VID Specialized University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

VID Specialized University dört şehirde yedi kampüste 4500'den fazla öğrencisi var; Bergen, Oslo, Sandnes ve Stavanger. VID, sağlık bilimleri, sosyal bilimler ve teolojik çalışmalarda uzun bir geleneğe ve deneyime sahiptir.

Ağ üzerinde 50 çalışma programımız var. VID Specialized University , dört Norveçli kurum arasında birleştikten sonra 1 Ocak 2016'da ortaya çıktı: Diakonhjemmet Üniversitesi Oslo ve Sandnes'deki Üniversite Koleji, Bergen'deki Betanien Üniversitesi Koleji, Bergen'deki Haraldsplass Deaconess Üniversitesi Koleji ve Stavanger'daki Misyon ve Teoloji Okulu. vid Betanien University College, uluslararası değişim öğrencilerine tıbbi ve cerrahi uygulama, zihinsel sağlık ve evde bakım hemşireliği alanlarında klinik çalışmalar sunmaktadır. Diakonhjemmet University College, 1890 yılında özel ve kar amacı gütmeyen bir üniversite olarak kurulmuştur. Bu vakıfta, akredite yükseköğretim kurumu şimdi yaklaşık 2300 öğrenci ve 160 fakülte ve personelden oluşmaktadır.

122668_VID_pic_5.jpg

Kolejin temel değerleri, “İnsanlara Adanmış” sloganında özetlenir . Bu değerler aynı zamanda kolejin yalnızca sağlık, sosyal ve kilise ile ilgili tüm seviyelerdeki programlara odaklanan akademik odağını yansıtır (Bachelor, Master, ve Doktora) ve tüm alanlarda devam eden araştırmalarla desteklenmiştir. Haraldsplass Deaconess Üniversite Koleji (HDUC), Norveç'teki özel, kar amacı gütmeyen, Hıristiyan, akredite bir devlet üniversitesi olan Üniversite Kolejidir. Yüksek mesleki düzeyde ve öğrenci memnuniyetinde bilinir.

Kolej uluslararasılaşmaya odaklanır ve lisans öğrencilerinin yaklaşık% 50'si çalışmaları sırasında yurtdışında daha kısa veya daha uzun süre kalır. vid MHS - Misyon ve Teoloji Okulu, Norveç Misyon Topluluğuna (NMS) ait özel ve uzmanlaşmış bir üniversitedir ve kilisenin misyonu ile ilgili dini ve kültürel buluşmaların yanı sıra küresel bakış açılarıyla ilgili yüksek kaliteli eğitim ve araştırmalara kendini adamıştır.

Konumlar

Oslo

Address
184 Vinderen, NO-0319 Oslo
NO-0319 Oslo, Oslo, Norveç
web sitesi

Bergen

Address
Ulriksdal 10
5009 Bergen, Hordaland, Norveç

Sandnes

Address
Vågsgaten 40
4306 Sandnes, Rogaland, Norveç

Stavanger

Address
Misjonsmarka 12
4024 Stavanger, Rogaland, Norveç

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin