Resmi açıklamayı okuyun

CEMS

Yönetim Eğitiminde Küresel İttifak

CEMS, önde gelen ticaret okullarının ve çok uluslu şirketlerin stratejik ittifakıdır. İlk misyonu, ön deneyim Master'ın yönetimi için küresel bir mükemmellik standardı oluşturmaktır.

1988'de Avrupa'da kurulan ağ, CEMS Yüksek Lisans'ın Uluslararası Yönetimdeki başarısı ve popülaritesi nedeniyle MIM programı sürekli olarak büyümüştür. Bugün CEMS, ön deneyim Master pazarında liderlerin global lideridir ve üyelerinin itibarıyla eşitlenemez: 26 dünya standartlarındaki akademik kurum, 64'den fazla kurumsal ortağı ile birlikte uluslararası, lisansüstü öğrencilere sunmak için a. yüksek kaliteli eğitimin ve mesleki tecrübenin benzersiz karışımı.

CEMS üyeleri aşağıdaki girişimlerde işbirliği yapıyor:


- Uluslararası bir kariyer için en iyi pasaport olarak kabul edilebilir prestijli bir uluslarüstü ticaret derecesi CEMS MIM (Uluslararası Yönetim Yüksek Lisansı) . Bu bir yıllık ortak lisans programı, çok sıkı seçim ölçütlerine uyan ve ev derece ile birlikte CEMS derecesini alan Yüksek Lisans öğrencilerine açıktır./>


- CEMS, ortak öğretim, araştırma ve doktora eğitimi için fakülte işbirliğini de teşvik eder./>

CEMS Misyon Beyannamesi

Kasım 2008'de en yüksek CEMS yönetim organları tarafından onaylanan mevcut görev bildirimi, CEMS ittifakının yönetim eğitimi için aldığı ahlaki ve sorumlu yaklaşımı yansıtıyor.

CEMS, gelecek nesil uluslararası iş liderlerini eğitmek ve hazırlamak için çalışan akademik ve kurumsal kurumların küresel bir ittifakıdır.

CEMS akademik ve kurumsal üyeleri, çok dilli, çokkültürlü ve birbirine bağlı iş dünyasında gerekli olan bilgileri geliştirmek ve eğitim sağlamak için topluca çalışırlar.

Uluslararası Yönetimde Ortak CEMS Yüksek Lisansı, bu amaca ulaşmak için ana araçtır.

Tüm faaliyetlerde ortak olan şey, küresel vatandaşlığı teşvik etmektir; özellikle aşağıdaki değerlere vurgu yapılmaktadır:

  • Yüksek standart ve performansa sahip mükemmellik arayışı;
  • Saygı ve empati ile kültürel çeşitliliğin anlaşılması ve çizilmesi;
  • Bir bütün olarak toplumla ilgili mesleki sorumluluk ve hesap verebilirlik.

Ana unsurlar

En Son Temel Gerçekler

2010 Financial Times Global Master Yönetim Sıralamasında

CEMS MIM, dünyadaki 2. sırada yer aldı, 1. sıradaki 3 yıllık sıralama ve 1. uluslararası kriterler kombinasyonu. 4 CEMS okulunda ilk 5, 9'da ilk 25, genel sıralamada 18'dir.

2010-11 CEMS kohortu

  • Toplam öğrenci sayısı: 904
  • % 51 erkek,% 49 kadın
  • 64 uyruk (30 Avrupalı ​​olmayan dahil)

CEMS Yüksek Lisans Anketi 2010

Mezuniyetin üzerinden beş ay sonra CEMS MIM Mezunları 2009 sınıfı arasında bir anket gerçekleştirildi. % 43 yanıt oranı.

  • % 99'u mezuniyet sonrası 3 ay içinde istihdam edildi.
  • Katılımcıların% 41'i kendi ülkelerinin dışında bulunuyor.
  • Katılımcıların% 71'i günlük olarak 3 veya daha fazla farklı vatandaşla etkileşime giriyor.


Faaliyet alanı: Yönetim Danışmanlığı% 20, Tüketim Malları% 16, Enerji% 9, Yatırım Bankacılığı% 8, Ticari / Özel Bankacılık% 6, Telekomünikasyon% 6, Medya / Bilgi% 5,/>

Fonksiyonel alan: Finans 24% Pazarlama 15% Genel yönetim 10% Satış / İhracat 9% Denetim 3% Yönetim kontrolü% 3 Üretim / operasyonlar / tedarik zinciri 3%

Küresel Varlık

1988'deki Pan-Avrupa başlangıcından itibaren CEMS ittifakı, gerçekten küresel bir organizasyon haline geldi.

* Bir Avrupa toplumundan Küresel bir ittifak

2007'de CEMS İcra Kurulu tarafından onaylanan mevcut küreselleşme stratejisi , CEMS'in Asya, Avustralasya ve Kuzey ve Güney Amerika'ya açıldığını gördü. Son iki yılda Avustralya, Brezilya, Kanada, Meksika, Portekiz, Rusya, Singapur ve Türkiye'deki okullar CEMS MIM'i ilk kez sunmaya başladı. Japonya, 2011-12 eğitim-öğretim yılı başından itibaren CEMS MIM ile birlikte 2010 yılının sonunda en yeni CEMS üye ülke oldu.

Bu evrim, öğrencilerin giren kohortunun gittikçe kozmopolit yapısıyla yansıtılıyor. Halihazırdaki sınıf, 64'ü uyruklu olup, bunların 34'ü Avrupa, 30'u ise Avrupa dışıdır.

Mezuniyet sonrası, daha sonra çok çeşitli sektörlerde ve çoğu durumda çok uluslu şirketlerde gerçek bir uluslararası kariyer yörüngesine girmeye devam ediyorlar.

CEMS, kurumsal dünyada, hem ulusal hem de uluslararası düzeyde yüksek bir üne sahip olan 60'tan fazla çok uluslu şirketle yakın işbirliği içerisinde çalışan güçlü bir global oyuncu olmaya devam etmektedir.

Program dili:
Ingilizce

Bu okulun aynı zamanda sundukları:

Yüksek Lisans

CEMS - The Global Alliance in Management Education

CEMS MIM öğrencileri seçilmiş bir grup açık bir yüksek lisans, ön lisans deneyim 28 önde gelen kurumlarından birinde bir yüksek lisans programına kayıtlı olan ... [+]

Uluslararası Yönetim CEMS MIM Master

CEMS birlikte Uluslararası Yönetim (MIM) CEMS Master sunuyoruz işletme okulları, çok uluslu şirketlerin ve STK'ların stratejik ittifak olduğunu. Program ve kurumsal ilişkiler her üye okul içinde özel bir ekip tarafından yönetilen ile CEMS idari ofis, Paris'e yakın YÖK kampüsünde yer almaktadır. Sen Yönetim Pusula arama motoru Master "CEMS" anahtar kelimeler kullanarak ya da aşağıdaki CEMS ortakları listesinde tıklayarak tüm CEMS üyesi üniversiteler bulacaksınız.

CEMS MIM dilli öğrencilere açık bir ön deneyim lisans derecesi CEMS üyesi okullarından birinde Yönetimi programı Master adlı kayıtlı olduğunu. Öğrenciler bir dönem için evlerine üniversitede öğrenim ve sonra farklı bir CEMS üyesi okulda ikinci bir dönem geçirmek. Bazı öğrenciler bile iki farklı okul ("tri-ulusal iz") olarak, yurtdışında dönem almak için tercih edebilir. Tabii diğer önemli bileşenleri şunlardır: Çekirdek Strateji ve Kültürlerarası Yönetimi kursları, seçmeli ders, beceri seminerleri, iş projesi ve zorunlu bir uluslararası staj.... [-]

Fransa Paris Japonya Tokyo Hollanda Rotterdam Norveç Bergen Polonya Warsaw Portekiz Lisbon Rusya Saint Petersburg İspanya Barcelona İsveç Stockholm İsviçre St. Gallen Türkiye Istanbul Hong Kong İtalya Milan İrlanda Dublin Avustralya Sydney Avusturya Vienna Belçika Ottignies-Louvain-la-Neuve Brezilya São Paulo Kanada London Çin Halk Cumhuriyeti Beijing Çek Cumhuriyeti Prague Danimarka Copenhagen Finlandiya Helsinki Almanya Cologne Birleşik Krallık Macaristan Budapest Hindistan Kolkata Agde  + 49 Daha fazla
September 2019
Tam zamanlı
1 yıl
Kampüs
İngilizce Devamını oku
Location address
1, rue de la Libération
78350 Jouy-en-Josas

Agde, Occitanie, 78350 FR