Wroclaw University of Economics and Business

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Wroclaw University of Economics and Business Polonya'daki en iyi ekonomi yüksek okulları ve önemli bir bilim ve araştırma merkezi arasında yer almaktadır. Faaliyetleri, üniversitenin bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeydeki konumunu korumayı ve güçlendirmeyi, rekabet avantajını artırmayı ve çalışanlarına, öğrencilerine ve çevreye açık ve dostça modern bir kurum imajını şekillendirmeyi amaçlamaktadır.

Wroclaw University of Economics and Business aşağıdaki gibi çalışma alanları sunmaktadır:

 • ekonomi bilimi
 • Finans ve muhasebe
 • Bilişim ve Ekonometri
 • Uluslararası Ekonomi İlişkileri
 • İş Bilişim
 • yönetim
 • Yönetim ve Üretim Mühendisliği
 • Ekonomik Analitik
 • Avrupa Çalışmaları
 • Lojistik
 • Mekansal Ekonomi
 • turizm

Öğrenciler fakülteler tarafından verilen çeşitli dersler arasından 40 uzmanlık arasından seçim yapabilirler.

Eğitim

WUEB'deki eğitim sistemi Bologna deklarasyonunun gerekliliklerine uyar. Avrupa Kredi Transfer Sistemini (ECTS) uyguluyoruz ve Diploma Ekleri veriyoruz. Akademik personel ve öğrenci değişimi Erasmus ve diğer programlar altında yapılır. 2018/2019 akademik yılında, Erasmus öğrencilerine yabancı dillerde 120'den fazla kurs sunulmaktadır. WUEB'nin 200 Erasmus ikili anlaşması ve yabancı ortaklarla yaklaşık 60 genel işbirliği anlaşması vardır. Wroclaw University of Economics and Business tarafından yarıyıllara bölünmüş olarak düzenlenen dersler, bir veya iki seviyeli sistemlerde yürütülür ve tam gün günlük kurslar, yarı zamanlı hafta sonu kursları ve akşam şeklinde katılabilir. sınıflar. Üniversite, Lehçe veya İngilizce olarak mevcut olan mezunlar için Executive MBA Programı yapmaya yetkilidir. Program Belçika, Fransa, İrlanda, Almanya ve Büyük Britanya üniversiteleri ile işbirliği içinde düzenlenmektedir.

Üniversitede gerçekleştirilen müfredatlar, vakıf konuları, genel ve uzmanlık konuları içerir ve öğrencilerimizin akademik değişime katılmalarını ve derslerinin bir parçası olarak yurtdışında çalışmalarını sağlayan diğer Avrupa üniversite müfredatlarıyla tam olarak tamamlanmasını sağlar. Yabancı mezunlar burada lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini tamamlamak için kabul edilmektedir.

Üniversite değişim öğrencileri için ücretsiz Lehçe dil kursları sunmaktadır. Dersler her dönem verilir ve öğrencinin seçmesi için iki düzeyi vardır: yeni başlayanlar ve orta düzey. Kurs içeriği aynı zamanda Polonya kültürünü tanımanıza da yardımcı olacaktır.

Didaktik personel

Wroclaw University of Economics and Business kalifiye personeli her zaman en büyük varlığımız olmuştur. WUEB çalışanları, didaktik ve bilimsel başarılar için sayısız ödül alır ve hem Polonya'da hem de yurtdışında bir dizi bilimsel dernek ve toplum üzerinde sorumlu görevler üstlenmiştir. Meslektaşlarımızın en önde gelenleri yerli ve yabancı yüksek öğrenim kurumları tarafından fahri unvanlar almıştır. Prof. Zdzisław Hellwig, Krakov Ekonomi Üniversitesi ve Prag Ekonomi Üniversitesi'nin fahri doktoralarını aldı; prof. Józef Popkiewicz - Dresden Teknik Üniversitesi'nden; prof. Katowice Ekonomi Üniversitesi'nden Ber Haus-; prof. Stanisław Urban - Krakov Tarım Üniversitesi'nden; prof. Andrzej Gospodarowicz - Vilinius Üniversitesi ve prof. Krzysztof Jajuga - Krakov Ekonomi Üniversitesi. Üniversitemiz ayrıca birçok önde gelen iktisatçıya fahri unvan vermiştir.

WUEB doctorus honoris causa unvanı ile onurlandırılan 24 bilim adamından bazıları: Jochen Schumann, Giuseppe Calzoni, Robert Leroy King, János Kornai, Reinhard Selten - Wrocław, Andrzej Stanisław Barczak, Leszek Balcerowicz, Jerzy Rokita, Nozy Ödülü sahibi, Itami, Marek Belka ve Janusz Lewandowski Karşılaştırması.

Çalışanlarımızın araştırma çabaları didaktik arayışlarla her zaman yakın ilişki içerisindedir.

137499_137470_WUEB-14.jpgWroclaw University of Economics and Business","author_url":"https://www.ue.wroc.pl/en/","source":""}" />

Görevimiz

Avrupa bölgemizde yaratıcı düşünce ve ekonomik eğitimin önde gelen merkezi olmak.

Vizyonumuz

WUE modern bir eğitim ve araştırma birimi ve bölgesel, ulusal ve uluslararası alana kalıcı olarak yerleştirilmiş danışma ve görüş alma birimi olacak, sosyal ve etik sorumluluk anlamında sürdürülebilir kalkınmaya yol açan faaliyetlerde bulunacak, öğrenciler ve mezunlar ve tüm çevresine açıktır.

Üniversitenin hem misyonu hem de vizyonu, hem iç hem de dış çeşitli paydaş gruplarıyla geniş bir istişare meyvesidir. Misyonumuz iki temel öğeye veya temele vurgu yapmaktadır: bilimsel araştırma (Yaratıcı düşüncenin öncü merkezi olmak) ve aynı derecede önemli öğrenci eğitim alanı (ekonomik eğitim). Her iki unsur da amaçlanan hedefe istinaden formüle edilmiştir (Avrupa bölgesinde lider bir merkez olmak). Araştırma personeli, idari destek ve uygun altyapı açısından elimizdeki kaynakların zenginliği, her iki boyutta da bölgesel bir lider konumuna ulaşma hedeflerini yerine getirme görevinde merkezi olarak algılanmaktadır.

Üniversitemizin misyonu uzun vadeli bir taahhüdü temsil etmektedir ve temelleri, 2020 yılı sonuna kadar WUE için ulaşılması gereken stratejik hedeflerin oluşturulmasına temel teşkil etmiştir. Hedefler, WUE Akademik Komitesi üyeleri tarafından sürekli incelemeye tabidir. Strateji, araştırma personeli ve öğrenci organının temsilcilerinden oluşur. Komite, düzenli toplantıları sırasında, misyonumuz, vizyonumuz ve gelişim stratejisi beyanlarımızın resmi ifadelerinde belirtildiği gibi, Üniversitemiz için stratejik kabul edilen hedeflerin gerçekleştirilmesindeki ilerlemenin izlenmesine katılmaktadır. Üniversitemiz tarafından üstlenilen tüm girişimler, misyonda ve vizyon beyanlarında belirtilen hedeflerin gerçekleştirilmesi üzerindeki potansiyel etkileri bağlamında algılanmaktadır.

137500_137472_WUEB-02.jpgWroclaw University of Economics and Business"}" />

Tarihçe

Wroclaw University of Economics and Business , bölgede köklü bir bilimsel ve eğitim faaliyetleri merkezidir. Öncüsü Ticaret Yüksek Okulu, 1937 tarihli özel yükseköğretim okulları Kanunu uyarınca, orijinal kurucusu ve sahibi olan Wroclaw Ekonomik ve Ticari Bilimlerin Geliştirilmesi Derneği'nin girişimiyle kuruldu. Personelin büyük bölümü eski öğretim üyeleri ve Kral Jan Kazimierz Üniversitesi ile Lviv'deki Dış Ticaret Akademisi ve Vilnius'daki Kral Stefan Batory Üniversitesi çalışanları tarafından temsil edildi. Profesör Kamil Stefko, okulun ilk seçilen Rektörü oldu. Açılış dersi 3 Şubat 1947 günü profesör Wincent Stys (gelecekteki Ekonomi Yüksek Okulu Rektörü tarafından verildi. Ticaret Yüksek Okulu, aşağıdaki uzmanlık alanlarında 3 yıllık kurslar sunan tek fakülte bir ticaret okuluydu: Genel Ticaret Kooperatif Yönetimi, İdare ve Kamu Ekonomisi, Ticaret Sigortası. 1948'de toplam öğrenci kabul sayısı 2817 olarak belirlenmiş ve bu okul Batı Polonya'daki en büyük ikinci yüksek öğretim kurumu olarak sıralanmıştır. öğrenci sayısı 6000'i aştı.

1950'de okul millileştirildi ve iki fakülte olan Endüstri ve Finans Yüksek Ekonomi Okulu'na dönüştürüldü. 1954 yılında, bunlar Gıda İşleme Mühendislik ve Ekonomi Fakültesi tarafından desteklendi. 1958'de Sanayi Fakültesi, Şirket İktisadı Fakültesi olarak değiştirildi ve son olarak 1969'da Ulusal Ekonomi Fakültesi olarak değiştirildi (şu anda 2006 yılından beri İktisadi Bilimler Fakültesi adını taşımaktadır).

Tarihimizdeki bir diğer önemli kilometre taşı, yeni bir adın resmi olarak kabul edilmesiyle 1974'te geldi: Oskar Lange Ekonomi Akademisi. 1976'da organizasyon yapısı, başka bir fakülte olan Mühendislik ve Bilgi Teknolojisi ile desteklenmiştir. 1982 yılında Jelenia Gora'da yeni bir Belediye Ekonomisi ve Hizmetleri Fakültesi kuruldu.

18 Mart 2008'de, Polonya Cumhuriyeti Parlamentosu'nun bir eyleminin gücüyle, okul resmen Wroclaw Ekonomi Üniversitesi olarak yeniden adlandırıldı. Resmi değişiklik 6 Mayıs 2008'de tanıtıldı.

Ekim 2019'da, yeni Tüzüğe göre, üniversitenin resmi İngilizce adı Wroclaw University of Economics and Business değiştirildi.

Operasyonun ilk akademik yılında öncü kurumumuz 1853 öğrenciyi kabul etti. Kabul rakamları yıllar içinde istikrarlı bir şekilde artmıştır. 1970'lerde öğrenci sayımız 5 bin eşiği geçti ve 1990'larda 10 bine ulaştı. En büyük öğrenci grubu 2005 yılında kaydedildi ve 18 bine yaklaştı. Mayıs 2015'te UEW öğrenci sayısı 12207 idi ve 2017'deki en son rapora göre 11 604 öğrencimiz vardı.

Bugün, Wrocław Ekonomi ve İşletme Üniversitesi, önemli bir eğitim, bilim ve araştırma merkezi olan Polonya'daki en yüksek ekonomi yüksek okulları arasında yer almaktadır. Faaliyetleri, üniversitenin bölgesel, ulusal, Avrupa ve uluslararası düzeydeki konumunu korumayı ve güçlendirmeyi, rekabet avantajını artırmayı ve çalışanlarına, öğrencilerine ve çevreye açık ve dostça modern bir kurum imajını şekillendirmeyi amaçlamaktadır. Üniversitemiz iktisadi ve idari bilimler alanında akademik eğitim verme konusunda tamamen ayrıcalıklıdır.

Wrocław Ekonomi ve İşletme Üniversitesi'nin kalifiye personeli her zaman en büyük varlığımız olmuştur. UEW çalışanları didaktik ve bilimsel başarılar için sayısız ödül alır ve hem Polonya'da hem de yurtdışında bir dizi bilimsel dernek ve toplum üzerinde sorumlu görevler üstlenmiştir. Meslektaşlarımızın en önde gelenleri yerli ve yabancı yüksek öğrenim kurumları tarafından fahri unvanlar almıştır. Prof. Zdzisław Hellwig, Krakov Ekonomi Üniversitesi ve Prag Ekonomi Üniversitesi'nin fahri doktoralarını aldı; prof. Józef Popkiewicz - Dresden Teknik Üniversitesi'nden; prof. Ber Haus - Katowice Ekonomi Üniversitesi ve prof. Stanisław Urban - Krakov Tarım Üniversitesi'nden.

Üniversitemiz ayrıca birçok önde gelen iktisatçıya fahri unvan vermiştir. UEW doktorları ile onurlandırılan 19 bilim adamından, honoris causa unvanı Jochen Schumann, Giuseppe Calzoni, Robert Leroy King, János Kornai, Reinhard Selten - Wrocław, Andrzej Stanisław Barczak, Leszek Balcerowicz, Jerzy Rokita ve Nozy Janusz Lewandowski. Çalışanlarımızın araştırma çabaları her zaman didaktik uğraşlarla yakın ilişki içindedir.

137501_137475_WUEB-04.jpgWroclaw University of Economics and Business"}" />

Ana unsurlar

 • 11.000'den fazla (Lisans / Yüksek Lisans / Doktora) öğrenci
 • 550'den fazla akademik öğretmen
 • 73.000'den fazla mezun
 • Her akademik yılda 300'den fazla yabancı öğrenci
 • Üniversitede ilk ders Şubat 1947'de verildi

tesisler

Üniversite, öğretim, araştırma, yönetim ve sosyal amaçlar için 31 binaya sahiptir. Dersler konferans salonlarında ve egzersiz odalarında ve bilgisayar, kimya ve teknolojik laboratuvarlarda yapılır. Odalar modern görsel-işitsel donanımlarla donatılmıştır. Bazı odalarda doğrudan teletransmisyon ve telekonferans faaliyetlerine olanak veren tesisler bulunmaktadır.

Wrocław'a bir göz atın

Bin yıllık şehir, dünya standartlarında tarihi anıtlar ve kültürel nesnelerle doludur. Wrocław'ın diğer Polonya şehirleri üzerindeki ayrıcalıklı konumu, stratejik konum, rahat ulaşım (havaalanı, otoyol, nehir taşımacılığı, demiryolları), yaşam standardı, zengin altyapı ve istikrar gibi faktörlere dayanmaktadır. Wroclaw aynı zamanda hızlı bir şekilde BT sektörünü, elektronik, kimya ve ilaç endüstrilerini geliştiren bir sanayi kentidir. Bu avantajlar, Müttefik İrlanda Bankası, APSYS, ABB, Credit Agricole, Capgemini, Cadbury, Castorama, CARGILL, Decathlon, Fagor, Generall Bottlers, Hewlett-Packard, IBM, IKEA, Siemens, Volvo gibi birçok başarılı yabancı yatırım tarafından kanıtlanmıştır. , WABCO ve Whirlpool.

Özetle, Wrocław mevcut ve gelecekteki refahını üç sütun üzerine inşa ediyor: ekonomi, kültür ve yüksek öğrenimler.

Wrocław hakkında temel bilgiler

 • Şehir alanı: 293 km kare
 • Nüfus: 634 bin
 • Topak nüfusu: yakl. 1 milyon
 • Prag, Berlin, Viyana ve Varşova'ya sürüş mesafesinde
 • 1000 yıllık şehir
 • 12 yemyeşil ada
 • 112 köprü
 • Wrocław 2016 yılında (San Sebastián ile birlikte) Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. Linkihttp: //www.ue.wroc.pl

Konumlar

Wroclaw

Address
Wroclaw University of Economics
and Business
ul. Komandorska 118-120

Wroclaw, Aşağı Silezya Voyvodalığı, Polonya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin