ISM University of Management and Economics

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Kalite ve Uluslararasılık

1999 yılında faaliyete başlamasından bu yana, ISM University of Management and Economics , en başından beri bir amaç edinmiştir; yaratıcı, hırslı gençler ve çoktan tecrübeli işletme yöneticileri için yenilikçi, kalitatif çalışmalar ve yönetim ve ekonominin eğitimi. Müşteri Tanıma (öğrenciler, işletmeler ve mezunlar), Uluslararası Tanıma ve Sürdürülebilirlik. Kalite ve uluslararasılık, Üniversite faaliyetlerinin en önemli öncelikleri haline geldi. Bu amaç, Orta ve Doğu Avrupa Yönetim Geliştirme Derneği (CEEMAN) tarafından 2006 yılında ISM'ye verilen Uluslararası Kalite Akreditasyonu (IQA) tarafından değerlendirilmiş ve böylece ISM'nin bölgedeki en gelişmiş işletme çalışmalarını sunan üniversitelere ait olduğunu onaylamıştır.

118313_ISMUniversityofManagementandEconomics.jpg

Modern İşletmeler İçin Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı

ISM çalışma programları teorik ve pratik bilgileri başarıyla birleştirir. Burada çalışan bilim adamlarının çoğu tanınmış pratisyenlerdir, bu nedenle modern iş dünyasının karşılaştığı sorunların ve bunları çözmek için gerekli olan bilginin farkındalar. Üniversite öğretmenleri aynı zamanda Baltık Bölgesi eyaletlerinde yönetim olgusunu araştırarak aktif akademik faaliyetler yürütüyorlar - ISM, Baltık Yönetimi Dergisi'nin başlatıcılarından biri. Üniversite, ortaklarla bilgi ve deneyim alışverişinde bulunduğu uluslararası bilim kuruluşlarının faaliyetlerine aktif olarak katılmaktadır.

ISM'nin kurucusu, Norveç Yönetim Okulu Bİ ve dünyanın dört bir yanından davet edilen öğretim görevlilerinin tecrübesiyle öğrenciler için uluslararası iş olanakları sağlanmaktadır.

118312_ISMbusiness.png

ISM başarılı ve sorumlu iş liderleri yetiştirmek istiyor. Üniversite, dünya çapında kurumsal sosyal sorumluluğu ilerletmek için işletme okullarına ve akademik derneklere verilen küresel çağrıya cevap veren ilk Litvanya idi. ISM, Temmuz 2007’de BM Küresel İlkeler Sözleşmesi Liderler Zirvesi’nde bir grup akademisyen ve lider akademik kuruluş tarafından açıklanan Sorumlu Yönetim Eğitimi İlkelerine (PRME) bağlı kalmayı taahhüt etmiştir. Kurumsal sosyal sorumluluğun nedeni ve evrensel değerleri müfredat ve araştırmaya dahil etmek.

ISM ayrıca Litvanya'daki BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne katılan ve böylece Ulusal Sorumlu Ticari Kuruluşlar Ağı'nın bir parçası olan ilk üniversitelerden biridir. Bu ağın üyeleri ve Küresel İlkeler Sözleşmesi, çalışmalarını ve stratejilerini insan hakları, emek, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarında evrensel olarak kabul edilmiş on ilkeyle uyumlu hale getirmeyi taahhüt etti. Bunu yaparak, küreselleşmenin birincil itici gücü olan iş, pazarların, ticaretin, teknolojinin ve finansmanın her yerde ekonomilere ve toplumlara fayda sağlayacak şekillerde ilerlemesini sağlamaya yardımcı olabilir.

Üniversite, sorumlu ve etik liderliği arttırmada çok şey başardı. İş Ahlakı dersi, tüm üniversite programlarından öğrencilere sunulmaktadır. Bu konu, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin final tezlerinde ele alınmıştır. ISM bilgi ve tecrübeyi başkalarıyla paylaşır.

ISM'nin Başlangıcı

ISM'nin öncüsü, Litvanya'da tanınmış bir yönetici eğitim kurumu olan İş Eğitim Merkezi idi. 1995 yılında BI Norwegian Business School ve Kaunas Teknoloji Üniversitesi tarafından kurulmuştur.

ISM University of Management and Economics 1999 yılında Litvanya'daki ilk özel işletme yönetimi kurumu olarak Kaunas'ta kuruldu. ISM'nin ana kurucuları, Avrupa'nın en büyük işletme okulu olan BI Norwegian Business School ve Innovation Norway (eski Norveç Endüstriyel ve Bölgesel Kalkınma Fonu).

118310_ISM.png

ISM bugün

 • Tüm eğitim düzeyleri: Lisans, Master ve Doktora çalışmaları
 • ISM Executive School - yönetim çalışmaları ve eğitimlerin ustası
 • Araştırma: bilgi ve iş geliştirme
 • Fakültemizin% 37'si uluslararası
 • Yüksek dereceli Avrupa ve ABD'deki işletme okullarında çift diploma olanakları
 • Değişim çalışmaları için 100'den fazla ortak üniversite
 • 2000'den fazla öğrenci
 • 4000'den Fazla Mezun
 • ISM mezunlarının% 98'i kendi lisans alanında çalışıyor
 • 5 kişiden 1'i kendi işini kuruyor
 • Yenilikçi ve etkileşimli öğretim yöntemleri: vaka çalışmaları, grup çalışmaları, simülasyonlar, takım çalışması

118311_ISMtoday.png

Konumlar

Vilnius İlçesi

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

Address
Arklių gatvė,18
01305 Vilnius İlçesi, Litvanya
Telefon
+370 5 212 3960

Oslo

BI Norwegian Business School - Oslo

Address
BI Norwegian Business School - Oslo campus
0484 Oslo, Oslo, Norveç
Telefon
+370 5 212 3960

Tilburg

Address
Warandelaan,2
5037 AB Tilburg, Kuzey Brabant, Hollanda

Île-de-France

Address
Avenue des Terroirs de France,40
75012 Île-de-France, Fransa

bordo şarabı

Address
Rue Raze,26
33000 bordo şarabı, Nouvelle-Aquitaine, Fransa

Tilburg

Address
Warandelaan,2
5037 AB Tilburg, Kuzey Brabant, Hollanda

Teleborg

Address
P G Vejdes väg
351 95 Teleborg, Kronoberg İlçesi, İsveç

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin