Resmi açıklamayı okuyun

جامعة دار الحكمة , Suudi Arabistan Krallığı'nın önde gelen bir yüksek öğretim kurumu olan Cidde kıyı kentinin kalbinde yer almaktadır. 1999 yılında kurulmasından bu yana, üniversite ülkemiz ve dünyanın tanık olduğu hızlı gelişme ve büyümenin gerekliliklerini karşılayan yüksek kaliteli programlar sunmaktadır.

Misyonumuz

Önde gelen lisansüstü stajyerlerin hazırlanması.

üniversite

Dar Al-Hikma, 1999 yılında kurulmasından bu yana Suudi Arabistan'daki kadınlar için yüksek öğrenim konusunda lider bir kurum olan kar amacı gütmeyen bir üniversitedir.

جامعة دار الحكمة , dört fakülte altında programları sunmaktadır: Al Hikma İşletme ve Hukuk Fakültesi, Al Hikma Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Davranış ve Eğitim Bilimleri ve Mühendislik, Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi. Uluslararası üniversitelerle işbirliği içinde eğitim programları geliştirilmiştir ve Dar Al-Hikma Suudi Arabistan Krallığı Yüksek Eğitim Bakanlığı tarafından tam olarak onaylanmış ve tanınmıştır.

DAH schools

جامعة دار الحكمة çalışmanın özellikleri

Yerel ve uluslararası olarak akredite edilen bilimsel programlar:

Derecesi programları Suudi Arabistan Krallığı Eğitim Bakanlığı tarafından lisanslı ve tanınan en uluslararası tanınmış üniversiteler ile işbirliği içinde geliştirilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın stratejisi doğrultusunda, bu programlar Suudi Arabistan'daki işgücü piyasasının ihtiyaçlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır.

Akademik destek hizmetleri:

Öğrenim problemi yaşadıkları için öğrenim göremeyen öğrencilere akademik destek hizmeti verilmektedir.

Çeşitli öğrenci aktiviteleri:

Aşağıdakiler dahil olmak üzere, hayatınızın her alanında kapsamlı gelişimi destekleyen ve teşvik eden geniş ve çeşitli öğrenci kulüpleri ve akademik olmayan etkinlikler arasından seçim yapabilirsiniz: inanç, sosyal ve sağlığın kendi gelişimi.

Gönüllü çalışma:

Üniversitedeki boş zamanlarınızda, topluluğun hizmetinde gönüllü olmak için size birçok fırsat sunuyoruz. Üniversite, mezuniyet için belirlenen süre içinde tamamlanması için topluma hizmet etmek için her öğrenci saatine ayırdı. Toplum hizmet projelerimiz, toplumun ihtiyaçlarına uygun olarak çeşitlendirilmektedir.

Kariyer Olanakları:

Oldu üzerinde organizasyonu karakterize alışkanlıkları mesleğinin جامعة دار الحكمة arasında جامعة دار الحكمة جامعة دار الحكمة - جامعة دار الحكمة sırayla, için güvenli çalışmayı ait ile statü doğrudan temas yoluyla Talebattna fırsatlardan sahipleri arasında prestijli bir ülke , şirketlerin kadrolarını işe ihtiyacım arasında yetenekli ve kalifiye ve genellikle işletme sahipleri mezunları arasında Dar al - çünkü başkaları için Hikma Maakhtar rolünü جامعة دار الحكمة arasında جامعة دار الحكمة , gelecekteki mezunlar için yolu açarak işgücü piyasasının ihtiyaçlarına uyarlanmış birçok program sunar.

Program dili:
  • Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

Dar Al-Hekma University

Dar Al-Hikma Üniversitesi, uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında yüksek lisans derecesi sunan tek üniversitedir. Program, Suudi Arabistan'ın diplomasi de dahil olm ... [+]

Dar Al-Hikma Üniversitesi, uluslararası ilişkiler ve diplomasi alanında yüksek lisans derecesi sunan tek üniversitedir.

Program, Suudi Arabistan'ın diplomasi de dahil olmak üzere tüm alanlarda öncü kadınların öncü vizyonunu karşılıyor.

Programın süresi, öğrencilere uluslararası ilişkiler alanındaki teorik ve uygulamalı çalışmaların sağlam temellerini sağlayan iki yıldır. Öğrencilerin, uluslararası hukuk ve uluslararası ekonomi alanında dokuz dersleri zorunlu, dokuz ders gerektirmeden seçmelerini sağlar. Seçmeli derslerin yanı sıra işletme ve dış politika alanlarında öğrencilerin bilgilerini artırmak için. Program, Cidde'deki İslami İşbirliği Örgütü, İslami Kalkınma Bankası, Dışişleri Bakanlığı veya yurtdışındaki kuruluşlar gibi uluslararası kuruluşlarda alan eğitimi fırsatları sunmaktadır.... [-]

Suudi Arabistan Jeddah
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

MSc

Dar Al-Hekma University

Bilişim Sistemleri Bilim Ustası (MSIS), bilgisayar bilimi yüksek teknik düşüncesini bilişim sistemlerinin idari odağı ile birleştiren bir programdır ve aynı zamanda bilgi ... [+]

Bilişim Sistemleri Bilim Ustası (MSIS), bilgisayar bilimi yüksek teknik düşüncesini bilişim sistemlerinin idari odağı ile birleştiren bir programdır ve aynı zamanda bilgisayar sistemleri, iletişim becerileri ve işletme yönetiminin ana unsurları üzerine yapılan çalışmalara dayanmaktadır.

Müfredat, işgücü piyasasının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.Bu kurslar, öğrencilere bilimsel uzmanlık sağlayan kekemelik veya yeni sistemler için çözümler sağlamak ve onlara gerçek sorunların çözümüne katılmaya başlamak için başlangıçta bir başlangıç vermek için Capstone projesindeki eğitim pistinin sonunda sona erer.

Kurslar, sabah ve / veya hafta sonları sabah taahhütleri verilen tüm öğrencileri çekmek için planlanmaktadır.... [-]

Suudi Arabistan Jeddah
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Dar Al-Hekma University

Uygulamalı Davranış Analizinde Yüksek Lisans programı, Körfez bölgesinde türünün ilkidir ve Uygulamalı Davranış Analizinde uzmanları özel ihtiyaçları olan insanlara hizme ... [+]

Uygulamalı Davranış Analizinde Yüksek Lisans programı, Körfez bölgesinde türünün ilkidir ve Uygulamalı Davranış Analizinde uzmanları özel ihtiyaçları olan insanlara hizmet etmek için hazırlamayı amaçlamaktadır. Program davranışsal davranış analizi için klinik ve eğitimsel uygulamalara odaklanır ve öğrencilerin davranışsal analiz ilkelerini uygulamalarını güçlendirmek ve geliştirmek için yoğun bir eğitim deneyimi sunar. Davranış analizinde son araştırmalar için fırsatlar sunar.

Program mesajı

Suudi Arabistan'da davranış analizi hizmetlerini en üst düzeyde sağlayarak ve uygulamalı davranış analizinde köklü bir değişime yol açarak yaşam kalitesini yükseltmeye kararlı olan mezunlar ve bilim adamları hazırlamak.... [-]

Suudi Arabistan Jeddah
Eylül 2019
Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku

Yönetici Kursları

Dar Al-Hekma University

Dar Al-Hikma Üniversitesi, Dar Al-Hekma'da Arapça'nın ilk ustası olan Eğitim Liderliği Yüksek Lisans Programı da dahil olmak üzere, bu programların işgücü piyasası ihtiya ... [+]

Dar Al-Hikma Üniversitesi, Dar Al-Hekma'da Arapça'nın ilk ustası olan Eğitim Liderliği Yüksek Lisans Programı da dahil olmak üzere, bu programların işgücü piyasası ihtiyaçlarını inceleyen bir eğitim planına dayanan bir dizi lisans ve yüksek lisans programı başlattı.

Program Suudi Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir ve mezunlarını işgücü piyasasında çeşitli alanlarda geniş istihdam olanakları kazanmaya hak kazanmıştır: eğitim kurumlarının liderliği ve yönetimi, müfredat değerlendirmesi, eğitim danışmanlığı, eğitim alanındaki araştırma pozisyonları ve en son öğretim yöntemlerinde öğretmen eğitimi.

Program mesajı... [-]
Suudi Arabistan Jeddah
Eylül 2019
Arapça
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Dar Al-Hekma University

İki yıl جامعة دار الحكمة - جامعة دار الحكمة Mimarlık Yüksek Lisansı. Program, çalışanlarına yönelik mimari çalışmaların kapsamını genişletecek, akademik ve mesleki yeterl ... [+]

İki yıl جامعة دار الحكمة - جامعة دار الحكمة Mimarlık Yüksek Lisansı. Program, çalışanlarına yönelik mimari çalışmaların kapsamını genişletecek, akademik ve mesleki yeterliliklerini yükseltecek, onları farklı bilgi alanlarına bağlayacak ve belirgin ve farklı mimari becerilerini geliştirecektir. Ayrıca çevredeki çevrenin teknolojik, ekolojik, ekonomik, sosyal ve kültürel boyutlarına cevap veren mimari ortamlar tasarlayabilirler. Programdaki seçmeli dersler, öğrencilere aşağıdaki alanlarda entegre ve entegre bilgiler sağlar: Mimari miras ve koruma, gayrimenkul geliştirme ve inşaat teknikleri.

Program mesajı

Yerel mimari çevre kültürüne bağlı kalan ve kapsamlı, bütünleşik ve dengeli mimari ortamlar yaratacak yaratıcı mimarlar hazırlayın.... [-]

Suudi Arabistan Jeddah
Eylül 2019
English (UK)
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
2 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku