmek; gençleri daha yüksek akademik ve mesleki eğitim almaya teşvik etmek; araştırma geliştirmek; kültürel gelişime katkıda bulunmak; Letonya halkından kazandığınız deneyimi araştırın, sürdürün ve mükemmelleştirin ve gelecek nesillere aktarın.
Üniversite çok profilli. Geleneksel çalışma alanlarının yanı sıra, LLU ayrıca gelişmiş tarım, veterinerlik, gıda üretimi, ormancılık ve peyzaj mimarisi ile ilgili çok yönlü eşsiz çalışma programları sunmaktadır. Üniversite, Letonya'nın başkenti Riga'ya sadece 40 km uzaklıktaki eski bir kültür kenti olan Jelgava'da bulunuyor. Jelgava gerçek bir öğrenci şehri olarak kabul edilmektedir.

Misyon

Latvia University of Life Sciences and Technologies ( LLU ) Stratejik Gelişim Planı 2015-2020, 2015 yılında geliştirildi ve 9 Aralık 2015 tarihinde LLU Senatosu tarafından onaylandı. Görevlerini ve hedeflerini gerçekleştirebilmek için Latvia University of Life Sciences and Technologies , üç etkinlik programı geliştirmiştir: 1. Çalışmalar 2. Bilim 3. Araştırmalar ve araştırma çalışmaları için idari ve mali destek Latvia University of Life Sciences and Technologies amacı, daha yüksek akademik ve daha yüksek Tarım, veteriner hekimliği, gıda teknolojisi, mühendislik, ormancılık bilimi, sosyal bilimler, bilişim teknolojileri ve çevre yönetimi sektörlerinde mesleki eğitimin yanı sıra bilimi geliştirmek ve Letonya entelektüel potansiyelini ve kültürünü korumak ve geliştirmek. LLU hedefleri: 1. Letonya ve uluslararası işgücü piyasaları için rekabetçi uzmanların eğitilmesine izin verecek olan bir ulusal üniversitenin standartlarına uygun çalışma kalitesini sağlamak. 2. Uluslararası araştırmaya katılabilmek için bilimsel potansiyeli geliştirmek, akademik eğitimi ve araştırmayı, özellikle Zemgale bölgesinde, Letonya ulusal ekonomisine yenilikçi, bilgi tabanlı teknolojilerin tanıtılmasını sağlayacak araştırmaları entegre etmek. 3. Üniversite için ulusal eğitim, bilim ve kültür kurumu olarak sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak:

 • yasal temeli güçlendirmek için;
 • Organizasyon yapısını uygun şekilde geliştirmek
 • LLU hedeflerine; Letonya ve yurtdışındaki kurumlar, akademik eğitim ve bilim kurumları, Zemgale kurumları ve meslek kuruluşları ve bölgesel kurumlarla işbirliğini geliştirmek;
 • LLU malzemesini ve teknik temelini etkin bir şekilde yönetmek.

LLU Misyonu Araştırmada mükemmellik temelinde rekabetçi entelektüel sermaye geliştirmek, ekonomide araştırma sonuçlarının kullanımı, yüksek eğitim kalitesi ve üniversitenin etkili yönetimi. LLU , Latvia University of Life Sciences and Technologies Üniversitesi, Baltık Denizi bölgesindeki bilim ve teknolojinin önde gelen üniversitelerinden biridir ve toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesine yönelik doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımı konusunda uzmanlaşmıştır.

Gerçekler

 • Latvia University of Life Sciences and Technologies ( LLU ) 1939 yılında kuruldu ve en eski fakültesi, 1863 yılında kurulmuş olan ve yurt dışındaki birçok üniversiteyle yakın işbirliğine sahip olan Ziraat Fakültesi'dir. LLU , Letonya'nın bağımsızlığını yeniden kazanmasından bu yana hızla gelişen bir kurum olmuştur.
 • Üniversitede 8 fakülte vardır: Tarım, Veterinerlik, Mühendislik, Gıda Teknolojisi, Çevre ve İnşaat Mühendisliği, Orman, Bilgi Teknolojileri, Ekonomi ve Sosyal Gelişim.
 • 2014/2015 yıllarında, 4350 öğrenci için toplam 313 öğretim görevlisi ve araştırmacı tarafından 64 lisans, yüksek lisans ve doktora çalışma programı sağlanmaktadır.
 • Uluslararası işbirliği, 27 Avrupa ülkesinden ortak kurumlarla 130'dan fazla işbirliği anlaşması ve dünya çapında 19 ülkeden HEI ve araştırma merkezleri ile 42 aktif ikili anlaşmaya dayanmaktadır.
 • Üniversite Müzesi, Jelgava Sarayı Tarihi ve Latvia University of Life Sciences and Technologies sergilerini görmeyi ağırlıyor.
 • Üniversitenin kültürel ortamı, geleneksel ve özgün olaylarda aktif olarak oluşturulmakta ve araştırılmaktadır.
 • Üniversite öğrencileri ve çalışanları için geniş bir yelpazede spor fırsatları da bulunmaktadır.

Konumlar

Jelgava

Latvijas Lauksaimniecības universitāte

Address
Latvia University of Life Sciences and Technologies,
2 Liela Street

LV-3001 Jelgava, Letonya
Telefon
+371 63 022 584

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin