UIT The Arctic University of Norway

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway dünyanın en kuzey üniversitesidir. Kuzey Kutbu'nun kenarındaki konumu, bir göreve işaret ediyor. Arktik küresel önemi giderek artmaktadır. İklim değişikliği, Arktik kaynaklarının ve çevresel tehditlerin sömürülmesi, kamuoyunun büyük ilgisini çeken konular arasındadır ve Tromsø Üniversitesi özel bir ilgi toplamaktadır. UIT The Arctic University of Norway küresel konuları yakın bir perspektiften keşfedebilirsiniz.

Dünyanın dört bir yanındaki bilgi

Kuzeydeki Yaşam, vahşi doğayla, hafif ve hava koşullarıyla, coğrafi uzaklıklarla ve çokkültürlülüğe karşıt olarak şekillenir. UiT'nin araştırma merkezlerinin ve çalışma programlarının birçoğu Arctic Norveç'in özel karakterini yansıtır.

Jørn Berger-Nyvoll

UiT'nin ana araştırması, kutup ortamı, iklim araştırması, yerli halk, barış ve çatışma dönüşümü, teletıp, tıbbi biyoloji, uzay fiziği, balıkçılık bilim, deniz biyoprospektifi, dilbilim ve hesaplama kimyası üzerine odaklanmaktadır.

Mükemmeliyet Merkezleri

UiT Teorik Dilbilimde Gelişmiş Araştırmalar Merkezi, CASTL ve CTCC, Teorik ve Hesaplamalı Kimya Merkezi, her ikisi de Norveç Mükemmellik Merkezi olarak görevlendirildi. Norveç Teletıp Merkezi olan Tromsø merkezli NST, 2002'de Dünya Sağlık Örgütü İşbirliği Merkezi olarak atandı.

Biyosistemler, Balıkçılık ve Ekonomi Fakültesi'ndeki ARCTOS ağı deniz kutup ekosistemleri ve Tromsø'daki Norveç Polar Enstitüsünün önemli bir ortağı olan bir araştırmacıdır. Fizik Bölümü kuzey ışıkları ve uzay araştırması üzerine odaklanmaktadır. Tüm bu enstitüler uluslararası üne sahip.

Arktik Sınırlar

Üniversite FRAM - Tromsø'daki İklim ve Çevre Yüksek Kuzey Araştırma Merkezi'nin (Fram Centre) bir parçasıdır. Her Ocak uluslararası konferansta Arctic Frontiers araştırmacıları, politikacıları ve ticaret temsilcilerini Arctic sorunlarını disiplin sınırları üzerinde tartışmaya davet ediyor. Arctic Sekreterliği, Fram Merkezi'nde bulunmaktadır. Üniversite ve Fram Merkezi'nden araştırmacılar, Arctic Council'in çeşitli uluslararası programlarında yer almaktadır.

Uluslararası bir merkez

16000 öğrenci ve 4000 personel, UiT The Arctic Universty of Norway'da eğitim görüyor ve çalışıyor. Öğretim araştırmaya dayalıdır. UiT'in yedi fakültesi, Kuzey meselelerine adanmış olmasına rağmen, çok çeşitli çalışma programları sunmaktadır.
Tromsø'deki akademik topluluk oldukça uluslararası. Akademik personelin% ​​20'sinden fazlası ve öğrenci kitlesinin% 10'u yurtdışından gelmektedir. Üniversite, 20'den fazla İngilizce yüksek lisans programı sunmaktadır ve tüm fakülteler hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde İngilizce dersleri sunmaktadır.

Jon Terje Hellgren Hansen

UIT The Arctic University of Norway , circumpolar bölgenin 140 araştırma ve araştırma kurumu olan uluslararası bir ağ olan Arctic Üniversitesi'nin kurucu üyesidir. Ancak üniversite dünyanın her yerinde işbirliği yapıyor. 200 uluslararası anlaşma, dünya çapındaki ortak kurumlarla aktif bir akademik öğrenci ve personel değişimi sağlamaktadır.

Kuzey Norveç'in her yerinde kampüsler

Üniversitenin sekiz kampüsü var. Tromsø, Narvik, Harstad, Alta, Bodø, Mo i Rana, Hammerfest ve Kirkenes'te bulunurlar. Üniversite Kuzey Norveç için daha da önemli bir itici güç ve Yüksek Kuzey'de uluslararası işbirliği haline geldi.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce

Görmek MSc\'ler » Yüksek lisans programlarını görüntüle » Görmek Health MSc » Görmek Health Yüksek Lisans » Görmek Law Hukuk Yüksek Lisansı (LLM) » Görmek Lisanslar »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:


Turizm Çalışmaları Yüksek Lisans

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Alta Tromsø + 1 daha

Turizm çalışmaları yüksek lisans programı, yerel, ulusal veya uluslararası düzeyde ziyaretçi hizmetleri sunan ticari, kamu veya kar amacı gütmeyen kuruluşlarda kariyer girişleri veya pozisyonları için öğrencileri hazırlamak için tasarlanmıştır. Program ayrıca bir doktora devam etmek için gerekli akademik temelleri öğrencilere sağlar. [+]

Turizm çalışmaları yüksek lisans programı, yerel, ulusal veya uluslararası düzeyde ziyaretçi hizmetleri sunan ticari, kamu veya kar amacı gütmeyen kuruluşlarda kariyer girişleri veya pozisyonları için öğrencileri hazırlamak için tasarlanmıştır. Program ayrıca bir doktora devam etmek için gerekli akademik temelleri öğrencilere sağlar.

Program Açıklaması

Turizm, sosyal, kültürel, ekonomik, politik ve çevresel fırsatları ve zorlukları içeren giderek daha önemli bir küresel olgudur. Genişleyen ekonomiler, daha fazla insanın manzaraları, kasaba gözlüğünü, kültürleri ve insanları deneyimlemek için sık ve daha uzun mesafelerde seyahat etmesini sağlar. Küreselleşme ve teknolojik gelişmeler, artan hareketliliklere ve dolayısıyla turizm faaliyetlerine olanak sağlamaktadır. Turizm gelişimi ve büyümesi, iklim değişikliği çağında ekolojilerin sürdürülebilirliğine de meydan okumaktadır.... [-]


Barış ve Çatışma Dönüşümünde Felsefe Ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

Yüksek Lisans programı, barış ve çatışma çalışmalarını bilgilendiren önemli konuların derinlemesine anlaşılmasını sağlar. Çatışmaların oluşturduğu toplumlarda barışı tesis etme ve kurumlarda güven tesis etme çabalarının yanı sıra, çatışmaların doğasına ve nedenlerine dair disiplinler arası anlayışlar sağlar. Kültürlerarası öğretim ve öğrenim deneyimlerini yaratmak ve tanıtmak için aktif olarak Nordik ve Nordik olmayan ülkelerden öğrenciler alır. [+]

Yüksek Lisans programı, barış ve çatışma çalışmalarını bilgilendiren önemli konuların derinlemesine anlaşılmasını sağlar. Çatışmaların oluşturduğu toplumlarda barışı tesis etme ve kurumlarda güven tesis etme çabalarının yanı sıra, çatışmaların doğasına ve nedenlerine dair disiplinler arası anlayışlar sağlar. Kültürlerarası öğretim ve öğrenim deneyimlerini yaratmak ve tanıtmak için aktif olarak Nordik ve Nordik olmayan ülkelerden öğrenciler alır.

Program Açıklaması

Barış ve Çatışma Dönüşümü Yüksek Lisans Programı (MPCT), çatışmaların doğası ve nedenleri ile çatışmaları barışçıl yollarla ele almak için analitik beceriler hakkında disiplinler arası anlayışlar sunmaktadır.... [-]


Bilgisayar Bilimi (Tromsø) Bilim Ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

Bilgisayar bilimi, internet ve cep telefonları gibi günlük yaşamda her yer bizi çevreler. Program, öğrencilerin ileri veri sistemlerini tasarlamayı, geliştirmeyi ve programlamayı öğrendikleri çok pratik ve deneysel bir programdır. Tüm öğretim İngilizce olarak yapılacak ve program dünyanın her yerinden gelen öğrencilere sahip olacak. [+]

Program bilgisayar bilimlerinde hem teorik temelleri hem de deneysel yöntemleri kapsamaktadır. Yüksek düzeyde kurslar, Bölüm içindeki araştırmaya doğrudan bağlıdır. Bu, kapsanan alanlarda önemli bilgi için bir fırsat anlamına gelir.

Program, bilgisayar bilimlerinde dört zorunlu ders, toplam 40 AKTS kredisi ve 20 ECTS kredilik seçmeli derslerden oluşmaktadır. Seçmeli dersler ekonomi, yönetim, psikoloji ve girişimcilik gibi konularda olabilir. Program 60 AKTS kredisi yüksek lisans teziyle bitirir. Yüksek lisans tezi, harici bir bilişim şirketi ile işbirliği içinde de yapılabilir.

Öğrenme çıktıları

UiT'deki her program için, öğrencinin çalışmanın sonunda ulaşması gereken bilgi, analitik anlayış, beceri ve yetkinlikler için belirlenmiş hedefler vardır.... [-]


Bilgisayar Bilimi Master (Narvik)

Kampüs Tam zamanlı 4 dönem September 2019 Norveç Narvik

Bu grafik, bilgisayar oyunları ve simülasyonlarla ilgilenenler için bir çalışma. Günlük hayatımızın yakında sanal gerçekliğin bir parçası olacağını ve bu geleceği geliştirmeye katılmak istediğinizi anlıyorsunuz. [+]

Bu grafik, bilgisayar oyunları ve simülasyonlarla ilgilenenler için bir çalışma. Günlük hayatımızın yakında sanal gerçekliğin bir parçası olacağını ve bu geleceği geliştirmeye katılmak istediğinizi anlıyorsunuz.

Program Açıklaması

Bu çalışma ile, gelişmiş bilgisayar oyunları, sanal gerçeklik geliştirmeyi ve gerçekçi simülasyonlar oluşturmayı öğrenebilmenin tüm ön koşullarına sahip olacaksınız. Oyun ve simülasyon geliştirme ve öğrenme sistemlerine özel bir odaklanma ile gelişmiş yazılım geliştirme için kapsamlı bir teorik ve pratik bir temel elde edersiniz.

Narvik'in yakın bağları araştırma merkezlerine yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde bir öğrenci olarak fayda sağlar.... [-]


Biyoloji Bilimleri Yüksek Lisansı

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

Benzersiz coğrafi konumu, UIT The Arctic University of Norway Norway'yı kutup ortamını incelemek için ideal bir yer haline getirmektedir. Sizi ilgilendiren bir biyolojik alanda uzmanlaşın ve gelecekteki çalışmalarınızda size özel beceriler kazandıran bilgileri edinin. Genel araştırma ve öğretime odaklanmamız, yüksek enlemlerde yaşamı uyarlamaktır; burada, organizasyonun her seviyesinde, organizmalardan ekosistemlere kadar, moleküller ve hücrelerden, karasal ve denizel ortamlardaki mekanizmalarla ilgilenir. [+]

Benzersiz coğrafi konumu, UIT The Arctic University of Norway Norway'yı kutup ortamını incelemek için ideal bir yer haline getirmektedir. Sizi ilgilendiren bir biyolojik alanda uzmanlaşın ve gelecekteki çalışmalarınızda size özel beceriler kazandıran bilgileri edinin. Genel araştırma ve öğretime odaklanmamız, yüksek enlemlerde yaşamı uyarlamaktır; burada, organizasyonun her seviyesinde, organizmalardan ekosistemlere kadar, moleküller ve hücrelerden, karasal ve denizel ortamlardaki mekanizmalarla ilgilenir.

Program Açıklaması

UIT The Arctic University of Norway kuzeyindeki eşsiz coğrafi konumu olan UIT The Arctic University of Norway yansıtan çeşitli Master disiplinleri sunulmaktadır. Modern biyolojide bir dizi ilginç soruyu araştırmak ve toplumun zorluklarını vurgulamak için fırsatlar sunarlar: doğal kaynakların ve biyoçeşitliliğin yönetimi konusunda.... [-]


Deniz Biyoteknolojisinde Bilim Ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

Amaç, genel olarak biyoteknolojik becerilerdeki adayları yetiştirmek, böylece onları süreçler ve endüstride deniz kaynaklarının inovasyon, ticari gelişim ve değer yaratma üzerine odaklananlar da dahil olmak üzere bir dizi organizasyonda kariyer için onları nitelendirmektir. [+]

Amaç, genel olarak biyoteknolojik becerilerdeki adayları yetiştirmek, böylece onları süreçler ve endüstride deniz kaynaklarının inovasyon, ticari gelişim ve değer yaratma üzerine odaklananlar da dahil olmak üzere bir dizi organizasyonda kariyer için onları nitelendirmektir.

Muazzam deniz kaynaklarına erişim biçiminde bir millet olarak sahip olduğumuz avantajdan istifade etmekle meşguldük. Deniz biyoçeşitliliğini oluşturan organizmaların çoğu hala az araştırılmaktadır. Bu biyo-kaynaklar, benzersiz biyomoleküllerin (enzimler, ikincil metabolitler, proteinler / peptitler, deniz yağları ve karbonhidratlar) ve ilişkili genetik kodların kaynağı olabilir.... [-]


Dil Edinimi ve Çok Dillilikte Uzmanlaşma ile İngiliz Dilbiliminin Ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

Program, İngilizce'nin birinci ve ikinci dil ayarlarında nasıl elde edildiğini ve İngilizce dilinin çok dilli durumlardan nasıl etkilendiğini incelemekle ilgilenen öğrenciler için çok uygundur. Bireysel konuşmacılarda, çok dilli durumlar, bir dilin, özellikle edinme işleminde, bir diğerini etkilemesine neden olabilir ve sonuç olarak, dillerin eksikliğinin ve kullanımının eksikliğinden dolayı dil aşınmasıyla sonuçlanabilir. [+]

Program, İngilizce'nin birinci ve ikinci dil ayarlarında nasıl elde edildiğini ve İngilizce dilinin çok dilli durumlardan nasıl etkilendiğini incelemekle ilgilenen öğrenciler için çok uygundur. Bireysel konuşmacılarda, çok dilli durumlar, bir dilin, özellikle edinme işleminde, bir diğerini etkilemesine neden olabilir ve sonuç olarak, dillerin eksikliğinin ve kullanımının eksikliğinden dolayı dil aşınmasıyla sonuçlanabilir. Toplumlarda, çok dillilik ve dil teması, dilin yeni çeşitlerinin gelişmesine yol açabilir. Programa kabul edilen öğrenciler, çeşitli yönleriyle çalışan aktif ve verimli bir araştırma grubu olan Dil Edinimi, Varyasyon ve Beslenme (LAVA: http://site.uit.no/lava/) alanındaki araştırma grubuna yakından entegre edilecektir. çok dillilik ve çok dilli dil edinimi. Öğrenciler grup üyeleriyle uygulamalı araştırma yapma fırsatı bulacaklar. Program hem özel sektörde hem de kamu sektöründe çok dillilikle ilgili çalışmalar için iyi bir temel oluşturuyor ve araştırma alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için çok uygundur.... [-]


Ekonomi Yüksek Lisansı

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

Kaynaklar toplumda nasıl kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır? Bunlar ekonomide büyük sorunlardır. Ekonomi Yüksek Lisans derecesi size teorik ve uygulamalı ekonomik analiz, metodoloji ve ampirik araştırma daha derin bir anlayış sağlar. Öğrenciler kendi kendine çalışma ve ödevler aracılığıyla bağımsız çalışma fırsatı bulacaklar. [+]

Kaynaklar toplumda nasıl kullanılır ve nasıl kullanılmalıdır? Bunlar ekonomide büyük sorunlardır. Ekonomi Yüksek Lisans derecesi size teorik ve uygulamalı ekonomik analiz, metodoloji ve ampirik araştırma daha derin bir anlayış sağlar. Öğrenciler kendi kendine çalışma ve ödevler aracılığıyla bağımsız çalışma fırsatı bulacaklar.

Program Açıklaması

Program, doğrusal cebir ve statik optimizasyon kullanımını da içeren mikroekonomideki ileri düzey derslerden oluşmaktadır. Makroekonomi, açık ekonomilerin ve ekonomik büyümenin analizini içerir. İlk dönemlerinde, öğrenciler ekonometri alanında bir ders alacak - iktisat için ileri sayısal yöntemler. İkinci yarıyılda, öğrenciler ileri finansta bir ders ve uygulamalı mikroekonomi dersi arasında seçim yapabilirler. Üçüncü dönemde, öğrenciler yüksek lisans tezi ile çalışmak ve tezin konusu alanında uzmanlaşmak için ortak bir temel oluşturan bir ders almak zorunda kalacaklardır. Yüksek lisans tezi 30 AKTS'yi oluşturur ve dördüncü ve son dönem boyunca yazılır.... [-]


Fizikte Bilim Ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

Fizik geleceği şekillendirir. Nereye bakarsanız bakın, fiziği ve fiziği uygulama yollarını görürsünüz. Cep telefonları, CD çalarlar, radyolar, televizyonlar ve bilgisayarlar, fiziksel yöntemlere ve ilkelere dayalı gelişmiş teknik ekipmanlardır. Üst tarafımızdaki uydular, çevre kirliliği de dahil olmak üzere Dünya'da neyin gerçekleştiğini izliyor. Bu gözlemler, uydu istasyonları tarafından indirilmekte ve Dünya'daki durumu daha kolay anlayabilmeniz için görüntülere çevrilmektedir. Ayrıca bu fiziktir. Meteoroloji fiziğinde, daha iyi hava tahminleri vermek için üstümüzdeki havayı ölçmede kullanılır. Kuzey ışıklarının çalışmaları, kuzey enlemlerindeki fenomenleri anlamak için de önemlidir. [+]

Fizikte Bilim Ustası

Fizik geleceği şekillendirir. Nereye bakarsanız bakın, fiziği ve fiziği uygulama yollarını görürsünüz. Cep telefonları, CD çalarlar, radyolar, televizyonlar ve bilgisayarlar, fiziksel yöntemlere ve ilkelere dayalı gelişmiş teknik ekipmanlardır. Üst tarafımızdaki uydular, çevre kirliliği de dahil olmak üzere Dünya'da neyin gerçekleştiğini izliyor. Bu gözlemler, uydu istasyonları tarafından indirilmekte ve Dünya'daki durumu daha kolay anlayabilmeniz için görüntülere çevrilmektedir. Ayrıca bu fiziktir. Meteoroloji fiziğinde, daha iyi hava tahminleri vermek için üstümüzdeki havayı ölçmede kullanılır. Kuzey ışıklarının çalışmaları, kuzey enlemlerindeki fenomenleri anlamak için de önemlidir.... [-]


Görsel Antropolojide Felsefe Ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

İnsan kültürü ile ilgileniyor ve video kamerayı sosyal bilimsel araştırmalarda nasıl kullanıyorsunuz? Görsel Kültürel Çalışmalar'da, kendi filminizin ve yazılı bir tezinizin üretilmesiyle sonuçlanacak, uluslararası bir ortamda etnografik araştırma yöntemleri, antropolojik teori ve etnografik film yapımcılığı eğitimi verebilirsiniz. [+]

İnsan kültürü ile ilgileniyor ve video kamerayı sosyal bilimsel araştırmalarda nasıl kullanıyorsunuz? Görsel Kültürel Çalışmalar'da , uluslararası bir ortamda etnografik araştırma yöntemlerini, antropolojik kuramı ve etnografik film yapımcılığını inceleyerek, kendi filminizin ve yazılı bir tezinizin üretilmesiyle sonuçlanacaksınız.

Arkeoloji ve Sosyal Antropoloji Bölümü, Görsel Kültür Çalışmaları (VCS) alanında iki yıllık bir tam zamanlı Yüksek Lisans programı sunmaktadır. Bu programın amacı, öğrencilere günlük yaşamlarını nicel sosyal bilimler araştırma yöntemleri ve etnografik film kullanımına dayanarak, insanların yaşamları ve kültürleri hakkında nasıl bilgi üretebileceklerini öğretmektir. Program, dersleri akademik teori ve metot, film yapımı ve kamera çalışması, ses kaydı ve düzenlemede pratik öğretim ile birleştirir.... [-]


Güzel Sanatlar Ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

Güzel Sanatlar Yüksek Lisans Programı, öğrencilere araştırma, teori ve profesyonel sanatsal uygulamalarda gelecekteki gelişmeleri için eşsiz bir temel kazandırmayı hedefleyen iki yıllık bir derstir. Program, atölye ve atölye odaklı bir bağlamda uygulamalarını derinleştirmeye çalışan ve kendi inisiyatiflerini geliştirmeye teşvik edilen sanatçıları hedeflemektedir. Programa katkıda bulunmak, çağdaş toplum için yerel ve uluslararası önem taşıyan konular arasında dengeli bir anlayış sağlar. [+]

Güzel Sanatlar Yüksek Lisans Programı, öğrencilere araştırma, teori ve profesyonel sanatsal uygulamalarda gelecekteki gelişmeleri için eşsiz bir temel kazandırmayı hedefleyen iki yıllık bir derstir. Program, atölye ve atölye odaklı bir bağlamda uygulamalarını derinleştirmeye çalışan ve kendi inisiyatiflerini geliştirmeye teşvik edilen sanatçıları hedeflemektedir. Programa katkıda bulunmak, çağdaş toplum için yerel ve uluslararası önem taşıyan konular arasında dengeli bir anlayış sağlar.

Program Açıklaması

Güzel Sanatlar Yüksek Lisans programının amacı, öğrencinin profesyonel bir sanatçı olarak çalışma yeteneğini geliştirmektir. Program, profesyonel bir sanatçı olarak çalışmanın ne anlama geldiğine dair çağdaş kavramları yansıtmayı amaçlamakta ve bu sayede öğrencilere, güzel sanatlar alanında profesyonel olarak çalışmak için bireysel isteklerini geliştirme fırsatı sunmaktadır. Ana amaç sanatçıları eğitmek olduğu için, sanat eserleri, sergiler ve diğer sanatsal ifadelerin oluşturulması, programın en önemli yönlerini oluşturmaktadır. Program ayrıca sanat alanındaki diğer profesyonel roller için bir temel sağlar.... [-]


İngiliz Edebiyatında Usta

Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 2 yıl September 2019 Norveç Tromsø + 1 daha

İngiliz Edebiyatı Yüksek Lisans Programı, Anglophone dünyasından kapsamlı bir edebiyat çalışması sunmaktadır. Dersler, edebiyatın nasıl şekillendiğini ve tarihle şekillendiğini, iklim değişikliği ve çatışma çözme gibi güncel konularla olan ilgisinin ve bir okuyucunun düşünme biçimlerini sorgulama ve iyileştirme yeteneğini vurgulamaktadır. Kritik yaklaşımların çeşitliliği üzerine inşa edilen program, öğrencilerin analitik ve yaratıcı düşünme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. [+]

İngiliz Edebiyatı Yüksek Lisans Programı, Anglophone dünyasından kapsamlı bir edebiyat çalışması sunmaktadır. Dersler, edebiyatın nasıl şekillendiğini ve tarihle şekillendiğini, iklim değişikliği ve çatışma çözme gibi güncel konularla olan ilgisinin ve bir okuyucunun düşünme biçimlerini sorgulama ve iyileştirme yeteneğini vurgulamaktadır. Kritik yaklaşımların çeşitliliği üzerine inşa edilen program, öğrencilerin analitik ve yaratıcı düşünme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Program Açıklaması

İngiliz edebiyatında yüksek lisans programı, öğrencilere seçtikleri alanda uzmanlaşmış bir alanda uzmanlaşırken, bu alanda geniş bir yelpazede edebi ve kültürel metinleri inceleme fırsatı sunar. İngilizce bölümü İngilizce, İrlanda, Amerika ve post-kolonyal literatürde denetleme sunabilir ve özellikle romantizm, modernizm ve çağdaş edebiyat alanlarında güçlüdür.... [-]


Jeolojide Bilim Ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

Jeologlar Dünya'nın uzun, şaşırtıcı tarihini haritalandırır. Jeoloji, üzerinde yaşadığımız gezegen hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyen ve doğamızdaki heyecan verici fenomenleri anlayarak yaratıcılığı birleştiren herkes içindir. Jeoloji, depremler, volkanlar, slaytlar ve diğer doğal tehlikeler, iklim ve sera etkisi hakkında bir fikir verir. Tektoniği ve yanardağları, iklim değişimini inceleyebilir veya çevreyi milyonlarca yıl önce nasıl anladığınızı anlatan sismik veya sedimanların yorumlanmasında kendinizi uzmanlaşabilirsiniz. [+]

Jeologlar Dünya'nın uzun, şaşırtıcı tarihini haritalandırır. Jeoloji, üzerinde yaşadığımız gezegen hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyen ve doğamızdaki heyecan verici fenomenleri anlayarak yaratıcılığı birleştiren herkes içindir. Jeoloji, depremler, volkanlar, slaytlar ve diğer doğal tehlikeler, iklim ve sera etkisi hakkında bir fikir verir. Tektoniği ve yanardağları, iklim değişimini inceleyebilir veya çevreyi milyonlarca yıl önce nasıl anladığınızı anlatan sismik veya sedimanların yorumlanmasında kendinizi uzmanlaşabilirsiniz.

Program Açıklaması

Çalışma Yüksek Lisans Tezi (60 AKTS) ve zorunlu ve seçmeli derslerden (60 AKTS) oluşmaktadır. İsteğe bağlı konuların sayısı, çalışma konsantrasyonu alanları arasında değişir. Biri, Svalbard Üniversitesi Merkezinde veya yurt dışında konularını takip etme seçeneğine sahiptir.... [-]


Matematikte Usta

Kampüs Tam zamanlı Yarı zamanlı 2 yıl September 2019 Norveç Tromsø + 1 daha

Öğrenciler üç uzmanlık arasında seçim yapabilir; cebir, analiz / diferansiyel geometri veya uygulamalı matematik. Özel alanlardan bazıları kriptografi, sayı teorisi, eliptik eğriler, cebir, diferansiyel geometri, karmaşık analiz, doğrusal olmayan dalgalar ve dinamik sistemlerdir. Uygulamalı matematik tezlerinde plazma fiziği, optik, matematiksel ekoloji ve biyoinformatik ile ilgili konular olabilir. [+]

Program Açıklaması

Öğrenciler üç uzmanlık arasında seçim yapabilir; cebir, analiz / diferansiyel geometri veya uygulamalı matematik. Özel alanlardan bazıları kriptografi, sayı teorisi, eliptik eğriler, cebir, diferansiyel geometri, karmaşık analiz, doğrusal olmayan dalgalar ve dinamik sistemlerdir. Uygulamalı matematik tezlerinde plazma fiziği, optik, matematiksel ekoloji ve biyoinformatik ile ilgili konular olabilir. Yüksek lisans programı, zorunlu derslere ek olarak 60 AKTS'lik bir yüksek lisans tezi ve 60 AKTS'lik özel bir müfredattan oluşmaktadır. Bunlar seçilen uzmanlığa bağlıdır.

Aşağıdaki disiplinler sunulmaktadır:

CebirAnaliz / Diferansiyel GeometriUygulamalı matematikÖğrenme çıktıları... [-]

Teorik Dilbilimde Felsefe Ustası

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

Program, karşılaştırmalı bir bakış açısıyla dil öğrenmek isteyen öğrenciler için çok uygundur. Program, özellikle sözdizimi ve fonoloji olmak üzere dilbilgisinin resmi yönlerine özel önem vermektedir. Bu disiplinlere yaklaşım, birçok dilin karşılaştırmalı çalışmalarına dayanmaktadır. [+]

Program, karşılaştırmalı bir bakış açısıyla dil öğrenmek isteyen öğrenciler için çok uygundur. Program, özellikle sözdizimi ve fonoloji olmak üzere dilbilgisinin resmi yönlerine özel önem vermektedir. Bu disiplinlere yaklaşım, birçok dilin karşılaştırmalı çalışmalarına dayanmaktadır.

Kuramsal Dilbilimde Felsefe Yüksek Lisansı , teorik dilbilim alanında yüksek lisans çalışmalarını kapsamakta ve lisans düzeyinde çalışmanın bir uzantısı olarak görülecektir. Program, özellikle sözdizimi ve fonoloji olmak üzere dilbilgisinin resmi yönlerine özel önem vermektedir. Bu disiplinlere yaklaşım, birçok dilin karşılaştırmalı çalışmalarına dayanmaktadır. Dilin yapısı, dilbilimsel araştırmanın karşılaştırmalı yönleri, sosyal ve coğrafi varyasyon, dillerin tarihsel gelişimi ve dil edinimi hakkında bilgi edinir. Yüksek Lisans düzeyinde, öğrenciler derslerine göre özel ilgi alanları geliştirecek ve bir Yüksek Lisans Tezi veya iki makale uzunluğu yazacak.... [-]


Yerli Çalışmalar Yüksek Lisans

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

Sami Çalışmaları Merkezi ile işbirliği içinde, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler ve Eğitim Fakültesi, Yerli Çalışmalar (MIS) iki yıllık tam zamanlı Yüksek Lisans Programı sunmaktadır. Program disiplinlerarasıdır ve fakültede çeşitli bölümlerde birikmiş uzmanlıktan yararlanmaktadır. Yüksek lisans programının tematik odak noktası, uluslararası yerli hareketin, tarihsel deneyimlerin ortaya çıkması ve ... [+]

Yerli Çalışmalar Yüksek Lisans

Sami Çalışmaları Merkezi ile işbirliği içinde, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler ve Eğitim Fakültesi, Yerli Çalışmalar (MIS) iki yıllık tam zamanlı Yüksek Lisans Programı sunmaktadır. Program disiplinlerarasıdır ve fakültede çeşitli bölümlerde birikmiş uzmanlıktan yararlanmaktadır. Yüksek lisans programının tematik odağı, yerli halk hareketinin, tarihsel deneyimlerin ve yerli halkın dünya çapında deneyimlediği çağdaş bağlamın ortaya çıkmasıdır.

İki yıllık çalışmalarda, öğrenciler toplam 120 kredilik (120 AKTS) ders alacaktır. Üniversite tarafından sunulan diğer derslerden 10 kredilik bir ders seçilebilir. Bu seçmeli ders Akademik Koordinatör tarafından onaylanmalı ve yüksek lisans tezi için hazırlık olarak bireysel öğrencinin çıkarlarına dayanmalıdır. Kalan kurslar zorunludur. Bireysel öğrencinin yüksek lisans tezi için ilgili bir konu seçebileceği geniş bir temel vermek için tasarlanmıştır. Tez çalışması, UIT The Arctic University of Norway işbirliği birimlerinden akademik kadro tarafından denetlenir ve konular, atanan danışmanlarla işbirliği içinde seçilir. İkinci yarıyılın sonunda yüksek lisans tezi için veri toplama yapmak gelenekseldir.... [-]


Yüksek Kuzey'de Teknoloji ve Güvenlik Yüksek Lisans

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø

High North'un doğal kaynakları sektörü cezbetmektedir. Yeni offshore yağı [+]

High North'un doğal kaynakları sektörü cezbetmektedir. Yeni offshore yağı

Program Açıklaması

Program, High North'daki endüstriyel faaliyetlerle ilgili teknik ve güvenlikle ilgili zorluklara odaklanmaktadır. Sert ve hassas Arctic ortamındaki deniz ve deniz operasyonlarına özel önem verilmektedir. İşletme, bakım, güvenilirlik ve üretim güvencesi, sağlık, güvenlik konularında ileri, karmaşık ve entegre teknik sistemlerin yönetimi için yöntemler ve araçlarla tanıştırılır.

Program, sabit bir program ile 2 yıllık, tam zamanlı bir çalışmadır. Dersler bir dereceye kadar yarı zamanlı öğrencilere uyarlanacaktır. İlk yıl, tüm öğrenciler için ortak zorunlu derslerin 50 AKTS ve bir adet 10 ECTS seçmeli dersinden oluşur. Bunlar teknik tanımlayıcı kurslar ve yöntem odaklı kurslardır. Tüm dersler birbirinden bağımsızdır. İkinci yılda, öğrenciler seçmeli dersler ve önceden tanımlanmış çeşitli dersler arasından seçim yaparak kendi çalışma alanlarını uzmanlaşacaklardır. Öğrenciler ayrıca bir uzmanlık projesi yürütecekler. Son dönem 30 AKTS yüksek lisans tezine adanmıştır.... [-]


Yüksek Lisans - Elektrik Mühendisliği

Kampüs Tam zamanlı 4 dönem January 2019 Norveç Narvik Tromsø + 1 daha

Elektrik mühendisliği yüksek lisans programı, elektrik güç sistemleri ve elektrik enerjisi kaynakları, güç elektroniği ve elektrikli motor sürücülerinin ilgisini çeken öğrenciler için uygundur ve elektrik mühendisliği birçok kariyer fırsatına sahip hızlı büyüyen bir alandır. [+]

Elektrik mühendisliği yüksek lisans programı , elektrik güç sistemleri ve elektrik enerjisi kaynakları, güç elektroniği ve elektrikli motor sürücülerinin ilgisini çeken öğrenciler için uygundur ve elektrik mühendisliği birçok kariyer fırsatına sahip hızlı büyüyen bir alandır.

Elektrik Mühendisliği uygulamalı elektrik teknolojisi ile ilgilidir. Mikroelektronikten elektromanyetizme, yüksek güç teknolojisine, yarının bilgi teknolojisinin gelişmesinden otomasyona ve karmaşık endüstriyel süreçlerin enstrümantasyonuna kadar uzanan karmaşık ve dinamik bir disiplindir. Elektronik mühendisleri on yıllardır sıradan günümüzde devrim yarattılar. "Yüksek teknoloji" kavramı büyük ölçüde saha elektrik mühendisliğindeki yeniliklere dayanmaktadır. Bu disiplinin yelpazesi dahilinde, çeşitli yeteneklere hakim olmayı öğrenme fırsatına sahipsiniz.... [-]


Yüksek Lisans - Endüstri Mühendisliği

Kampüs Tam zamanlı 4 dönem January 2019 Norveç Narvik Tromsø + 1 daha

Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesi, öğrencilere endüstri mühendisliği problemlerini tanımlamak, formüle etmek, analiz etmek ve çözmek için gerekli teknikleri, becerileri ve araçları kullanmaları için bilgi ve yetenekler sağlayacaktır. [+]

Endüstri Mühendisliği, karmaşık süreçler ve sistemler ile uğraşırken “büyük resmi” görmek üzeredir. Bu alan, bir organizasyonun en verimli ve karlı şekilde çalışabilmesi için birlikte çalışması gereken birçok ¿tekerleği analiz etmeye odaklanır. Bir öğrenci olarak, kuruluşun performansını artırmak için uygulayabileceğiniz çeşitli metodolojiler, teknikler ve araçlar hakkında bilgi edineceksiniz. Bu çalışma sayesinde kazanabileceğiniz yetenek, sizi bir yönetim pozisyonuna çok uygun hale getirir.

Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesi, öğrencilere endüstri mühendisliği problemlerini tanımlamak, formüle etmek, analiz etmek ve çözmek için gerekli teknikleri, becerileri ve araçları kullanmaları için bilgi ve yetenekler sağlayacaktır. Normal ilerleme ile, bir öğrenci, 120 krediye karşılık gelen iki yıl sonra bir yüksek lisans derecesi elde edebilecektir. Öğrenci, ana çalışmayı harici bir şirkette çalışmakla birleştirmek istiyorsa, programı üç veya dört yıla uzatmak mümkündür. Daha sonra özelleştirilmiş bir eğitim planı önerilecektir. Bu eğitimi bitirdikten sonra, öğrenciler küresel bazda çeşitli pozisyonlara girmek için sağlam bir temele sahip olacaklar. Tipik pozisyonlar, kıdemli bir mühendis, proje yöneticileri, geliştiriciler, danışmanlar, yöneticiler ve araştırmacılardır. Eski öğrencilerimizin birçoğu kamu kurumlarında veya özel şirketlerde yönetsel veya üst düzey araştırma görevlerinde bulunmaktadır.... [-]


Yüksek Lisans of Science - Havacılık Kontrol Mühendisliği

Kampüs Tam zamanlı 2 yıl January 2019 Norveç Tromsø Narvik + 1 daha

Havacılık Kontrol Mühendisliği Yüksek Lisans Programı, öğrencilere sabit kanatlı İHA'lar, rotorkraftlar ve uydular dahil olmak üzere havacılık sistemlerinin dinamik davranışlarını modellemek, tasarlamak ve kontrol etmek için gerekli olan belirli becerileri sağlar. [+]

Havacılık Kontrol Mühendisliği Yüksek Lisans Programı, öğrencilere sabit kanatlı İHA'lar, rotorkraftlar ve uydular dahil olmak üzere havacılık sistemlerinin dinamik davranışlarını modellemek, tasarlamak ve kontrol etmek için gerekli olan belirli becerileri sağlar.

Ana program, havacılık ile ilgili amaçlar için en gelişmiş kontrol teknolojisini öğrenmek, geliştirmek ve uygulamakla ilgilenen öğrenciler için uygundur. Teknoloji türü, kutup bölgeleri ve denizaltı gibi aşırı ortamlar için teknolojilerle de büyük benzerliklere sahiptir ve bu tür teknolojilerin geliştirilmesine ilgi duyan öğrenciler, bu programı ilgili olarak bulacaktır.

Program Açıklaması... [-]

Yüksek Lisans of Science - Mühendislik Tasarımı

Kampüs Tam zamanlı 4 dönem January 2019 Norveç Narvik Tromsø + 1 daha

Mühendislik Tasarımı, mühendislik bilimlerine dayalı tasarımdır ve ürün tasarımı ve hesaplama teknolojisi hakkında bilgi içerir. Tasarım, geometri ve malzeme bilimi ile ilgili problemlere uygulanan Mühendislik Tasarım Teknik'in temel bileşenleri, bilimsel hesaplamalar / hesaplamalar ve uygulamalı matematik. Mühendislik Tasarımı dersi, tasarım sürecinde matematiksel ve fiziki prensipler ve yöntemlerin derinlemesine anlaşılmasına ek olarak öğrencilere tasarım ve estetik tasarım anlayışını kazandırır. Geometri ve şekil, ürün ve tasarım süreçleri, mukavemet hesaplamaları ve analizi, materyalleri, bilgisayar tabanlı modelleme ve simülasyonlara özel önem veriyoruz. [+]

Mühendislik, malzeme, mekanik ve modelleme bilgisine sahip lisans, aynı zamanda diğerleri mühendislik tasarımında yüksek lisans programına uygun olabilir. Matematiksel ve fiziksel teorileri anlamadaki özel ilgi ve örneğin farklı inşaat davranışları, tasarım süreçleri, materyal davranışı açıklamaları, eğitimdeki öğrenme sonucunu en üst düzeye çıkarmak için bir fayda olabilir.

Mühendislik Tasarımı, mühendislik bilimlerine dayalı tasarımdır ve ürün tasarımı ve hesaplama teknolojisi hakkında bilgi içerir. Tasarım, geometri ve malzeme bilimi ile ilgili problemlere uygulanan mühendislik tasarım teknik bilimsel hesaplamalar / hesaplamalar ve uygulamalı matematik ana bileşenleri. Mühendislik Tasarımı dersi, tasarım sürecinde matematiksel ve fiziki prensipler ve yöntemlerin derinlemesine anlaşılmasına ek olarak öğrencilere tasarım ve estetik tasarım anlayışını kazandırır. Geometri ve şekil, ürün ve tasarım süreçleri, mukavemet hesaplamaları ve analizi, malzemeleri, bilgisayar tabanlı modelleme ve simülasyonlara özel önem veriyoruz.... [-]


Videolar

Welcome to UiT The Arctic University of Norway!

İletişim

University of Tromsø

Adres Hansine Hansens veg 18
9019 Tromsø, Troms, Norveç
Telefon +47776440009

UIT - Norges Arktiske universitet - Campus Alta

Adres Follumsvei 31
9510 Alta, Finnmark, Norveç
Telefon +47 78 45 05 00

UiT - Norges arktiske universitet, campus Narvik

Adres Narvik, Nordland, Norveç
Telefon +47 77 64 40 00