Resmi açıklamayı okuyun

Dean'in Mesajı

"Kurumumuza gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz ve Akdeniz İşletme Okulu'na hoş geldiniz.

MSB'nin vizyonu, Tunus'ta ve ötesinde eğitimde mükemmelliğe bir referans olmaktır. Zorlu programlarımız iş dünyasına etkin ve sürdürülebilir değer katmaya hazırlayan yöneticileri ve liderleri hazırlayarak yönetimdeki en son gelişmelerle yenilikçi öğretim yöntemlerini bir araya getirir.

Programlarımız, dünya çapında en iyi yüksek öğretim kurumlarınınkilerle karşılaştırılabilecek entelektüel canlılıkla çok kültürlü bir ortamda bir araya gelen seçkin bir öğretim üyesi, personeli ve öğrencisi ağına sahiptir.

En prestijli uluslararası akreditasyon kurumlarından ikisi (AMBA ve EFMD-EPAS) tarafından uluslararası tanınırlığımızın ötesinde, kurumumuzda düzenlenen önemli sayıda konferans, seminer ve eğitim programı MSB'yi araştırmacılar, girişimciler ve politika yapıcılar arasında mevcut ekonomi ile ilgili etkileşimler için bir merkez haline getiriyor. , sosyal ve politik konular.

Yaşamı değiştiren bir deneyime girmeye karar verirseniz ve bölgede ve ötesinde bir fark yaratmayı amaçlayan binden fazla seçkin Mezunlar ağına katılırsanız, MSB programları sizin için. "

Leila Triki, Ph.D.

Akdeniz İşletme Fakültesi Dekanı112142_pexels-photo-1595391.jpeg

Tarihçe

2002'de SMU, aralarında şirketler, iş dünyası liderleri, profesyoneller ve akademisyenler arasında sayılan kurucu üyelerinin desteğini aldığı için şanslıydı. Bu ilk SMU ekibi Pr tarafından denetlenen Executive MBA programını kurdu. Mahmoud Triki. Ona katılan Dr. Taoufik Jelassi ve Nabil Triki'yi, ardından Paris'teki Boston Consulting Group'ta Strateji Danışmanı olan bir takımdı.

Program ivme kazandıkça, ekip, Yönetimde yüksek lisans derecesine sahip Stanford Alumnae, Neila Gharsallah; BT mühendisleri Haythem Abdelkafi ve Nadhir Douma, George Washington Üniversitesi'nden Hala Ammar'dan MBA derecesi aldı.

SMU bugün, 30'dan fazla tam zamanlı öğretim üyesi ve kampüsteki yaklaşık 1200 öğrenciden oluşan 60 çalışandan oluşan özel bir ekip olarak sayılmaktadır.112144_pexels-photo-1181622.jpeg

MSB'nin Misyonu

  • İş ortamı ile ilgili Bilginin Yaratılması ve Yayılması yoluyla Küresel Eğitim sunmak.
  • Mükemmellik, girişimcilik, yenilikçilik ve sorumlu liderlik değerlerinin teşvik edilmesi.

MSB'nin Vizyonu

  • Üniversitemizi Tunus ve ötesindeki üniversite sistemine bir vitrin ve ilham kaynağı yapmak için: Bölgesel Mükemmellik Merkezi

MSB'nin Değerleri

  • mükemmellik
  • Liderlik
  • yenilik
  • Güven112143_people-woman-coffee-meeting.jpg

Akreditasyon

Ulusal Akreditasyon

Tüm MSB Programları, Yüksek Eğitim, Bilimsel Araştırma ve Bilgi ve İletişim Teknolojileri Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Misyon Uluslararası Akreditasyonlar

MSB'de ulusal akreditasyonun ötesine geçiyoruz, bölgede referans olmayı hedefleyerek, CFA Tanıma'ya ek olarak hem AMBA hem de EPAS Akreditasyonlarını alıkoymaktan gurur duyuyoruz.

AMBA Akreditasyonu

MSB'nin sahibi olmak: AFRICA'da, Londra merkezli MBA Derneğinin (AMBA, Londra) onayladığı tek İşletme Yönetimi (MBM) programı.

Tunus'ta ve Londra merkezli MBA Birliği (AMBA, Londra) tarafından akredite olan AFRICA'da, yalnızca İşletme Yüksek Lisans (EMBA) programı.

EPAS Akreditasyonu

MSB, Tunus’ta EPAS tarafından akredite olan, Kuzey Afrika’da ikinci, Afrika’da ise üçüncü lisans programına (Lisans) sahip olmaktan gurur duyuyor.

* Yönetim programlarının ve diplomaların kalitesini değerlendirmeyi amaçlayan Avrupa Program Akreditasyon Sistemi (EPAS) programı. EPAS, Brüksel merkezli uluslararası bir organizasyon olan Avrupa Yönetim Geliştirme Vakfı (EFMD) 'nın bir parçasıdır.

CFA Institute® Üyeliği

MSB’nin MBM’si

Program dili:
Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yüksek Lisans

South Mediterranean University

MSB'deki MBM, yüksek akademik pozisyonlara erişmek isteyen farklı akademik geçmişlere sahip bir lisans derecesine sahip iddialı taze mezunlar veya genç profesyoneller hed ... [+]

Dekanın Mesajı

“21. Yüzyıl Yöneticisi, günümüzün iş konularını iyi bir şekilde anlamalı, temel Yönetim Becerileri ve stratejik düşünme konusundaki akıcılıkta kapsamlı bir komuta sahip olmalıdır. Bu bağlamda programlarımızı tasarladık ve geliştirdik. MSB'de, Dijital ekonominin sunduğu yeni fırsatlar ve Küreselleşmenin zorlukları üzerinde değişimi öngörebilecek ve bunlardan yararlanabilecek vizyon sahibi Yöneticiler yetiştiriyoruz.

Programlarımıza katılmaya karar verirseniz, benzersiz ve teşvik edici bir öğrenme deneyimine başlayacaksınız. Öğretim kadromuzun ve tesislerimizin kalitesi, programlarımızın işverenlerin ihtiyaçlarına uyarlanması ve çalışanlarımızın özveriyle MSB deneyiminizi kendiniz, aileniz ve çalışan kuruluşunuz için akıllıca bir yatırım haline getireceksiniz. ”... [-]

Tunus Tunis
Açık Kayıt
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
24 - 30 ay
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Address
Berges du Lac 2
1052 Tunis, Tunis, Tunus