Southern Federal University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Kökleri 1915 yılına dayanan Southern Federal University (SFedU), Rusya'nın güneyindeki en büyük bilim ve eğitim merkezidir.

SFedU, köklerini Büyük Savaş sırasında Rusya'nın güneyine taşınan Varşova Kraliyet Üniversitesi'ne kadar takip eder.

Akademik mükemmellik, disiplinler arası araştırma ve sosyal bağlılık için Rusya'nın en iyi üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Bugün, 2.500 uluslararası öğrenci dahil olmak üzere yaklaşık 24.000 öğrenci, Rostov-on-Don ve Taganrog'da bulunan iki üniversite kampüsüne kayıtlıdır.

Mühendislik kursları Taganrog kampüsünde, Rostov kampüsü ise Fen Bilimleri ve Beşeri Bilimler alanında geniş bir kurs yelpazesi sunmaktadır. SFedU 86 lisans programı, 126 yüksek lisans programı ve 26 doktora programı sunmaktadır. Akademik programların kalitesi Alman akreditasyon kurumları tarafından onaylanmıştır: ACQUIN ve AQAS.

Üniversitenin güçlü uluslararası görünümü, uluslararası öğrencilerin oranı, 20 Erasmus destinasyonu, 50 değişim anlaşması ve 10 çift diploma ortaklığı ile gösterilmektedir. SFedU, Bologna sürecine aktif olarak katılmaktadır ve mezunları Avrupa Diploma Eki almaktadır. SFedU bilgi teknolojileri, akıllı malzemeler, nanoteknoloji, geleceğin tıbbı ve robotik alanlarında dünya çapında bir araştırma yürütmektedir. Öğrenciler SFedU uluslararası laboratuvarlarında, ortak kullanım ekipman merkezlerinde, mühendislik merkezlerinde araştırma yapabilir ve prototip yapabilirler. Öğrenciler e-hakemli bilimsel dergilere ücretsiz erişime sahiptir.

SFedU, kampüste öğrencilerin en son teknoloji ekipmanlardan iş inkübatörlerinden Spor merkezimize kadar araştırma, inovasyon ve geliştirme ihtiyaçlarını karşılayacak zengin özelliklere sahiptir.

İnternet sitemizi ziyaret edin

Konumlar

Rostov-on-Don

Address
105/42 Bolshaya Sadovaya Str
344006 Rostov-on-Don, Rostov Oblastı, Rusya

Taganrog

Address
Ulitsa Chekhova, 22
347922 Taganrog, Rostov Oblastı, Rusya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin