Vilnius University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Hakkımızda

Vilnius University hoş geldiniz - en eski ve en büyük Litvanya yüksek öğrenim kurumu.

16. yüzyılda kurulmasından bu yana, Vilnius University , Avrupa bilim ve kültürünün ayrılmaz bir parçası olarak, klasik bir üniversite ve araştırma ve araştırma birliği kavramını somutlaştırmıştır.

Vilnius University , uluslararası bilimsel ve akademik faaliyetlerde aktif bir katılımcıdır ve birçok tanınmış bilim adamı, profesör ve mezun ile gurur duymaktadır. Bilimsel gelişme ve küresel araştırma merkezleriyle genişleyen ilişkiler, Vilnius University çeşitli araştırma ve çalışmalara katkıda bulunmuştur.

Sosyal ortakların desteğiyle üniversite, modern Avrupa topluluğuna başarılı bir şekilde entegre olan küresel fikirli uzmanlar yetiştirir.

Neden Vilnius University

  • Vilnius University , 430 yılı aşkın akademik geleneğe ve Litvanya'daki en geniş eğitim programlarına sahip klasik bir üniversitedir.
  • Üniversite, araştırma ve öğretimde mükemmelliğe odaklanmış bir akademik ortam sunmaktadır.
  • Vilnius University , ulusal sıralamaya göre Litvanya'da 1.'dir. Litvanyalı ortaokul mezunları arasında en popüler ve en çok tanınan yüksek öğretim kurumudur.
  • Vilnius University , Litvanya'nın önde gelen akademik kurumudur ve dünya çapında en iyi 500 üniversite (QS) arasında yer alır.

141603_vu-130923.jpg© Vilnius University

Misyon

Vilnius University misyonu, eski geleneklerin ve yeni fikirlerin birbirini zenginleştirdiği atmosferle ayırt edilen özgün üniversite kültürünün sürekliliğini sağlayarak bilgi yaratmak, biriktirmek ve yaymaktır.

Düşünce özgürlüğü ve fikir çeşitliliği, Üniversite toplumunun temel değerleridir. Bir araştırma ve çalışma birliği, Üniversitenin genel faaliyetinin temel ilkesidir.

Üniversite kendini geniş bir temel ve uygulamalı araştırma yelpazesi ile ayırt etmelidir. Kapsamlı bir Üniversitenin doğası için gerekli olan tüm araştırma alanlarında diğer Litvanya kurumları arasında lider konumda olmayı ve disiplinler arası araştırmalarda kendini uluslararası mükemmellik hedefini belirlemeyi amaçlamalıdır. Üniversite, kapılarını açmayı ve Litvanya'nın tüm bölgelerindeki en yetenekli gençlere evrensel eğitim sağlamayı ve bilgilerini genişletme ve profesyonel olarak gelişmesini sağlama ihtiyacını ortaya koyan aktif ve sorumlu uzmanları eğitme görevini üstlenmelidir. ömürleri boyunca öğrenmek. Üniversite, tüm çalışma biçimlerinin niteliğinin modern kültür ve teknolojilere uygun olduğunu ve devletin ve toplumun ihtiyaçlarına uygun olduğunu düşünmelidir.

Vizyon

  • Üniversitenin uluslararası beğeni toplayan araştırma ekipleri ve yeni ekipler tarafından sürdürülmesi gereken üst düzey araştırmalarla Avrupa araştırma ve eğitim alanında kendini konumlandırmak ve farklı kılmak ve Avrupa araştırma ve eğitim programlarına her yıl artan katılımı sağlamak;
  • Beşeri bilimler, sosyal, fiziksel, biyomedikal ve teknolojik bilimlerdeki araştırmanın dengeli gelişimi ve etkileşiminin, üniversiteyi diğer Litvanya yüksek öğretim ve araştırma kurumlarından temelde ayıran en önemli özelliği olmaya devam etmesini sağlamak;
  • Bilim ve eğitim kurumlarının yüksek teknoloji şirketleriyle etkin işbirliğini teşvik edecek ve yenilikler ve girişimcilik için elverişli koşullar ve ortam yaratacak olan ülkenin ekonomik kalkınmasına yönelik değer projelerini başlatmak ve aktif olarak uygulamak;
  • mevcut çalışma programlarının etkin bir şekilde izlenmesini ve yeni programların geliştirilmesini garanti edecek ve gelişmiş öğretim yöntem ve araçlarının uygulanmasını teşvik edecek iyi işleyen bir kalite güvence sistemi oluşturmak. Sistem, üniversite mezunlarının genel ve özel yetkinlik ve becerilerinin ülkenin ekonomisi, kültürü ve işgücü piyasasındaki ihtiyaç ve eğilimlerle tutarlı olmasını sağlamalıdır;
  • ardışık olmayan, uzaktan ve diğer esnek çalışma formlarını ve yöntemlerini önemli ölçüde genişletmek ve ülkenin bilgiye dayalı bir topluma geçişinde önemli bir rol oynayan sürekli mesleki gelişim ve yaşam boyu öğrenmenin merkezi olmak.

Litvanya'da yaşamak

Yaşam maliyeti

Litvanya'da kaldığınız süre boyunca harcamalarınızı planlarken gerçekçi olun - eğitim sürenizin tamamı için yeterli paraya sahip olmanız çok önemlidir!

Muhtemel aylık yaşam maliyetleri aşağıda verilmiştir. Bu maliyetler, Vilnius veya Kaunas'ta yaşayan ve bakmakla yükümlü olduğu kimsesi olmayan bir öğrenciye dayanmaktadır. Öğrenim ücretleri, oturma izni masrafları ve ülkenize yapılan geziler dahil değildir.

Vilnius'da Toplu Taşıma

Troleybüsler ve otobüsler sabah 05: 00'te çalışmaya başlar ve gece yarısı durur. Gece boyunca çalışan gece otobüsleri de var. Zaman çizelgeleri, resmi Vilnius Toplu Taşıma web sitesinde http://www.vilniustransport.lt/en/ veya "bilet" veya "Trafi" gibi mobil uygulamalarda bulunabilir. Uygulamaların kullanımı kolaydır ve en doğru zaman çizelgelerini verir, bu nedenle sizin için şiddetle tavsiye edilirler.

Kaunas'ta Toplu Taşıma

Troleybüs ve otobüsler sabah 06: 30'da hareket etmeye başlar ve akşam 22: 00'de durur. Hafta sonları ve bayram günlerinde gece otobüsleri de var. Zaman çizelgeleri www.stops.lt/kaunas/#kaunas/en web sitesinde veya "Trafi" gibi mobil uygulamalarda bulunabilir. Kullanımı kolaydır ve en doğru zaman çizelgelerini verir, bu nedenle sizin için şiddetle tavsiye ederiz.

Telefon

Litvanya'da cep telefonu kullanmak isteyenler üç cep telefonu şirketi arasından seçim yapabilirler: Telia, Tele2 veya Bite. Bu şirketlerden birinden ön ödemeli kart kullanmak, kendi ülkenizin hizmetlerini kullanmaktan çok daha ucuzdur.

Ön ödemeli kartı çoğu marketten veya uzmanlaşmış şirket mağazalarından alabilirsiniz. Orada ayrıca kartınızı kullanmanın en iyi yolları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Lütfen verilen bağlantıları takip ederek bu şirketlerin alt bölümlerinin adreslerini bulun.

İklim

Litvanya'nın iklimi deniz ve kıta arasında geçiş halindedir. Ortalama sıcaklık yazın yaklaşık + 20ºC'dir (bazen + 30ºC'nin üzerine çıkar) ve kışın -5ºC'dir (aynı zamanda –15 orC veya –20ºC'ye düşebilir), bu nedenle değişen hava koşullarına hazırlıklı olun.

Konumlar

Vilnius

Address
3 Universiteto St.
Vilnius, Vilnius İlçesi, Litvanya

Kaunas

Address
Muitinės gatvė,8
44280 Kaunas, Kaunas İlçesi, Litvanya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar