Nosov Magnitogorsk State Technical University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Genel bilgi

Nosov Magnitogorsk State Technical University (NMSTU), Rusya'daki en güvenilir ve saygın çok disiplinli teknik üniversitelerden ve bilim merkezlerinden biridir. Yaygın bir altyapıyı, gelişmiş malzeme kaynaklarını ve yüksek entelektüel potansiyeli temsil eden Üniversitemiz, uluslararası olarak tanınan bir araştırma okulu oldu; Hem Rusya hem de deniz aşırı üniversiteler ile çok çeşitli kültürel ve bilimsel bağlara sahiptir.

113390_Zastavka2.jpg

NMSTU, 'Amiral Gemisi Üniversitesi' statüsünde olan Rus üniversitelerinden biridir. Toplam öğrenci sayısı 2018'de 12.000'e ulaşmaktadır. Fakülte 530'u doktora ve 98 doktora derecesine sahip yaklaşık 800 öğretmenden oluşmaktadır. Rus öğrencileri için geniş bir lisans, yüksek lisans ve yüksek lisans programları sunmaktayız ve uluslararası öğrenciler için İngilizce olarak ileri düzeyde yüksek lisans programları geliştirmekteyiz. NMSTU'daki öğrenciler ve öğretim elemanları çeşitli araştırma faaliyetlerinde ve hibe programlarında yer almaktadır. Üniversitenin R

NMSTU ayrıca AB Avrupa Komitesi tarafından finanse edilen TEMPUS projelerinin bir parçası olarak da faaliyet göstermektedir. NMSTU, müfredatın modernizasyonu konusunda AB projelerine katılmaktadır.

Üniversite bilginleri, yurtdışındaki üniversitelerin metalurji ve madencilik alanındaki lisansüstü öğrencileri için bilimsel danışman olur, düzenli olarak yabancı ortak üniversitelerde resmi rakip olarak görev yapar ve aynı zamanda Uluslararası Konferans Komitelerine üye olurlar.

Kampüs iyi donanımlı yurtlar, bir sağlık merkezi, tüm çalışanlara ve öğrencilere çok çeşitli sağlık hizmetleri sunmakta, rekreasyon merkezi ve spor eğitimi ve her seviyede bölgesel ve ulusal şampiyonluklara katılım için kişisel ve uluslararası sporlara katılma olanakları sunan spor tesisleri içermektedir. grup eğitimi, çeşitli su dersleri ve daha birçok yerin yanı sıra kafeler, kantinler ve tatil köyleri. 80 yıldan fazla bir süredir NMSTU mezunları mühendislik, bilim, teknoloji, işletme ve insan bilimleri alanlarında uzmanlaşmıştır. Mezunlarımız, ülke genelinde ve yurt dışında farklı şirketler tarafından işe alınır.

85 yıllık tarihi boyunca Üniversite, ülkedeki ve yurt dışındaki bilim okulları ile ünlü, çok disiplinli bir bilimsel ve eğitim merkezi olarak bilinir. Önde gelen Rus ve yabancı üniversiteler ile geniş bir kültür coğrafyasına ve bilimsel ilişkilere sahiptir. NMSTU, uluslararası sıralamada en iyi 300 üniversitede QS "Avrupa ve Orta Asya'yı Geliştirme" ve uluslararası Webometrics sıralamasında ilk 100 Rus üniversitesinde yer almaktadır.

NMSTU kararlıdır:

  • öğrencileri bilim ve teknolojide eğitmek, ileri düzeydeki bilgilerini herkesin yararına paylaşmak;
  • öğrencilere araştırma faaliyetlerinde ve keşiflerde entelektüel destek sağlamak, insanlığın iyileştirilmesi için bilim ve teknoloji ile ilgili şirketlerle işbirliği yapmak ve dünyanın büyük zorluklarını karşılamak;
  • Her öğrencide yetenek, tutku ve çalışma dünyasına girmek ve yeteneklerine en iyi şekilde katkıda bulunmak için ülkeye ve dünyaya katkıda bulunmak için akıllıca, yaratıcı ve verimli çalışma becerisini geliştirmek.

Kuruluş tarihi:

1934

Öğrenci sayısı:

12 000'den fazla

Lisans ve Yüksek Lisans Derecesi Programları:

Metalurji, Malzeme Bilimi ve Teknolojisi, Mühendislik, Teknolojik Makine ve Ekipmanlar, Makine İmalat Endüstrisi Tasarım Mühendisliği, Mekatronik ve Robotik, Elektronik ve Nanoelektronik, Taşıma İşlemleri Teknolojisi, Madencilik, Teknolojik Makine ve Komplekslerin Tasarımı, Kara Taşımacılığı ve Teknolojik Tesisleri, Demiryolu İşletmesi , Bina Mühendisliği, Bilgi Güvenliği ve Otomatik Sistemler, Isı Mühendisliği ve Isı Teknolojisi, Enerji Mühendisliği ve Güç Teknolojisi, Bilgisayar Mühendisliği ve Programlama, Kimya Teknolojisi, Mimarlık, Ekonomi, Yönetim, İşletme Bilişimi, Uygulamalı Matematik ve Bilişim, Fizik, Psikoloji, Tarih, Gazetecilik, Filoloji, Dilbilim, Kültürel Çalışmalar, Beden Eğitimi, Sosyal Hizmet, Güzel Sanatlar, Pedagojik Bilimler, Yabancı Diller

Ana Lisansüstü Derecesi Programları:

Demir, Demir Dışı ve Nadir Metaller Metalurjisi, Metal Bilimi ve Metal ve Alaşımların Isıl İşlemi; Makineler, Birimler ve İşlemler; Metal İşleme Süreci; Isı ve Güç Kompleksleri ve Sistemleri; Endüstri Isı Mühendisliği, Dökümhane, Bina İnşaatı, Cevher Hazırlama, Geoteknik (inşaat, açık döküm ve yeraltı)

Bilimsel Araştırmaların Ana Alanları:

Metalurji, Nanosistemler ve Nanomalzemeler, Kristal Malzeme İşleme, Enerji ve Enerji Tasarrufu, Bilgi ve Telekomünikasyon Sistemleri, Doğal Kaynakların Akılcı Kullanımı, Ulaştırma Sistemi Tasarımı ve Yönetimi, Çevre Dostu Madencilik, Ürün Kalite Kontrolü

Konumlar

Magnitogorsk

Address
Lenin Street, 38, Magnitogorsk city, Chelyabinsk Region, Russian Federation
455000 Magnitogorsk, Çelyabinsk Oblastı, Rusya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin