Volgograd State Technical University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

VSTU , Volgograd bölgesi, Rusya VSTU ve bazı yabancı ülkelerin nitelikli uzmanlarının sayısındaki en iyi kurumlar arasında yer alan önde gelen bölgesel üniversitedir. Üniversite, gelişmiş bir altyapıya sahip, yüksek profesyonel seviye sağlar ve uluslararası ekonomiye başarılı entegrasyonları için öğrencilerin sosyal niteliklerinin oluşumunu etkiler. Üniversite stratejisine göre, ekonominin yüksek teknoloji sektörleri için nitelikli uzmanların eğitimine odaklanan bir araştırma ve eğitim sanayi kompleksi (küme) kuruldu.107253_pexels-photo-1432942.jpeg

Temel ve uygulamalı araştırmalara ve bilim, teknoloji ve teknolojik ilerlemenin öncelikli alanlarının yanı sıra bilime dayalı ürünlerin çıktısına büyük önem veriyoruz. VSTU dinamik olarak gelişen bir metalurji, kimyager, makine mühendisi, malzeme mühendisi, kaynakçı, enstrüman mühendisi okulunun yanı sıra üst düzey geliştirme bilimi ve yüksek nitelikli uzmanlık eğitimi almıştır. Araştırmaya VSTU , VSTU daha yenilikçi gelişimini VSTU .

Rusya Federasyonu'nun yüksek öğrenim alanındaki dönüşümler etkilendi ve VSTU çok düzeyli bir eğitim programları sistemi, modern akademik etkinlik organizasyonu biçimleri, kalite kontrolü, yeterli materyal ve teknik destek olarak gerçekleştirildi.

Büyük bir çalışan ve öğrenci ekibinde olumlu sosyal ortam yaratılmıştır. Birçoğu kültürel ve etik değerleri paylaşıyor, bir teknik okulun geleneğini sürdürüyor ve geliştiriyor.

Uluslararası işbirliğinin geliştirilmesi ve Üniversitenin uluslararasılaşması, VSTU strateji uygulamasının en önemli araçlarından biridir. Üniversite, 50 yıldır yabancı ülkeler için uzmanlar yetiştiriyor. 1962'den beri Avrupa, Asya, Afrika, Yakın Doğu ve Latin Amerika ülkeleri için yüksek nitelikli uzmanların eğitimi verilmiştir. Bu süre zarfında, dünyadaki 72 ülkeden 5000'in üzerinde yabancı öğrenciye, diğer Rus üniversitelerinde daha fazla çalışmak için Rus dili öğretildi. 1650 öğrencisi Üniversitemizden diploma almış, 64'ü doktora derecesi almıştır. Yabancı öğrencilerin sayısı son 5 yılda artmıştır ve bugün her yıl üniversitede okuyan 500 yabancı öğrenci vardır. VSTU ayrıca doktora tezlerini savunan uluslararası öğrenciler için yüksek lisans programları ve doktora programları sunmaktadır.107254_pexels-photo-1305360.jpeg

Uluslararası öğrencilerin Rus dilinde eğitimi, onlardan bazı özel üniversite öncesi eğitim gerektirir. Bu amaçla, Yabancı Öğrenci Eğitim Fakültesi, 1973 yılında Üniversite'de kuruldu. Uluslararası üniversitelere, Rusya üniversitelerinde aşağıdaki uzmanlık alanları hakkında daha fazla araştırma yapma olanağı sunar: ekonomi, mühendislik ve beşeri bilimler. Bu fakültenin öğrencileri uzmanlıklarına bağlı olarak aşağıdaki disiplinleri alırlar:

  • Mühendislik - Rus dili, fizik, matematik, kimya, bilgi bilimi, bölgesel coğrafya, teknik resim;
  • Ekonomik - Rus dili, matematik, bilgi bilimi, ülke çalışmaları, ekonomi, coğrafya;
  • Beşeri bilimler - Rus dili, edebiyat, kültürel çalışmalar, ülke çalışmaları, coğrafya.

Çalışmaların dönemi - 1 yıl.

Yabancı Öğrenciler Eğitim Fakültesi'nde öğrenim gören öğrenciler, Rus kültürünü öğrenir, Üniversite ve şehir hayatına katılır, müzeleri ziyaret eder ve yaratıcılıklarını gösterme fırsatı bulur.

Dil eğitimi almış uluslararası öğrenciler, Üniversitemizde gerçekleşen lisans programlarıyla ilgili çalışmalarına devam edebilirler. Eğitim, 8 sömestr boyunca çok yetenekli öğretmenler, uzmanlar ve bilim adamları tarafından yapılmaktadır. Çalışmaların seyri döngülere ayrılmıştır:

  • Matematik ve bilimler
  • Mesleği (bunun içinde gelecek faaliyetlere uygun olarak belirlenen eğitim düzenlenmektedir)
  • Beşeri bilimler, sosyoloji ve ekonomi

Lisans derecesi alan ve dil eğitimi alan öğrenciler, 4 yarıyılda devam eden yüksek lisans programlarına katılabilirler.

İlgili tüm başvuru sahiplerini ve velilerini, Üniversitemizin en umut verici çalışma programları hakkında daha fazla bilgi almaya davet ediyoruz.

Konumlar

Volgograd

Volgogradskiy gosudarstvennyy tekhnicheskiy universitet (VolgGTU)

Address
Volgograd State Technical University
Lenin avenue, 28

400005 Volgograd, Volgograd Oblastı, Rusya
Telefon
+7 844 223-00-76

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin