Bahcesehir University

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Bahcesehir University

“İstanbul'un kalbinde” sloganı, Bahcesehir University (BAU) gibi bir üniversiteye uygundur. Beşiktaş'taki Boğaz'ın kenarındaki ana kampüsü ile her gün hızlı hareketlilikle erken başlıyor ve gün boyu devam ediyor. Ayrıca, üniversitenin hemen hemen her yerinde bir etkinliğe rastlamak mümkündür.

Üniversitemize girerken gözünüze çarpan ilk şey, çok sayıda yabancı öğrenci olacaktır. Amerika Birleşik Devletleri'nden Çin'e, Fransa'dan Güney Kore'ye kadar geniş bir coğrafyaya yayılmış bin yabancı öğrenciden oluşan BAU'da okuyor. BAU'yu neden tercih ettikleri sorulduğunda hep aynı cevabı alırız: “Merkezi konum ve uluslararası güç.” BAU'nun konumu belirgindir. Üniversitemizin uluslararası işbirliklerini anlamak için kampüsümüzün veya web sitemizin kısa bir turu yeterli olacaktır.

“BAU GLOBAL” BAU öğrencilerine çok farklı noktalardan eğitim alma şansı sağlıyor. BAU Global, Berlin, Toronto Kuluçka Merkezi, Washington DC, Hong Kong, Roma, Silikon Vadisi ve Boston ile bunu başardı. “BAU Global”, öğrencilerin yurtdışındaki tüm BAU Global Merkezlerinde eğitimlerine devam etmelerini sağlar ve programlarla ilgili tüm destekleri sağlar.

Bölümünüze İstanbul, Berlin, Roma veya Washington DC'de bir ders alma olanağınız var. Ayrıca her akademik yılın sonuna doğru, BAU'nun yurt dışında yaz programları için başvuru yapma şansına sahipsiniz. Örneğin, New York'ta medya ve iletişim alanlarını inceleyebilirsiniz, Washington DC'de politik iletişimi inceleyebilirsiniz, teknoloji dijital medyanın kalbinde ve Silikon Vadisi'nde pazarlamadır ve Hong Kong'da bir eğitim programı açıyoruz. iş ve yenilik. Ayrıca, BAU'nun yurtdışı yaz programı sadece kendi öğrencilerimiz için değil, dünyanın her yerinden gelen öğrencilere açıktır!

BAU'ya ulaşım oldukça kolaydır. İstanbul, Beşiktaş, Beşiktaş, Göztepe ve Galata'nın kalbinde yer alan iki kampüsümüz arasında kendi tekneleri olmayan öğrencilerimize ve akademisyenlere ücretsiz servis hizmeti veriyoruz. Teknelerimiz BAUPORT adını verdiğimiz bir bölgeden yola çıkıyor. Boğaz'ın enfes manzarası ve yeşillikleriyle öğrencilerimizin kullanması için tamamen ayrılmış bir alandır. Teknelerimiz günün belirli saatlerinde kendi iskelemizden yola çıkarlar ve bu da Beşiktaş ve Galata'daki kampüslerimiz arasında keyifli bir yolculuk sağlar. Böylece, öğrenciler yoğun İstanbul trafiğinden uzak durmakta, kampüsten kampüse geçişte okyanusa ve temiz havanın tadını çıkarmaktadır. Galata'daki kampüsümüz, İletişim fakültesinin yeni medyadaki çalışmalarında uzmanlaşmıştır. Dijital ortamda tablet yayıncılığı, stüdyonun masadan masaya dijital oyun tabanlı öğrenimi ve diğer birçok atölye çalışması Galata'da.

BAU sadece lisans öğrencilerine değil, aynı zamanda mezunlara ve lisansüstü adaylara yönelik programlar düzenlemektedir. Mezunlarımız Ofisi yıl boyunca etkinlikler düzenliyor ve mezunlarımıza rağmen güçlü bir bağ kurarak BAÜ lisans mezunu ailemiz her yıl büyüyor.

Sizi BAU ailesinin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

MİSYON

Toplumumuza eğitim, araştırma ve hizmet vermeye adanmış bir yüksek öğrenim kurumu olarak, Bahçeşehir Üniversitesi'nin misyonu, sorgulayıcı bir akla ve eleştirel düşünme yeteneğine sahip geleceğin önde gelen iş gücünü yetiştirmektir; yerel ve küresel konulara duyarlıdır; uluslararası standartlara ulaşmak; bilimsel, teknolojik ve kültürel bilgiye katkıda bulunmak; evrensel fikir ve değerlerin güçlü destekçileridir.

VİZYON

Bahçeşehir Üniversitesi, bilginin artırılmasında bölgesel ve ulusal olarak önde gelen güç olmayı umuyor. Bahçeşehir Üniversitesi, insan haklarına saygılı ve saygılı, fikirlerin yapıcı ifadesi olan, başkalarının haklarına saygı göstermeyi taahhüt eden öğrencileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu okul şu programları sunmaktadır:
  • Ingilizce

Görmek MA\'ler » Görmek MSc\'ler » Yüksek lisans programlarını görüntüle » Görmek Health Lisans » Görmek Lisanslar » Görmek MBA »

Programlar

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

MA

Küresel İlişkilerde Ma

Kampüs Tam zamanlı 3 - 4 dönem September 2019 Türkiye Istanbul

Bu programın amacı, uluslararası kuruluşların, küresel sivil toplumun ve iş dünyasının yeni nesil küresel liderlerini yetiştirmek için olağanüstü profesyonel, çok disiplinli bir eğitim sunmaktır. [+]

KÜRESEL İŞLER (İNGİLİZCE, TEZ, HAFTA)Programın Profili

Bu programın amacı, uluslararası kuruluşların, küresel sivil toplumun ve iş dünyasının yeni nesil küresel liderlerini eğitmek için olağanüstü profesyonel, çok disiplinli bir eğitim sunmaktır. MGA, öğrencileri küresel işlerin daha geniş politik, ekonomik ve sosyal bağlamları ve gelişen küresel sistem içinde stratejik ve etkili bir şekilde çalışmak için gerekli beceriler konusunda sofistike bir anlayışla donatır.

Kazanılan Derece

Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler Master of Arts of Arts derecesi alırlar.

Özel Kabul Şartları

Bu yüksek lisans programına öğrenci kabulü, İngilizce başarı düzeyini ve yeterlilik düzeyini değerlendirerek yapılır; Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanan GRE ve GMAT gibi ALES veya Uluslararası sınavların puanı. Uluslararası Öğrenciler uluslararası akredite bir lisans diploması ve yukarıda belirtilen sınavların puanı ile lisansüstü programlara kabul edilir. Değişim öğrencilerinin kabulü, Bahçeşehir Üniversitesi ile ortak üniversiteler arasındaki karşılıklı anlaşmalar (Erasmus veya Genel Akademik Protokol) çerçevesinde yürütülür. Özel öğrenciler ilgili akademik birimin onayı ile derslere kayıt olabilirler.... [-]


Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans

Online Kampüs Tam zamanlı 3 - 4 dönem September 2019 Türkiye Istanbul Turkey Online + 2 daha

Programın amacı uluslararası siyaseti ve küresel sistemi doğru analiz etmek, eleştirel uluslararası meselelere, bilgi ve beceri birikimine diğer sosyal bilimler perspektifinden fayda sağlamaktır. [+]

KÜRESEL SİYASET VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (TÜRK, TEZ)

Programın Profili

Programın amacı uluslararası siyaseti ve küresel sistemi doğru analiz etmek, eleştirel uluslararası meselelere, bilgi ve beceri birikimine diğer sosyal bilimler perspektifinden fayda sağlamaktır.

Kazanılan Derece

Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, Master of Arts (MA) derecesi alırlar.

Özel Kabul Şartları

1) Tezli yüksek lisans programlarına başvuran adaylar için ALES, GMAT veya GRE puanı gereklidir. Başvuru için minimum şart ALES: 55 veya GMAT: 450 veya GRE: 610'dur.

2) Adayların aşağıdaki İngilizce Yeterlilik Sınavı Puanlarını almaları gerekmektedir (YDS: 65, TOEFL: 79, Pearson PTE Academic: 68, Bahçeşehir Üniversitesi Yeterlik Sınavı Puanı: 65).... [-]


Pazarlamada MA

Kampüs Tam zamanlı 3 - 4 dönem September 2019 Türkiye Istanbul

Pazarlama Yüksek Lisans programı, öğrencileri teori geliştirme ve deneysel araştırma arasındaki etkileşime vurgu yaparak akademik araştırmalar yapmaya teşvik etmektedir. Bu program öğrencilerin stratejik düşünme ve planlama yeteneklerini geliştirmeyi ve pazarlama araştırmasında öğrencilere gerçek bir anlayış ve deneyim sağlamayı amaçlamaktadır. [+]

PAZARLAMA (İNGİLİZCE, TEZ)Programın Profili

Pazarlama Yüksek Lisans programı, öğrencileri teori geliştirme ve deneysel araştırma arasındaki etkileşime vurgu yaparak akademik araştırmalar yapmaya teşvik etmektedir. Bu program öğrencilerin stratejik düşünme ve planlama yeteneklerini geliştirmeyi ve pazarlama araştırmasında öğrencilere gerçek bir anlayış ve deneyim sağlamayı amaçlamaktadır.

Kazanılan Derece

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Yüksek Lisans derecesi verilir.

Özel Kabul Şartları

Tezli Yüksek Lisans Programları; Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanan GRE ve GMAT gibi ALES veya Uluslararası sınavların puanı. Uluslararası Öğrenciler uluslararası akredite bir lisans diploması ve yukarıda belirtilen sınavların puanı ile lisansüstü programlara kabul edilir. Değişim öğrencilerinin kabulü, Bahçeşehir Üniversitesi ile ortak üniversiteler arasındaki karşılıklı anlaşmalar (Erasmus veya Genel Akademik Protokol) çerçevesinde yürütülür. Özel öğrenciler ilgili akademik birimin onayı ile derslere kayıt olabilirler.... [-]


MSc

Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans

Kampüs Tam zamanlı 3 - 4 dönem September 2019 Türkiye Istanbul

Bilgisayar Mühendisliği Programında yüksek lisans öğrencileri, bilgisayar mühendisliği ve bilgisayar bilimleri disiplinlerinin mevcut ve gelişmekte olan alanlarında yeni teknolojilerdeki deneyim ve bilgi birikimiyle endüstri ve akademik alanda başarılı bir kariyere sahip olmaları için hazırlanmıştır. [+]

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce - Tezsiz) - Program Tanımı

Bilgisayar Mühendisliği Programında yüksek lisans öğrencileri, bilgisayar mühendisliği ve bilgisayar bilimleri disiplinlerinin mevcut ve gelişmekte olan alanlarında yeni teknolojilerdeki deneyim ve bilgi birikimiyle endüstri ve akademik alanda başarılı bir kariyere sahip olmaları için hazırlanmıştır. Programımız ayrıca mezunlarımızın tüm çalışmalarında profesyonelliği ve toplumsal ve etik sorumluluk duygusunu göstermelerini teşvik etmektedir.

Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans Programında, dersler dört özel alana odaklanır:

Bilgisayar Bilimi Uzmanı (CS):

Temel Bilgisayar Mühendisliği Programı ile ilgilenen ve paralel bilgi işlem, bilgisayar mimarileri, programlama dilleri ve tasarım örüntüleri gibi uygulama ve teknik alanlardaki yetkinliklere istekli olan kişileri hedefleyen bir modül.... [-]


Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisansı

Kampüs Tam zamanlı 3 dönem September 2019 Türkiye Istanbul

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans programı, mühendislik projelerini verimli ve etkili bir şekilde yönetebilmek ve yönetebilmek için gerekli bilgi ve becerileri sağlamayı amaçlamaktadır. Program sadece genel yönetim problemlerine yönelik çözümlere odaklanmakla kalmaz, aynı zamanda mühendislik ve teknoloji problemlerini çeşitli metodolojiler kullanarak çözmek için özel bilgi verir. [+]

Mühendislik Yönetimi (İngilizce - Tezsiz) - Program Tanımı

Mühendislik Yönetimi Yüksek Lisans programı, mühendislik projelerini verimli ve etkili bir şekilde yönetebilmek ve yönetebilmek için gerekli bilgi ve becerileri sağlamayı amaçlamaktadır. Program sadece genel yönetim problemlerine yönelik çözümlere odaklanmakla kalmaz, aynı zamanda mühendislik ve teknoloji problemlerini çeşitli metodolojiler kullanarak çözmek için özel bilgi verir. Katılımcılar, çeşitli organizasyon türlerinde yönetici pozisyonları için gerekli olan liderlik, planlama, yaratıcılık ve karar verme konularında yetkinlik kazanacaklardır.

Mühendislik Yönetimi programı şunları hedefler:... [-]


Yüksek Lisans

Bilgi Teknolojilerinde Usta

Kampüs Tam zamanlı 3 - 4 dönem September 2019 Türkiye Istanbul

Bilişim yüksek lisans programı, her alanda lisans derecesi olan ve henüz BT ile ilgili alanlarda çalışan ancak akademik olarak güçlendirilmiş uzmanlık ile katma değer elde etmek isteyen yeni mezunlara dinamik ve modüler yapısıyla yüksek kaliteli bir eğitim fırsatı sunmaktadır. [+]

Bilgi Teknolojileri (İngilizce - Tezsiz, Tezsiz) - Program Tanımı

Bilişim yüksek lisans programı, her alanda lisans derecesi olan ve henüz BT ile ilgili alanlarda çalışan ancak akademik olarak güçlendirilmiş uzmanlık ile katma değer elde etmek isteyen yeni mezunlara dinamik ve modüler yapısıyla yüksek kaliteli bir eğitim fırsatı sunmaktadır. Program, beş farklı BT ile ilgili uzmanlık alanlarında müfredat modülleri sunmaktadır; İş Zekası, Yönetim Bilişim Sistemleri, Ağlar ve Sistem Yönetimi, Yazılım Teknolojileri ve Bilgisayar Destekli Eğitim Teknolojileri, farklı geçmişlerden gelenlere, öğrencilerin akademik formasyonu yazılım, proje, vb. Ürün geliştirme, BT yönetimi, BT donanım ve yazılım desteği, ağ yönetimi, iş zekası, uzaktan eğitim ve e-öğrenme.... [-]


Eğitim Teknolojisinde Usta

Kampüs Tam zamanlı 4 dönem September 2019 Türkiye Istanbul

Teknolojinin artan etkisi ve artan talepleri göz önünde bulundurulduğunda, teknolojinin bilinçli kullanımı K12, yüksek öğrenim, iş ve endüstri ve danışmanlık alanlarında zengin öğrenme ortamları oluşturmak için bir zorunluluktur. [+]

Eğitim TeknolojisiProgram Adı: Eğitim TeknolojisiProgram Türü: İngilizce - TezProgram Açıklaması

Teknolojinin artan etkisi ve artan talepleri göz önünde bulundurulduğunda, teknolojinin bilinçli kullanımı K12, yüksek öğrenim, iş ve endüstri ve danışmanlık alanlarında zengin öğrenme ortamları oluşturmak için bir zorunluluktur. Eğitim Teknolojisi, yüz yüze, çevrimiçi ya da her ikisi de olsun, her yaştan öğrenciler için seçilen profesyonel ayarları tasarlamak, sunmak, kolaylaştırmak ve yönetmek için yenilikçi bir yoldur.

Bahçeşehir Üniversitesi'nde Eğitim Teknolojileri Yüksek Lisans Programı, eğitim kurumları ve kurumsal eğitim sınıfları da dahil olmak üzere çeşitli bağlamlarda performansın iyileştirilmesi için çeşitli yeni teknolojilerle teori, araştırma, yaratıcılık ve problem çözme becerilerini entegre etmeyi öğretecektir.... [-]


Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi Yüksek Lisans

Kampüs Tam zamanlı 3 - 4 dönem September 2019 Türkiye Istanbul

ENI, yaratıcı bireylere, endüstriler ve ekonomiler üzerinde önemli bir etki yapma potansiyeline sahip yenilikçi girişimlerin başlatılması veya geliştirilmesi ile ilgilenmek için tasarlanmıştır. [+]

GİRİŞİMCİLİK VE YENİLİK YÖNETİMİ (İNGİLİZCE, TEZLİ, HAFTA)Programın Profili

ENI, yaratıcı bireylere, endüstriler ve ekonomiler üzerinde önemli bir etki yapma potansiyeline sahip yenilikçi girişimlerin başlatılması veya geliştirilmesi ile ilgilenmek için tasarlanmıştır. Öğrencilere yeni girişimler oluşturma / yönetme, yeni yönetim uygulamaları geliştirme ve inovasyonu teşvik eden destekleyici ortamlar oluşturma konusunda yeni fikirler edinme ve uygulama becerileri sunuyoruz. Program sadece potansiyel girişimcilere değil, aynı zamanda “girişimci profesyonellere” de profesyonel yetenekler sunuyor.

Kazanılan Derece

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilere Girişimcilik ve İnovasyon Yüksek Lisans derecesi verilir.... [-]


Mimarlık Yüksek Lisansı

Kampüs Tam zamanlı 4 dönem September 2019 Türkiye Istanbul

Mimarlıkta lisansüstü program, mimarlık öğrencilerinin bilgilerini, lisans düzeyinde yeterliliklere dayanan daha yüksek mesleki yeterlilik düzeylerine geliştirmeyi ve derinleştirmeyi; Öğrencilere bilimsel araştırmalarda bir anlayış kazandırmak; çalışmaları bireysel olarak yürütme ve iletişim kurma ve yaşam boyu entellektüel büyümeyi geliştirme becerisini geliştirmek. [+]

Mimarlık (İngilizce, Tez) - Program Tanımı

Mimarlıkta lisansüstü program, mimarlık öğrencilerinin bilgilerini, lisans düzeyinde yeterliliklere dayanan daha yüksek mesleki yeterlilik düzeylerine geliştirmeyi ve derinleştirmeyi; Öğrencilere bilimsel araştırmalarda bir anlayış kazandırmak; çalışmaları bireysel olarak yürütme ve iletişim kurma ve yaşam boyu entellektüel büyümeyi geliştirme becerisini geliştirmek.

Program, farklı mimarlık okullarından ve ayrıca ülkelerden gelen öğrencilerin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için esnekliğe izin verecek şekilde yapılandırılmıştır. Mimari stüdyonun yanı sıra mimaride farklı tasarım problemlerinde problem formülasyonları ve çözümlere yönelen mimarlık stüdyosunun yanı sıra, tutarlı bir ders programı, öğrencilere denetlenen bilimsel araştırmalar yoluyla mimarlık ve tasarım konularında bir yargı ve karar verme yeteneği sağlar. Her bir öğrencinin bir danışman ile görüşerek dikkatli bir şekilde planlandığı ve yürüttüğü bir tez, mimarlıkta belirli konularda uzmanlaşma geliştirmek için daha fazla fırsat sunar.... [-]


İletişim

Adres Yıldız Mh., Çırağan Caddesi, Osmanpaşa Mektebi Sokak 4-6, Beşiktaş
34353 Istanbul, Istanbul, Türkiye