Universidade de Trás-os-Montes e Alto Douro

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Daha iyi UTAD olarak bilinen Vila Real merkezli Universidade de Trás-os-Montes e Alto Douro kültür, bilgi ve bilimin yaratılmasına, aktarılmasına ve yayılmasına yönelik bir kurumdur. Gelişmekte olan bir bölgede yer alan, girişimciliği, topluluk, organizmaları, kurumları ve iş dokumacılığıyla yakın ilişki içinde geliştirir, bilimsel bilgiyi derinleştirir, teknolojiyi geliştirir ve yenilikleri teşvik eder, küresel, ulusal ve bölgesel sorunlara ve zorluklara cevap aranmasını sağlar. .

Avrupa'nın en büyük Botanik Bahçelerinden biri olan bir eko kampüstünde yer alan tesis, modern tesislere, kütüphanelere, laboratuarlara, çevrimiçi hizmetlere, spor tesislerine sahiptir ve spor, kültür alanlarında, öğrencilerine, öğretmenlerine ve araştırmacılarına ve diğerlerine çok sayıda fırsat sunmaktadır. işçilerin yanı sıra, büyük topluluk.

Mükemmellik, burslara, modern üniversite konutlarına, kantinlere, restoranlara, bilgisayar odalarına ve tıp, psikoloji ve beslenme alanlarında desteğe olanak sağlayan mükemmeliyete sahip Sosyal Eylem Hizmetlerine sahiptir. UTAD öğrencileri akademik hayatta önemli varlıklardır.

Universidade de Trás-os-Montes e Alto Douro ( UTAD ) UTAD , 6 Haziran 1973'te, daha sonra, o zamanın Vila Real Polytechnic Enstitüsü'nün (IPVR) yaratılmasından bahseden bir teklifin verildiği zaman çekilmeye başlandı. . Bir yıldan kısa bir süre sonra, 2 Mart 1974'te, bu Enstitünün ilk kurulum komitesi açıldı ve 2 Aralık 1975'te, Bitki Üretimi, Hayvansal Üretim ve Orman Üretiminde lisansın ilk yılı açıldı. .

14 Eylül 1979'da, IPVR, University Institute of Trás-os-Montes ve Alto UTAD (I UTAD ) adını alarak, University Institute'a yükseltildi. 10 yıldan kısa bir süre sonra, öğretim ve bilimsel ve teknolojik araştırma alanlarında yoğun faaliyet göstermesi nedeniyle, 22 Mart 1986'da Üniversite kategorisine yükseltildi. UTAD , Universidade de Trás-os-Montes e Alto Douro .

Ülkenin en genç üniversitelerinden biri olmasına rağmen, ulusal ve uluslararası üniversite panoramasında, yenilik ve kalitenin akademik merkezi olarak tanınan, geleceğin stratejik bir vizyonuyla tanınan ve aynı zamanda entegre olduğu bölgenin gelişimini de ele alan bir alan kazanmıştır.

Bölgesel kalkınma ile ilgili kaygılar esas olarak bilginin aktarılmasına odaklanmıştır. Bu da, Bilim ve Teknoloji Parkı "Regia Douro Park" gibi bölgelerin rekabet edebilirliği ve çekiciliğinde etkilidir. Asma ve Şarap, aynı zamanda şirketlerin pre-inkübasyon için boşluklar yaratma, girişimciliği teşvik ve iş piyasasında öğrencilerin sokulması potansiyel bir iş kaynağı olarak iş dünyasına bağlantılar teşvik.

2017-2021 dört yıllık dönem için stratejik plan, kendini yenileme, tüm kaynaklarını kullanma ve referans kurum ve bölgesel bütünleşmenin temsilcisi olarak rolünü teyit etme arzusu üstlenmiştir. Ancak, aynı zamanda dünyanın dört köşesinden gelen türlerin gözlemlenebileceği örnek çevre yönetimi ile bir eko kampüste çalışan Eko-Üniversite olarak da kendini ispatlıyor.

40'ı aşkın ülkeden gelen öğrenciler, dört üniversite merkezli okulda - Tarım ve Veterinerlik Bilimleri, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Bilim ve Teknoloji ve Yaşam ve Çevre Bilimleri - ve bir okulda sunulan geniş bir yelpazeye sahiptir. politeknik doğa - Sağlık Okulu - yanı sıra geniş bir kalite altyapısı yelpazesi.

Eğitim teklifleri, Okullar tarafından desteklenen ve koordine edilen akademik derece dersleri, yani 32 ilk aşama, 3 entegre yüksek lisans derecesi, 41 2. döngü (yüksek lisans) ve 19 3. döngü (doktora) içermektedir. Eğitim ve araştırma enine bir birim olan Doktora Koleji, okullar ve araştırma merkezleri ile yakın koordinasyon içinde, doktora düzeyinde eğitim ve araştırma faaliyetlerinin koordinasyonunu ve ileri eğitim olduğunu varsayar.

UTAD ayrıca Bilim ve Teknoloji Vakfı (FCT) tarafından tanınan Aveiro, Beira İçişleri, Coimbra, Lizbon, Minho ve Porto Üniversiteleri'nin altı araştırma merkezi ve sekiz araştırma merkezi barındırmaktadır.

ABD'YI KORKUYORUZ

  1. Kuzey Portekiz'in iç kısımlarındaki ilk yüksek öğretim kurumu;
  2. 1973'te tarımsal bir politeknik okul olarak doğdu ve günümüzde yaklaşık 100 lisans, yüksek lisans ve doktora derecesi sunan bir üniversite olarak büyüdü;
  3. Ulusal ağa yerleştirilen araştırma merkezleri ve kapsamlı uluslararası bağlantılar aracılığıyla araştırma ve geliştirmeler, bilgi ve yeniliğin değerlenmesini teşvik eder;
  4. Vila Real ve tüm bölge ile olan ilişkilerini sağlamlaştırdı ve gelişmesine yoğun bir şekilde dahil oldu;
  5. Avrupa'nın dört büyük köşesinden türler gözlemleyebileceğimiz Avrupa'nın en büyük botanik bahçelerinden biri olan bir kampüsteki eski bir çiftliği dönüştürdü;
  6. Modern tesislere, kütüphanelere, laboratuarlara, çevrimiçi hizmetlere, spor ekipmanlarına sahiptir ve spor ve kültür alanında birçok fırsat sunmaktadır;
  7. Çok disiplinli bir bilgiden oluşan bir öğrenme ekosistemi ve 500'den fazla öğretmen ile Portekiz ve yaklaşık 40 ülkeden gelen 7000 öğrenci arasındaki yakınlık ilişkilerine değer veren bir okul;
  8. Ülkeye ve yurtdışına kolay bağlantılar ve yüksek bir yaşam kalitesi ile güvenli bir şehirdesiniz;
  9. Modern üniversite ikametgahları, kantinler, restoranlar, bilgisayar odası, burslara erişim ve tıp, psikoloji ve beslenme alanlarında destek ile mükemmellik için mükemmel olan Sosyal Eylem Hizmetleri sunmaktadır;
  10. Portekiz, Avrupa ve Dünya üniversiteleri ile çeşitli konsorsiyumları bir araya getirerek ve ortaklaşa projelere aktif olarak destek veren ağlarla çalışır.

Konumlar

Vila Real

Universidade de Trás-os-Montes e Alto Douro

Address
Quinta de Prados
Vila Real

5000-801 Vila Real, Vila Real Bölgesi, Portekiz

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin