“1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

hakkında

Bir kamu yüksek öğretim kurumu olarak, “1 Decembrie 1918” University of Alba Iulia Üniversitesi, Üniversite Yönetiminin mevcut görevinin altında yatan üç ilkenin belirlediği bir aşama olan varlığının yeni bir aşamasından geçiyor: performans, kalite ve tutarlılık. Nispeten genç bir Üniversite olarak - 2019'da 28 yıllık bir varoluşu kutluyoruz - Üniversitemiz Romanya'daki yükseköğretim sistemi içindeki amacının ve rolünün farkındadır ve sürekli olarak Transilvanya eğitim sistemi geleneğiyle ilgilidir.

Yüksek Öğretim Kurumları ile Uluslararası İşbirliği

Üniversite yönetimi ile işbirliği içinde geliştirilen ve onaylanan Alba Iulia Üniversitesi'nin “1 Decembrie 1918” uluslararasılaşma stratejisinin ana ilkeleri aşağıdaki satırlar boyunca yorumlanmıştır: araştırma faaliyetlerinin uluslararası boyutunun genişletilmesi ve öğretme / öğrenme süreçleri, Kültürlerarası ve çok dilli farkındalık yaratma ve sosyal ve kurumsal yönetişime aktif katılımın arttırılması. Öğretmenlerin ve öğrencilerin hareketliliğini aktif bir şekilde destekliyoruz ve ikili anlaşmalar yaparak veya farklı ağ türlerinde işbirliği yaparak dünya çapındaki kurumlarla işbirliğimizi sürekli olarak genişletiyoruz (Karpat Bölgesel Üniversiteler Birliği, Beşeri Bilimler Konsorsiyumu, Avrupa Kültürlerarası Eğitim Faaliyetleri Ağı, UNIRO - Üniversite Uluslararası İlişkiler Ofisi Ağı, vb.) Üniversitemiz şu anda yüksek öğrenim kurumlarıyla öğrenci ve personel hareketliliği için 200'den fazla Erasmus anlaşması imzalamıştır. Her yıl yurtdışına yaklaşık 200 öğrenciyi çalışma veya yerleştirme için gönderiyoruz ve Erasmus hareketlilik Programına 100'den fazla gelen öğrenciyi ağırlıyoruz. Üniversitemiz, Avustralya, Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ, Özbekistan, Rusya, Kolombiya ve Çin ile birlikte hareketlilik akışı için hibe almaya hak kazandığımız için Uluslararası Kredi Hareketliliği eylemini de uyguluyor (Çin ile yalnızca personel hareketliliği için verdik) . Hareketlilik programlarının yanı sıra, tematik konferanslar (GeoCAD, ICTAMI, BENA, vb.) Ortak olarak organize etmek, periyodik konferans işlemlerinin ortak yayınlanması ve hakemli akademik dergiler gibi ortak eğitim ve araştırma faaliyetleri geliştiriyoruz. Zaten başarılı ortak doktora kurduk. programlar ve ERA ve Horizon 2020 Programları tarafından sunulan yeni görünümleri araştırıyoruz.119095_pexels-photo-1438072.jpeg

Erasmus hakkında

Avrupa ve uluslararası hareketliliğin uygulanması ve organizasyonu, Uluslararası İlişkiler Merkezi'nin bir parçası olan Erasmus Ofisi tarafından yürütülmektedir. Ofis Başkanı, 2 tam zamanlı çalışanın faaliyetlerini denetleyen ve gelen ve giden öğrenciler için Erasmus akademik konularından sorumlu olan Bölüm Koordinatörleri olan Erasmus Kurum Koordinatörüdür. Büro ayrıca iş tanımında yer alan özel görevlerle Hukuk Müşaviri, Mali Sorumlu ve Baş Muhasebeci ile birlikte çalışır. Görevler, Senato tarafından onaylanan İç Düzenlemelere ve her personelin görev tanımına göre açıkça bölünmüştür. İletişim ve işlemler uluslararası hareketlilik faaliyetleriyle ilgili özel prosedür ve düzenlemelere uygun olarak yürütülmektedir. Büro, Erasmus Programına ilişkin yönetim kararlarını almaktan sorumlu Rektörün adını verdiği Erasmus yönetim komitesinin yetkisi altındadır.

Alba Iulia'da Eğitim

1 Decembrie 1918 Alba Iulia Üniversitesi

UAB her şeyden önce toplumun ihtiyaçlarına hizmet etmeye kararlı bir öğrenme ve öğretme kurumudur. Kampüs topluluğumuz, tüm ırkları, inançları ve sosyal koşulları içeren bir toplumu yansıtır ve bir parçasıdır. Üniversite ilişkilerinin başarılı bir şekilde yürütülmesi, üniversite topluluğunun her üyesinin aşağıdaki ilkeleri kabul etmesini ve uygulamasını gerektirir:

  • Hepimizin içsel haysiyetini onaylıyoruz ve birbirimize saygı ile işaretlenmiş bir adalet iklimi sürdürmeye çalışıyoruz. Bütünlüğümüzün birçoğu arasında karşılıklı anlayışı geliştirmek için çaba göstereceğiz.
  • Bireysellik ve çeşitliliğimizin nezaket, duyarlılık ve saygı çerçevesinde açık ifadesini teşvik ediyoruz.
  • Çeşitli başarılarımızla gurur duyuyoruz ve farklılıklarımızı kutluyoruz.
  • Karşılıklı saygı temelinde gerçek bir ruh ve amaç topluluğu oluşturmak için çaba göstereceğiz.

Uluslararası öğrenciler

Romanya eğitim sistemine kabul için başvuran AB, Avrupa Ekonomik Birliği (Norveç, İzlanda ve Lihtenştayn) ve İsviçre vatandaşları ve Romanya vatandaşları ile aynı şartlara uymak zorundadırlar ve aynı durumda Romen öğrencilerinin de uygulayacakları okul ücretleri de aynıdır. iyi.

İngilizce çalışma programları

Program, Avrupa Birliği bağlamında Romen okulunun gerçek ihtiyaçlarına uygun olarak eğitim sisteminde pragmatik olarak yönlendirilebilecek, modern ve modern bir öğrenciye odaklanmaya odaklanıyor.

Konumlar

Alba Iulia

Address
Strada Militari, Alba Iulia
Alba Iulia, Alba ili, Romanya