Resmi açıklamayı okuyun

Yüksek itibar

1922'ye dayanan Kaunas University of Technology araştırmalar ve araştırmalar için büyük bir potansiyel geliştirdi ve Baltık Devletleri bölgesindeki yenilikler ve teknolojiler konusunda liderliğini koruyor. 10.500 öğrenci ve 1.000 akademik kadrosuyla, KTU, üstün yetenekli araştırmalar yapmak, en kaliteli eğitimi sunmak ve geniş bir alana araştırma ve geliştirme hizmetleri sunmak için son derece yetenekli öğrencileri (Üniversite ve dış bursları tarafından desteklenen), araştırmacıları ve akademisyenleri bir araya getirmeye çalışmaktadır. iş yelpazesi.

Uluslararasılık

KTÜ, uluslararası araştırma işbirliğine katılarak, uluslararası çalışma programları oluşturarak, ortak çalışma programları oluşturmada uluslararası ortaklarla işbirliği yaparak ve öğrenci ve akademik topluluklar arasında uluslararası mübadeleye katılmayı teşvik ederek uluslararası görünürlüğünü artırır. Şu anda, uluslararası öğrenciler Teknolojik, Fiziksel, Biyomedikal ve Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler ve Yaratıcı Sanatlar alanında 37 lisans ve yüksek lisans derecesi programları ile İngilizce olarak 19 Doktora programı arasından seçim yapabilirler.

108676_108250_4.mechanikosf2012G.Zaltauskaitesnuotr-2076.jpg

Altyapı ve teknolojiler

KTU sadece ilk ve en başarılı akademik başlangıç ​​alanını değil, aynı zamanda Baltıkların en büyük bilim ve teknoloji parkını da barındırıyor. Öğrenciler Litvanya'daki en modern araştırma ekipmanlarına erişebilir. Baltık Ülkeleri modern mobil uygulamalar laboratuvarında en büyük olanı, Baltics Bloomberg Finansal Piyasalar Laboratuvarı, Intermedix yaratıcı merkezin yanı sıra sürdürülebilir kimya, mekatronik, geleceğin enerji ve çevre mühendisliği, bilgi ve telekomünikasyon teknolojileri laboratuvarları sadece bir kesindir. Mevcut teknolojik kaynakların KTU Barclays, BASF, FESTO, Hitachi, NATO, Samsung, Schneider Electric, vb. Gibi global organizasyonlarla işbirliği yapmaktadır.

108675_108252_3.SAFIMIC5.JPG

Büyüyen yetenekler

KTÜ, mevcut öğrencilerine, çalışma ortamını ve kalitesini geliştirerek, spor, sanat, öğrenci derneklerinde aktif olma fırsatlarını sunarak ve yerel ve küresel toplumun geleceğine yatırım yaptığı için güvenlerini inşa ederek yatırımlarına devam etmektedir. terimleri. Öğrencilerimiz Litvanya'nın en büyük ikinci şehri olan Kaunas'taki canlı öğrenci topluluğunun büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.

108677_108251_18-08-01Maistoinstitutas87.JPG

Yaşamak ve okumak için heyecan verici bir yer

KTU, Litvanya'nın en büyük 2. şehri olan ve çoğunlukla Litvanyalı aydınlar ve kültürel sermaye olarak anılan Kaunas'ta bulunmaktadır. Güvenli çevre ve ılıman doğal koşullar hoş bir yaşam sağlar. Canlı eski şehir, yeşil parklar, eğlence alanları ile nehir kıyısı, KTU kampüsünden 15 dakika uzaklıktadır. Öğrenciler KTÜ yurtlarında yaşamaya, kampüs içinde spor, sanat ve diğer öğrencilerin etkinliklerine katılmayı teklif ediyorlar.

Litvanya'da eğitim görmek için en önemli nedenler

  • Avrupa Birliği Eğitim Politikasının gereksinimlerini karşılayan yüksek kaliteli, modern ve yenilikçi çalışmalar.
  • Başarılı uluslararası kariyere ya da daha fazla eğitime devam etmek için dünya çapında tanınan diploma.
  • Eski gelenekleri besleyen eşsiz kültür. Litvanca dili genellikle en eski Hint-Avrupa dili olarak tanımlanır.

Kaunas'ta

  • Genç ve yetenekli insanların şehri: Bir üniversite veya kolejde her 7. yaşayan öğrenci. Bu nedenle, bu aynı zamanda öğrencilerin şehridir.
  • Litvanya'daki en büyük 2. şehir fakat ana nesnelere yürüyerek veya bisikletle kolayca ulaşılabilir.
  • Şehir, Avrupa'daki en uygun maliyetli 10 şehir arasında yer alıyor.

KTÜ'de

  • Dünyadaki en iyi üniversitelerin% 2,7'si arasında: KTÜ çok yetenekli öğrencileri, araştırmacıları ve akademisyenleri bir araya getiriyor.
  • İş dünyasında lider: Çalışma programlarının geliştirilmesinden vaka analizine ve teknoloji transferine kadar.
  • Öğrenciler için çok çeşitli hizmetler: değişim programları, stajlar, Başlangıç Alanı, spor, vb.

sıralamalar

QS
Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

Kaunas University of Technology

Kamu politikasındaki birçok güvenlik sorunundan etkilendiği için, bu dinamik süreci anlamak, ortaya çıkan riskleri, tehditleri ve bunların yönetim mekanizmalarını değerle ... [+]

genel bakış

Kamu politikasındaki birçok güvenlik sorunundan etkilendiği için, bu dinamik süreci anlamak, ortaya çıkan riskleri, tehditleri ve bunların yönetim mekanizmalarını değerlendirebilmek her zamankinden daha önemlidir. Politik çalışma programlarının düzenlenmesi konusundaki başarılı deneyim, düzenlenmiş programı öğrencilere gerekli analitik araçları sağlayan ve uzmanları 21. yüzyıl zorluklarına hazırlayan açık ve yetkin bir öğretim görevlisi ve bilim insanı ekibinin oluşumunu sağlamıştır.

Politika ve güvenlik analizinde güçlü yetkinlikler

Mezunlar, çağdaş kamu politikası ve güvenlik süreçlerini analiz eder, ulusal, Avrupa, uluslararası ve küresel düzeyde değerlendirir; kamu politikası ve güvenlik konularını profesyonel olarak tanımlamak; çözümlerini sunmak ve beklenen sonuçları tahmin etmek; kamu politikası ve güvenlik süreçlerinin gelişimi ve umutlarını analiz eder.... [-]

Litvanya Kaunas
Şubat 2020
Ingilizce,Litvanya
Tam zamanlı
18 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Kaunas University of Technology

Aynı zamanda dinamik, yenilikçi ve pratik bir program, Studio yöntemi ile uygulanmaktadır - çalışma kursları tek bir karmaşık göreve entegre edilmiştir: öğrenciler mimari ... [+]

genel bakış

Mimarlık Yüksek Lisans programı, tasarım, mimari, kentsel ve bölgesel planlamada mimarlık uzmanlarının gelişimini vurgulamaktadır. Çalışmalar, binalar ve kentsel kompleksler için profesyonel projelerin yanı sıra, mimarlık iş alanında ilerlemek için yönetsel becerilerin hazırlanmasına olanak tanıyan bilimsel-metodik değerlendirme yetkinlikleri sağlar. Bu, hem araştırma hem de araştırma alanlarında mimarlar ve inşaat mühendisleri arasında çok sıkı işbirliğine sahip az sayıdaki çalışma programlarından biridir.

Master modeli, Alan Uzmanı izini seçerek seçilen disiplindeki başyapıtlara ya da yönetsel becerileri vurgulayan Disiplinlerarası Uzman izini ya da seçilen disiplini iltifat etmek ve rekabet avantajı elde etmek için farklı bir yetkinlik seçimini vurgulayarak disiplinlerarası becerileri güçlendirmeyi önerir. birinin kariyeri.... [-]

Litvanya Kaunas
Şubat 2020
Ingilizce,Litvanya
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

MSc

Kaunas University of Technology

Ulaşım ve ilgili departman yetkilileri alanındaki araştırmacılar, ulaşım sisteminin insan ve çevre üzerindeki giderek artan olumsuz etkisini stratejik olarak merkezi bir ... [+]

genel bakış

Ulaştırma ve ilgili departman otoriteleri alanındaki araştırmacılar, ulaştırma sisteminin insanlar ve çevre üzerindeki artan olumsuz etkisini stratejik olarak merkezi bir sorun olarak tanımlamaktadır.

Araç Mühendisliği Yüksek Lisans, özellikle hibrit güç aktarma organları ile donatılmış ya da alternatif yakıtlar üzerinde çalışan yeşil araçların geliştirilmesi için bir metodoloji tanıtımı ve geliştirilmiş performans için bilimsel mühendislik çözümlerinin araştırılması açısından zorlukları karşılamak için yeni bilgi ve yetkinlikler sağlar. motorlar.

Neden @KTU?En son yazılıma sahip iyi donanımlı laboratuvarlar

Ulaştırma ve Mekatronik Sistemlerin modern laboratuvarlarında, Aerodinamik: Rüzgar tüneli, DL, TRITOP ekipmanı ve VISSIM ve VISUM yazılımı kullanılarak çalışmalar ve araştırmalar yürütülmektedir.... [-]

Litvanya Kaunas
Şubat 2020
Ingilizce,Litvanya
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Kaunas University of Technology

Kazanılmış yetkinlikler ve bilgi, Yüksek Lisans programına elektrik enerjisi hizmetleri veren yeni şirketlerin kurulmasını, stratejik enerji projeleri gerçekleştirmesini, ... [+]

genel bakış

Kazanılmış yetkinlikler ve bilgi, Yüksek Lisans programına elektrik enerjisi hizmetleri veren yeni şirketlerin kurulmasını, stratejik enerji projeleri gerçekleştirmesini, elektrik mühendisliği ve diğer endüstriyel şirketlerin tedarik, yönetim, planlama ve stratejik departmanlarında araştırma, tasarım, üretim teknolojik çalışmaları gerçekleştirmesini sağlar. alanlar, tasarım organizasyonlarında, bilimsel araştırma enstitülerinde ve laboratuvarlarında yeni enerji tesisleri tasarlar.

Neden @KTU?Güçlü araştırma alanı

Ergonomik sistemler, mikro ağlar ve akıllı elektrik güç sistemleri, enerji dönüştürücüler, vb. Sürdürülebilir çevre alanlarında araştırmalara güçlü katılım.... [-]

Litvanya Kaunas
Bilgi iste
Ingilizce,Litvanya
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Kaunas University of Technology

Elektronik mühendisliğinin gelişiminde yeni bilgi ve mevcut becerilerin geliştirilmesi vardır. Haberleşme, bilgisayar, programlama, yazılım mühendisliği, kontrol ve diğer ... [+]

genel bakış

Elektronik mühendisliğinin gelişiminde yeni bilgi ve mevcut becerilerin geliştirilmesi doğaldır. Elektronik sistemler ve entelektüel bileşenler için teorik bir temel ve tasarım yöntemleri sağlar: iletişim, bilgisayar, programlama, yazılım mühendisliği, kontrol ve diğer elektronik ve elektrik enerjisi sistemleri.

Proje, tasarım ve laboratuvar çalışmaları ve yönetim çalışmaları ile pratik ve örgütsel beceriler teşvik edilir. Gerçekleştirilen bilimsel araştırmalar ve bu programın aktardığı bilgilerin toplamı, mezunlarımızın işgücü piyasasında rekabetçi kalmasını sağlar.

Neden @KTU?Elektronik mühendisliğinde uzun araştırma tarihi... [-]
Litvanya Kaunas
Bilgi iste
Ingilizce,Litvanya
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Kaunas University of Technology

Bu temel ve klasik bir programdır, ancak program birlikte en yeni bilimsel ve teknolojik başarıları birleştirir ve üst düzey yetkinliklerin geliştirilmesine odaklanır. ... [+]

genel bakış

Bu temel ve klasik bir programdır, ancak program birlikte en yeni bilimsel ve teknolojik başarıları birleştirir ve üst düzey yetkinliklerin geliştirilmesine odaklanır:

Mekanik yapıya sahip ürünlerin geliştirilmesinde - uzmanlar mekanik sistemleri değerlendirebilir, modelleyebilir, geliştirebilir ve optimize edebilir;Araştırma yürütürken - uzmanlar tamamen tanımlanmamış problemleri çözebilir, makine mühendisliği ve diğer alanlardan veya alanlardan gelen bilgi ve bilgileri özetleyebilir ve entegre edebilir;Bir yöneticinin işini yapmak - uzmanlar farklı alan profesyonellerinden takımlara liderlik edebilir, takımın faaliyetlerini yönetebilirler.Neden @KTU?Modern ve iyi donanımlı laboratuvarlar... [-]
Litvanya Kaunas
Şubat 2020
Ingilizce,Litvanya
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Kaunas University of Technology

Program, mekanik, kontrol ve bilgisayar mühendisliği alanlarındaki bilgi ve yöntemlerin sistematik birleşimine dayanan disiplinler arası mühendislik becerilerini sağlar v ... [+]

genel bakış

Program, mekanik, kontrol ve bilgisayar mühendisliği alanlarındaki bilgi ve yöntemlerin sistematik birleşimine dayanan disiplinler arası mühendislik becerilerini sağlar ve geliştirir, böylece mezunların tasarım, analiz, kalite güvencesi ile ilgili karmaşık teknik problemleri etkili bir şekilde çözmelerini sağlar. Makro ve mikro mekatronik sistemlerin bakımı, izlenmesi ve teşhis edilmesi.

Geniş eğitim ve araştırma olanakları

KTU, Litvanya'daki mekatronik alanındaki çalışmalara öncülük etti ve bu alanda uzun süredir devam eden deneyime sahip olmasının yanı sıra, en son teknolojiye sahip eğitim ve araştırma tesislerine açık erişim sağlamaktadır.... [-]

Litvanya Kaunas
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Kaunas University of Technology

Gelişmiş yapı ürünleri teknolojisi ve yapıları, dijital yapı, sürdürülebilir kalkınma ve enerji tasarrufu politikaları, hem kapsamlı teknik bilgi hem de analitik, karar v ... [+]

genel bakış

Gelişmiş yapı ürünleri teknolojisi ve yapıları, dijital yapı, sürdürülebilir kalkınma ve enerji tasarrufu politikaları, hem kapsamlı teknik bilgi hem de analitik, karar verme ve eleştirel düşünme becerilerinin uygulanmasını gerektirmektedir.

Yapısal ve Yapı Ürünleri Mühendisliği programı, bu yetkinliklerin gelişimine odaklanmakta ve deneysel ve hesaplamalı modelleme uzmanlığının eşsiz bir karışımını sunmaktadır.

Neden @KTU?Uluslararası tanınmış araştırma

Profesörler V. Vaitkevičius, Ž liderliğindeki araştırma grupları. Rudžionis, V. Doroševas, inşaat malzemeleri ve yapıları konusunda uluslararası alanda tanınmış bir araştırma yürütmektedir.... [-]

Litvanya Kaunas
Şubat 2020
Ingilizce,Litvanya
Tam zamanlı
18 aylar
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yönetici Kursları

Kaunas University of Technology

Bu yüksek lisans eğitim programı, çoğunlukla çeviri ve yerelleştirme metodolojileri ve teknolojileri konusunda daha derin bilgi sahibi olmak isteyenlerin yanı sıra çeviri ... [+]

genel bakış

Bu yüksek lisans çalışma programı, çoğunlukla çeviri ve yerelleştirme metodolojileri ve teknolojilerinde daha derin bilgi edinmek ve çeviri teknolojisi ve çeviri projeleri yönetimi konusundaki becerilerini geliştirmek isteyenleri çekecektir.

Bu çalışma programının en büyük avantajlarından biri, farklı dil kombinasyonlarında yazılı çeviri becerilerini geliştirmek için bir fırsattır. Mezunlar, çeviri ve yerelleştirme konularını çözebilir, çevrimiçi yazılım ve metinlerin Lituanlaştırılması, görsel-işitsel medyanın çevirisi ve çeviri, hizalama, terminoloji yönetimi ve diğer amaçlar için çeviri teknolojilerinin kullanımı konularında beceri kazanabilir.... [-]

Litvanya Kaunas
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 - 3 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

More about KTU

More about Kaunas

More about Lithuania

Kaunas University of Technology
Address
Donelaicio St. 73,
44249 Kaunas, Kaunas İlçesi, Litvanya
web sitesi
Telefon
37037323894