Resmi açıklamayı okuyun

Moscow Power Engineering Institute (MPEI), 1930 yılında kurulan Enerji Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Radyo Mühendisliği ve Elektronik, Bilişim ve Bilgisayar Bilimi alanında Rusya'nın ana teknik üniversitelerinden biridir.

Modern enerji mühendisliği alanı aslında enerji mühendisliği (hidroelektrik, rüzgar enerjisi, termik, nükleer, güneş ve uzay gücü vb.), Elektrik ekipmanı, malzeme, elektronik, klasik ve uygulamalı fizik, radyo mühendisliği ve haberleşme, bilgisayar sistemleri hakkındaki bilimleri içerir , enerji mühendisliğinde yönetim ve ekonomi. Tüm bu alanlar ve özel eğitimin diğer yönleri, yabancı lisans ve lisansüstü öğrenciler için MPEI'de mevcuttur.

114515_MPEI_fasad_v2L.jpg

MPEI, 1946'dan beri yabancı ülkeler için mühendis ve bilim insanı yetiştirmektedir. Halen 60 ülkeden yaklaşık 900 yabancı öğrenci MPEI'de eğitim almaktadır.

1995'ten beri hem Lisans hem de Master yabancı öğrencilerinin “Bilişim ve Bilgisayar Mühendisliği” uzmanlığı eğitimi İngilizce ortamında düzenlenmektedir.

Neden MPEI'yi Seçmelisiniz?

MPEI öğrencileri sayısız sıralama ve ankete göre Rusya'nın en prestijli üniversitelerinden birinde okuma şansına sahipler. 85 yıllık bir geçmişi olan MPEI, özellikle lazer oluşturma konusundaki birçok teknik başarının kökeninde yer alan tanınmış bilim insanları, çok sayıda nitelikli mühendis yetiştirmiştir.

MPEI'de Nobel Ödülü sahibi AD Sakharov ve PA Cherenkov farklı dönemlerde çalıştı. 20. Yüzyılda, kendi Derin Alan Haberleşme Merkezi'ne sahip olan MPEI'nin Özel Tasarım Bürosunda, Venüs yüzeyinin radyo görüntüleri ve Ay'ın tersi ilk kez elde edildi.

MPEI'nin en ünlü mezunları arasında Çin Devlet Konseyi Eski Başkanı Li Peng ve eski Romanya Devlet Başkanı Ion Iliescu, Mühendislik Bakanları ve dünyanın birçok ülkesinin mühendislik şirketlerinin başkanları bulunuyor.

Bilim ve eğitim alanındaki MPEI ortakları arasında yaklaşık 140 yabancı üniversite ve ABB, Siemens, Schneider Electric, EPRI, Skoda, Samsung ve diğerleri gibi tanınmış şirketler yer alıyor.

Senin geleceğin

Seçilmiş herhangi bir alanda benzersiz bir eğitim alan MPEI mezunları, daha sonraki işlerde asla sorun yaşamazlar ve seçilen herhangi bir alanda kendilerini gerçekleştirirler.

kabul

  • sözleşmeye dayalı olarak;
  • Yabancı vatandaşların eğitimi için hibeler. Bu hibe almak için, yabancı vatandaşlar kendi Milli Eğitim Bakanlıklarına başvurmak zorundadır;
  • MPEI, Rusya Eğitim Bakanlığı'nın burslu öğrencilerini rekabet esasına göre alma olanağına sahiptir.

Öğrenim ücreti ve diğer masraflar

  • yılda yaklaşık 3500 USD.
  • MPEI hostelde konaklama - ayda yaklaşık 100 USD. - sağlık sigortası - yılda 220 USD.
Program dili:
  • Ingilizce
  • Rusça

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MSc

Moscow Power Engineering Institute

"Sürdürülebilir Termal ve Enerji Sistemleri" eğitim programının amacı, endüstriyel ısı ve enerji sistemleri ve sosyal alan alanında aşağıdaki görevleri çözmek için profes ... [+]

Program Açıklaması

"Sürdürülebilir Termal ve Enerji Sistemleri" eğitim programının amacı, endüstriyel ısı ve enerji sistemleri ve sosyal alandaki aşağıdaki görevleri çözmek için profesyonel bilgi, beceri ve yeteneklere sahip nitelikli uzmanlar hazırlamaktır:

modern enerji mühendisliği ve ısı tesislerini geliştirmek ve sürdürmek;umut verici ısı ve güç sistemleri ve bunlar için uygun ekipman geliştirmek ve uygulamak;Endüstriyel işletmelerde ve kamu kuruluşlarında yakıt ve enerji kaynaklarının rasyonel kullanımını sağlamak;Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı da dahil olmak üzere merkezi ve özerk bir güç kaynağının bir kombinasyonu ile kaynaklardan tasarruflu sorunların çözümüne yönelik öncelikli talimatların gerekçelendirilmesiyle bir fizibilite çalışması yapmak;işletmelerde ve konutlarda gelişmiş yaşam destek sistemleri oluşturmak;Modern bilgisayar programları ile etkinliklerini analiz etmek için çalışılan nesnelerin matematik modellerini geliştirmek;çevrenin korunmasını sağlamak.... [-]
Rusya Moskova
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yönetici Kursları

Moscow Power Engineering Institute

Bilgisayar bilimi programı, veri analizi, donanım ve yazılım mühendisliği, bilgisayar güvenliği konularında ileri düzey kursları birleştirmekte ve bireysel probleme yönel ... [+]

Program hedefi

Bilgisayar Bilimleri eğitim programının amacı, aşağıdaki profesyonel sorunları çözmeye hazır, BT endüstrisi için nitelikli uzmanlar hazırlamaktır:

modern bilgi sistemleri ve bilgisayar ağlarını tasarlamak, geliştirmek ve sürdürmek;entelektüel veri analizi, sinyal işleme ve makine öğrenmesi;bilgisayar sistemleri, ağlar ve dijital platformlar için güvenlik seçeneklerinin sağlanması;bilgi işlem, web uygulamaları ve e-ticaret için etkili platformlar uygulamak;finansal ve endüstriyel işletmeler için yazılım ve donanım projeleri oluşturmak ve geliştirmek.

Bilgisayar bilimi programı, yazılım ve donanım tasarımı, blockchain teknolojisi, bilgisayar güvenliği ve kriptografi, derin öğrenme ve veri madenciliği teknikleri gibi çağdaş dijital teknolojileri birleştirmektedir. Ağ tasarımı ve güvenlik seçenekleri, web arayüzleri ve mobil programlama, sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojileri de dahil olmak üzere, bilgisayar ağları üzerinden çoklu işlemlere ve uygulama etkileşimlerine büyük önem verilir.... [-]

Rusya Moskova
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Moscow Power Engineering Institute

Eğitim programının amacı, yapay zeka ve dijital veri iletim ağları ile koruma, otomasyon ve kontrol sistemlerinin geliştirilmesi, tasarlanması ve devreye alınması için bi ... [+]

Eğitim programının amacı, yapay zeka ve dijital veri iletim ağları ile koruma, otomasyon ve kontrol sistemlerinin geliştirilmesi, tasarlanması ve devreye alınması için bilgi ve becerilere sahip dağıtılmış enerji sistemleri için yüksek nitelikli uzmanlar hazırlamaktır.

Programı başarıyla tamamlayan mezunlar aşağıdaki alanlarda bilgi sahibidir:

1. Dağıtılmış enerji sistemlerinin korunması ve otomasyonu ilkeleri;

2. Dağıtılmış enerji sistemlerinin acil kontrol ilkeleri;

3. Güç sistemlerinde otomatik kontrol ve otomatik kontrol sistemlerinin teorisi;... [-]

Rusya Moskova
Şubat 2020
Ingilizce
Tam zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku