Resmi açıklamayı okuyun

ISCTE-IUL hakkında

ISCTE - Instituto Universitário de Lisboa (ISCTE-IUL), 1972 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Öğretim, araştırma ve toplum hizmeti faaliyetlerini sürdüren, kültürel, bilimsel ve teknik becerilerinin yetkinleştirdiği nitelikli uzman ve personelin eğitiminde önemli bir rol oynamaktadır. Ulusal ve küresel düzeyde sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmak. ISCTE-IUL'un stratejik hedefleri: inovasyon, kalite, uluslararasılaşma ve girişimcilik kültürünün gelişimi.

Devlet üniversitesi niteliğini korurken, ISCTE-IUL şu anda özel hukuka göre yöneten Vakıf Rejimi'ni kabul eden üç Portekiz üniversitesinden (Porto Üniversitesi ve Aveiro Üniversitesi ile birlikte) biri.

Lisans (% 46) ve yüksek lisans (% 54) programlarına, 450 öğretmene ve 220 öğretim elemanına kayıtlı olmayan yaklaşık 9000 öğrencisi ile ISCTE-IUL, ülkedeki en dinamik ve yenilikçi üniversitelerden biri olmaktan gurur duymaktadır. Yüksek talep gören ISCTE-IUL'deki öğrenci kontenjanları her zaman tamamen dolu.

ISCTE-IUL öğrencileri, potansiyellerini tam olarak kullanmaları, inisiyatif ve esneklik yeteneklerini geliştirmeleri ve akademik eğitimlerini uluslararası deneyimle tamamlamaları, küresel işgücü piyasasının gereksinimlerine uyum sağlamaları için gerekli becerilere sahip olmaları için teşvik etmektedir. ISCTE-IUL, mezunların istihdam edilebilirliğinin yüksek olduğunu gösterir ve kursların çoğunda% 100 orana ulaşır. Eski öğrencileri halihazırda sadece kurumumuzun prestijini değil aynı zamanda öğretim kalitesini de doğrulayan özel şirketler, kamu kurumları ve devlet kurumlarında üst düzey sorumluluk sahibidir.

ISCTE-IUL, Bilim ve Teknoloji Vakfı tarafından periyodik olarak değerlendirilen ve yüksek kalitede araştırma yapan sekiz ünite içeren bir araştırma üniversitesidir.

Toplum hizmeti düzeyinde, ISCTE-IUL alimleri ve mezunları, özel şirketler ve kamu ve sivil toplum kuruluşları ile çoklu bağlantılar kurulmasına katkıda bulunmuştur. En göze çarpan örneklerden biri, eğitim alanlarında, yüksek lisans çalışmalarında, araştırma alanlarında ve görev alanlarında araştırma ve toplum hizmetlerinde güçlü halkın tanınması faaliyetlerini kullanan Yönetim Geliştirme Enstitüsü (INDEG).

Girişimcilik alanında, AUDAX-IUL, günümüzde çeşitli yerel otoriteler, iş birlikleri, COTEC ve Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ile ortaklıklar geliştirdiği için ulusal bir referanstır.

Misyon ve vizyon

ISCTE-IUL'un misyonu, en iyi uluslararası standartlara göre bilimsel bilgi oluşturmak ve iletmek, yüksek lisans düzeyinde, yüksek lisans düzeyinde, yönetim, bilgi teknolojisi ve mimarlık, sosyal bilimler ve kamu politikaları alanlarında, yüksek vasıflı profesyonellere eğitim vermek. toplumun gelişimiBu misyon, araştırma-öğretme bağını güçlü ve uygulamalı bir odaklanma ile geliştirerek, çok disiplinli öğrenmeyi teşvik ederek ve toplumun gelecekteki zorluklarıyla etkili bir şekilde başa çıkabilmek için yetkin profesyonelleri hazırlamak için girişimci, teknoloji ve yenilik arasındaki etkileşimi en üst düzeye çıkarmak suretiyle gerçekleştirilir. ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar.

Bu misyonun üç ana vektörü - topluma sunulan araştırma, öğretme ve öğrenme ve hizmet - ISCTE-IUL vizyonunu kurumun yönetim ve faaliyet alanlarında çeşitli alanlarda sürekli iyileştirme dinamiklerini temel alan bir araştırma üniversitesi olarak vurguluyor. gibi:

  • En iyi uluslararası standartları temsil eden yüksek vasıflı öğretim üyeleri ve araştırmacılar kurulu;
  • ISCTE-IUL'un uluslararası araştırma ve eğitim ağlarına entegrasyonunu sağlayan öğretim üyelerinin ve öğrencilerin akademik hareketliliği ve araştırma, öğretim ve bilgi aktarımı;
  • Üretilen bilimsel ve teknolojik bilginin, özellikle ürünlerin geliştirilmesi, topluma hizmet verilmesi, yaşam boyu eğitim ve girişimciliğin ve istihdam edilebilirliğin teşvik edilmesi yoluyla aktarılması ve değişimi;
  • ISCTE-IUL içindeki ve dışındaki bireysel kullanıcılara ve gruplara kültürel ve bilimsel malların erişimini ve meyvelerini veren faaliyetlerin uygulanması ve tanıtılması;
  • Toplumla sürekli etkileşim, ulusal ve yerel düzeydeki sorunların analizine ve çözümüne katkıda bulunmanın yanı sıra, ülkenin kültürel, sosyal ve ekonomik kalkınmasına adanmış kuruluşlarla ortaklıklar kurulması;
  • Kurumsal sürdürülebilirliği sağlamak için araştırma, öğretim ve bilgi aktarımı faaliyetlerine etkin destek sağlayan bir mükemmellik kültürü oluşturarak altyapı yönetimi ve kalifikasyonunun profesyonelleşmesi.
ISCTE-IUL'da kalite konusunda güçlü bir taahhüt vardır. Bununla birlikte, Kalite El Kitabımıza dayanan ISCTE-IUL ile Kalite Güvencesi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yönetici Kursları

ISCTE – Instituto Universitário de Lisboa

Dördüncü Sanayi Devrimi profesyonelleri için stratejik araştırma eğitimi. ... [+]

Sunum

Dördüncü Sanayi Devrimi profesyonelleri için stratejik araştırma eğitimi. Günümüzde internet, toplumun her boyutunda, profesyonel yaşamımızda, kişisel yaşamın koordinasyonunda, eğlence ve tüketimde derinden kaynaklanmaktadır. İnternet Çalışmaları Yüksek Lisansı, Küresel ve gelecekteki profesyonelleri, karar vericileri ve danışmanları, veri analistlerini ve uygulayıcıları kamu ve özel sektörden hazırlamak ve onlara Ağ Topluluğunun dinamiklerini derinlemesine anlamalarını sağlamak için tasarlanmıştır. ISCTE-IUL'deki İnternet Çalışmaları Yüksek Lisans Programı, çok disiplinli ve çok uluslu bir yaklaşımla geniş bir disiplin yelpazesini kapsayan konuları ele almaktadır. Sosyal bilimlerin kavramları, teorileri, yöntemleri ve teknikleri, yeni tekliflerin üretilmesinde, insan ve stratejik kaynakların yönetiminde, inovasyonda ve geliştirilmesinde etkili olan çığır açan ve yüksek kalitede araştırma, analiz ve politika önerileri yürütmek üzere tanıtılmaktadır. hizmetler ve endüstride dördüncü devrim bağlamında hizmet ve uygulamalar. Yüksek lisans öğrencileri ayrıca, öğretime yansıyan ISCTE-IUL Merkezleri ve Laboratuvarlarında son teknoloji araştırmalar yürüten profesörler ile etkileşime girerek, öğrencilerin beceriler, araçlar, teknikler ve bilgilerin geliştirilmesine odaklanmalarını sağlar. fark yaratan profesyonel bir kariyer. Hem fakülte personeli hem de öğrencilerin farklı coğrafi kökenleri açısından uluslararası boyuta odaklanan bir derstir.... [-]

Portekiz Lizbon
Bilgi iste
Ingilizce
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
ISCTE – Instituto Universitário de Lisboa

Norveç, Portekiz, İsveç, Birleşik Krallık ve ABD'deki prestijli üniversitelerden öğretim görevlileri. Sosyoloji Bu Yüksek Lisans uluslararası yüksek nitelikli araştırmacı ... [+]

SunumNorveç, Portekiz, İsveç, Birleşik Krallık ve ABD'deki prestijli üniversitelerden öğretim görevlileri.

Sosyoloji Bu Yüksek Lisans uluslararası yüksek nitelikli araştırmacılar, profesyoneller, uzmanlar, yöneticiler, teknisyenler, profesörler ve adaylar doktora programlarına hazırlamak için tasarlanmıştır.

Lizbon şehri, zenginleştirici üniversite hayatını, dost canlısı insanları, büyüleyici kültürü ve görkemli hava koşullarını incelemenizi ve paylaşmanızı sağlar.

Ders anlatımı, çağdaş toplumların yapıları ve kurumları, değişim süreçleri ve etkenleri, mevcut sosyal problemler ve mevcut bireysel ve kolektif eylem biçimleri üzerine odaklanmaktadır.... [-]

Portekiz Lizbon
Bilgi iste
Ingilizce
2 yıl
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte)
İngilizce Devamını oku
Address
Avenida das Forças Armadas, 1649-026
Lizbon, Lizbon, Portekiz