Sunway University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Sunway University , burs, araştırma ve girişim yoluyla eğitim arayışında kararlı, kar amacı gütmeyen önde gelen bir özel üniversitedir. Asya'daki üniversitelerin ilk% 2'si arasında yer alır ve Quacquarelli Symonds (QS) tarafından 5 yıldızlı bir kurum olarak derecelendirilir. 2020 sıralamasında Üniversite, QS Dünya Üniversite Sıralamasında 1002 üniversiteden 751-800 aralığında yer aldı. Üniversite aynı zamanda QS Top 50'de 50'nin altında dünyanın en iyi 150 genç üniversitesi arasında yer aldı. Üniversite ayrıca Malezya Yüksek Öğretim Kurumlarının SETARA 2017 değerlendirmesinde 5 Yıldız derecesi aldı ve Malezya, Malezya Dijital Ekonomi Kurumu tarafından Premier Dijital Teknoloji Üniversitesi statüsü kazanacak.

Üniversite, kentsel bir ortamda sürdürülebilir kalkınma konusunda çok disiplinli bir araştırma yapmaya ve sağlığı, refahı ve dünyanın en acil sorunlarından bazılarına yönelik yeni teknolojilerin geliştirilmesini desteklemeye kararlıdır. Kendimizi küresel sahnede kuruyoruz, bazı araştırmacılarımız dünya çapında en çok atıf yapılan ve aktif olarak sınır ötesi işbirliğine giriyor. Üniversite, araştırmaya dayalı öğretim yoluyla gelecek nesile yatırım yapmaya kararlıdır ve bu amaçla kampüsümüzü en gelişmiş öğretim ve araştırma olanaklarıyla donatmaya devam etmektedir.

Üniversite Malezya Eğitim Bakanlığı ve Malezya Yeterlilik Kurumu tarafından tanınmaktadır ve programları modern bir toplumun ihtiyaç ve çıkarlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Küresel bir yaklaşım benimseyen Üniversite, Sunway'in programlarına uluslararası nitelikler kazandıran Lancaster Üniversitesi ve Le Cordon Bleu International ile yakın ortaklıklar kurmuştur. Üniversite, Harvard Üniversitesi ve California Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri Berkeley ve Birleşik Krallık'taki Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi ile birçok ikili uzmanlık ve araştırma alışverişinde bağları güçlendirmiştir.

Üniversite, bugüne kadar 90'dan fazla ülkeden 26.000'den fazla öğrenciyi 880.000 metrekarelik hareketli kampüsüne çekmiştir. Jeffrey Cheah Vakfı tarafından desteklenen Üniversite, altyapısına 400 milyon RM'den fazla yatırım yaptı ve öğretim ve öğrenimini ve araştırma alanlarını genişletmeye devam ediyor. Sunway'de, öğrenciler ve akademisyenler, Sunway City'nin kalbinde, Malezya'daki en iyi kamu, tıbbi ve sosyal olanaklardan bazılarına bitişik fikir ve fırsatların keşfedilmesinde gelişiyor.

Vizyon ve Misyon

Vizyonumuz

Bir Dünya Sınıfı Üniversite Olmak

Görevimiz

Çevredeki insanları beslemek ve toplumumuzun ve küresel toplumun ihtiyaçlarını karşılayan bilginin keşfedilmesi, geliştirilmesi, iletilmesi ve uygulanmasına kendimizi adamak.

Creed

Sunway University misyonunu, mükemmellik, kurumsallık, profesyonellik, finansal öz güven, yenilikçilik, karşılıklı saygı ve takım ruhu için dürüst ve tutarsız özveriyle yürütür.

Eğitim Amaçlarımız

Sunway University öğrencileri:

  • aktif olarak bilgi edinmek ve küresel uygulamasını ekonomik, politik, sosyal ve kültürel gelişmeye takdir eden bağımsız, yaşam boyu öğrenenler olmak
  • hızla değişen ekonomik, sosyal ve teknolojik dünyaya katkıda bulunma yetkinlikleri ve kapasitesi ile güçlendirilmelidir
  • güçlü liderlik nitelikleri ve iletişim becerileri geliştirin
  • üretken, yerine getiren ve anlamlı hayatları sürdürebilecekleri kariyer için hazırlıklı olun
  • değer bütünlüğü ve toplumun etik, hesap verebilir, ilgilenici ve sorumlu üyeleri olunması

Konumlar

Şah Alam

Address
5, Jalan Universiti, Bandar Sunway, 47500 Subang Jaya, Selangor, Malaysia
47500 Şah Alam, Selangor, Malezya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin