Nanhua University Institute of International and Cross-Strait Affairs

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Nanhua Üniversitesi, Tayvan'ın orta kesiminde 5.600'den fazla öğrenci ve 468 akademik kadro ile hizmet vermektedir. Fakültenin% 99'u Yardımcı Doçent ve ötesi; Fakültenin% 99'u Doktora derecesine sahiptir. İngilizce eğitimi veren 300'den fazla kurs sunuyoruz ve eğitimimiz, dünyanın herhangi bir yerinde başarılı olabilecek küresel vatandaşlar olmaya hazırlanmak amacıyla uluslararası bir odağa sahiptir. Üniversitenin 22 ülkeden / saltanattan gelen 800'den fazla denizaşırı öğrencisi var ve her yıl 600'den fazla NHU öğrencisi öğrenci değişim ve hareketlilik programlarına katılıyor, yani NHU gerçekten küresel bir üniversite.

Uluslararası ve Çapraz-Boğaz İşleri Enstitüsü, uluslararasılaşmayı teşvik etmek, Nanhua Üniversitesi ile uluslararası ve Çin Halk Cumhuriyeti okulları arasında öğretim ve araştırmada akademik işbirliği oluşturmak, öğretmen / öğrenci değişimini, çift diploma, uluslararası staj ve gönüllü programları teşvik etmek amacıyla kuruldu. öğretmenlerin ve öğrencilerin uluslararası rekabet gücünü ve hareketliliğini arttırmanın yanı sıra uluslararası öğrencilerin (Denizaşırı Çinli öğrenciler, yabancı öğrenciler ve Anakara Çinli öğrenciler) işlerini yönetme. Ofis, uluslararası öğrencilerin üniversite yaşamına uyum sağlamasına yardımcı olur, Çince dil kursları ve rehberlik sağlar ve samimi, uluslararası bir kampüsün geliştirilmesine ve teşvik edilmesine yardımcı olur.

Üniversite, uluslararası kalkınmanın teşvik edilmesinin yanı sıra eğitim kaynaklarının aktif entegrasyonunu amaçlamaktadır. Bunu akılda tutarak, Batı Üniversitesi (Kuzey Amerika), Nan Tien Enstitüsü (Avustralya), Guang Ming Koleji (Filipinler) ve Fo Guang Üniversitesi (Tayvan) ile birlikte üniversite Fo Guang Shan İlişkili Üniversiteler Sistemini oluşturmak için bir araya geldi temel amacı “bir üniversiteye kayıt olmak - beş üniversitede kurslara katılmak”. Bu aynı zamanda üniversitenin idari birimleri ile Fo Guang Shan'ın dünya çapındaki kaynakları arasında bağlantı kurmanın yanı sıra uluslararası değişim ve öğrenciler için yurtdışında eğitim fırsatları da oluşturur.

Uluslararası işbirliği

Okulun uluslararası gelişimini teşvik etmek ve öğrencilerin uluslararası rekabet gücünü arttırmak için, üniversite akademik ortaklıklar geliştirmek için yabancı araştırma kurumları ve üniversitelerle aktif olarak çalışmaktadır. Fo Guang Shan, uluslararası bir platform olarak hareket etmek için dünya çapında 180'den fazla Dharma Yayım Merkezi kurdu ve kültürel değişim, sanatsal ve akademik değişim, öğrenci değişimi ve diğer ilgili konularda dostane ilişkiler kurmak için dünyadaki üniversitelerle ortaklık anlaşmaları imzaladı. .

Akademik değişim ile ilgili olarak, Üniversite, çeşitli konularda işbirliğini geliştirmek ve öğrenci ve öğretmen değişimini ve çalışma değişimini teşvik etmek için büyük ölçüde eşitlik ve dostluk ilkelerine dayanmaktadır.

Uluslararası işbirliğinin bu önemli sayısında üniversite, öğrencilerin aşağıdaki Milli Eğitim Bakanlığı programı tarafından desteklenen “Yurt Dışı Borsaları, Finansal Dezavantajları Öğrencileri Yurt Dışı Borsaları ve Yurtdışı Staj hibelerini” almasını sağlamak için yüksek burs ve öğrenci rehberi sağlar Üniversitenin yabancı kardeş okullarından birinde bir sömestr ya da tam akademik yıl geçirir.

136775_pexels-photo-1438072.jpeg

Boğazlar Arası Borsalar

Boğazlar arası işbirliğini güçlendirmek, eğitim kalitesini daha iyi hale getirmek ve aynı akademik etkileşim hedefini satın almak için Nanhua Üniversitesi, anakaradaki üniversitelerle daha fazla fırsat yaratmak için denizaşırı üniversiteler ve akademik enstitülerle işbirliği sözleşmesi imzalamaya heveslidir. Çin. İki taraflı etkileşimin eşitliğine dayanan Nanhua Üniversitesi, akademik etkileşim, öğretmen değişim araştırması ve öğrenci değişim eğitimi faaliyetlerine sahiptir. Nanhua Üniversitesi, Nanjing Üniversitesi, Yunnan Üniversitesi, Zhengzhou Üniversitesi ve Kuzeybatı Üniversitesi ile Proje 985 ve Proje 211 sertifikalı MOU sözleşmesini imzaladı.

Bu arada Nanhua Üniversitesi de öğrencileri bu üniversitelerle değiştirdi. Değişim planlamasının, boğazlar arası okullar arasındaki öğretimi, araştırmayı ve idareyi olumlu yönde geliştirmesini bekliyoruz.

Yurtdışı Öğrenme

Nanhua Üniversitesi, Fo Guang Üniversitesi (Tayvan), Batı Üniversitesi (Amerika), Nan Tien Üniversitesi (Avustralya) ve Fo Guang College (Filipinler), ilk uluslararası Birleşik üniversite sistemi "Fo Guang Shan United Üniversite sistemi" ni kurdu. Fo Guang sistemi ile dört okul ile yükseköğretim ağının gücü. Ayrıca, öğrencilere "Tek Okul Kayıt ve Beş Okul Ders Seçimi" olarak çoğulcu öğrenme kaynakları sağlar. Aynı zamanda, yurt dışında alışveriş yapmak ve okumak isteyen Nanhua Üniversitesi öğrencileri için beş kıtada 100'den fazla Fo Guang kalesi bulunmaktadır.

Konumlar

Chiayi

Address
Nanhua Road, Dalin Township
600 Chiayi, Chiayi Şehri, Tayvan

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin