Technische Universität München Asia (TUM Asia)

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Technische Universität München Asia ( TUM Asia olarak da bilinir), 2002 yılında Singapur'da Technische Universität München (TUM) şubesi olarak faaliyete geçti. TUM, Singapur'u Singapur'da dünya standartlarında eğitim kurumlarıyla bir merkez haline getirmeyi amaçlayan “Global Schoolhouse Initiative” in bir parçası olarak Singapur'da bir kampüs kurmaya davet edildi. bölgesi.

Asya'nın en iyi üniversiteleriyle ortaklıklar

Singapur'un önde gelen iki üniversitesi ile yaptığı çığır açan işbirliği sayesinde TUM, Almanya'daki üniversitelerin küreselleşmesine, yüksek lisans programları sunmak üzere Singapur Ulusal Üniversitesi (NUS) ve Nanyang Teknoloji Üniversitesi (NTU) ortaklığıyla TUM Asia varlığına öncülük etmiştir. Şu anda TUM Asia , Endüstriyel Kimyada TUM-NUS MSc'yi ve Entegre Devre Tasarımında TUM-NTU MSc ve Yeşil Elektronikte MSc'yi sunmaktadır. TUM Asia , kendi başına iki TUM Yüksek Lisans derecesi sunmaktadır: Raylı Sistemler, Ulaştırma ve Lojistik ve Havacılık Mühendisliği ve Singapur Teknoloji Enstitüsü (SIT) ile birlikte iki TUM Lisans derecesi.

Neden Singapur'da TUM Asia Eğitim TUM Asia ?

Derecenizi TUM Asia ile kazanmak için 5 neden

1- ASYA'DA ALMANYA'NIN 1. ÜNİVERSİTESİ İLE ÇALIŞMA

Dünya Üniversitelerinin 2011 Akademik Sıralaması'nda (Şanghay Sıralaması olarak da bilinir), TUM Almanya'da 1. Dünya Üniversitesinde ve QS'nin 2011 Dünya Sıralamasına göre 54. Dünya Üniversitesinde yer aldı. O zamandan beri TUM; Harvard Üniversitesi, Tokyo Üniversitesi ve Singapur Ulusal Üniversitesi gibi diğer prestijli ve uluslararası tanınmış üniversitelerin arasına yerleştirilen ardı ardına 3 yıl boyunca Almanya'nın # 1 Üniversitesi seçildi. Almanya'nın 1 numaralı üniversitesinin yanı sıra, TUM, 6 yıl üst üste (2006 - 2012) “Mükemmellik Üniversitesi” ödülüne layık görülen tek Alman üniversitesi olmak ve diğer tüm teknik üniversiteler arasında dördüncü sırada yer almaktan başka birçok övgüye sahip. Avrupa.

Almanya, Fikirler Ülkesi olarak bilinir ve “Alman Mühendisliği” terimi, kalite, mükemmellik ve teknik büyüklük ile ilişkilidir. Bunu Asya - Çin ve Hindistan'ın halihazırda dünyadaki tüketici nüfusunun üçte birini oluşturan Asya ve Asya'daki tüketiciler arasında yaygın olarak benimsenen teknoloji ile birleştiğinde, diploma programlarımız öğrencilere pazar trendlerini anlamada rekabet avantajı sunuyor.

Bu ikili bakış açısı, öğrencilerin sürekli olarak gelişen küresel manzaraya yeni çözümler üretmek için iki kıtada en iyi uygulamaları bir araya getirmelerini sağlayacak. Almanya ve Singapur, dünya standartlarında ulaşım sistemleri, ödüllü havalimanları ve havayolları, güçlü bir destekleyici endüstri ortamı ve mükemmel akademik kurumlar gibi birinci sınıf altyapıda birçok benzerliğe sahiptir.

2- DÜNYANIN EN İYİ KONUŞMACI

5,000 kağıt

3- GÜÇLÜ ENDÜSTRİ AĞI

TUM Asia , öğrencilerimizi teoriyi endüstri ile ilgili uygulamalarla birleştiren pratik bir eğitim ile donatmayı düşünüyoruz. Almanya'nın 1 numaralı üniversitesi olarak BASF, Clariant, Infineon, Lantiq, Rohde gibi önemli endüstri ortaklarıyla güçlü bağların tadını çıkardık.

4- HANDS-ON YAKLAŞIMI

Isaac Newton ağacından düşen elmayı gözlemledikten sonra Gravitasyon Yasasını oluşturdu. TUM Asia , öğrenmenin uygulamalı bir yaklaşıma yakından bağlı olduğuna inanıyoruz. Tüm kurslarımızda, öğrenciler staj süresince bir tez çalışması geçirirler. Bu, öğrencilerin teorik bilgilerini test etmeleri ve öğrendiklerini almak ve geleceği yenilemek için onlara ilham vermeleri için bir yol sağlamaya hizmet eder. Öğrenciler araştırma ile ilgili kariyerlerini sürdürmeye devam ettiler ve son zamanlarda TUM Create'in kurulumu (NTU tarafından)

5- ÇEŞİTLİLİKTE GÜÇ

Thomas Friedman'ın dediği gibi “Dünya Düzdür”. Küreselleşme artık burada kalmak için kaçınılmaz bir güçtür ve TUM Asia , 28'den fazla ülkeden gelen öğrencilerin farklı bir kaydını gururla övünüyoruz. Bu, öğrencinin ders kitabının ötesine geçtiği ama aynı zamanda meslektaşlarının hayatları boyunca yaşadığı canlı bir öğrenme ortamını teşvik ettiğimiz anlamına gelir. Fikirler, öğrencilerin farklı bakış açılarından görmeyi öğrendikleri çeşitli ekonomik gerçekler karşısında sentezlenir ve problemleri yaratıcı yollarla çözme kapasitesi yaratır.

Konumlar

Singapur

German Institute of Science and Technology - TUM Asia

Address
TUM Asia
510 Dover Road #05-01
SIT@SP Building

139660 Singapur, Singapur
Telefon
+65 6777 7407

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin