Resmi açıklamayı okuyun

Tarih: Atlântica

Atlântica , 1996 yılında, araştırma, öğretim, araştırma ve deneysel gelişimin dile getirilmesi yoluyla bilgi, bilim ve teknolojinin yaratılmasına, aktarılmasına ve yayılmasına yönelik bir referans olmayı amaçlayan bir kamu yararı kurumu olarak doğmuştur.

EIA tarafından yönetilen - Öğretim, Araştırma ve Yönetim SA, 1993 yılında bir yüksek öğretim kurumu geliştirmek amacı ile kurulmuş, işgücü piyasasında mükemmellik profesyonelleri yetiştirme yeteneği ile tanınan bir enstitü, üniversite profesörleri, Araştırmacılar, finans kurumları, kurumsal gruplar, hizmet ve etütler şirketleri ile Oeiras Belediyesi, 2014 yılına kadar ana hissedar olmaya devam etti. 1996 yılında Sağlıkta Yönetimi, Çevre, Territory, ICT ve Yönetimi alanında ilk derece başlamış ve 2001 yılında Sağlık Okulu kuruldu Atlântica . O zamandan beri, Atlântica bilimsel çıkarlarını genişletti ve öğretim ve araştırma zincirlerini pekiştirdi.

2014 yılında, Carbures, Portekiz'deki yükseköğretimde bir değişikliğe katkıda bulunma niyetini ifade ederek, yükseköğretim üniversitesi - araştırma arasındaki bağlantıyı teşvik ederek, ortaya çıkmasıyla hayata geçirilen, EIA'nın sermaye stokunun% 87'sini satın aldı. Malzeme mühendisliği ve havacılık mühendisliği bilimleri alanında temel bir gelişme olan teknolojik bir gelişim direği.

Bu işbirliği Şirket'in iki yılda bir ilişki içinde üniversiteye aktarılmasını, mezunların, ustaların ve doktorların, geleceğin profesyonellerinin, şirket için gerçekten yararlı olan yetkinliklerin eğitilmesine izin verecek, aynı zamanda üniversitenin araştırma ve teknolojik geliştirme projelerinde şirketi desteklemesine olanak tanıyacak. Atlântica , üniversite / şirket entegrasyonunu, transversal ve tamamlayıcı bilgi alanlarını (sağlık, işletme bilimleri, bilişim teknolojileri, mühendislik) ve uygulamalı inovasyonu oluşturan araştırmalara güçlü bir yatırım olanağı sunan bu yeni öğretim modeli aracılığıyla Portekiz, özel ve kamu yüksek öğrenim farkı.

Atlântica , öğrencilere yüksek kaliteli, şirketlerin gerçekliği ile entegre özel eğitim ile ve bu şekilde, daha fazla istihdam edilebilirlik öğrenmek ve araştırma sağlar.

Bugün, Atlântica kendisini ayırt etmeyi ve Portekiz'de üniversite ilerlemesinin değerli bir aracı olmayı amaçlamaktadır.

Tarih: ESSATLA

Atlântica Sağlığı Okulu (ESSATLA) 2001 yılında politeknik düzeyli bir sağlık okulu olarak entegre edildiği Atlântica Üniversitesi'nin organik bir birimi olarak kuruldu.

Atlântica Üniversitesinin organik bir birimi olduğu düşünüldüğünde, yönetim 1993 yılında bir grup üniversite profesörü, araştırmacı, finans kurumu, grubu tarafından oluşturulan EIA.- Öğretim, Araştırma ve Yönetim SA'sına aittir. 2014 yılına kadar ana hissedar olan kurumsal, hizmet ve çalışma şirketleri ve Oeiras Belediyesi.

2002 yılında, Radyoloji ve Klinik Analiz ve Halk Sağlığı konularında iki kademeli, teknik ve mesleki yönelimli kurslar başladı. Hemşirelik kursları (2001), Fizik Tedavi (2001), Konuşma Terapisi (2003) ve Hemşirelik Eğitimi Tamamlayıcı Kursu (2002) da oluşturuldu.

Okulun dersleri, teknik-baskısal oluşumun taleplerine cevap vermeye ve aynı zamanda sosyal bilimler ve davranışlarla bütüncül bir perspektif içinde öğrencilere insancıl bir oluşum kazandırmayı amaçlamıştır.

Başlangıçtan beri, profesyonel bir bağlamda güçlü bir uygulama bileşeni vardı, bu da okulun Lizbon bölgesinde hastaneler ve sağlık merkezleri ile işbirliği protokolleri oluşturmasına yol açan klinik bağlamda öğretim yoluyla.

Derslerin ilgili alanların bilimsel ve teknolojik evrimlerine uyarlanması gereği, 2015 yılından sonra Konuşma Terapisi, Radyoloji, Klinik Analiz ve Halk Sağlığı kurslarına son verildi ve bu alanların yeniden formüle edilmesi için yeni bir aşama başlatıldı. kurslar, A3es Değerlendirme Komiteleri tarafından zamanında verilen kurallara uygun olarak.

2017 yılı Temmuz ayında, Osteopati'deki yeni derece akredite edilmiş ve 2017-2018 yılları arasında faaliyete geçmiştir.

Program dili:
  • Portekizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yönetici Kursları

Atlântica

Atlântica havacılık malzemeleri alanında uzmanlaştığı bir ders olan Malzeme Mühendisliği 2. Dönemi, işgücü piyasasının ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlamakta ve Havacılı ... [+]

Ders anlatımı

Atlântica havacılık malzemeleri alanında uzmanlaştığı bir ders olan Malzeme Mühendisliği 2. Dönemi, işgücü piyasasının ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlamakta ve Havacılık Malzemeleri Malzemesi veya ilgili alanlar için gerekli olan uzmanlık ve bilgi birikimine sahip profesyonelleri eğitmeyi amaçlamaktadır. Portekiz'de büyüyen bir endüstride mühendislik faaliyetleri.

Yüksek Lisans derecesi, öğrencileri sürekli değişen bir toplumda gerekli olan teknik ve profesyonel liderliğin yanı sıra uyarlanabilirliği göstermek için eğitmeyi amaçlamaktadır.

Endüstri ihtiyaçları Bu uygulamaları pratik uygulamalarda uzmanlaşmak ve uygulamak için malzeme uzmanları. Bu çalışma döngüsü için belirlenen hedeflerin yerine getirilmesi için, müfredat planı sektörle istişare edilerek, gelecekteki işverenlerin ilgisini ve diğer Portekiz Yüksek Öğrenim Kurumlarının öğretmenleri tarafından hazırlanmıştır.... [-]

Portekiz Barcarena
Bilgi iste
Portekizce
Yarı zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Atlântica

Atlântica Üretim Sistemlerinin Mühendisliği ve Yönetimi 2. Dönemi, bilimsel bir yaklaşımla, sağlam, gelişmiş ve güncellenmiş bir eğitim sağlamayı amaçlayan bir derstir. B ... [+]

Ders anlatımı

Atlântica Üretim Sistemlerinin Mühendisliği ve Yönetimi 2. Dönemi, bilimsel bir yaklaşımla, sağlam, gelişmiş ve güncellenmiş bir eğitim sağlamayı amaçlayan bir derstir. Bu alanda yetenekli ve endüstriyel uygulamalar ile ilgili problemleri çözebilecek ya da bu bilimsel alanda bir araştırma kariyerine devam edebilecek.

Öğrencilerin, teknoloji şirketlerinin faaliyetlerini geliştirecekleri sanayi kuruluşlarında veya akademik kurumlarda önemli bir varlık haline gelip, edinilen bilgiyi bağımsız olarak geliştirmeye ve uygulamaya devam edebilmeleri için gerekli becerileri kazanmaları amaçlanır. yenilik.

Çalışma döngüsü, diğer yüksek öğretim kurumlarında ve teknoloji yönetiminde uzmanlaşmak isteyen hiyerarşide ilerlemek isteyen Yönetim ve Mühendislik (Havacılık, Otomotiv, vb.) Alanlarındaki diğer eğitim kurslarındaki öğrencileri de çekmeyi amaçlamaktadır. şirketlerde karar verme.... [-]

Portekiz Barcarena
Bilgi iste
Portekizce
Yarı zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Atlântica

Yönetim Sistemleri ve Bilgi Teknolojileri, Master Atlântica öğrencilere sunduğu çok disiplinli bir yaklaşım benimsenmesi bilgi yönetimi becerileri yönetme, STI yönetim iş ... [+]

Kurs Açıklaması

Yönetim Sistemleri ve Bilgi Teknolojileri, Master Atlântica öğrencilere sunduğu çok disiplinli bir yaklaşım benimsenmesi bilgi yönetimi becerileri yönetme, STI yönetim iş için ve ileri araştırmalar için profesyoneller yetiştirmek. Hedefliyor, tabii, Organizasyonel bir bağlamda ITS Yönetiminin çeşitli işlevlerinin entegre bir analizi için gerekli kavramsal ve metodolojik araçlar.

Bu ikinci aşama dersi ile öğrenci, bilgi sistemleri ve teknolojilerinin planlanması, geliştirilmesi ve kullanılması ile ilgili bilgileri derinleştirebilir, araştırma yöntem ve tekniklerini öğrenebilir, bilgisayar bilimi konusundaki bilgilerini girişimcilik bilimlerindeki yeni yetkinliklerle bütünleştirerek kapasitelerini geliştirebilir. iletişim ve müzakere.... [-]

Portekiz Barcarena
Bilgi iste
Portekizce
Yarı zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Atlântica

Atlântica Yönetim ve Havacılık Bakım Teknolojileri 2. çalışma döngüsü, mevcut iş piyasasının ihtiyaçlarına cevap vermek amaçlayan ve ders için gerekli olan havacılık, ya ... [+]

Ders anlatımı

Atlântica Yönetim ve Havacılık Bakım Teknolojileri 2. çalışma döngüsü, mevcut iş piyasasının ihtiyaçlarına cevap vermek amaçlayan ve ders için gerekli olan havacılık, ya da ilgili alanlarda, ileri beceri ve bilgi ile profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlayan bir derstir Portekiz'de büyüyen bir endüstride Mühendislik faaliyetlerinin.

Bu, teknik ve profesyonel liderlik becerilerini ve sürekli değişen bir toplumda ihtiyaç duyulan uyarlanabilirliği kanıtlayan lisansüstü profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Çalışma döngüsü ayrıca, diğer yüksek öğretim kurumlarındaki ve Mekanik, Elektroteknik, İnşaat Mühendisliği vb. Alanlardaki profesyonellerin diğer eğitim kurslarından öğrencileri çekmeyi amaçlamaktadır. kariyerlerinde uzmanlaşmak ve ilerlemek isteyen. Ayrıca, Üstatların tamamlayıcı eğitime (3. döngü) katılmalarını sağlayan beceriler sağlamalı ve Atlântica ve Portekiz'deki endüstriyel ortak Karbürlerin küresel stratejisine entegre edilmelidir.... [-]

Portekiz Barcarena
Bilgi iste
Portekizce
Yarı zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Licenciatura Engenharia de Materiais da Universidade Atlântica

Licenciatura em Ciências Aeronáutica da Universidade Atlântica