Centre for European Studies at Jagiellonian University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Jagiellonian Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Merkezi 1993 yılında Jagiellonian Üniversitesi Avrupa Çalışmaları Inter-Edebiyat Fakültesi 'Unit' (Zakład) kuruluşunun kendi tarihinin izlerini. 1990'larda, bu araştırma enstitüsü, açık konferanslar ve Lehçe ve İngilizce dersleri, ancak hiçbir stand-alone lisans programları sundu.

1999 yılında, Birim Avrupa Çalışmaları, Jagiellonian Üniversitesi Felsefe Fakültesi bölümü için 'Merkezi' (Katedra) dönüştürülmüştür. 2000-2001 öğretim yılında, (Lehçe ve İngilizce) Yüksek lisans programları başlatılmıştır.

2001 yılında, Avrupa Çalışmaları Merkezi Jagiellonian Üniversitesi Uluslararası ve Politik Çalışmalar yeni oluşturulan Fakültesi davet ve Bölgesel Çalışmalar Enstitüsü parçası oldu; Ancak 2004 yılına kadar, Merkezi sonuçta Avrupa Çalışmaları 'Enstitüsü'nün' rütbesine kendisini yükselten, boyut, kapsam ve popülerliğini arttırdı.

'Avrupa çalışmalarından dolayı Centre for geç' ul merkezli İngilizce dil programlarına başvuruyor. Garbarska 7a ve şimdi Przegorzały bulunan Avrupa Çalışmaları Enstitüsü, bir parçasıdır.

Avrupa Çalışmaları Merkezi'nde lisans yurt dışında eğitim programı ayrı bir fakülte içi birim olarak 1994 yılında kurulan, ancak 1999 yılında yürürlükten kalktığı Orta ve Doğu Avrupa Çalışmaları (SCEES) Okulu, bir devamıdır.

Tesisler

Avrupa Çalışmaları Merkezi ul dayanır. Garbarska 7a ve Okuma Odası, Bilgisayar Laboratuvarı ve Öğrenci Lounge dahil öğrenciler için mükemmel bir çalışma olanakları sunmaktadır. Sınıfların çoğunluğu ul gerçekleşecek. Garbarska ve Auditorium Maximum'deki.

Müfredat Geliştirme Projeleri

Avrupa Çalışmaları Merkezi bu Oslo Üniversitesi'nde Avrupa Çalışmaları Merkezi ve Uluslararası ARENA Visgegrad Fonu'ndan destek kazanmıştır hangi program geliştirme projelerini sunmaktan gurur duyar.

Araştırma Ağları

Avrupa Çalışmaları Merkezi / Avrupa Araştırmaları Enstitüsü Avrupa çapında araştırma ağlarına aktif bir katılımcı olduğunu ve bu ağları içinde gelen ziyaretçiler ile konuk konferanslar düzenleyerek öğretim ve araştırma arasındaki uçurumu için çalışıyoruz.

RECON (Avrupa'da Demokrasi yeniden kurgulamak), 21 ortak kurum ve 100'den fazla katılımcı araştırmacılar ile beş yıllık bir araştırma projesi CES fakülte çok yapan bir projedir. Proje bilgi bilim, hukuk ve hukuk teorisi ve ekonomi, siyaset bilimi, sosyoloji, dilbilim, antropoloji ve gelen akademik alanlarda geniş bir aralığı kapsar. Recon koordinatörü Oslo Üniversitesi'nde Avrupa Çalışmaları Merkezi ARENA, Orta ve Doğu Avrupa programında da bizim Avrupalılaşma üzerinde ortağı ve Yönetişim olduğunu.

Konumlar

Krakov

Jagiellonian University - Centre for European Studies

Address
Krakov, Küçük Polonya Voyvodalığı, Polonya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin