West Pomeranian University of Technology

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

West Pomeranian University of Technology , Szczecin , Szczecin ve Szczecin Teknoloji Üniversitesi'ndeki Ziraat Üniversitesi'nin uzun vadeli geleneğini bağlayan bir üniversitedir. Eğitim teklifi ve konumu, iddialı gençlerin kariyerlerine yatırım yapmaya hazır olan ve gelecekte yenilikçi, bilgiye dayalı bir toplum kurmaya istekli olmaları için cazip bir çalışma yeri olmasını sağlamaktadır.118710_118674_iluminacjafbTamaStudio10.jpg

Genel bilgi

West Pomeranian University of Technology , Szczecin, Szczecin ve Szczecin Teknoloji Üniversitesi'ndeki Ziraat Üniversitesi'nin uzun vadeli geleneğini bağlayan bir üniversitedir.

5 Temmuz 2007'de Szczecin'deki Ziraat Akademisi ve Szczecin Teknoloji Üniversitesi Senatoları iki üniversiteye katılma konusunda oybirliği ile karar aldı. Ocak 2008'de, her iki üniversitenin Doktora Öğrenci Parlamentolarının yanı sıra Öğrenci Hükümleri Sözleşmeleri de benzer bir tutum benimsemiştir. Bir çok aşamalı ve uzun süreli yasama süreci üzerinde Sejm Yasası tarafından tamamlandı West Pomeranian University of Technology 5 Eylül 2008 kurulması ve 30 Polonya Eylül 2008. Cumhurbaşkanı imzasıyla West Pomeranian University of Technology resmen başladı 1 Ocak 2009

Eğitim teklifi ve konumu, iddialı gençlerin kariyerlerine yatırım yapmaya hazır olan ve gelecekte yenilikçi, bilgiye dayalı bir toplum kurmaya istekli olmaları için cazip bir çalışma yeri olmasını sağlamaktadır.

Polonya’ya dağılmış olan üniversitelerin bilimsel ve öğretme potansiyellerinin sağlamlaştırılması, nüfus artışında yavaşlama, yüksek öğrenim pazarında rekabet ve teknoloji ve ekonomi gelişmesi üzerindeki etkilerine ilişkin beklentiler açısından kaçınılmaz görünüyor. Bir üniversiteyi hayata geçirmek, öğretim programını yeni çalışma alanları ve uzmanlık alanlarıyla zenginleştirmenin yanı sıra, teknik ve doğa bilimlerinde yeni teknolojilerin daha da hızlı ilerlemesi için bir olasılık yaratır. Szczecin Teknoloji Üniversitesi ve Szczecin'deki Ziraat Akademisi'nin bu bilimsel alanlarda ortak başarıları ve yüksek nitelikli personeli, Batı Pomeranya'da eğitimde yeni kalite standartları başlattı.

West Pomeranian University of Technology (WPUT), tanınmış iki üniversiteye katılmaktan kaynaklanan bir sinerji etkisinden yararlanma şansına sahip. Yaklaşık 13.000 tam zamanlı ve okul dışı öğrenci, 1000'den fazla akademik öğretmenin vesayetinde sayısız tesiste eğitim almaktadır. WPUT'ta 47 çalışma alanında uzmanlaşmış on fakülte bulunmaktadır.

Üniversite adaylarını sunar:

1) tam lisans, yüksek lisans veya doktora programı (tam çalışma programları aksi belirtilmedikçe Lehçe öğretilir), 2) bir veya iki yarıyıl (değişim öğrencileri, örneğin Erasmus programına göre), 3) pratik yerleştirme. Adaylar, üniversitenin 10 fakültesinde 47 çalışma alanında verilen lisans, yüksek lisans, doktora ve lisans üstü programlar arasında seçim yapabilir:

  • Biyoteknoloji ve Hayvancılık Fakültesi
  • İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Fakültesi
  • Ekonomi Fakültesi
  • Elektrik Mühendisliği Fakültesi
  • Bilgisayar Bilimleri ve Bilişim Teknolojileri Fakültesi
  • Makine Mühendisliği ve Mekatronik Fakültesi
  • Çevre Mühendisliği ve Ziraat Fakültesi
  • Gıda Bilimleri ve Balıkçılık Fakültesi
  • Deniz Teknolojisi ve Ulaştırma Fakültesi
  • Kimya Teknolojisi ve Mühendisliği Fakültesi118711_118675_iluminacjafbTamaStudio4.jpg

Değişen ekonomik koşullara ve işgücü piyasasının ihtiyaçlarına cevap vermek için sürekli yeni alanlar yaratılmaktadır. Her iki üniversite de öğrencilere geniş bir akademik eğitim yelpazesi sunan bir sisteme katkıda bulundu: lisans çalışmaları, lisansüstü çalışmaları, bir yıllık beş yıllık yüksek lisans derecesi çalışmaları, doktora çalışmaları ve çok çeşitli diploma çalışmaları. Szczecin Teknoloji Üniversitesi ve Szczecin Ziraat Üniversitesi laboratuvarları ve çalışma tesisleri son birkaç yılda modernize edildi. Bu süreç yeni oluşturulan WPUT'ta devam etti. Öğretim süreçleri ve bilimsel projelerle ilgili uluslararası işbirliği halen WPUT'un önceliklerinden biri olacaktır.

West Pomeranian University of Technology uğraşan mühendislik ekipleri: mühendislik, çevre koruma, yenilenebilir enerji, biyo ve nanoteknoloji, polimerler, ekonomi ve endüstri ve tarım teknolojileri. WPUT doktora vermek için yetkilere sahiptir. 19 uzmanlık derecesi ve 13 alanda yardımcı doçentlik derecesi. Bu, öğrencilere mesleki yaşamlarına ve üniversitenin kendisine çağdaş zorluklar için uygun bilimsel gelişim için uygun hazırlıkları sağlayan muazzam ve değerli bir potansiyeldir.

Uluslararası işbirliğinden kaynaklanan faydaları kabul eden, Szczecin'deki West Pomeranian University of Technology uluslararasılaşma süreçlerini geliştiren ve eğitim ve araştırma faaliyetlerine uluslararası bir boyut kazandıran her türlü projeye açık bir kurumdur. Değişim dönemlerinde hem tam hem de yarı zamanlı programları tamamlamak isteyen yabancı öğrencilere özel bir davet açıktır (örneğin Erasmus programı çerçevesinde bir veya iki yarıyıl).

Konumlar

Szczecin

Address
aleja Piastów,17
70-310 Szczecin, Batı Pomeranya Voyvodalığı, Polonya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin