Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration - Institute Of Business Studies

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

126068_logos.png

ibs

Hakkımızda

İşletme Araştırmaları Enstitüsü (IBS-Moskova)

RANEPA bünyesindeki Ticari Araştırmalar Enstitüsü (IBS-Moskova) kuruluşundan bu yana, Rusya işletme eğitimi pazarında liderdir. IBS-Moscow, RANEPA'nın Moskova'daki tesislerini işleten bir işletme okulu. IBS-Moscow, 1988 yılında ulusal olarak güçlü uluslararası uzmanlık ile tanınan Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi bünyesinde kurulmuştur. 1994 yılında IBS-Moskova RANEPA'ya geçti ve homojen yapısal birimi oldu.

Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi'nin uluslararası uzmanlığının ve RANEPA'nın yetenekli yönetici ve yöneticilerin hazırlanmasındaki zengin deneyiminin bir araya gelmesi, IBS-Moskova'nın Rusya ve BDT ülkelerinde yaygın olarak tanınmasına katkıda bulundu. Bir kolej işletme okulu ve RANEPA'nın yapısal birimi olarak, öğrenme programlarımızın yüksek kalitesini sağlamak için gereken insan ve malzeme kaynaklarına erişiyoruz. RANEPA'nın IBS-Moskova’sı, Rusya’da AACSB akreditasyonu alan ilk ve tek işletme okulu. İlk olarak mezunlarımızdan 35.000’i IBS-Moskova Mezunları Derneği’nin aktif üyesi. Tüm lisans programlarımız Rus devlet onaylıdır. Part-time MBA, EMBA ve İşletme Yüksek Lisans programlarımız İşletme Yüksek Lisans Derneği (AMBA International) tarafından akredite edilmiştir. ibs

Görevimiz

IBS'in misyonu, Rusya'nın sosyal açıdan sorumlu bir girişimci ve yönetsel elitinin yeni neslini eğitmek ve oluşturmak ve Rus işletme eğitimini ilerletmektir. Rusya'daki en eski ve en saygın işletme okulu

 • 1988 yılında kuruldu.
 • Rus işletme okulları sıralamasında lider.
 • Pazar odaklı işletme okulu (programların% 85'i açık programlardır).
 • Prestijli uluslararası ve ulusal akreditasyon.

RANEPA'nın en büyük okullarından biri 4 bölüm, 7 sandalye, 4 merkez, 20'den fazla program, 13 çift lisans programı. IBS'de 2000'den fazla öğrenci, 200 fakülte üyesi ve 35000 mezun bulunmaktadır.

Uluslararası ve Ulusal tanınma IBS'nin tüm EMBA ve MBA programları, AMBA Uluslararası ve Ulusal İşletme ve Yönetim Akreditasyon Konseyi (NACBME) işletme okulu sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır.

IBS işletme okulu sıralamasında zirvede Eduniversal Ranking: 2011-2018. Rus ulusal işletme okulları sıralaması: 2012 -2018. 181 IBS mezunu ve fakültesi “ТОП-1000 Rus yöneticileri” listesine dahil edildi. Dahili RANEPA derecesinde IBS, RANEPA işletme okullarının en üst grubunda yer almaktadır ve EMBA ve MBA programları en yüksek 6 yıldız derecesine sahiptir.

Lisans ve lisansüstü programların eksiksiz bir programı Lisans programlarından yönetici eğitimine. Lisans, yüksek lisans, Rusya, Executive ve profesyonel eğitim programlarındaki toplam öğrenci ve katılımcı sayısı 2000'i aşıyor.

Değişin, ama kendinize sadık kalın IBS'in lider pozisyonunu sağlayan kilit faktör, aynı zamanda kendinize sadık kalarak değişme yeteneğidir - eğitim pazarının değişen ortamına uyum sağlayarak en iyi gelenekleri ve kalitesini koruyarak programları. IBS'nin MBA programlarının akademik danışmanı, liderlik ve yönetim konusunda dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan Ichak Adizes'dir.

35.000'in üzerinde mezunun üzerinde, mezunlarla aralarında iletişim ve işbirliğini kolaylaştırmak için IBS Mezunları derneği kuruldu. Bugün IBS mezunlar derneği, 1988'den beri IBS'den mezun olan yüksek nitelikli Rus liderleri, yöneticileri ve profesyonelleri bir araya getiriyor.

Pazar odaklı işletme okulu IBS lisansüstü programları, danışmanlık ve araştırma projelerine katkıda bulunan lider şirketlerle yakın ilişkilere sahiptir. Bu, IBS'nin hemen yeni trendleri tanımlamasını ve pazarın taleplerine ayak uydurmasını sağlar. IBS, öncelikle Rusya sivil toplumunun temelini oluşturan orta ve büyük ölçekli işletmelere yöneliktir. IBS programları, Rusya pazarına yönelik işletmeler tarafından yüksek oranda kabul edilmektedir (IBS öğrencilerinin% 85'i açık pazardan gelmektedir).

110321_ScreenShot2019-02-13at11.49.03AM.png

Derecelendirmeler ve puanlamalar

 • Derecelendirme Eduniversal TOP Business School 2014'ten bu yana IBS, TOP Mükemmellik Okulu 4 Mükemmellik kategorisinde yer aldı.
 • Eduniversal EMBA 2016-2018 Eduniversal derecelendirme kuruluşuna göre IBS programları dünyanın en iyi programları arasında. Beş yıl boyunca, IBS Stratejik Yönetim ve Liderlik Executive MBA Doğu Avrupa'daki İlk 10 EMBA programı arasında yer aldı. MBA, Eduniversal'e göre 2016-2017'de Doğu Avrupa'da Top 10 MBA programları arasında yer aldı.
 • Uluslararası yönetimde Eduniversal Master Uluslararası Yönetimde IBS Master, 2015-2018 listesinde Doğu Avrupa'daki Eduniversal Best Masters listesinde yer aldı. Beş yıl boyunca, Uluslararası Yönetimde IBS Yüksek Lisansı, Doğu Avrupa'daki En İyi 10 Yüksek Lisans programı arasında yer aldı.
 • Üst üste sekiz yıldır IBS, Rusya'nın ulusal işletme okulu reytinginde üst sıralarda yer aldı! İşletme Araştırmaları Enstitüsü, “gelir artışı” ve “kariyer gelişimi” kategorilerinde derecelendirme listelerinde en üst sıradadır. Rus işletme okullarının ulusal notu Rus MBA Mezunlar Birliği ve ulusal çapta bir işe alım ajansı Job.ru tarafından yürütülmekte ve 2010-2014'te Izvestia gazetesi, 2015'te Secret Firmy portalı ve 2016 - 2019'da RBK haber portalı tarafından yayınlanmıştır.
 • IBS mezunlarının kişisel gelirlerindeki artış, Rusya’nın en hızlısı. Ulusal çapta bir işe alım ajansı Job.ru ve Russian MBA Mezunlar Ligi'nin bağımsız çalışmalarına göre, MBA derecesi önemli bir kariyer gelişimine ve kişisel gelir artışına katkıda bulunuyor. IBS MBA derecesi derecelendirme listesinin başında. IBS mezunlarının kişisel gelirleri mezun olduktan sonraki 2-4 yıl içinde ortalama% 69 oranında artmıştır. Çalışmanın sonuçları kommersant.ru, MBA.su ve rbc.ru web portalları tarafından yayınlandı.
 • Rusya Yöneticileri Derneğinin Değerlendirmesi "En İyi 1000 Rusya Yöneticileri" Bireysel düzeyde, 2001 ve 2019 yılları arasında 181 IBS mezunu ve öğretmenleri, Rusya Yöneticileri Birliği tarafından "En İyi 1000 Rusya Yöneticileri" yorumunda gösterildi. Bu, IBS programlarının etkinliğinin tarafsız kanıtını sağlar.

IBS-Moskova derneklerin aktif bir üyesidir:

 • AACSB Uluslararası
 • EFMD
 • Executive MBA Konseyi (EMBAC)
 • Genel Yönetim Kabul Kurulu (GMAC)
 • CEEMAN
 • IBSA
 • Ulusal İşletme ve Yönetim Eğitimi Akreditasyon Konseyi (NACBME)
 • Rusya iş eğitimi Derneği (RABE)
 • Rus Yöneticiler Derneği

ibs

Konumlar

Moskova

Address
Moskova, Moskva, Rusya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin

Programlar