Bilkent University Graduate School of Engineering and Science

Giriş

Resmi açıklamayı okuyun

Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü

Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü Bilkent Üniversitesi Mühendislik ve Fen Bilimleri Fakülteleri için lisansüstü programları yönetir. Lider bir eğitim ve araştırma kurumu olan lisansüstü okulumuz 1986'dan beri liderler geliştiriyor ve geliştiriyor.

Enstitü motive ve dinamik akademisyenlerden oluşmaktadır. Okul, öğrencileri değerli yeteneklerle donatarak ve disiplinlerarası alanlarda daha fazla çalışmayı teşvik eden güncel eğitim programları sunmaktadır. Öğrenciler gerçek yaşamdaki projelere ve kavramsal problem çözme tekniklerine maruz kalmanın yanı sıra sınıfta geleneksel eğitim alırlar. Programlar, öğrencilerin gerçek dünyadaki koşulları anlamalarına, kültürel birikimlerini artırmalarına ve teknoloji, bilim ve toplum arasındaki etkileşime katkıda bulunmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

124342_pexels-photo-1595391.jpeg

Öğretim üyesi başına düşen yayınlar açısından, Enstitü, Türkiye'de sadece ilk sırada değil, uluslararası düzeyde de yüksek sıralarda yer almaktadır.

Amacımız son derece yetkin araştırma ve geliştirme odaklı mühendisleri ve bilim insanlarını eğitmek ve oluşturmak ve uzmanlık alanlarında başarılı olmaları için temel kavramları, ileri teknikleri ve yöntemleri daha iyi anlamalarını sağlamaktır.

Genel misyonumuz, yaratıcı, yenilikçi ve küresel sorunlara çözüm arayan gelecekteki liderleri oluşturmaktır.

124341_pexels-photo-1438072.jpeg

Bilkent hakkında

Bilkent Üniversitesi - Türkiye'nin ilk özel, kar amacı gütmeyen üniversitesi - 20 Ekim 1984 tarihinde, yüksek öğretim ve araştırmada bir mükemmellik merkezi oluşturmak amacıyla, Profesör İhsan Doğramacı tarafından kuruldu. “Bilkent” adı bu amacı “bilim kenti” nin bir kısaltması olduğu için örneklemektedir: “öğrenme ve bilim şehri”. Üniversite kampüsü, Eskişehir'e yaklaşık 12 km. (10 mil) Ankara merkezinin batısında ve 300 hektardan fazla bir alanı kaplamaktadır.

Konumlar

Ankara

Address
Graduate School of Engineering and Science,
Rectorate Building, 2nd Floor,
Bilkent University

TR-06800 Ankara, Ankara, Türkiye

Keystone bursu

Sunduğumuz burs seçeneklerini keşfedin