Resmi açıklamayı okuyun

Eötvös Loránd University (ELTE) - öğrenci ve personel sayısı, eğitim ve araştırma kalitesi ve uluslararası ilişkiler açısından - Macaristan'da 1635 yılında kurulduğu günden bu yana sürekli olarak faaliyet gösteren prestijli bir kamu yüksek öğrenim kurumudur. Macaristan'da araştırma üniversitesi, başvuru sahipleri arasında en popüler yüksek öğrenim kurumu olduğu kadar Macaristan'da beş Nobel ödüllü ve teknoloji, kamu politikası ve kültürün önde gelen isimleridir. ELTE yaygın uluslararası ilişkilere sahiptir. Yaklaşık 600 yükseköğretim kurumu ortakları ile işbirliği ve değişim için ikili anlaşmalar yapar. Uluslararası prestijli uluslararası üniversite ağlarının aktif bir üyesidir ve ortak lisans programlarına katılır. Halihazırda 29.000 öğrenci, 100'den fazla ülkeden yaklaşık 3.000 uluslararası öğrenciyle ELTE'de sekiz fakültede öğrenim görmektedir. ELTE, 45 lisans programı, 101 yüksek lisans programı, 295 bölünmemiş öğretmen eğitimi büyük çifti ve yabancı öğrencilere (ağırlıklı olarak İngilizce) uluslararası öğrencilere sunulan 60'tan fazla program sunmaktadır. ELTE, 16 doktora okulu ve 126 doktora programı ile Macaristan'ın en büyük bilimsel kuruluşu.

Annie Spratt / Unsplash

ELTE hakkında gerçekler

 • Öğretim üyesi ve öğrenci mükemmeliyetine dayanan Macaristan'ın en iyi üniversitesi
 • 15-25 yaşındakiler tarafından derlenen Macar üniversite sıralamasının zirvesinde
 • Pazar araştırması, en popüler Macar markalarından biri olduğunu gösteriyor
 • ARWU küresel üniversite sıralamasında en yüksek sıradaki Macar üniversitesi
 • Leiden Üniversitesi tarafından derlenen sıralamasında ilk 200 Avrupa üniversitesi arasında yer alan tek Macar kuruluşu
 • ELTE Macaristan'da en geniş kapsamlı yüksek öğrenim sunar
  • 8 fakülte
  • 38 lisans derece programları
  • 96 yüksek lisans programı
  • 80 lisans üstü lisansüstü öğretim programı
  • 8 öğretmen yetiştirme okulu ve anaokulu, 3 ulusal tanınmış öğretmen yetiştirme okulu
  • 13 162 ders
  • Beşeri Bilimler Fakültesi'nde 64 dil
  • 50'den fazla yabancı dil programı
 • Macaristan'ın en büyük bilimsel kuruluşu
 • 73 akademik öğretim görevlisi (tüm Macar akademisyenlerinin% 20'si)
 • 16 Ph.D. okullar, 118 Ph.D. programlar
 • 5 kolej
 • Macaristan'ın en popüler üniversitesi
 • 28.400 öğrenci
 • Tüm mezunların% 20'si, 2015 yılında ELTE'ye başvurmak için başvurdu.
 • Öğrencilerimizin% 86'sına göre, ELTE ülkedeki kendi alanlarında en iyi kursları vermektedir.

Uluslararası ilişkiler

ELTE'deki öğrenciler 70'den fazla farklı ülkeden geliyor.

450 yüksek öğrenim kurumunun güvenilir bir ortağı ve 9 prestijli uluslararası üniversite kuruluşunun aktif bir üyesi olarak, tüm dünyada güçlü bağlantılara sahibiz.

Hareketlilik

Erasmus, CEEPUS, AÇA ve Norveç Hibeleri, Kampüs Macaristan ve ikili işbirlikleri gibi seçkin programlarımız sayesinde, 1000'den fazla öğrencimiz yurtdışına gidiyor ya da her yıl yurtdışından geliyor.

En iyiden öğrenmek

ELTE düzenli olarak bir dizi uluslararası konferansa ev sahipliği yapar ve çeşitli alanlardaki önde gelen araştırmacıları yoğun çalıştaylara ve ders dizilerine davet etmeye özel önem verir.

Ortak programlar

EIT BİT Labs Yüksek Lisans Programı ve Beşeri Bilimler Fakültesinin Atölye Bölümü'nde Yüksek Lisans Programı (bir Macar üniversitesi tarafından koordine edilen ilk Erasmus Mundus programı), en iyi Avrupa üniversiteleri ile işbirliği içinde sertifikalar sunan programlarımızın iki örneği.

Fransız çalışmaları için kurumlar arası merkez

Fransız-Macar ikili anlaşmasına dayanarak, Merkezi Interuniversitaire d'Études Francaise'nin (CIEF) ana hedefi Fransız dili ve Fransız edebiyatı ile kültürünün eğitimini desteklemektir. Pedagojik metodoloji materyali kütüphanesi Macaristan'da benzersizdir.

EIT BİT Labs

Bu yüksek lisans ve doktora Bilgi ve İletişim Teknolojileri Programı, Avrupa üniversiteleri ve şirketleri arasındaki işbirliğine dayanmaktadır ve Budapeşte'nin merkezi ve doğu Avrupa bölgeleri içindeki tek üssü vardır. ELTE, Budapeşte Associate Partner Group'un lideridir.

Yaz üniversiteleri

Karpat Havzası ELTE Macar Yaz Üniversitesi, komşu ülkelerdeki Macar azınlıkların gençlerine kendi bilimsel alanlarını kendi alanlarının belirli bir alanında genişletme fırsatı sunuyor: Popüler programın her yıl 150'den fazla katılımcısı var. ELTE, Macar Dil ve Kültürü ELTE Yaz Üniversitesi, Sağlık Teknolojileri Değerlendirmesi, Heidelberg Üniversitesi - ELTE Ortak Yaz Üniversitesi Programı gibi çok sayıda başka kurs sunmaktadır.

Program dili:
Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

Eötvös Loránd University

Bu programın amacı, teorik temellerde ve eğitim bilimlerinin temel yöntemlerinde mükemmel profesyonelleri yetiştirmektir. Öğrenciler, entegre bir eğitim bilimleri ve peda ... [+]

Bu programın amacı, teorik temellerde ve eğitim bilimlerinin temel yöntemlerinde mükemmel profesyonelleri yetiştirmektir.

Öğrenciler, entegre bir eğitim bilimleri ve pedagojik uygulama bilgisi ve komşu disiplinler (felsefe, psikoloji, sosyoloji, ekonomi ve hukuk) edineceklerdir.

Bu program öğrencilere devlet kurumları ve şirketler, araştırma kurumları yanı sıra özel şirketler, kamu yönetimi, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları (STK) için çalışmak için derinlemesine bilgi sunmaktadır.

Uzmanlaşma:

Çocukluk Çağı ÇalışmalarıAraştırma çalışmalarıEğitim TeknolojisiEğitim YönetimiProgramın gücü

Eğitim ve Psikoloji Fakültesi Eğitim Enstitüsü, Eötvös Loránd University , Macar eğitim araştırmaları için temel kurumlardan biridir. Kurumun ana gücü, eğitim bilimleri ve pedagojik pratiğin bütünleşmesidir. Öğrencilerimize staj fırsatları sunan farklı kurum ve okullarla iyi profesyonel bağlantılarımız var. Bu okullarda, öğrencilerimiz öğretim, öğrenme ve eğitim sistemleri hakkında deneyim ve fikir sahibi olurlar.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Teorik ve pratik bilgileri birleştiren yüksek lisans programı, öğrencilerin film tarihi, film analizi, film teorisi veya pratik beceriler alanında lisans programı boyunca ... [+]

Teorik ve pratik bilgileri birleştiren yüksek lisans programı, öğrencilerin film tarihi, film analizi, film teorisi veya pratik beceriler alanında lisans programı boyunca edindikleri temel bilgileri derinleştirmek için izin verir.

Program iki uzmanlık içerir: Film Teorisi Uzmanlık ve Filmcilik Uzmanlık.

Film Kuramı uzmanlığı , filmin tarihi ve teorisi hakkında genel bir bakış sunmanın yanı sıra, popüler film kültürünün mekanizmalarını ve türlerini eleştirel bir şekilde anlatarak akademik ve eleştirel bir yazıya vurgu yapmaktadır. Öğrenciler, Macar ve dünya film tarihinin farklı dönemlerine, film çalışmaları ve film türlerinin farklı teorik yaklaşımlarına aşina olurlar ve teorik metinleri okuma ve filmleri yorumlama becerilerini geliştirirler. İstişareler sırasında, fakülte, akademik ilgi alanına girme becerisine sahip olacak, araştırma ilgi alanlarını geliştirmeye ve kendilerine bağlı uzmanlar haline gelmelerine yardımcı olur.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Programın amacı; insani, ekonomik ve gelişmiş disiplinlerarası yaklaşıma sahip, detaylı analizler yapabilen, global ve özel korelasyonları bulabilen, organizasyon dünyası ... [+]

Programın amacı; insani, ekonomik ve gelişmiş disiplinlerarası yaklaşıma sahip, detaylı analizler yapabilen, global ve özel korelasyonları bulabilen, organizasyon dünyasında faaliyetlerin yürütülmesi ve değerlendirilmesi faaliyetlerini yürüten uzmanları yetiştirmektir. , iş, istihdam ve eğitim. Mesleki becerilerini uygularlar, verilen işyerinin farklı profesyonel gereksinimlerine göre insan kaynakları yönetimi ve eğitiminin makro düzeyindeki süreçlerini desteklerler. Özel profesyonel problemleri tanımlayabilir ve onlara pratik çözümler tanımlayabilirler. Bireylerin kariyer planlama kararları vermelerine yardımcı olurlar. Onların tavsiyeleri, İK pazarı ve örgütsel süreçler hakkındaki bilgileri ile belirlenir. Doktora programlarına devam etmeye hazırdırlar. programı.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Programın genel amacı, kültürel antropoloji perspektifinden, farklı ve karmaşık tezahürlerindeki ortak evrensel insan karakteristikleri ve değerleri hakkında öğrencileri ... [+]

Programın genel amacı, kültürel antropoloji perspektifinden, farklı ve karmaşık tezahürlerindeki ortak evrensel insan karakteristikleri ve değerleri hakkında öğrencileri bilgilendirmektir.

Kültürel antropoloji, eleştirel ve yorumlayıcı düşünceye dayanır ve sosyal bilimlerin yaklaşımlarını ve metodolojisini kullanır. Kültürel antropolojinin uygulamalı bir bakış açısı vardır; metodolojiler yorum ve alan araştırmasını içerir.

Antropologlar toplumları ve kültürleri günlük yaşamlarında, sosyal etkileşimlerin ve kültürel iletişimin mikro ve kişisel düzeylerinde anlamayı amaçlar. Ayrıca, antropologlar mikro-odaklayıcı araştırmalarını kendi alanlarının tarihsel ve sosyolojik bağlamlarının kapsamlı analizleriyle bütünsel bir şekilde yorumluyorlar.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Program, özellikle matematik, fizik, dilbilim ve sosyal bilimlerin temelleri üzerine, bilim felsefesindeki mantığa ve uygulamalarına odaklanmaktadır. Birkaç temel ders ve ... [+]

Program, özellikle matematik, fizik, dilbilim ve sosyal bilimlerin temelleri üzerine, bilim felsefesindeki mantığa ve uygulamalarına odaklanmaktadır. Birkaç temel ders ve tüm öğrenciler için ortak bir arka plan sunan ortak bir dört dönem seminer serisinin ötesinde, aşağıdaki dört tematik ders grubunu sunuyoruz: Mantık ve Matematik Felsefesi, Fiziğin Temelleri, Dilbilimde Mantık ve Modeller Sosyal Bilimler - öğrencilerin bunlardan 7 tane seçmesi gerekiyor.

Genel olarak, program doktora için öğrencileri hazırlamayı amaçlayan araştırma odaklı bir programdır. programı. Program öğrencilerin araştırma yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Merkezi bölümü, öğrencilerin ve çalışanların birlikte çalışmalarını tartıştıkları Mantık Bölümü'nün Mantık ve Uygulamaları Semineridir. Seminerin en sık karşılaşılan konuları, felsefi bağlantıları, genel olarak matematiğin felsefesi, farklı teorik çerçeveler içinde özel ve genel görelilik gibi fiziksel teorilerin resmileştirilmesi kuram ve model kuramdır. Öğrenciler, bölüm ve proje ortaklarının araştırma çalışmalarını tanımak ve kendi tezlerini yazmak için bir araştırma programına katılırlar. İki yıl boyunca iki sunum yapmaları gerekmektedir.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Programın amacı, psikoloji biliminin teori ve yöntemlerini ileri düzeyde, psikolojinin çeşitli alanlarında yetkin, psikolog mesleğinin becerilerine ve tekniklerine sahip ... [+]

Programın amacı, psikoloji biliminin teori ve yöntemlerini ileri düzeyde, psikolojinin çeşitli alanlarında yetkin, psikolog mesleğinin becerilerine ve tekniklerine sahip olan ve edebilen psikolog profesyonelleri yetiştirmektir. Bireylerin, grupların veya organizasyonların gelişmesine ve gelişmesine yardımcı olmak için bunları uygulayın.

Psikoloji alanındaki mesleğe mesleki beceri ve bağlılık kazandırmak, öğrencinin psikoloji mesleğini bağımsız olarak bir usta olarak kullanmasını sağlayan sağlam bir bilgi temeli veren bir düzeyde yeni teorik ve pratik materyalleri sunmaktır. Lisansüstü derslere katılmak ve doktora programlarına devam etmek.

... [-]
Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Semiyotik, 19. yüzyılda sağlam bir kuramsal temele ve son 50 yılda sürekli artan bir önem kazanmış olan uzun bir geçmişi olan eski bir disiplindir. Bu disiplin, günümüz b ... [+]

Semiyotik, 19. yüzyılda sağlam bir kuramsal temele ve son 50 yılda sürekli artan bir önem kazanmış olan uzun bir geçmişi olan eski bir disiplindir. Bu disiplin, günümüz biliminin haritası üzerinde yoğun, yoğunlaşmış bir araştırma ve öz-tanımlama dönemine girmiştir.

ELTE'deki Disiplinlerarası Semiyoloji Yüksek Lisans programı, öğrencileri, kültürlerin semiyolojisinde, insanlığın çeşitli alanlarına genel bir bakışla eğitimli uzmanlar olmaları için eğitmektedir: edebi çalışmalar, dilbilim, felsefe, görsel sanatlar ve genel sanat çalışmaları - güzel sanatlara yaklaşımlar dahil, sinema, tiyatro ve müzik - ve aynı zamanda semiyotik metodolojik açıdan sentezlenen en güncel araştırma yöntemleri. Aynı zamanda, diploma çalışması için özel bir alan seçerek öğrenciler, beşeri bilimlerin (örneğin edebi, görsel, müzikal, teorik semiyotik ve etno-biyotik) bir alt alanında uzmanlık bilgisi edinebilirler. Program, verilen alanda en iyi Macar uzmanlarını bulmak için öğrencileri motive etmek ve yabancı akademisyenler ve öğretim üyeleriyle uluslararası araştırma ve diyaloglara katılmalarına yardımcı olmak için esnek olacak şekilde tasarlanmıştır. Müfredat, semiyolojinin tarihi ve teorisi derslerinden oluşur; dil, iletişim, metinler ve çeviri; anlam teorisi, mantık, tartışma; kültürel, ulusal ve özel semiyotik sistemlerin saha çalışmaları; Genel olarak uygulanan semiyotik ve semiyotik pragmatiklerin çeşitli biçimleri. Program aynı zamanda doktora öğrencileri için hazırlık vurgulamaktadır. Araştırma kariyerini planlamak için çalışmalar.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Bu programın amacı, öğrencilerin psikoloji, eğitim, sosyoloji ve antropolojiyi içeren çok disiplinli bir yaklaşımla kültürlerarası konuların, çok kültürlülüğün ve sosyal ... [+]

Bu programın amacı, öğrencilerin psikoloji, eğitim, sosyoloji ve antropolojiyi içeren çok disiplinli bir yaklaşımla kültürlerarası konuların, çok kültürlülüğün ve sosyal entegrasyonun çok yönlü doğası hakkında bilgi vermektir. Program hem teoriye hem de uygulamaya yöneliktir. Kurslar ilgili alanlardaki en yeni araştırmalara dayanmaktadır ve öğrencilere teorik bilgilerini pratik durumlarda test etme ve uygulama fırsatı verilmektedir. Programın yaklaşık yarısı eğitim, seminerler ve saha çalışmalarından oluşmaktadır.

Bu program, psikoloji ve eğitimin kültürel, kültürlerarası ve sosyal yönleriyle ilgilenen adaylara önerilir. Farklı sosyokültürel geçmişlere sahip insanların birlikte çalışmasının örgütlenmesinde, kültürlerarası diyaloğun başlatılmasında ve sürdürülmesinde, ortaya çıkan çatışmaların etkin bir biçimde çözülmesinde ve çeşitliliğin varlıkları üzerinde kâr elde etmede büyük bir güçlükle karşılaşan başvuranları arıyoruz. Birlikte yaşamanın ve çeşitli azınlıkların ve çoğunluk gruplarının başarılı işbirliğinin teşvik edilmesinde olduğu gibi.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Bu tam zamanlı yüksek lisans programı, katılımcılara yabancı dil olarak İngilizce öğretimi alanında tam teşekküllü profesyoneller olmalarını sağlayacak bilgi, beceri ve d ... [+]

Bu tam zamanlı yüksek lisans programı , katılımcılara yabancı dil olarak İngilizce öğretimi alanında tam teşekküllü profesyoneller olmalarını sağlayacak bilgi, beceri ve deneyim sunmak için tasarlanmıştır. Üç ana bileşen içerir:

Her iki dönemde de ilgili konu alanlarını kapsayan bir dizi öğretilmiş modül (kampüs içi seminerler ve konferanslar);Katılımcıların yabancı dil olarak İngilizce'den gerçek öğrenenler ile çalıştıkları denetimli uygulamalı öğretim uygulaması (ikinci yarıyılda 50 saat);Araştırmaya dayalı bir tez ya da diğer proje tabanlı bir çalışma, katılımcının verilen derslerin tüm kredilerini kazanmasından sonra iki yıl içinde herhangi bir zamanda sunulacaktır.... [-]
Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

MSc

Eötvös Loránd University

Bu programın amacı, Computer Scientist'i, sağlam bir teorik arka plan bilgisine dayanan profesyonel bir bilgi ile eğitmektir. Bilgisayar Bilimcisi genellikle bilgi sistem ... [+]

Bu programın amacı, Bilgisayar Bilimcilerini sağlam bir teorik arka plan bilgisine dayanan profesyonel bir bilgiye sahip olarak yetiştirmektir. Bilgisayar Bilimcisi genellikle bilgi sistemleri müşterileri ile üreticiler arasında arabuluculuk yapıyor. Bu şekilde, bir Bilgisayar Bilimcisinin işi, mühendislerin yapıcı faaliyetlerini, büyük ölçekli proje ekiplerine katılırken, matematikçilerin genel problem çözme tutumuyla sentezler.

Programlarımız, yapay zeka, programlama dilleri, siber güvenlik, veri bilimi, web mühendisliği, özerk sistemler, multimedya tasarımı vb. Konularındaki uzmanlık çalışmaları ile birlikte Bilgisayar Bilimi alanında geniş bir eğitim sunmaktadır.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Bu programın amacı Bilgisayar Bilimi'ni, sağlam bir teorik bilgi birikimine dayanan profesyonel bir bilgi ile yetiştirmektir. Program geliştirmede, bilgi sistemlerinde ve ... [+]

Bu programın amacı Bilgisayar Bilimi'ni, sağlam bir teorik bilgi birikimine dayanan profesyonel bir bilgi ile yetiştirmektir. Program geliştirmede, bilgi sistemlerinde ve sistem yönetiminde çeşitli alanlarda görev alma becerilerine sahiptirler. Bilgisayar Bilimcisi genellikle bilgi sistemleri müşterileri ve üreticiler arasında bir arabulucu görevi görür. Bu şekilde, bir Bilgisayar Bilimcinin görevi, mühendislerin yapıcı faaliyetlerini, büyük ölçekli projelerin ekiplerine katılırken matematikçilerin genel problem çözme tutumu ile sentezler.

Programlarımız, öğrencilere bilgisayar bilimlerinde programlama dilleri, siber güvenlik, veri bilimi, web mühendisliği, otonom sistemler, multimedya tasarımı vb.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Bu programın amacı Bilgisayar Bilimi'ni, sağlam bir teorik bilgi birikimine dayanan profesyonel bir bilgi ile yetiştirmektir. Program geliştirmede, bilgi sistemlerinde ve ... [+]

Bu programın amacı Bilgisayar Bilimi'ni, sağlam bir teorik bilgi birikimine dayanan profesyonel bir bilgi ile yetiştirmektir. Program geliştirmede, bilgi sistemlerinde ve sistem yönetiminde çeşitli alanlarda görev alma becerilerine sahiptirler. Bilgisayar Bilimcisi genellikle bilgi sistemleri müşterileri ve üreticiler arasında bir arabulucu görevi görür. Bu şekilde, bir Bilgisayar Bilimcinin görevi, mühendislerin yapıcı faaliyetlerini, büyük ölçekli projelerin ekiplerine katılırken matematikçilerin genel problem çözme tutumu ile sentezler.

Programlarımız, öğrencilere bilgisayar bilimlerinde programlama dilleri, siber güvenlik, veri bilimi, web mühendisliği, otonom sistemler, multimedya tasarımı vb.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Bu programın amacı Bilgisayar Bilimi'ni, sağlam bir teorik bilgi birikimine dayanan profesyonel bir bilgi ile yetiştirmektir. Program geliştirmede, bilgi sistemlerinde ve ... [+]

Bu programın amacı Bilgisayar Bilimi'ni, sağlam bir teorik bilgi birikimine dayanan profesyonel bir bilgi ile yetiştirmektir. Program geliştirmede, bilgi sistemlerinde ve sistem yönetiminde çeşitli alanlarda görev alma becerilerine sahiptirler. Bilgisayar Bilimcisi genellikle bilgi sistemleri müşterileri ve üreticiler arasında bir arabulucu görevi görür. Bu şekilde, bir Bilgisayar Bilimcinin görevi, mühendislerin yapıcı faaliyetlerini, büyük ölçekli projelerin ekiplerine katılırken matematikçilerin genel problem çözme tutumu ile sentezler.

Programlarımız, öğrencilere bilgisayar bilimlerinde programlama dilleri, siber güvenlik, veri bilimi, web mühendisliği, otonom sistemler, multimedya tasarımı vb.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Öğrenciler, uzmanlaşmalarıyla en çok ilgisi olan biyolojinin farklı alanlarındaki yoğun gelişmiş ve üst düzey kurslara katılarak, son gelişmeler ve cephe problemleri hakk ... [+]

Öğrenciler, uzmanlaşmalarıyla en çok ilgisi olan biyolojinin farklı alanlarındaki yoğun gelişmiş ve üst düzey kurslara katılarak, son gelişmeler ve cephe problemleri hakkında bilgi sahibi olurlar. Zamanın yaklaşık% 60'ı, pratik yöntemler hakkında bilgi sahibi olmak için pratik saatler (laboratuar / saha çalışması ve araştırma üzerine harcanan) şeklindedir. Müfredat, seçkin disiplinlerin teorik yönleri ve daha dar bir bilim alanındaki problemler üzerine özel seminer dizileri üzerine yoğun ileri düzey derslerden oluşmaktadır. Program ayrıca, “Yüksek Lisans” nın hazırlanması için gerekli olan pratik dersleri ve denetimli bir araştırma faaliyetini de içermektedir. Tez". İlk iki yarıyılda vurgu, teori ve temel laboratuvar veya saha pratiğidir. Üçüncü ve dördüncü dönemler bir tez çalışmasına ve hazırlanmasına ayrılmıştır. Eğitim ortamı İngilizcedir, bu yüzden öğrenciler farklı biyoloji alanlarında akademik İngilizce'nin daha iyi bir kontenjanını kazanabilirler.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Bu programın amacı, çağdaş fizik hakkında geniş bir genel bakışa sahip profesyonel uzmanları yetiştirmek ve uzmanlık alanlarına yönelik araştırmalara katılabilmelerini sa ... [+]

Bu programın amacı, çağdaş fizik hakkında geniş bir genel bakışa sahip profesyonel uzmanları yetiştirmek ve uzmanlık alanlarına yönelik araştırmalara katılabilmelerini sağlamaktır.

Bu program zaten kendi BSc'si fizikte olan ve bilgilerini derinleştirerek fizikçileri araştırmak isteyen adaylara önerilir.

Bu program, öğrencilerin temel fizik alanlarına (atomik ve moleküler fizik, yoğun madde fiziği, nükleer fizik, parçacık fiziği, istatistiksel fizik) ve seçilmiş alanlarda (astrofizik, atomik ve moleküler fizik, nükleer ve ağır iyon fiziği, biyofizik, yoğun madde fiziği, hesaplamalı fizik, çevre fiziği, parçacık fiziği, istatistiksel fizik ve karmaşık sistem).... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Program jeolojide problem çözme uygulanabilir jeolojide ileri eğitim sağlar. Mezunlarımız, jeoloji bilimlerinin (mineraloji, petroloji, jeokimya ve paleontoloji) farklı t ... [+]

Program jeolojide problem çözme uygulanabilir jeolojide ileri eğitim sağlar. Mezunlarımız, jeoloji bilimlerinin (mineraloji, petroloji, jeokimya ve paleontoloji) farklı temel disiplinlerinde, seçilmiş alanlarda uzmanlaşmış çalışmalarla ileri becerilere sahip, sağlam bir bilgi birikimine sahiptir. Saha bileşeni üç haftalık bir jeolojik haritalama alanı okulu içerir.

Program ayrıca maden arama, petrol jeolojisi, hidrojeoloji ve çevresel jeoloji ile ilgili pratik derslere de ağırlık vermektedir. Petrol jeolojisi ve / veya hidrojeolojide uzmanlaşma, bu alanlarda gelecekteki uzmanlar için derinlemesine eğitim sağlar. Lisans programı, hem doktora programına kabul edildikten sonra hem de petrol endüstrisinde, hidrojeolojide veya kamu sektöründeki ilgili mesleklerde jeolog olarak çalıştıktan sonra devam eden çalışmalar için hazırlar.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Bu programın amacı, kartografları yüksek düzeyde teorik ve pratik bilgiye dayalı profesyonel bir kartografik yaklaşımla eğitmektir. ... [+]

Bu programın amacı, kartografları yüksek düzeyde teorik ve pratik bilgiye dayalı profesyonel bir kartografik yaklaşımla eğitmektir.

Bu program, kartografik ve jeoinformatik araştırma projelerini yönetmek ve koordine etmek ve geleneksel kartografik veya bilgi teknolojisi tabanlı sorunları çözmek için bilgi ve becerilere sahip olmak isteyen adaylara önerilir.

Bu program, Coğrafya, diğer yer bilimleri, bilgi teknolojisi, veritabanı yönetimi, web tabanlı haritalama hizmetleri, vb. İle birlikte Kartografya ve Jeoinformatik alanında geniş bir bilgi birikimi sağlar. Öğrenciler, teori yanı sıra geliştirme metodolojileri edinir ve En son görselleştirme tekniklerinin uygulanması.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Bu programın amacı ileri düzey bir PDP vermektir. Analitik, inorganik, organik ve fiziksel kimya alanlarındaki bilgi birikimi. Program dört alanda zorunlu ders ve laborat ... [+]

Bu programın amacı ileri düzey bir PDP vermektir. Analitik, inorganik, organik ve fiziksel kimya alanlarındaki bilgi birikimi. Program dört alanda zorunlu ders ve laboratuvar uygulamalarını içermektedir. (Yarı) seçmeli dersler, program içeriğini ilgi alanına göre çevirme imkanı sunar.

Bu program kendi kurs programlarını düzenlemeye istekli olan adaylara önerilir. BSc düzeyinde kimyada iyi bir arka plan, öğrencinin ilgi konusunu en başından beri odaklamasına olanak tanır. Temel kimyada daha az bilgili olanlar, devam eden kursları tamamlamak zorundadır.

Program çerçevesinde en az bir ana kimya disiplininde araştırma deneyimi kazanılabilir. Bir araştırma projesi içerisinde fikirlerin geliştirilmesi ve uygulanması konusunda beceri kazanılabilir.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Malzeme Bilimi programı, malzeme biliminde ve bu disiplinin altında yatan temel fizik ve kimyada titiz bir eğitim sağlamayı amaçlayan disiplinlerarası bir yüksek lisans p ... [+]

Malzeme Bilimi programı, malzeme biliminde ve bu disiplinin altında yatan temel fizik ve kimyada titiz bir eğitim sağlamayı amaçlayan disiplinlerarası bir yüksek lisans programıdır. Eğitim hedefleri, bir bilim fakültesi üyesinin denetlediği disiplinler arası araştırmada hem kurs hem de eğitim yoluyla gerçekleştirilir. Dersler, malzeme türlerine genel bir bakış sunmaktadır; kimyasal ve fiziksel yapıları; ve özellikleri.

Başarılı başvuru sahibi bir BSc'ye sahip olmalıdır. Kimya, Kimya ve Çevre Proses Mühendisliği, Fizik, Malzeme Mühendisliği veya müfredatta makul bir miktarda doğal bilim (en az 40 AKTS) dahil olmak üzere benzer bir derecede.

... [-]
Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Program matematikte çeşitli alanlarda kapsamlı bilgi verir ve teorik ve / veya uygulamalı matematikte araştırma yapmak için öğrencilere tanıtır. Tamamen teorik derslerin ... [+]

Program matematikte çeşitli alanlarda kapsamlı bilgi verir ve teorik ve / veya uygulamalı matematikte araştırma yapmak için öğrencilere tanıtır. Tamamen teorik derslerin yanı sıra, birçok ders uygulamaya yöneliktir. Dersler cebir, sayılar teorisi, gerçek ve karmaşık analiz, topoloji, geometri, olasılık teorisi ve istatistik, ayrık matematik ve işlem araştırması, aynı zamanda biyoinformatik ve teorik bilgisayar bilimi gibi disiplinlerarası konularda sunulmaktadır. Öğrenciler ayrıca, karmaşık sistemler, finansal matematik vb. Gibi belirli bir alandaki sanat konularını içeren yüksek seviyeli uygulamaya yönelik kurslar arasından da seçim yapabilirler. Program, en az matematik lisans derecesi olan öğrencilere yöneliktir. ilgili bir alan (fizik, bilgisayar bilimi, mühendislik vb.) İkinci durumda, önceki çalışmalardan belli sayıda (65) matematiksel kredi gereklidir.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Bu programın amacı, BSc seviyesindeki öğrencilerin bilgilerini genişletmek ve farklı meteorolojik olaylar, bunların itici güçleri hakkında bilgi edinmek ve pratikte ve ay ... [+]

Bu programın amacı, BSc seviyesindeki öğrencilerin bilgilerini genişletmek ve farklı meteorolojik olaylar, bunların itici güçleri hakkında bilgi edinmek ve pratikte ve aynı zamanda kullanılan son teknoloji metodoloji hakkında bilgi edinmektir. iklim değişikliği ve çevresel sonuçları . Öğrenciler meteorolojinin multidisipliner doğası ve diğer farklı bilimsel alan ve sektörlerle olası bağlantılar hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Bu program, fizik, matematik ve meteoroloji veya çevre bilimi konularında güçlü bir altyapıya sahip olan adaylara önerilmektedir. Adaylar, hava tahmin teorisi ve iklim modellemesi teorisi hakkında derin bir motivasyona ve bilgiye sahip olmalı ve bilgilerini uygulamada uygulayabilmelidir. Adaylar, meteorolojik olayların çeşitliliği ile ilişkili olan farklı mekansal ölçekleri anlayabilmelidir.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Bu programın amacı, örneğin otonom arabalar dahil olmak üzere akıllı sistemler için yazılım tasarımı ve geliştirilmesi için öğrencileri hazırlamaktır. Öğrenciler, geleceğ ... [+]

Bu programın amacı, örneğin otonom arabalar dahil olmak üzere akıllı sistemler için yazılım tasarımı ve geliştirilmesi için öğrencileri hazırlamaktır. Öğrenciler, geleceğin en hızlı büyüyen ve baskın teknolojik trendlerinden birinde güncel bilgiler alacaklardır. Eğitim, öğrencilere yazılım teknolojisi, gerçek zamanlı sistemler, yapay zeka, robotik ve derin öğrenme, veri madenciliği, bilgisayar görüntüsü ve sinyal işleme, süreç kontrolü, bilgisayar grafikleri ve vizyonu konularında değerli bilgi ve yetkinlik kazanma fırsatı sunmaktadır. Seçmeli dersler CBS sistemleri, otonom sistemler güvenlik sorunları ve endüstriyel matematik içerir. Öğrenciler araştırma laboratuvarlarının çalışmalarına dahil olacak ve otonom sistemler ve otonom sürüş ile ilgilenen lider firmaların profesyonelleriyle birlikte gerçek endüstriyel araştırmalar üzerinde çalışabilirler.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Program uygulamalı matematiğin çeşitli alanları hakkında kapsamlı bilgi verir. İleri düzey dersler, verilen alanın en güncel konularını, örneğin istatistiksel yöntemler, ... [+]

Program uygulamalı matematiğin çeşitli alanları hakkında kapsamlı bilgi verir. İleri düzey dersler, verilen alanın en güncel konularını, örneğin istatistiksel yöntemler, finansal matematik, kod teorisi, sayısal yöntemler vb.

Bu programın amacı, bir öğrencinin endüstriyel ve diğer gerçek yaşam sorunları ve kalkınma görevlerini yenilikçi yollarla çözmek için matematiksel becerilerini geliştirmektir.

Bu program, öğrencilerin aşağıdaki gibi temel yetenekleri edinmelerini sağlar:

Modelleme ve analitik becerilersayısal yöntemler bilgisi,programlama ve simülasyon becerileriendüstri ya da ekonomi gibi gerçek yaşamsal matematik modelleri ile deneyim,Matematiksel, sayısal ve istatistiksel yöntemleri bütünleştirerek büyük miktarda veriyi işleme yeteneği.Programın gücü... [-]
Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Eötvös Loránd University

Çevre Bilimleri Yüksek Lisans programı çevre bilinci ile karmaşık disiplinler arası bir araştırma modülüdür. Kurslarımız, çevrenin ve dünyadaki yaşamı destekleyen süreçle ... [+]

Çevre Bilimleri Yüksek Lisans programı çevre bilinci ile karmaşık disiplinler arası bir araştırma modülüdür.

Kurslarımız, çevrenin ve dünyadaki yaşamı destekleyen süreçlerin anlaşılmasını geliştirmeyi amaçlamaktadır. Çevremizdeki dünyadaki insan faaliyetlerinin etkileriyle ve çevresel sürdürülebilirliğin sağlanması için kullanıma hazır yaklaşımların geliştirilmesinde özellikle ilgileniyoruz.

Bu program, "yeşil kimya" yaklaşımını uygulamak ve çevre teknolojilerini öğrenmek isteyen adaylara önerilmektedir. Temel amaç, çevre bilimcilerin çevresel etki değerlendirmesi ve çevre sertifikasyonlarını belirleyip ele alabilmeleridir.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yüksek Lisans

Eötvös Loránd University

TEMA Avrupa Bölgeleri: Miras ve Kalkınma iki yıllık (120 AKTS), iki dilli (İngilizce ve Fransızca) Erasmus Mundus Ortak Yüksek Lisans Programı (EMJMD), AB ve Kanada'dan b ... [+]

TEMA Avrupa Bölgeleri: Miras ve Kalkınma iki yıllık (120 AKTS), iki dilli (İngilizce ve Fransızca) Erasmus Mundus Ortak Yüksek Lisans Programı (EMJMD), AB ve Kanada'dan beş üniversiteyi kapsamaktadır. TEMA Konsorsiyumu ELTE tarafından koordine edilir ve Paris'teki École des Hautes en Sciences Sociales (EHESS), Catania Üniversitesi (UNICT), Charles Üniversitesi, Prag (CUNI) ve Kanada'dan Laval Üniversitesi (UL) tarafından oluşturulur. Avrupa Miras Etiketi (EHL) ve farklı UNESCO ofisleri ile işbirliği.

Bu programın amacı, çok uluslu, disiplinler arası bir yaklaşım benimseyerek bir Avrupa bağlamında kültürel mirasın artan varlığı ve öneminin daha iyi anlaşılmasını sağlamaktır. Geçtiğimiz on yıl boyunca, akademisyenler, Avrupa kültür mirasının kimlik ve çağdaş kültür üzerindeki etkisini ve önemini fark etmeye başladılar. Bu nedenle, konsorsiyum, uzmanlığını yeni bir disiplinlerarası program ve müfredat geliştirmek için kullanmaya ve Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimler akademik alanlarını birbirine bağlayan Avrupa Miras Çalışmaları konusunda ilk Avrupa ortak master programını oluşturmaya karar vermiştir.... [-]

Macaristan District V.
September 2019
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Meet ELTE - English version