Romanian-American University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Neden Bizimle Eğitim?

Büyük Accademics

A İngilizce programlar Avrupa Üniversitesi'nin herhangi bir genç mezun uyacak ve gelecekteki mesleki kariyer hayallerini takip etmelerini sağlamak.

İngilizce programların müfredatı Avrupa akreditasyon sisteminin gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmış ve öğrencilere Erasmus hareketlilik düzeni içinde bir yarıyıl veya bir yıl yurtdışında eğitim imkanı sunmaktadır.

Nedeniyle Amerikan ruha, senin derslerin önemli sayıda kampüs veya ABD'de öğretmenlik derecesi elde profesör ziyaret ABD profesörler tarafından verilecektir.

Büyük, Ekonomik Öğrenci Yaşam

Romanya ise yaşamak için en uygun Avrupa Birliği üyesi ülkelerden biri - Konaklama, yemek, ulaşım 350 EUR eşdeğer etrafında da dahil olmak üzere aylık ortalama maliyetleri; Bükreş - ve bu en canlı, Avrupa başkentlerinden biri olduğunu.

Yerleşke içinde, öğrenciler için öğrenciler tarafından düzenlenen etkinlikler uzun bir liste her hafta gerçekleşecek. Sen kendi çalışmaları sırasında bıkmak için garanti edilir Romence-Amerikan Üniversitesi.

Büyük yer

Romanya Avrupa büyük bağlantıları olan Avrupa Birliği'nin doğu sınırında yer alıyor. Budapeşte, Viyana gibi şehirler, Atina kolayca trenle ulaşılabilir ve Avrupa'da başka bir yerde ucuz uçuşlar yüzlerce de vardır.

Dağlar, deniz, doğal kırsal alanlar, canlı şehir yaşam, Tuna Deltası ve burada çok daha fazlası ... Keşfedin Romanya - Romanya kendisi manzaraları ve sahne geniş bir çeşitlilik sunar.

Üniversite büyük şehri yerleştirilir, sermaye, Bükreş, ancak, onun lokalize kampüs Doğu Avrupa'da en işlek şehirlerinden biri içinde büyük güvenlik ve huzur sunuyor.

Büyük Tesisler

kampüste ve kendi çalışmaları sırasında hayat mümkün olduğunca keyifli böylece üniversite öğrencilerine, tesislerin geniş bir yelpazede sunuyor. Otelin yaşamak temiz, modern bir yurt odalar, taze ve sağlıklı gıda kafeteryasında her gün servis edilir ve öğrenciler de dinlenmek için spor tesisleri ve lounge alanları erişebilirsiniz.

Üniversite Microsoft Geliştirme Merkezi ve diğer çeşitli tam donanımlı bilgisayar odaları ve laboratuarları barındırmaktadır. Ayrıca, interaktif sınıf odalar akademisyenler çok daha eğlenceli hale. Kütüphane kendi sınavları için okurken öğrencilerin huzur olabilir kampüs binalarının içinde sakin bir mekandır.

tarih

1991 yılında, Profesör Ion Smedescu, Ph.D.Romanya-Amerikan Üniversitesi kurma girişimi vardı. O Üniversite entegre edildiği faaliyetlerinde de kurucusu ve Üniversite Rektörü ve Eğitim ve Kültür Tanıtma Romanya-Amerikan Vakfı Başkanı oldu.

A Romence-Amerikan Üniversitesi Romen eğitim sisteminin zengin uluslararası kabul görmüş akademik gelenekleri ile birlikte Amerikan ilerici eğitim değerleri teşvik amacıyla kurulmuştur.

kurucusu Romanya genel modele Amerikan toplumu desteklemek olarak sahip ABD yüksek öğrenim ilkelerini getirerek succeded:

faaliyet etkin bir organizasyon görev sebatlı duygusu çalışma ruhu ekimi başkaları için kendini saygı ve saygı Yarışmanın dürüst ruhu başkalarına meydan ve kendinizi

5 öğretim Ekonomi ve bir Kanun: kamu yüksek eğitime alternatif ve tamamlayıcı biçimi olarak tasarlanan, üniversite yapısı içinde 6 Okullar vardır.

Üniversite reformu ve Avrupa Birliği, Avrupa boyutunun tanıtımı, eşleşen müfredat, Avrupa standartlarına uygun, akademik performans uluslararası kabul görmüş kriterlere, Üniversitelerarası işbirliği, akademik hareketlilik ve teşvik Romanya'nın entegrasyon süreci kapsamında çalışmaların ve diplomaların tanınması Romen-Amerikan Üniversitesi stratejik hedefleri arasında yer almaktadır.

Bologna Süreci tarafından dayatılan reform nedeniyle, Üniversitesi Avrupa eğitim o ile eğitim teklifi artan uyumluluk takip ve aynı zamanda eylemler yoluyla, elde etti, entegre bir eğitim sisteminin açılması (lisans - yüksek lisans - doktora .).

Kendi başarıları sayesinde, dünyada Avrupa Birliği'nin yüksek nitelikli işgücü piyasasında sert bir rekabet bağlamında ve tüm gerekli Romen-Amerikan Üniversitesi Romen eğitim sisteminde konumunu pekiştirdi ve faaliyet yeni standartlar elde etti . Misyonunu ve hedeflerini takip ederek, üniversite geliştirilmesi ve Romen ve uluslararası şirketler arasında iyi bir üne konsolide başardı.

Akreditasyon

A Romence-Amerikan Üniversitesi Alınan "Yüksek Güven Oylama"Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Avrupa Birliği (ENQA) tam üyesidir ve Avrupa Kalite Güvencesi kayıtlı Yükseköğretimde Kalite Güvencesi (ARACIS), Romanya Ajansı sertifikasyon (tüm olası ayrımlar en iyi) Yükseköğretim üye ol - EQAR.

Üniversite ve tüm akademik programlar tamamen tarafından akredite edilmiştir Yükseköğretimde Kalite Güvencesi Romanya Ajansı (ARACIS)Ve verilen derecesi uluslararası tanınır.

Romen-Amerikan Üniversitesi bağımsız "Sermaye" iş dergisi işbirliğiyle Kienbaum Yönetim Danışmanları tarafından anket "Üniversite Sıralaması" göre "Romanya'da İyi Private Üniversitesi" dir.

Konumlar

Bükreş

Romanian-American University

Address
1B Expozitiei Blv., Sector 1,
Bükreş, Bükreş, Romanya
Telefon
+40 21 202 95 07

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin