North-Caucasus Federal University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

113201_rsz_image.jpg

North-Caucasus Federal University , Rusya'nın güneyinde, Stavropol bölgesindeki en yüksek profilli yükseköğretim kurumudur. Kuzey Kafkasya, Batıda Karadeniz ile Doğu'da Hazar Denizi arasında uzanır ve Kuzey Kafkasya'nın önemli bir parçası olan Stavropol bölgesi, Rusya'nın en güzel bölgelerinden biridir. Stavropol şehri, atmosferik bir şehrin cazibesini sayısız meydanı, parkları, geniş ormanlık alanları, hoş iklimi ve modern kent bölgesinin hızlı yaşam ritmi ile başarıyla birleştiren bölgenin kültürel, iş dünyası ve çok uluslu bir merkezidir.

North-Caucasus Federal University (NCFU) , kişisel ve kültürel değerleri yüksek, yaratıcı zihniyetleri ve sürekli gelişim için kararlılıkları olan rekabetçi uzmanları besleyen eşsiz bir bilimsel ve akademik merkezdir.

NCFU’nun misyonu, ülkenin ve dünyanın kalkınmasına olumlu bir katkıda bulunabilecek gelecek liderleri hazırlayan akademik, bilimsel ve kültürel alanlarda benzersiz fırsatlar sağlamaktır.

North-Caucasus Federal University 2 şubesi vardır - Pyatigorsk ve Nevinnomyssk'te - ve 9 enstitü: Beşeri Bilimler Enstitüsü, Matematik ve Doğa Bilimleri Enstitüsü, Yaşam Bilimleri Enstitüsü, Hukuk Enstitüsü, Ekonomi ve İşletme Enstitüsü, Eğitim ve Sosyal Bilimler Enstitüsü , Petrol ve Gaz Enstitüsü, Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon Enstitüsü ve Mühendislik Enstitüsü.

NCFU’daki araştırma faaliyeti 29 bilimsel merkezde, 33 bilimsel laboratuvarda ve 2 öğrenci tasarım bürosunda, 26 bilimsel okulda ve 47 bilimsel alanda gerçekleştirilmektedir. Üniversite'de 229 doktor ve 1090 fen bilgisi adayı olmak üzere 1626 öğretmen görev yapmaktadır. 56 ülkeden 1656 uluslararası öğrenci de dahil olmak üzere Rusya'nın 81 bölgesinden 86 milleti ve etnik grubu temsil eden 25 bine yakın insan var.

North-Caucasus Federal University bilimsel kütüphanesi, 2,5 milyondan fazla birimi ile Rusya'daki en iyi ve en büyük üniversite kütüphaneleri arasında yer almaktadır. Kütüphane çok sayıda eğitim kaynağına erişim sağlar ve hem Rus hem de yabancı süreli yayınlara abone olur. Kütüphane, her yıl güncel eğitim ve bilimsel literatür ile yenilenmektedir. Üniversite kataloğu düzenli olarak güncellenmektedir. Her NCFU öğrencisi tüm kütüphane kaynaklarına tam erişime sahiptir.

NCFU, ön planda rahat bir konaklama sağlamak için bilgi edinme üretim süreci için öğrenciler için en iyi koşulları yaratır. Stavropol'da 8 yatakhane, 2500'den fazla öğrenciye konut sağlayan Pyatigorsk'ta bir tane daha var. En yeni yurtlardan biri uluslararası öğrenciler için özel olarak yapıldı.

NCFU personeli ve öğrencilerin sağlığını izlemek için en yeni ekipmanlarla donatılmış Üniversite tıp merkezi. Tıbbi bakım ve destek sağlamak için optometrist, nörolog, genel doktor, diş hekimi, kulak burun boğaz uzmanı ve acil doktorlardan oluşan bir uzman ekibi hazırdır.

Yüksek kaliteli catering hizmeti sunmak, modern mutfak ekipmanları ve son derece profesyonel aşçılar ekibiyle NCFU'da önceliklerden biridir. Üniversitelerdeki kantinler, snack barlar ve kafeler, öğrenciler bilgi yolundayken aç kalmakta. Her bina yemek odası ve büfe ile donatılmıştır.

NCFU öğrencisinin katıldığı yaratıcı stüdyolar 2 vokal stüdyo, 6 dans ekibi, 2 öğrenci tiyatro, 4 gönüllü grup, 12 KVN (komedi) klübünü içeriyor . Spor faaliyetlerinin seçimi ayrıca kapsamlıdır: 14 spor kulübü, 10 spor salonu, spor salonu odaları, fitness merkezleri ve yüzme havuzu.

Konumlar

Stavropol

Address
355017, г. Ставрополь, ул. Пушкина, 1
Stavropol, Stavropol Krayı, Rusya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin