HSE Higher School of Economics

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Sürekli olarak Rusya'nın en iyi üç üniversitesinden biri olarak sıralanan Yüksek Ekonomi Okulu ( HSE Üniversitesi), uluslararası düşünen, yüksek öğretime yönelik araştırma odaklı yaklaşımıyla kendisini ayırıyor. Moskova'nın hareketli merkezinde, St. Petersburg, Nizhny Novgorod ve Perm'deki kampüsleri bulunan HSE , her seviyede seçkin akademisyenler sunar ve 20 İngilizce öğretmeni yüksek lisans programı içerir.

Modern HSE 1992'de önde gelen Rus ekonomistler ve hükümet reformcuları tarafından, yeni nesil ekonomistleri eğiterek ve kamu ve özel sektörde yeni fikirler yaratarak Rusya'da ekonomik ve sosyal değişimi teşvik etmek için kuruldu. Geçtiğimiz on yıllarda, üniversite ekonomi okulundan, Rusya'nın en önemli şehirlerinden dördünde 35.000'den fazla öğrenci ve 4.000 öğretim üyesi olan tanınmış bir araştırma üniversitesine hızla büyüdü. Üniversite, ekonomi, yönetim, sosyoloji, kamu politikası ve bilgisayar bilimlerinde ülkenin en iyi akademik bölüm ve araştırma merkezlerinden bazılarına sahiptir. HSE , ülkedeki ilk Kentsel Araştırmalar departmanını da içeren Rusya'daki en ileri programlara ve fakültelere ev sahipliği yapıyor. 2014'te Rusya'nın önde gelen internet şirketi Yandex ile ortak olarak gelecek üniversitelerde bilgisayar programcıları ve mühendisleri yetiştirmek üzere Bilgisayar Bilimleri Fakültesi açıldı.

Uluslararası Başlangıç ​​tarihi itibariyle, HSE , uluslararası alanda yönlendirilen bir üniversitedir. Artık borsalar, çift dereceli programlar ve yaz okulları şeklinde 130'dan fazla üniversite ve araştırma organizasyonu ile ortaklıklar bulunmaktadır. Üniversitenin fakülte ve araştırma faaliyetleri gittikçe daha fazla uluslararası hale geldi ve öğrencileri artık 60'dan fazla farklı ülkeyi temsil ediyor.

Çeşitli HSE , Rusya'da İngilizce öğretilen yüksek lisans programlarını sunmaktadır. Bu programlar, kamu politikasından iş dünyasına ve alan çalışmalarına kadar uzanır ve öğrencileri seçtikleri alanlarda lider olmaya hazırlar. En iyi öğrencileri cezbetmek için, nitelikli adaylara liyakate dayalı burs ve harçlar verilir.

Fakültemiz, araştırmacılarımız ve öğrencilerimiz 50'den fazla ülkeyi temsil etmektedir ve en yüksek akademik standartları korumaya adamıştır. Yeni benimsenen yapısal reformlarımız, HSE uluslararasılaşmasını ve fakültemizi, araştırmacılarımızı ve öğrencilerimizi çığır açan araştırmalarını desteklemektedir.

Dört kampüslü dinamik bir üniversite olan HSE , Rus eğitim geleneklerini en iyi uluslararası öğretim ve araştırma uygulamaları ile birleştiren bir liderdir. HSE , bir dizi uluslararası alanda üst düzey bölümler ve araştırma merkezleri bulunan orta öğretimden lisansüstü eğitimlere kadar üstün eğitim programları sunmaktadır.

Konumlar

Moskova

National Research University - Higher School of Economics

Address
Higher School of Economics
Myasnitskaya 20

101000 Moskova, Moskva, Rusya
Telefon
+7 495 771-32-32

Nizhny Novgorod

Address
Nizhny Novgorod, Nizhny Novgorod Oblastı, Rusya

Saint Petersburg

Address
Kantemirovskaya Ulitsa,3A building 1
194100 Saint Petersburg, Sankt peterburg, Rusya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar