Riga Teacher Training and Educational Management Academy (RTTEMA)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Akademi'nin Felsefe

İnsanlık ve demokrasi; Çalışma süreci ve hareketlilik Uluslararasılaşma; Uygulama ve modern BT kullanımı; Yaratıcılık; Akademik disiplinlerden ve uygulama entegrasyonu; Eğitim programları geliştirilmesi öğrencilerin katılımı.

Misyon

kendi bölgelerini ve Riga - hem RTTEMA misyonu sunmak ve akademinin akredite eğitim programları hayat boyu öğrenmeyi sağlamak ve Letonya eğitim ve kültür hayatına önemli katkıda bulunmaktır.

Akademi'nin hedefi profesyonel hayata ve sürekli kendini geliştiren profesyonel ve akademik yüksek pedagoji, psikoloji, işletme ve yönetim alanlarında eğitim, hem de motivasyon kazanmak için bir fırsat her öğrenciye sunmaktır.

Kavram

RTTEMA bilgi toplumunda yaşam ve çalışma için öğrencileri hazırlamak mümkün olan öğretmenler hazırlar. RTTEMA çalışma sürecinin kavramsal taşları zeka, beceri ve yeterlilik vardır. Her çalışma programı gerekli mesleki yetkinliklerini geliştirmek için öğrencilere olanak sağlar.

tarih

RTTEMA devlet tarafından kurulan bir kavramsal ve teknik, modern, profesyonel bir yüksek öğretim kurumu (HEI) 'dir.

Bu 1273 öğrenci ile 1994 yılında çalışmalarına başlamıştır ve şimdi öğrenci sayısı bakımından Letonya büyük yüksek eğitim kurumlarından biridir.

Genç yaşta rağmen, RTTEMA 1946 kadar uzanan öğretmenler için eğitim kurumlarının geleneklerini miras. Riga Öğretmenler Enstitüsü ve Imanta Öğretmenler Enstitüsü: RTTEMA iki kurumun birleşme vesilesiyle kurulmuştur.

RTTEMA Bilgi Dosyası

RTTEMA:

1994 yılında kurulmuş bir devlet yüksek eğitim kurumudur; tam zamanlı ve yarı zamanlı eğitim fazla 3,5 bin öğrenciye eğitir; 160 öğretim elemanı ve docents istihdam; uluslararası konferanslar düzenlemektedir; Bilimsel makaleler yayınlıyor; bilimsel araştırma projeleri hayata geçirmekte; öğrenci ve öğretmen uluslararası hareketliliğini kolaylaştırır; uluslararası kuruluşların aktif bir üyesidir; konuk konferanslar ve belirgin profesyonellerin ana sınıfları düzenler; kolej, lisans, yüksek lisans kum doktora seviyelerinde 25 eğitim programları sunmaktadır; , öğretmen, eğitim yöneticisi, personel, işletme ve ofis yöneticisi, kariyer danışmanı, ticaret ve pazarlama ve halkla ilişkiler uzmanı meslekleri elde psikoloji alanında eğitim almak için fırsatlar sunar.

Vizyon

Bizim Akademi diğer ülkelerde bir kampüs ve araştırma bazında, hem de iştirakleri ile tanınan bir üniversite ve pedagojik araştırma uluslararası merkezidir.

Strateji

Akademi insani değerler ve ilişkiler ile karakterize olumlu bir ortam yarattı. Personelimizin faaliyetleri hakları, sorumlu işbirliği ve diyalog yaratıcı, eşit dayanmaktadır. Önümüzdeki yıllarda stratejik amaçları şunlardır:

Sanaat tarafından Akademi'nin sürekli gelişimini teşvik etmek; kalkınma ve Akademi'nin anlayışı ve Letonya eğitim sisteminin mükemmellik uygulanmasına yönelik araştırma yürütmek için; kasıtlı çalışma sürecinin metodolojik ve teknik hüküm geliştirilmesi kaliteli çalışmaları sağlamak; bölgeselleşme korumak için - ikamet ettikleri yere yakın Letonya sakinlerine eğitim yeni olanaklar sunuyor.

Akademi'nin Entelektüel Ortamı

Pedagoji Profesörler Kurulu; Pedagojik Bilimsel Enstitüsü; Yaratıcılık Bilimsel Enstitüsü; Çocuk Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi; Psikolojik Araştırma Enstitüsü; Doğa ve Çalışma Ortamı Kurumu; Birkaç metodik Merkezi; Genç Öğretmenler Kulübü; Of Further Education RTTEMA Merkezi; Letonya'nın 10 şehirde stokları ile Kütüphane. Akademi'nin Psikolojik Çevre Demokratik ve yaratıcı; Her bireyin kimliğini tercih sebebi; Karşılıklı işbirliği yönelik.

Öğrencilerin servis ve sosyal yaşam

Öğrenciler Uluslararası Ofisi'nde idari destek ve Öğrenci Parlamentosu sosyal destek sağlanmaktadır. Bunların dışında birimleri öğrenciler kendilerini ilgilendiren bir fırsat var Kültürel teşebbüsleri takip:

Karışık koro "Fortius"; Kadın Korosu "Balta"; Oda orkestrası "Gaudeamus Orkestrası"; Big band; Spor kulübü; Halk Dansları Topluluğu "Dejotprieks" (Dans Joy). Ayrıca, ESN (Erasmus Öğrenci Ağı) Riga üzerinden Letonya değişim öğrencilere sunulan faaliyetleri vardır.

Akademi'nin Fiziksel Çevre

3 binalar - Riga 1, Kuldiga Cesis 1 ve 1; Öğrencilerin kafe; 2 spor salonu, stadyum; Internet erişimi olan 2 bilgisayar odası; yavaş yavaş ve düzenli çalışma tesislerinde yenilenmiş; Teknik destek sağlanması (video kameralar, OHP'ler projeksiyon, bilgisayar, mikroskop vb Piyano ücretsiz erişimi, dijital organı ve bir boru organ yoktur).

Konumlar

Riga

Address
Imantas 7. linija 1,
LV-1083 Riga, Letonya