University of Ljubljana

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

133440_Photo1.jpg

1919 yılında 23 fakülte ve 3 sanat akademisi ile kurulan University of Ljubljana Slovenya'daki en eski ve en büyük yüksek öğrenim, bilimsel araştırma ve sanat kurumudur. Üniversite temel, uygulamalı ve gelişimsel araştırmaları teşvik eder. Bugün, University of Ljubljana dünyadaki üniversitelerin ilk% 3'ü arasında yer alıyor.

University of Ljubljana Slovenya'nın başkenti Ljubljana'da, Adriyatik Denizi tarafından Portorož'da bulunan Denizcilik Araştırmaları ve Ulaştırma Fakültemiz dışında bulunmaktadır. Ljubljana yaşamak için çok hoş ve genç bir şehir. Birçok müze, galeri, tiyatro, sinema, enstitü, kütüphane ve dünyanın en eski filarmoni orkestralarından birine sahibiz. Şehir merkezinde çok sayıda pub, restoran, kulüp ve mağaza bulabilirsiniz. Çok sayıda yeşil alan var. Kongresni trg (kare), Ljubljana'daki merkezi meydanlardan biridir ve Ljubljana University of Ljubljana Rektörlüğü'nün de merkezidir.

University of Ljubljana , Bologna Süreci yönergelerine uygun olarak tasarlanan Sanat, Güzel Sanatlar, Doğa Bilimleri, Teknoloji ve Mühendislik, Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler, Tıp, Sağlık Bilimleri, Spor gibi tüm çalışma alanlarında mükemmel çalışma programlarına sahiptir. University of Ljubljana ve yabancı üniversitelerle işbirliği içinde, her üç döngüde ortak, disiplinler arası ve çok disiplinli çalışma programları sunuyoruz. Derslere, öğreticilere ve seminerlere ek olarak, pratik eğitime, öğrencilerin proje çalışmalarına dahil edilmesine, uluslararası değişimlere, kariyer rehberliğine, ders dışı ve diğer etkinliklere büyük önem veriyoruz.

133441_Photo2.jpg

Her yıl yaklaşık 40.000 öğrenci kurumumuzda bilgi ve becerilerini geliştiriyor ve geliştiriyor, aralarında% 8 uluslararası öğrencimiz var. University of Ljubljana dersleri Slovenya'daki tüm lisans mezunlarının yarısından fazlası, yüksek lisans ve uzmanlık derecesi sahiplerinin üçte ikisinden fazlası ve bilim doktorlarının yüzde 80'inden fazlası tarafından tamamlanmaktadır.

University of Ljubljana özel bir kaygısı, bilginin sanayiye, çevrenin güvenliği, insanların sağlığı, yaşam kalitesi ve zengin ekonomi için aktarılmasıdır, bu yüzden birçok Sloven ve yabancı şirketle yakın işbirliği içindeyiz. Ortaklarımız tanınmış çokuluslu şirketler ve en iyi Sloven organizasyonlarıdır.

Sizi bizimle akademik yolunuza başlamaya, kişisel ve profesyonel kariyer seçeneklerinizi artırmaya ve gururlu ve yaratıcı akademik topluluğumuzun değerli bir üyesi olmaya davet ediyoruz.

Sizi Üniversitemize bekliyoruz.

Öğrenci İzlenimleri

Öğrenci izlenimleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin: href = "https://www.uni-lj.si/study/impressions/students-written/

133248_UL-KongresSquare.jpg

Konumlar

Ljubljana

Address
University of Ljubljana
Kongresni trg 12

1000 Ljubljana, Ljubljana, Slovenya

Ljubljana

Address
University of Ljubljana Faculty of Architecture
Zoisova cesta 12

1000 Ljubljana, Ljubljana, Slovenya

Ljubljana

Address
University of Ljubljana Faculty of Electrical Engineering
Tržaška cesta 25

1000 Ljubljana, Ljubljana, Slovenya

Ljubljana

Address
University of Ljubljana Faculty of Public Administration
Gosarjeva ulica 5

1000 Ljubljana, Ljubljana, Slovenya

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin