Immanuel Kant Baltic Federal University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

A misyon Immanuel Kant Baltık Federal Üniversitesi (IKBFU) Kaliningrad bölgesinde sosyoekonomik gelişmeyi sağlamak için modern teknolojik platformlarda temelinde rekabetçi beşeri sermayenin inşa etmektir.

Onun Stratejik amaç Kaliningrad bölgesi özel ekonomik bölgelerin çerçevesinde oluşturulan küme kucaklayan Rus exclave bölge, yenilikçi gelişimi için insan kaynakları ve teknolojik destek sağlamaktır.

"Üniversitenin stratejik hedefe ulaşmak için, çekirdek bir takım sorunlar çözmek için gereklidir. Her şeyden önce, bu eğitim ve aynı zamanda Avrupa işgücü piyasasının gereksinimleri açısından bölgesel ekonominin yenilikçi endüstriler, insan kaynaklarının eğitimi ve Kaliningrad bölgesine nitelikli uzman çekmek için uygun koşulların yaratılmasıdır. İkincisi, akademik ve araştırma faaliyetlerinde gençleri meşgul etmek için üniversite altyapısının modernizasyonu için acil bir ihtiyaç vardır. Üçüncüsü, bölgesel ekonominin öncelikli endüstriler içinde talep yenilikçi eğitim programları, giriş vasıtasıyla da, bölgedeki mesleki eğitim modernizasyonu sistematik nüfuza sahip olmalıdır. Ve nihayet, hedefimiz "Baltık Denizi bölge ülkeleri Rus dili ve Rusça dil profesyonel eğitim programları tanıtmak için akademik ve araştırma merkezi kurmaktır.

Rektör Andrei Klemeshev

Uluslararası programlar

Immanuel Kant Baltık Federal Üniversitesi aktif sayısız akademik programlar ve projeler çerçevesinde uluslararası faaliyetlerini yürütmektedir. IKBFU Avrupa ve ABD'de 100'den fazla ortağı yükseköğretim kurumları vardır, ve Avrupa Üniversiteler Birliği, Baltık Denizi Bölgesi Üniversitesi Ağı, Magna Charta Universitatum ve diğerleri gibi uluslararası dernekler ile işbirliği yapmaktadır.

Ayrıca, IKBFU gibi uluslararası programlara parçası alır:

Erasmus Mundus "Üçlü I" Avrupa Birliği Merkezi Erasmus Mundus "Aurora" İngilizce Test ve Değerlendirme Sürdürülebilir Mükemmellik Promosyon Uygulamalı Deniz Bilimleri alanında yetkin yaklaşımına dayalı Genişletilmiş üç-seviyeli eğitim programı Jean Monnet "Girişimi ve Şekillendirme Avrupa Sınır Yansıması Engeller" Rehberli Dil Öğrenimi boyunca Akıllı Eğitim Özerklik

Konumlar

Kaliningrad

Address
Immanuel Kant Baltic Federal University
Building of the Institute of Applied Mathematics and IT (Room 112)
14 A, Nevskogo STR.

236041 Kaliningrad, Kaliningrad Oblastı, Rusya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin